Šta je novo?

Savski trg

Što reče neko - tek za jedno 20 godina kad poraste sve drveće na trgu, imaćemo pravi utisak veličine spomenika u toj šumi...
 
Kada se ovi radovi na Savskom trgu završe, na svečanom otvaranju kamere sigurno neće gledati na ovu stranu trga ako ne stave neko platno preko zgrade:

Savski_trg_2020-11-07_10.jpg
 
Био сам данас касније поподне на Тргу, радило се до мрака. Прошао сам од БАСа преко платоа поред Станице до Поште.

Уживо изгледа друкчије него на сликама, где су скраћења велика. Трг без сумње представља напредак за Београд. Мој утисак је сада да ће Споменик добро лећи на Тргу, који је велики и може да поднесе његове димензије. Представљаће новину код нас у тој области по неколико основа.

Гледан отпозади, од Станице, и мени се чини да је доњи део малко гломазнији, али, с друге стране, то визуелно одваја фигуру од њега и чини је лако разазнатљивом. И, друкчије изгледа спреда и са стране.

Може се назрети крај радова. Завршавају се радови на више великих подземних инсталација, истовремено се поплочава с обе стране, равна се терен према Споменику. Можда би могло све да буде готово до јануара када би временске прилике биле погодне.

Најмање ми се свиђа за сада нерешен прелаз између платоа и улаза у Станицу. Ја имам идеју како би он могао да се реши, но, хајде да прво видимо шта ће они да ураде. То како је сада не ваља.

Не свиђа ми се што се Споменик због посађеног (високог) дрвећа уопште неће видети из Савске улице. Могли су да прескоче два стабла и тако оставе слободан правац за поглед. Могуће је да је исто и с друге стране, из Карађорђеве.

Надам се да ће новоуређени трг са спомеником утицати на поправљање изгледа зграда у полукругу око њега.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=791127#p791127:2073qv4k je napisao(la):
Bukira » 07 Nov 2020 23:37[/url]":2073qv4k]Kada se ovi radovi na Savskom trgu završe, na svečanom otvaranju kamere sigurno neće gledati na ovu stranu trga ako ne stave neko platno preko zgrade:

file.php
Zar je moguće da se postavlja takvo pitanje. Ne znam da li se neko seća, kada je predsednik po prvi put od kako je izgrađen Prokop, pustio isti u rad, da su kamere tako hvatale da se videle samo pločice i perone koji su postavljeni u okviru predsednikovog naloga da se ista sredi, a nikako nisi mogao da vidiš da viri armatura iz nedovršenog krova, da prva dva perona i prilaz iz strane autoputa izgledaju kao džungla... A da priđeš blizu stanici u datom trenutku, nije bilo šanse.
 
Možda se ne vidi ruine na režimski ekran, ali narod ovo vidi i zapamtiće...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=791225#p791225:2pjbtcuq je napisao(la):
Prota » 08 Nov 2020 11:25[/url]":2pjbtcuq]
file.php


file.php
Jel su ovo one sadnice što im je kalupom koren ismeren da ide dublje u zemlju?
 
Prosao tuda danas,za divno cudo,spomenik nece izgledati nezgrapno na prostoru trga...bio sam ubedjen da je visina uzasna,ali izgleda ipak da ce biti ok
 
Nadam se da svi radovi na uredjenju trga nece uprljati prasinom fasadu stanice koju su radili na pocetku. Trebali su obrnuto, prvo sve prasnjave radove, pa krecenje na kraju.
 
Haha, da. Taman kad spomenik dobije patinu veštačkim putem, da fasada dobije patinu prirodno - od sve te prašine :D
 
Pokušavam da pronađem neku informaciju, međutim nešto mi ne ide od ruke.
Zna li neko, nakon što trg bude završen, da li je u planu da se obnovi "put" ka centru, Balkanska ulica?
 
Balkanska, deo od Gavrila principa do Kraljice natalije je obnovljen nedavno.
 
Ja ne znam zašto se insistira na veštačkom patiniranju, umesto da vreme odradi svoj posao, kao da će Nemanja negde pobeći. :D
 
Ласер за испирање мозгова пролазницима
IMG_20201111_142202.jpg


Некакав плави воз и паркић :D
Pogledajte prilog 8
IMG_20201111_142325_1.jpg


Овде негде изгледа има такси
IMG_20201111_143430.jpg


Иш голубови
IMG_20201111_143702.jpg


Арагорн
IMG_20201111_143725.jpg


Радници вредно раде упркос празнику
9Sbl3Fe.jpg


Перспектива трга
IMG_20201111_144016.jpg


Мени више смета овај семафор
Pogledajte prilog 2

Pogledajte prilog 1
IMG_20201111_144541.jpg
 
Jel ovo normalno da upropaste fasadu?
 

Prilozi

  • IMG_20201111_143430.jpg
    IMG_20201111_143430.jpg
    262,4 KB · Pregleda: 2.002
Koja je to fora da ga sad na kraju prekriju? Da nam biju na čežnju dok ga ne vidimo na otvaranju...

A za uništenu novu fasadu nemam reči. Ja bih vešao na Terazijama.
 
Kako se meni čini, ta kuća pored glavne zgrade železničke stanice i nije sređivana ali opet, minus za šaranje zgrade
 
Ima i jedan fica,znaci tesko da se rascistiti krs sa te lokacije
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    587,1 KB · Pregleda: 1.791
S ovim plaštom preko glave kao dementor iz Hari Potera
 
Ја бих срушио ту шупу са копираном фасадом станице на кеца, без имало задршке. Иначе ми се свиђа идеја да се дозида зграда као у огледалу са станицом и да се постави кров...
 
Meni je jako sporan položaj tela skulpture. U prvobitnoj verziji je trebalo da u ruci drži krst. Pa je skulptura bila blago povijena napred kako bi pokazala naklonost. Kada su doneli odluku da će držati mač trebalo je celu skulpturu da izmene, da ima uspravan stav kao ratnik. Ovako "poguren" izgleda kao da mu je neko dao mač i rekao ideš da se biješ.
 
Vrh