Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

To би било занимљиво, али мислим да нема начина да се види нпр. од пазара у Саванови колико је од туриста а колико од осталих гостију.
 
To би било занимљиво, али мислим да нема начина да се види нпр. од пазара у Саванови колико је од туриста а колико од осталих гостију.
Ima dole 20 restorana visoke klase ovaj koji si naveo je ispod svih na promenadi.
 
Vec sam spominjao to na ovoj temi, ali da ponovim, ako se posle zavrsetka Kule i kada jos malo doda sa gasom Galerija, ako ne bude vise desetina miliona evra u plusu na racunu preduzeca Bnv, onda ce i nepismenima da bude jasno da je rec o epskoj prevari ove drzave. Nikakvi bulevari i promenade ne mogu da opravdaju ogroman novac koji se dobija od ova dva kapitalna objekta. Ali neka bude na sumnji jos uvek, imaju jos godinu dana a onda racun na sunce.
 
Ako bude preduzece BNV u plusu ja cu smatrati da ovi nemaju pojma sta rade i da ne treba vise da ulaze u takve projekte.
Ono sto je problem i sta moze da se desi je da nas nepismeni narod ocekuje da budu u plusu pa da namerno nasteluju da su u
plusu sto bi bilo blago receno katastrofa, samo da bi im se usljihtali za sledece izbore.

Moje ocekivanje je da budu u sto vecem minusu i dugovanjima jer je to u nacionalnom interesu. Nas interes je da preduzeca
Beograda na vodi doo, Kula doo, galerija doo i slicno posluju u minusu. Takodje nam je u interesu da se sto vise zaduzuju i da sto vise investiraju nazad u nove projekte a ne da uzimaju profit i da ga nose u nekakve Emirate.

Na zalost mislim da ce ponovo biti u plusu sto je porazavajuce i jako lose za nas.

Nas najveci interes je da opstina Savski Venac ubere znacajno vece prihode od ovih sad. 7.5% je previse mali skok za takvu opstinu ali ajde videcemo 2022/2023/2024.
 
Poslednja izmena:
Gospodine @vradovic sto ste onda dali pare za stan njima sto niste te pare recimo usmerili u objekte koje gradi drzava tj. GDS vec privatni investitor? Svakako svako raspolaze sa parama kako zeli pa malo deluje kontradiktorno vase pisanje koje citam ovde a koliko sam pohvatao kupili ste stan u bnv mislim ako sam pogresio u tom segmentu izvinite. Koliko mi se cini sve gubitke pokrivaju poreski obveznici a ne strani partner ako sam dobro ispratio bnv problematiku.
 
Nije bas tako. Preduzece funkcionise tako sto se zaduzuje i od zaduzivanja investira dalje. Koja je poenta da budemo u plusu i da onda 66% profita ode iz zemlje u Emirate.
Bolje i zaposlenima plate da povecaju pa na taj nacin da iznivelisu profit ako treba nego da nose profit kuci. Koga briga za profit. To samo nase naivne sugradjane koji tako gledaju.

Ako su u minusu lepo se zaduze i posle preduzece otplacuje kredit. Sasvim normalno i realno. Nama (gradjanima i drzavi kao manjinskom partneru) bi najvise odgovaralo da su u minusu 10-20 miliona i da su to pozajmili od neke banke pa da otplacuju. Tih 10-20 miliona minusa ode u gradjevinsku industriju, plate, poreze, zaposlene.

Profit bi ja posmatrao kao veoma negativnu stvar jer bi to meni bio signal da investitor ne zna sta da radi sa viskom (nema gde dobro da ga upotrebi) pa uzima profit. Prakticno da je firma na berzi ja ne bi investirao u takvu firmu. Radije bi investirao u neku koja forsira rast i u minusu a ne neku koja uzima profit i deli nazad orginalnim investitorima.
 
Hajde da se ne pravimo naivni, iako se formalno slazem da preduzeca kao Bnv treba da funcionisu po principu plasiranja kapitala i stalnog investiranja profita, projekti kao kula i galerija nisu svakodnevne investicije i jedino opravdanje nemanja ogromnog suficita na racunu tekuce godine bi bilo visestruko, mozda cak i 10x povecanje obima investicija sto se svakako nece desiti, iz vise razloga. Logisticki problemi pronalazenja hiljada novih radnika, materijala za gradnju u vreme krize i nestasica kao i velicina same lokacije koja bi sustinski bila zavrsena sledece godine sa 50 novih zgrada. Sve ostalo su obicne prazne price o velikom biznisu za sirotinju. Ali dobro na forumu smo pa je svako slobodan da iznosi svoj stav.
 
pa neka povecavaju plate zaposlenima ako nisu sposobni za bolje. Sta god da urade samo da ne dizu dobit.
Bilo koja opcija je bolja od najlosije (a najlosija je da budu profitabilni)
 
Ima dole 20 restorana visoke klase ovaj koji si naveo je ispod svih na promenadi.
Они ресторани у Галерији? Нисам сигуран да туристи иду тамо. И даље постоје престижнији угоститељски објекти по старом центру града. Можда долазе туристи из РС и ЦГ, мада су за мене они домаћи :)
 
Prekoputa Galerije aktivno, vrvi od radnika.
20220503_142503.jpg
20220503_142506.jpg
 
Bas se puno kasni sa ovim polukruznim mostom, ne znam zasto toliko odugovlace sa radovima na njemu?
 
Bukvalno… 3 godine nista od mostica, a kao nesto cackaju non stop. Jel stvarno toliko zahtevno da se to izgradi?
 
Vrh