Šta je novo?

Semafori

20240130_132933.jpg
 
Važili su fazon prvih 15 dana.

Što i ne čudi, lik doneo uredbu da se nose prsluci preko regularne uniforme... Nigde logike, radnik čistoće već u svojoj fluorescentnoj i narandžastoj uniformi, navlači dodatni prsluk.
 
Колико година треба да се промени режим рада семафора код пијаце на Бановом брду? У шпицу редовно колона трамваја и аутобуса, а свега 2 возила (3 ако су баш спретни возачи) прођу у једном интервалу.
Screenshot_20240304_171117.jpg
 
Uveče levo iz Milutina Milankovića u Antifašističke borbe ka ŽS, 95 skrene samo ako je prvi ili drugi. Bukvalno tri sekunde traje zelena strelica.
 
Sve je moguće pa i semafor da pane i da se olupa
 
Ја бих ипак пожелео неко други да падне, но није то за ову тему.

Кад сам већ на овој теми, морам да приметим да је тзв паметни семафор на углу Милентија Поповића и Булевара Николе Тесле (дакле тамо близу ушћа) у ствари изузетно глуп семафор. Не идем баш често дуж Милентија Поповића са намером да скренем лево у БНТ ка Земуну али ово мало је било довољно да укапирам колико је глуп тај семафор. Први пута сам посмисли да можда не ради неки сензор или слично у том тренутку, али и сваки следећи пут ситуација ме била иста. Семафор даје велику предност возилима која иду БНТ, што је и нормално. У МП се чека јако дуго, можда и предуго, нисам мерио, али објективно најмање минут и по, а субјективно 10 минута, ал ајде и то је ОК ипак је БНТ мнооого прометнија и важнија. Проблем је оно што се деси кад сачекаш то зелено са 10% повећаним фондом седих длака. Обично ту чека 5-10 возила, а већ после другог се пали жуто, након чега прође још једно до два возила. Чему онда сви они сензори, џаба су секли асфалт. Седам до осам (да не кажем седамосам) секунди би било довољно да сви аутомобили прођу, при чему се саобраћају у БНТ не би нимало угорзио. Сваки пут кад сам пролазио био је ван шпица и није било никаквог разлога да се стварају репови, али ето то је достигнуће глупих семафора.
 
Vrh