Šta je novo?

Savski trg

Još malo današnjih fotografija :sesir:

savski-trg-220130-01.jpg
savski-trg-220130-02.jpg
savski-trg-220130-03.jpg
savski-trg-220130-04.jpg
savski-trg-220130-05.jpg
savski-trg-220130-06.jpg
savski-trg-220130-07.jpg
savski-trg-220130-08.jpg
savski-trg-220130-09.jpg
savski-trg-220130-10.jpg
savski-trg-220130-11.jpg
savski-trg-220130-12.jpg
savski-trg-220130-13.jpg
 
Kao sto je kolega Filipcukovic na temi tramvaji primetio gospoda nisu projektovali nijednu tramvajsku stanicu za liniju 11 od Brankovog mosta do palate pravde u pravcu ka sajmu. Pa to je stvarno skandalozno. U suprotnom smeru nema tramvajske stanice od palate pravde do ekonomskog fakulteta.
 
Ovde može da se vidi kako je po projektu zamišljeno. Krenuli su bili da rade normalno uključenje u Savsku, bez glupog suženja ulice i još glupljeg suženja trotoara kod ćoška od Pošte. Onda je odlučeno da neće da ruše staru crpnu stanicu, pa su navrat-nanos promenili geometriju kolovoza i sad dobijamo ovog Frankenštajna. Iskreno, mislio sam da će mi spomenik Nemanji najviše smetati, ali ovaj spomenik fušeraja i zamazivanja mi je sto puta gori.


Данас поподне; преко дела постојеће плоче старе пумпне станице изливају још једну плочу, добро армирану и с неком врстом изолације. Рекао бих да неће срушити стару подземну касету, већ само делове изнад земље.
На основу смрада из надземног нижег дела закључујем да старе пумпе још раде. Можда ће и остати као резерва?



IMG-20211121-195159.jpg


IMG-20211121-192235.jpg


IMG-20211121-192306.jpg


IMG-20211121-192352.jpg


IMG-20211121-192608.jpg


IMG-20211121-194055.jpg
 
88 dana rekonstrukcije Nemanjine....
Na internetu se daju naći podaci da je završena ta rekonstrukcija za 134 dana (just to be exact), što nikako ne menja suštinu tvog posta.

Ja "pratim i dodajem" da su oštećenja skoro 16 godina nakon te rekonstrukcije minorna. A i u Kralja Milana. Beznačajna u poređenju sa Slavijom, 27. marta+ i tako dalje. Ovde ne smem da pomislim na šta će ličiti za koju godinu.

A ono kod zgrade pošte broj 6...
 
Sećam se da kada se rekonstruisala Nemanjina najveća kontraverza bila neprecizno navedeno trajanje radova, da li se pod taj rok misli na 88 kalendarskih ili 88 radnih dana...
...kao i kako će Beograd funkcionsati 88 dana bez saobraćaja u Nemanjinoj.
A kvalitet radova je nadmašio i najoptimistističnija očekivanja.

Ovde em sporo, em fušerski... :rolleyes:
 
Em još i nadmašili očekivanja (u suprotnom smeru u odnosu Nemanjinu).
 
Na internetu se daju naći podaci da je završena ta rekonstrukcija za 134 dana (just to be exact), što nikako ne menja suštinu tvog posta.

Ja "pratim i dodajem" da su oštećenja skoro 16 godina nakon te rekonstrukcije minorna. A i u Kralja Milana. Beznačajna u poređenju sa Slavijom, 27. marta+ i tako dalje. Ovde ne smem da pomislim na šta će ličiti za koju godinu.

A ono kod zgrade pošte broj 6...
Da da i Kralja Milana je odlično urađena ali je ostao problem lošeg odabira sadnica.
 
Moj utisak je da namerno biraju to jeftino drveće, čisto da bude kao da nešto rade. Jedino što me je pozitivno iznenadilo je sadnja crvenolisnih dženarika u Bulavaru vojvode Putnika. Čak se stalo i sa praksom sadnje kestena, koji ne košta mnogo, a stoput je bolji od nekih vrsta koje praktikuju da sade, i to po više aspekata. Izuzimam drvo pitomog kestena posađeno u Tašu preko puta pravnog. I da, na stranu to što neki smatraju za manu plod kestena.
 
Sećam se da kada se rekonstruisala Nemanjina najveća kontraverza bila neprecizno navedeno trajanje radova, da li se pod taj rok misli na 88 kalendarskih ili 88 radnih dana...
...kao i kako će Beograd funkcionsati 88 dana bez saobraćaja u Nemanjinoj.
A kvalitet radova je nadmašio i najoptimistističnija očekivanja.

Ovde em sporo, em fušerski... :rolleyes:
Dan danas se secćam kako je ovo radjeno...konzervirano, pod svetlima i šatorom...kopalo se dva metra dubine skoro da bi se izravnala podloga.
Na baštice stavljali behaton za koji su ovde na forumu skakali kao opareni...a ispade taj behaton duplo kvalitetniji od ovog granita...
 
Vrh