Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Koliko sam uspeo da vidim sa terase tc-a rekao bih da nema radova.
 
Nešto se dešava i kod Magnolije. Uf daj Bože da se sprema nova zgrada slična Magnoliji.
20220516_095912.jpg
20220516_095915.jpg
 
Има ли места, ваљда треба мост ту да се прошири ка Магнолији?
 
po renderima treba biti na tom mestu zgrade slicne magnolije. jedva cekam da pocnu a i da srede taj park
 
Аха, ка Савамали и Бристолу. Мислим да би простор од Бристола до реке ваљало оставити слободним, тј. на њега проширити парк Бристол до обале.
 
Ух, ово као када би 60те блокве затворили у традиционалне затворене блокове али са спратношћу која одговара инвеститору :D
 
moguce i neko malo uredjenje necega ili tipa neki deo za infrastrukturu. Tesko je znati ako nema tabla u blizini.
 
Kako BNV ružno izgleda iz daljine, po sunčanom danu kula deluje kao obrnuta plastična flaša, bočno gledajući.. ta njena fasada na suncu baš odaje utisak jeftine plastike, ostale zgrade isto bzv, ne zna se koja je ružnija... jedino mi je dobro to popločavanje, zelenilo i ulični mobilijar.
 
Само што нису зграде од 12 спратова у низу дуж ЈГ и Војвођанске и што их на пар места у затварању блока спречавају школе.
 
Савски амфитеатар - БнВ

Очишћени и новоуређени део између Магнолије и улице.
Ограду с платнима су пребацили преко пута, према х. "Бристол" и парку (в. последње две слике).





































 
Савски амфитеатар (БнВ)

У прво време су баште заузимале мање од половине простора који данас заузимају, нису биле покривене и могло је да се пролази између башти и зграде ТЦ.
Сада је овако:




























Постављају се метални панели на истуреним деловима фасаде:


Иначе, отварају се ресторани и на првом и другом спрату према Сави.
Са супротне стране, према Булевару, на другом спрату преко пута биоскопа, сва места за брзу храну су изнајмљена.
 
Vrh