Šta je novo?

Savski trg

Možda su i projektovali na podlozi od GE kad smo dobili onaj kanal oko zgrade GŽS
 
Gledam ovo čudno krivudanje na početku Savske ulice, pa sam gvirnuo u one nedavne promene Plana posebne namene za "Navodni Beograd", i tamo stoji da bi ispred Pošte trebalo da bude tramvajsko stajalište kojeg trenutno nema.

Pogledajte prilog 126547

Možda će sve to da se "ispegla" rekonstrukcijom Savske koja je već godinama u najavi, pa će i ovo čudno krivudanje nestati :/
Hvala. Konacno mi je jasno kako je nastalo ono idiotsko krivudanje ulice.
 
cak su i pre rata imali bolju ideju za poziciju spomenika..
..
P_2689_1938_01_29_009.jpg

ukrao od Вожд-a
 
Suštinski je bitno samo da se Nemanja skine sa ovog čuda od postamenta. Onda je nebino gde će ići. Samo da se stavi na normalan postament.

A ovaj žezal i šlem mogu i da ostanu gde jesu i da se posvete svim žrtvama i invalidima ratova 90-ih. Čak ima i smisla jer nam je šlem u tim ratovima bio slomljen ali nas kultura i duhovnost uvek iznova dižu iz mrtvih (žezal Sv. Save).
 
Споменик је требао да буде на последњем месту када је у питању уређење овог трга, а саобраћајне површине, пешачки токови и позиције стајлишта јавног превоза на првом месту.
 
Споменик је требао да буде на последњем месту када је у питању уређење овог трга, а саобраћајне површине, пешачки токови и позиције стајлишта јавног превоза на првом месту.
Zlatno pravilo rekonstrukcija u prethodnoj deceniji: Samopromocija pa šest mesta prazno, pa sve ostalo....
 
Zlatno pravilo rekonstrukcija u prethodnoj deceniji: Samopromocija pa šest mesta prazno, pa sve ostalo....
Мала исправка : златно правило СВЕГА у претходној деценији: Самопромоција па шест места празно, па све остало...
 
Hvalim te bože, konačno. Ali tramvajsko stajalište u Savskoj će biti sagrađeno tek za oko 3 meseca, tako bar Telegraf piše. Spominje se da se tramvaji 12 i 11 vraćaju na staru trasu, a o trojci nema ni reči.
 
A sta ce oko ovih sina isored poste, da naspu zemlju ili da poredjaju kocku? Nije mi jasno zasto pustaju tramvaje a to parce od 20 m vec mesec dana tako nezavrseno.
 
Нека прича је да ће ту негде да углаве стајалиште за 11.
 
Vrlo moguće da če 12 da staje i tu i na početku Nemanjine, i da će tako biti i za 3, kada je vrate.
 
Боље би било да стаје у Немањиној, због преседања на 2 и 9 ка Славији. Ко хоће са 12 на 11 и обрнуто, може да преседа од Господарске механе до Палате правде.
 
Значи пустиће трамвај што пре, а радови на коловозу и тротоару ће потрајати. И наравно о делу ка Карађорђевој се и не прича.
 
Gledajući Naxi kamere primetio sam da tramvaj za sada iz smera Karadjordjeve ka Savskoj kroz raskrsnicu prolazi brzinom koraka. Predpostavljma da je to zbog radova koji su u toku...
 
Чини ми се да је тај део, где је само бетон, ван граница радова који су оригинално предвиђени.
 
Vrh