Šta je novo?

Savski trg

Не верујем да ће првонаграђени бити бољи од овог, уклопили сте све као да је ту трг и споменик већ 100 година.. невероватно, свака част људи!
 
Stvarno svaka čast, i onaj skver kod Beogradske zadruge (Travnički park) je super, ali tek se sad vidi na konkretnom renderu, spomenik je zaista preterano visok. Reče Vesić 28m. Zaista je mogao da bude nekih umerenijih dimenzija, skladniji železničkoj stanici od koje je viši.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599676#p599676:337jrms9 je napisao(la):
Doctor Who » Sub Feb 02, 2019 7:05 pm[/url]":337jrms9]Stvarno svaka čast, i onaj skver kod Beogradske zadruge (Travnički park) je super, ali tek se sad vidi na konkretnom renderu, spomenik je zaista preterano visok. Reče Vesić 28m. Zaista je mogao da bude nekih umerenijih dimenzija, skladniji železničkoj stanici od koje je viši.

Такву грешку / варку су направили већ на Славији са предимензионираном мега фонтаном и оптички све около учинили мањим него што јесте.. такву грешку раде и са БНВ јер сад на пример Саборна Црква изгледа као минијатура и друге зграде које су доминирале у тој визури.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599668#p599668:1i6qjana je napisao(la):
saurus » Sub Feb 02, 2019 7:42 pm[/url]":1i6qjana]Ево и нашег рада. Искрено, очекивали смо откуп...
Pa naravno da jeste očekivali, samo ko ima ideju da za 6 meseci izgradi jos jednu zgradu železničke stanice tik uz postojeću ne može da ocekuje ništa na konkursu.

Sviđa mi se, stvarno skladno. Samo gruvajte.
 
Saurus resenje mi se do sada najvise dopalo. Veoma lepo poplocavanje, vidi se da je promisljen mobilijar i materijali, vodeno ogledalo koje sam ja licno prizeljkivao, zanimljive zelene povrsine.

Spomenik definitivno preveliki, kao omaz megalomaniji i egomaniji predlagaca, ali da ne zalazim u te politicke ocene, istorija i narod ce reci svoje.

Hocu da kazem da ocekujem da je prvonagradjeni rad remek-delo, jer drugacije ne sme da bude pored ova tri do sada koja sam video.
 
I meni se veoma svidja Saurusovo rešenje. Veoma pametno osmišljen trgić u Karadjordjevoj. Spomenik je naravno odvratan ali to nema veze sa inače veoma interesantnim projektom Savskog Trga.
Nego meni je još nešto drugo zapalo za oči :D
iuK74y4.png

Petrograd sa spratom više + potkrovlje i kupole. Podseća na neku lepotu iz Budimpešte.
 
E bravo za zapazanje. Ne znam da li je ovo sa vracenim kupolama na hotelu doslo kao deo konkursne dokumentacije ili su od vlasnika izdejstvovali crtez, ali to je jos jedno bravo i bilo bi mnogo lepo da i ta rekonstrukcija pocne sto pre. I da, zgrada poste takodje.
 
Interesantno da niko od prezentovanih radova do sad nije predvidio vracanje fasade zgradi poste
Mislim da nije bilo poena o rokovima vjerujem da bi se radilo fazno ...
Da li je bila neka vijest uopste o samom spomeniku ko ce da radi livenje koliko ce da kosta itd ...
Smatram da je preglomazan ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599660#p599660:38z81nn9 je napisao(la):
saurus » 02 Feb 2019 06:15 pm[/url]":38z81nn9]Додељено само 2 откупа, а обећавано 5. На изразито контекстуално захтевном конкурсу (такав је пројектни задатак) није награђен ниједан пројектант из тог контекста! Словенци други, а председник жирија градски архитекта Љубљане. Волео бих да видим рад новопазарског бироа који је, поред УАЕ добио откуп, чија ФБ страница открива квалитет који могу да понуде. Све у свему, остаје горак укус после наде да ће се нови власник најатрктивнијег дела Београда изузетог из ове државе, бар делом одужити "домороцима". Колонијална управа која само спроводи њихове одлуке није вредна помена. И наравно, сналажљиви ЦЕП који се, вероватно по савету градског архитекте који не зна ко је пројектовао генералштаб, провукао као сарадник трећенаграђене калифорнијске фирме :)...да су бар они победили...
Немам шта да додам.

Зидар једноставно и лепо решење. Нема овде потпуног трга док се не врати железничка станица. Стаклени атријум је ту таман да покрије она 4. колосека. :D
 
Botanicka basta a ispod 4 kolosjeks
Delija ti rece da si radio trg daj okaci ga ...
 
nije bilo otkupa, kao i kod prethodnog rada koji je ovde izlozen jer ste posadili pola livade na trgu. Vi ste ponudili park, a zadatak konkursa je bio trg.
 
Zašto stranci rade spomenik srpskom velikanu?

Nebitno sad što je stranac za moje sledeće pitanje: Kako je neko mogao da pravi spomenik kada nije znao okruženje u kojem će taj spomenik stajati?
 
Ovaj spomenik će biti klasičan primer megalomanije i potpunog odsustva sklada, tradicije i simbolike, odnosno prava predodžba kiča. Da li se neko zapitao zašto Nemanjići nisu podizali spomenike svojim precima?
 
Ovo mora da bude prvi spomenik koji će se ukloniti posle ove vlasti. Ako se uopšte postavi dok su oni još tu...
 
Meni je skroz ok da braca rusi rade spomenik, oni su jednostavno maheri po tom pitanju i imaju veliku tradiciju impozantnih spomenika tokom cele njihove istorije, verujem da ce biti od izuzetnog kvaliteta. (pricam o kvalitetu spomenika ne o njegovom izgledu)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599743#p599743:33hxxw3y je napisao(la):
direktor » 03 Feb 2019 12:07 am[/url]":33hxxw3y]Interesantno da niko od prezentovanih radova do sad nije predvidio vracanje fasade zgradi poste
Mislim da nije bilo poena o rokovima vjerujem da bi se radilo fazno ...
Da li je bila neka vijest uopste o samom spomeniku ko ce da radi livenje koliko ce da kosta itd ...
Smatram da je preglomazan ...

Skandalozno preglomazan ! 28m aman, pa to je bar 10m vise nego sto bi trebalo!

I ovaj rad je imao potencijala, eto jos dva dana i saznacemo izgled prvonagradjenog...verujem da je minimalisticki poprilicno.
 
Tom predimzenionisanom spomeniku treba naci odgovarajuce mesto. Mozemo umesto fontane na Slaviji :)
 
Прво да похвалим зидарев рад, од приказаних ми се највише допао.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599780#p599780:1j1qyw4j je napisao(la):
Propeler » Ned Feb 03, 2019 12:55 pm[/url]":1j1qyw4j]Ovaj spomenik će biti klasičan primer megalomanije i potpunog odsustva sklada, tradicije i simbolike, odnosno prava predodžba kiča.

Везано за питање споменика, слажем се да је можда прегломазан и да не постоји склад на релацији шлем - жезло - фигура.

Али се потпуно не слажем по питању симболике, што сам објаснио на једној од претходних страница - употреба Немањиног печата (вероватно са оснивачке повеље Хиландара), место натписа, је пример да је аутор узео традицију у обзир. Сломљени византијски шлем је такође добар пример, јер као што сам рекао, настанак српских држава на Балкану је био заснован на слому војно-административних области - византијских тема. Једино упитно су остале дужина мача и облик крста, али је могуће да је аутор ту извршио преправке.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599780#p599780:1j1qyw4j je napisao(la):
Propeler » Ned Feb 03, 2019 12:55 pm[/url]":1j1qyw4j] Da li se neko zapitao zašto Nemanjići nisu podizali spomenike svojim precima?

Шта си под овим мислио?
 
Vrh