Šta je novo?

Savski nasip - nelegalna gradnja na levoj obali Save

Marko "će sredi papiri", samo da bratija provali koje treba i gde, tako da nema sekiracije.
 
Ne mogu da pribave papire kad zakon jasno kaže da je zabranjeno bušenje nasipa. Realno, mogli bi da izmene zakon u Skupštini, ali i njima je jasno da bi to bio ogroman rizik jer bi onda svako mogao da buši nasipe po Srbiji i da tako dovodi u opasnost od poplava oblasti uz reke.

I čini mi se da u ovom slučaju ne postoji koordinacija između gradske i republičke vlasti, već upravo suprotno, republička vlast ne pomaže Šapiću da se izvadi iz ove situacije, već ga puštaju da sam sebe ukanali što više.
 
Pa upravo se Vesić lukavo smeškao kada je Šapić biran za gradonačelnika...
 
Kao što sam i pretpostavio. @Zacard prstom nije mrdno da učini da Savski kej bude čistiji, a ovamo se poziva na to kako je za uređeni kej, čist kej i da može da vidi reku, a sa druge strane je za to da se splavovima dopreme struja i voda na način na koji je to planirano od strane gradske uprave, jer ne vidi drugo rešnje, uprkos tome što su građani sami izneli predlog za rešenje kod blokova 70A i 58 (ako sam dobro zapamtio lokafciju).​
 
Jednostavno sprovedu cevi putem platforme, preko nasipa, kao što se sprovode ponekada gasovodi i sl. Ne vidim čemu to ulaženje u sukob sa građanima i izvođenje ovolike policije na teren.
 
Realno, mogli bi da izmene zakon u Skupštini, ali i njima je jasno da bi to bio ogroman rizik jer bi onda svako mogao da buši nasipe po Srbiji i da tako dovodi u opasnost od poplava oblasti uz reke.

Mislim da im je veći rizik što bi to dalo vetar u leđa raznim Čutama da opet blokiraju puteve i tako skupljaju poene. Prošli put su ih svojim glupostima doveli u skupštinu, sada zbog Šapićeve nepromišljenosti da opet gledamo cirkus... Mislim, besmislica je da su izveli kordone policije zbog strujnog kabla i cevi za vodu.
 
Poslednja izmena:
Ja i dalje nisam siguran protiv cega se ljudi ovde bore?

Jel imaju gradjevinsku dozvolu? Da - nije problem. NE - zovite gradjevinsku inspeckiju.

Da li su ostale nadlezne insituticije izdale analize i saopstenja povodom ovoga? DA - nije problem. NE - Zovite te insititucije, medije, inspekcije, itd...

Da li su nadlezne insitutcije potrvdile da ovo sme da se gradi? Da - nije problem. Ne - odakle im onda gradjevisnka dozvola? Ako je lazna ili nezvanicna ja idem prvi na protest.

Moguce je da su olako krenuli u ovu pricu i zbog toga protest i jeste vazan. Procedura i odgovornost mora da postoji. Ali ako sve potrebne dozvole i saglasnosti sada postoje onda ne vidim razlog za dalji protest. Pa nama je svima u interesu da se ovo uradi i da se konacno sredi taj deo setalista. Ljudi ne znam kada ste poslednji put bili tamo ali ono je KATASTROFA!

Cini mi se da se ovo sada pretvara u sitno politikanstvo na stetu svih nas.
Možda će ti biti jasnije ako shvatiš da niko ne može da dobije nikakvu dozvolu za bilo kakve radove. Izvadak iz krivičnog zakonika:

Glava treća

KRIVIČNO DELO

1. Opšte odredbe o krivičnom delu

Krivično delo

Član 14

(1) Krivično delo je ono delo koje je zakonom predviđeno kao krivično delo, koje je protivpravno i koje je skrivljeno.

(2) Nema krivičnog dela ukoliko je isključena protivpravnost ili krivica, iako postoje sva obeležja krivičnog dela određena zakonom.

Izvršenje krivičnog dela nečinjenjem

Član 15

(1) Krivično delo je učinjeno nečinjenjem kad zakon propuštanje da se preduzme određeno činjenje predviđa kao krivično delo.

(2) Nečinjenjem može biti učinjeno i krivično delo koje je zakonom određeno kao činjenje, ako je učinilac propuštanjem dužnog činjenja ostvario obeležja tog krivičnog dela.

Vreme izvršenja krivičnog dela

Član 16

(1) Krivično delo je izvršeno u vreme kad je izvršilac radio ili bio dužan da radi, bez obzira kad je posledica dela nastupila.

(2) Saučesnik je krivično delo učinio u vreme kad je radio ili bio dužan da radi.

Mesto izvršenja krivičnog dela

Član 17

(1) Krivično delo je izvršeno kako u mestu gde je izvršilac radio ili bio dužan da radi, tako i u mestu gde je u celini ili delimično nastupila posledica dela.

(2) Pokušaj krivičnog dela smatra se izvršenim kako u mestu gde je učinilac radio, tako i u mestu gde je posledica po njegovom umišljaju trebalo da nastupi ili je mogla da nastupi.

(3) Saučesnik je krivično delo učinio i u mestu u kojem je preduzeo radnju saučesništva.

Krivica

Član 22

(1) Krivica postoji ako je učinilac u vreme kada je učinio krivično delo bio uračunljiv i postupao sa umišljajem, a bio je svestan ili je bio dužan i mogao biti svestan da je njegovo delo zabranjeno.

(2) Krivično delo je učinjeno sa krivicom i ako je učinilac postupao iz nehata, ukoliko zakon to izričito predviđa.

Umišljaj

Član 25

Krivično delo je učinjeno sa umišljajem kad je učinilac bio svestan svog dela i hteo njegovo izvršenje ili kad je učinilac bio svestan da može učiniti delo pa je na to pristao.

Oštećenje brana, nasipa i vodoprivrednih objekata

Član 282

(1) Ko ošteti, uništi ili učini neupotrebljivim branu, nasip ili drugi vodoprivredni objekat ili uređaj za zaštitu od prirodnih nepogoda,
kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine i novčanom kaznom.

(2) Ako je delo iz stava 1. ovog člana učinjeno prema objektu ili uređaju većeg značaja,
učinilac će se kazniti zatvorom od šest meseci do pet godina i novčanom kaznom.

(3) Ako je delo iz stava 2. ovog člana učinjeno iz nehata,
učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.
 
Koriste trenutnu situaciju sa skrenutom pažnjom oko ubistava na Vračaru i u Mladenovcu.
 
Искрено ово је сад више за пуну ескалацију док се не распишу ванредни градски избори

Не знам да ли су људи свесни да толерисање власти која директно крши одлуке суда доводи до ситуације где власт апсолутно може да ради шта год хоће над било киме без икаквих последица. За 5 година ће да се шокирају како смо дошли до тога да се одлуке о постављању сплава доносе из шаржера а сада уместо да подрже ове људе криве разне "Чуте" што се томе противе
 
Taj jedan razbijeni automobil ucinice vise za ekologiju, zakonitost i bebednost nasipa nego svi protesti raznih ngo i liberalno levih organizacija.
To je primer poznate istine: ako drzava ne vrsi zakon, pre ili kasnije gradjani to moraju sami.
Bilo jednom na divljem Zapadu.
 
A protest organizovala udruženja građana i leve liberalne organizacije. Ponekad razmisli pre nego što lupiš enter. Ljubi brat.
 
Čudo ne objaviše snimak gde ih gazi... A ovo posle, kao čopor pasa su je napali. Ovako iz daljine bih rekao da je najveći problem ovih likova apstinencija, i to ne izborna...
 

Али ово "решавање" илегалне градње легализацијом исте и довођењем воде и струје до илегалних објеката. И то бушењем насипа.

Zašto ne možemo? Jer ti isti ljudi, za koje sada pitate kada ćemo da ih sklanjamo, a koje ste branili kad su nam zaustavili radove – podsetiću vas da nam nisu dozvolili da sprovedemo radove i dovedemo legalne priključke za vodu i struju onima koji su platili to licitirano mesto

Ето овај племенити човек је хтео да склони сплавове и викендице који подривају насип тако што би им дао дозволу да ту буду. Али постоје ЛУДАЦИ који инсистирају на поштовању државног закона. И шта он јадан сад да ради, таман је хтео да склони сплавове дајући им дозволу да ту буду али сад не може. Да му је само дозвољено да крши закон бушећи насип и прикључи тако сплавове на струју и воду сада сплавова не би било.
 
Hajde probajte da lupate auto nekom balvanu iz nekog klana koji pride ima legitimaciju žandarmerije ili udbe i nosi kalaš u džipu. Našlo ste nad solo ženskom u Seatu da se junačite.

Zašto ne sakupite pare i dovedete mehanizaciju da sruši put? Ilegalno rušenje ilegalnog puta.

Mislim nebitno je, mogu sada da otvorim na sajtu RIKa rezultate prošlih izbora i kažem koliko ljudi u blokovima podržava put na nasipu i ilegalne vikendice i septičke jame u reni bunarima.

Trebao je Molotov da radi još pre 2012te kada su prvi paraziti krenuli da grade.
 
Prvo put je legalan samo za vozila jp galovica
Drugo doticna je milionerka bilo je i drugih balvana ilegalni su objekti na državnom zemljištu
 
Radikali su doveli do situacije u kojoj gradjani uzimaju zakon u svoje ruke, tako sto nisu sprovodili zakon.
To je veoma lose, ali to je neminovna posledica njihove politike.
Milsim da oni to veoma zele jer znaju da su jaci jer poseduju drzavni aparat sile.
 
Vrh