Šta je novo?

Savski trg

Reče neko gore da se plaši da sada ode tamo...
Pazi molim te, kao da ne znamo kako je dopadljiv i suguran bio prethodni trg sve sa onim divljim taksistima, kojekakvim polusvetom koji se vrzmao oko stanice i Bog te pita čim sve ne...

Celi taj deo grada bio je jedan anus grada.

Sada ima POTENCIJAL da bude nešto drugo.
Kažem POTENCIJAL, nije se to još desilo, ali barem ima neke NADE da će biti drugačije.

Biće metro, biće muzeji biće.... bemliga... biće nešto valjda... ima prostora, ima nade...
A ono što je bilo moglo je samo da ostane anus...

Nekome je staro bolje, nekome je novo bolje...
Takav je život
 
Морамо сагледати прво урбану матрицу тог дела града, објекте који се ту налазе и њихову намену. Мени је искрено тешко да замислим да ће се ту формирати некакав центар и да ће људи тек тако ићи на трг у већем броју. Просто токови кретања су такви.
 
Zavisi mnogo od toga šta budu uradili sa zgradama okolo... pošta, bolnica, bioskop Partizan...
Zavisi i od toga kad će biti urađen metro.... ako ikad...
Zavisi od toga šta će da izgrade na onom placu preko puta bolnice...
Zavisi puno i od prenamene zgrade Pošte....
Može tu svašta da se promeni... a može i da ostane ovako - mrtvo...

Šta god da bude, trebaće dosta vremena...
 
Reče neko gore da se plaši da sada ode tamo...
Pazi molim te, kao da ne znamo kako je dopadljiv i suguran bio prethodni trg sve sa onim divljim taksistima, kojekakvim polusvetom koji se vrzmao oko stanice i Bog te pita čim sve ne...
Išao sam u srednju školu Nikola tesla. Često sam tu bio u Balkanskoj i okolnim ulicama i uvek je bilo živo. JEr su ljudi išlo do dole do stanice i slično. Sada je ceo taj deo grada mrtav i deluje mi na neke opasne delove evropskih gradova kao što je london, berlin i slično gde ima dosta migranata
 
Надам се да су мигранти ту по инерцији локације БАС и да ће отићи са селидбом станице. Имамо сам хорор суживота са истима пар месеци док сам живео у Бранковој због хостела у улазу. То је на крају решено полицијом.
 
Reče neko gore da se plaši da sada ode tamo...
Pazi molim te, kao da ne znamo kako je dopadljiv i suguran bio prethodni trg sve sa onim divljim taksistima, kojekakvim polusvetom koji se vrzmao oko stanice i Bog te pita čim sve ne...

Celi taj deo grada bio je jedan anus grada.

Sada ima POTENCIJAL da bude nešto drugo.
Kažem POTENCIJAL, nije se to još desilo, ali barem ima neke NADE da će biti drugačije.

Biće metro, biće muzeji biće.... bemliga... biće nešto valjda... ima prostora, ima nade...
A ono što je bilo moglo je samo da ostane anus...

Nekome je staro bolje, nekome je novo bolje...
Takav je život
Bice muzej ljudske gluposti.
 
Prelepo, najlepsi grad evrope. Ima dosta toga Evropa da nauci od Rusa, ali i Rusi od njih.
Evropa i Rusija su jedna celina koja nije u stanju da funkcionise jedna bez druge 👍🏻
S tim sto Rusija bez evrope moze, dok evropa bez Rusije pod velikim znakom ? ( moze ali pod kojom cenom )
Najlepši grad Evrope? Pretera ga, jeste lep i monumetalan ali teško da je nalepši u Evropi, u Rusiji jeste. Mada pored Moskve i Jekaterinburga teško ga je i porediti sa nekim drugim gradom gde je najlepša građevina staljinistička državna arhitektura, a većina zgrada Hruščovke ili Brežnjevke.
Svakako je lepši od i zanimljivi od Moskve. StB je pravljen po uzoru na evropske gradove i arhitekturu sa nekim ruskim šmekom u svrhu da pokaže moć imperije.
 
Одлична идеја. Најбоље од свега је што је поставка музеја већ ту. Не морају ништа да раде. Празна зграда главне железничке станице чијим укидањем је бачено 150 година развоја железнице, унутар зграде већ фекалије, графити и смеће. Уместо шина дивља депонија а и иза највећа просторна поставка највеће глупости у виду наводног Београда. Имамо и мултимедијални спектакл глупости у виду лед екрана преко целе куЛчине тако да цетрални део поставке може да се види из сваког дела града.

Наравно, овако оригинална и велика поставка којом смо привилеговани заслужује и да се плати тако да су сви Београђани у претплати, где смо за доживотни приступ музеју платили земљиштем у СА.
 
Znate one heroinske zavisnike sto su isli oko zeleznicke i smarali sa "brate, imas 100 dinara". Sad mi deluje kao da su ih sve smestili u zgradu zeleznicke i zakljucali tamo, a na njihovo prirodno staniste dosli migranti koji random izlaze iz nekih budzaka unaokolo... Moje misljenje, izgubio se protok ljudi, estetski lepse, ne i funkcionalnije i osim onih koji bas zele da udju ispod spomenika, tu nema ko sta da trazi. Inace, kako ce biti na kraju kad ode i BAS, ne znam, ali tu je generalno bolje da su stavili onu fontancinu sa Slavije a Nemanju gore. Em lepse em prakticnije em funkcionalnije...
 
Jel se seca neko ona dva ratna veterana alkoholicara na stanici tramvaja? 🤣
 
Najlepši grad Evrope? Pretera ga, jeste lep i monumetalan ali teško da je nalepši u Evropi, u Rusiji jeste. Mada pored Moskve i Jekaterinburga teško ga je i porediti sa nekim drugim gradom gde je najlepša građevina staljinistička državna arhitektura, a većina zgrada Hruščovke ili Brežnjevke.
Svakako je lepši od i zanimljivi od Moskve. StB je pravljen po uzoru na evropske gradove i arhitekturu sa nekim ruskim šmekom u svrhu da pokaže moć imperije.
Gradjen planski. Lepsi od Rima i ostalih gradova. Grad gde se postuje to staro ( ima gde se gradi modernizam, ali je struka ukljucena u to bez narusavanja starog ) Jeste najlepsi posto se po ugledu na gradove jevrope gradio sa svim plusevima i minusevima. Problem Rusije je sto svoje lepote neumeju da reklamiraju kao zapadnjaci. Ruski Ural, Altaj itd su mnogo lepsi od mnogih delova sveta, ali eto Ruski minus je sto nikada nisu umeli da izreklamiraju. Cak i metro koj je najlepsi na svetu gura im zapad da je takav, a ne oni... I tu se dolazi do zakljucka da Rusija kao drzava nema uopste propagandu, ko ovde zivi, radi, funkcionise gleda njihove novosti dolazi do zakljucka da oni zapravo nemaju i zaostaju od zapada sa propagandom reklamom itd ( sve sto se kaze dodjes vidis i bude istina - tako je kako je ) to je steta. SSSR je bio bolji sa propagandom i reklamom, tamo je bilo sve super bajno i krasno, zasto Rusija sadasnja to ne koristi je stvarno pod znakom ? Inace ja koj sam ovde eto voleo bi da rade kao zapadne drzave i pokazuju nam kako su najbolji, ali toga nema... Sta vidis - To cujes 🤷🏼‍♂️ Treba menjati.
 
Išao sam u srednju školu Nikola tesla. Često sam tu bio u Balkanskoj i okolnim ulicama i uvek je bilo živo. JEr su ljudi išlo do dole do stanice i slično. Sada je ceo taj deo grada mrtav i deluje mi na neke opasne delove evropskih gradova kao što je london, berlin i slično gde ima dosta migranata
Ma samo si omatorio 🙂
 
Mislis jednako kao Bugari, Gruzijci ili Albanci, ako ne i manje?

Каква случајност да ова високонаучна мапа "европскости" прати границе хладноратовске поделе Немачке

Је л' и Берлин овако подељен на европски и неевропски део?
 
Ако пола Немачке може да изгуби статус европске културе кад падне под политичку контролу Москве онда тај статус може да се окачи мачку о реп; то није никаква мапа културе већ политичке (колонијалне) контроле територије - европске и висококултурне су само оне територије под контролом шачице западноевропских центара моћи
 
то није никаква мапа културе
Ponudi bolju mapu kada si toliko pametan i veleuman.

I da, tvoja voljena Bugarska je cak i sa milijardama evra EU besplatne pomoci i dalje obicna rupa treceg sveta, odnosno sto bi Dodik rekao ''ciqanluk''. :D Dakle, do njihove kulture je to - uzalud im milijarde i milijarde evra godisnje, i dalje su rupa i to ce i biti.

Slicno i Rumunija ili Grcka, mada u nesto manjoj meri.
 
Vrh