Šta je novo?

Savski trg

Италијанске архитекте... Тада су странци гурали и држали ту земљу, она није имала сопствених потенцијала, осим физичких (неко ће сад рећи и духовних, али тај што је саградио Петроград, патријарха им је укинуо).
 
Poslednja izmena:
А биће, богме, да може Европа лакше без Русије; некако је логичније.
Da da kako nije logicnije
Vidim koriste sve svoje rude, kupaju se u gasu i nafti
Zahvaljujuci 3 faktoru postali sluge, zakoni koje donose su bolesni toliko da su se pogubili vise i sta su i gde su. Nije tema da ne idemo u off
Savski trg je nesto najbolje sto je ova vlast sadasnja uradila u gradu Beogradu i to je fakt. Trebamo kritikovati kad je nesto lose, ali sto se Savskog Trga tice licno po meni to je jedino sto su uradili gde trebaju dobiti aplauz 100% ( za sad )
 
Savski trg je nesto najbolje sto je ova vlast sadasnja uradila u gradu Beogradu i to je fakt. Sto se Savskog Trga tice licno po meni to je jedino sto su uradili gde trebaju dobiti aplauz 100% ( za sad )​
:ROFLMAO:

Dajem 100% aplauz za ukidanje okretnice autobusa i tramvaja na Savskom trgu i izmeštanja autobuske okretnice ispod Gazele, tik uz TC Galeriju, kao i ukidanja stajališta za tramvajsku liniju 11. Samo nek nastave sa tako dobrim radom i ne sumnjam da će Beograd da procveta, ne samo urbanistički, nego u svakom smislu.​
 
Могу политички да причају шта год желе, остају им Чајковски, Толстој, Достојевски и остали као културна баштина која је јасно Европска.
Da sutra Avganistanci rese da u Avganistanu podignu neki novi grad iz temelja u evropskom stilu i da pocnu da kopiraju evropsku klasicnu muziku, umetnost itd, da li bi onda postali sastavni deo Evrope?
Naravno da ne.
А и данашњи стил живота им је западњачки. Русија и оваква, каква је декларативно против запада, више је западњачка од нас на Балкану.
Sta god to znacilo.

(izvinjavam se na offtopic-u).
 
:ROFLMAO:

Dajem 100% aplauz za ukidanje okretnice autobusa i tramvaja na Savskom trgu i izmeštanja autobuske okretnice ispod Gazele, tik uz TC Galeriju, kao i ukidanja stajališta za tramvajsku liniju 11. Samo nek nastave sa tako dobrim radom i ne sumnjam da će Beograd da procveta, ne samo urbanistički, nego u svakom smislu.​
Dobro izmestanjima pojedinih trasa se narod vremenom navikne i bude to kako treba ( nekom vise odgovara pre kako je bilo nekom ne)
Budi realan samo malo kad pises, ono kako je izgledalo je bilo RUGLO koje je moralo biti sredjeno. Dobili smo prvi put u istoriji grada zelen trg, povrsina cija prilici jednoj metropoli. Ja ostajem pri svom da je sad mnogo lepse, jos kad srede Karadjordjevu ulicu sa fasadama bice to jos bolje nego sto je sad.
677z381_Beograd-savski-trg-f-d-jevrm-kkk.jpg
cam_19.jpg
 
Evo i ja tebe da zamolim da kada pišeš da izbaciš ono "prvi put u istoriji", i da umesto toga budeš malo realan, kada smo već kod toga. Oko svega ostalog se uopšte ne slažem. I da dodam da je subjektivna stvar da li je nešto ruglo ili ne.​
 
На страну естетика, даћу виђење Савског трга из угла корисника. Пре сређивања је трг био веома непријатан амбијент, али сам ту хиљаде пута преседао и чекао превоз и то је било веома ефикасно уз ману семафора. Очас са воза на 78, 83, очас са трамваја на 601, 46 и сл.
Данас трг је пријатнији амбијент и поред свих недостатака, али нити је погодан за преседања нити ме ишта више вуче на ту страну.
 
Samo ću podsetiti na plato koji je unizio (u svakom smislu) zgradu Železnice stanice i na to da su bačene pare na novi kolektor, samo da bi se zadržao stari i ceo projekat posle menjao i kasnio zbog toga.

A što se zelenog trga tiče ovo nije "prvi put u istoriji", čak i za ovaj trg ovo je drugi put jer je originalno imao dosta zelenila.
 
Ако ћемо да будемо фер оригинално није ни био трг

Све у свему дао бих неку 3/5 што је заправо спектакуларна оцена за њихове реконструкције
 
На страну естетика, даћу виђење Савског трга из угла корисника. Пре сређивања је трг био веома непријатан амбијент, али сам ту хиљаде пута преседао и чекао превоз и то је било веома ефикасно уз ману семафора. Очас са воза на 78, 83, очас са трамваја на 601, 46 и сл.
Данас трг је пријатнији амбијент и поред свих недостатака, али нити је погодан за преседања нити ме ишта више вуче на ту страну.
Trg?
Eto ako je nekome toliko stalo do okretnice bas na tom mestu +- 100 150m od stare nek poguraju pricu dok je jos realno da okretnica bude iza sadasnjeg trga ( bivse zs ). I to je to sah mat. ( taman planiraju i stanicu metro-a tamo sa ukrstanjem linija koliko se secam ) I resili smo i ove sto su za trenutno stanje, a i narod koj je protiv trenutnog stanja. (Inace na primeru Moskve gde postoji trg, trzni centar, okretnica autobusa, metro stanice i zeleznicka stanica odlicno se u nas slucaj uklapa metro Kijevska ) Pogledati na internetu.. Malo treba da se Srbi sloze, ovo sto sam napisao je najrealnije resenje gde bi svi bili zadovoljni ( i oni za i oni protiv ) ucinili bi to mesto ujedinjenjem svih, eto taman je i spomenik kao simbol tu, i resili zauvek probleme vezane za taj deo grada.
Slazes se?
I da pre sredjivanja cisto po meni je ono bila raskrsnica nista vise od toga sa skverom preko puta..
 
На страну естетика, даћу виђење Савског трга из угла корисника. Пре сређивања је трг био веома непријатан амбијент, али сам ту хиљаде пута преседао и чекао превоз и то је било веома ефикасно уз ману семафора. Очас са воза на 78, 83, очас са трамваја на 601, 46 и сл.
Данас трг је пријатнији амбијент и поред свих недостатака, али нити је погодан за преседања нити ме ишта више вуче на ту страну.
Ambijent? :)
Pre tzv "sređivanja", to je bio trg ispred funcionalne glavne železničke stanice glavnog grada ispred koje su se ukrštale autobuske i tramvajske linije koje su vozile na sve strane grada, kao i taksi stanica, a u blizini je i međugradska autobuska stanica.
Ne mogu se u poređivati funkcionalna železnička stanica u čijoj okolini dnevno prolaze ljudi u stotinama hiljada, i nešto što je pravljeno da bude pozadina za nečiji "selfi".
 
На тргу влада потпуно мртвило, дакле, апсолутно неурбани и вештачки амбијент, уз уништавање основне (историјске) функције локације: саобраћаја (не само међуградског, већ и унутаргардских кретања, претварањем улаза у Немањину улицу у теснац).

Срамотни урбанистички промашај, тријумф естетицизма, атавизма и туризмократије над живим градом. Још једна од гробница које је владајућа интересна група ископала Београду.
 
Ja se danas plašim da odem tamo. Deluje sablasno i deluje da se tamo nalaze ljudi koji su prosto slučajno prošli tuda. Sve ulice okolo izmedju ovog trga i recimo hotela moskve izgledaju kao da sam došao u neku opasnu migrantsku evropu i uvek se okrećem pozadi da vidim dal me neki psihopata ne prati
 
На тргу влада потпуно мртвило, дакле, апсолутно неурбани и вештачки амбијент, уз уништавање основне (историјске) функције локације: саобраћаја (не само међуградског, већ и унутаргардских кретања, претварањем улаза у Немањину улицу у теснац).

Срамотни урбанистички промашај, тријумф естетицизма, атавизма и туризмократије над живим градом. Још једна од гробница које је владајућа интересна група ископала Београду.
!!!
 
Постоји београдски шмек. Нешто, што овај град чини мојим градом. Нема потребе дефинисати шта је то, нити објашњавати да ли нешто, или неко, има тај шмек, или га, пак, нема.

Савски трг, и споменик му, могу бити поубави, сјајни, златни, зелени, нови, глађени, хваљени, хијалуронисани, красни и силовити... али НЕМАЈУ БЕОГРАДСКИ ШМЕК.
 
Trg?
Eto ako je nekome toliko stalo do okretnice bas na tom mestu +- 100 150m od stare nek poguraju pricu dok je jos realno da okretnica bude iza sadasnjeg trga ( bivse zs ). I to je to sah mat. ( taman planiraju i stanicu metro-a tamo sa ukrstanjem linija koliko se secam ) I resili smo i ove sto su za trenutno stanje, a i narod koj je protiv trenutnog stanja. (Inace na primeru Moskve gde postoji trg, trzni centar, okretnica autobusa, metro stanice i zeleznicka stanica odlicno se u nas slucaj uklapa metro Kijevska ) Pogledati na internetu.. Malo treba da se Srbi sloze, ovo sto sam napisao je najrealnije resenje gde bi svi bili zadovoljni ( i oni za i oni protiv ) ucinili bi to mesto ujedinjenjem svih, eto taman je i spomenik kao simbol tu, i resili zauvek probleme vezane za taj deo grada.
Slazes se?
I da pre sredjivanja cisto po meni je ono bila raskrsnica nista vise od toga sa skverom preko puta..
Па неће, исфорсирали су нову окретницу испод Газеле ван свих токова пешака. И то је зацементирана прича, планери Београда на води то неће мењати, нема ништа од некаквог прогуравања приче. Естетика за лепе слике испред функционалности јавног превоза једног главног града.
Да је било памети, остала би окретница аутобуса и железничка станица, и такси станица, и дошао би метро (али не из сада планираног правца већ преко Саве), и трг би био сређен да изгледа пристојно.
Ambijent? :)
Pre tzv "sređivanja", to je bio trg ispred funcionalne glavne železničke stanice glavnog grada ispred koje su se ukrštale autobuske i tramvajske linije koje su vozile na sve strane grada, kao i taksi stanica, a u blizini je i međugradska autobuska stanica.
Ne mogu se u poređivati funkcionalna železnička stanica u čijoj okolini dnevno prolaze ljudi u stotinama hiljada, i nešto što je pravljeno da bude pozadina za nečiji "selfi".
Трг јесте био функционалан (изузев пешачког) али је био веома аљкав. Нису морали да праве никакве споменике нити полукружну саобраћајницу да би трг изгледао лепо из дрона, али су могли да упристоје тротоаре и мобилијар. Онај Ђиласов несрећни покушај са кортеном је само погоршао ситуацију и створио мртви угао који пешаци заобилазе и где се скупљају проблематични уличари. Провео сам дане и ноћи на старом Савском тргу и никад није било пријатно боравити ту, углавном га памтим по оним уличним продавцима на картону, просјацима, скитницама, циганчићима који се скидају голи, разним чудацима и пијанцима. Али је било корисно све што је постојало од превоза.
 
Постоји београдски шмек. Нешто, што овај град чини мојим градом. Нема потребе дефинисати шта је то, нити објашњавати да ли нешто, или неко, има тај шмек, или га, пак, нема.

Савски трг, и споменик му, могу бити поубави, сјајни, златни, зелени, нови, глађени, хваљени, хијалуронисани, красни и силовити... али НЕМАЈУ БЕОГРАДСКИ ШМЕК.

Nema nikakav šmek, nema ništa. Više ljudi čita uživo ovu temu nego što ih ima na Savskom trgu. Nema to ni veze s time “da je sve to još u izgradnji” pošto tik do nje imaš relativno pun BAS odakle niko ne svraća na ST.
 
Људи са БАСа немају шта ни да траже на Савском тргу, лакше им је да преседну на 78/83/трамваје на стајалиштима Економски факултет. Савски трг је био живо место због чворишта јавног градског и међуградског саобраћаја. Савска, Немањина и Карађорђева нису атрактивне улице да би привукле шетаче, нити су на пешачким токовима.
 
Malo treba da se Srbi sloze, ovo sto sam napisao je najrealnije resenje gde bi svi bili zadovoljni ( i oni za i oni protiv ) ucinili bi to mesto ujedinjenjem svih, eto taman je i spomenik kao simbol tu, i resili zauvek probleme vezane za taj deo grada.
Zašto ti je toliko bitno da se složimo sa tvojim mišljenjem? Zašto se ne bi recimo složio sa mišljenjem drugih ili recimo da se složimo da postoje dva različita mišljenja o trgu?​
 
Трг јесте био функционалан (изузев пешачког) али је био веома аљкав. Нису морали да праве никакве споменике нити полукружну саобраћајницу да би трг изгледао лепо из дрона, али су могли да упристоје тротоаре и мобилијар. Онај Ђиласов несрећни покушај са кортеном је само погоршао ситуацију и створио мртви угао који пешаци заобилазе и где се скупљају проблематични уличари. Провео сам дане и ноћи на старом Савском тргу и никад није било пријатно боравити ту, углавном га памтим по оним уличним продавцима на картону, просјацима, скитницама, циганчићима који се скидају голи, разним чудацима и пијанцима. Али је било корисно све што је постојало од превоза.

Đilas je kriv i za korten? :)
Vidi, taj trg kakav je bio je prikazivao realni presek društva, od te zapuštenosti, preko poluseta sa margine koji se tu skupljao, do ljudi koji tu presedali ili prolazili nekim svojim poslom. Ne kažem da je to bilo dobro, nego da je to bio prikaz problema koje je trebalo rešavati.

Sada su problemi samo sklonjeni negde drugde, napravljena je pozadina za selfije i razglednice, ali nema - ljudi, kad nema ljudi, nema ni živosti. Trt.
 
Vrh