Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

sem ovog malog parceta zelenila gde se moze sesti i odmarati, koje je stvarno funkcionalno i lepo zamisljeno (to je trebalo biti i kod nas ali bi verovatno nasao kriticare da samo smeta), nista mi se vise ne svidja u Bratislavi u odnosu na Beograd.
 
Исто, највише ми је упоредиво са новобеоградским савским блоковима (само са мањом ширином ка реци). Сасвим је пристојно и немам ништа против тога да се будуће новоградње у Београду поред реке остварују на овакав начин али БГ на води ипак има потпуно другачији концепт. Нама је првенствено фалио "спуштен" град на реку, са урбаним и комерцијалним просторима који би оживели кеј и то је остварено. Зеленило и цвеће је ту да употпуни доживљај али није фокус што је по мени сасвим ок. Ми осим евентуално Земуна и немамо ни једну уређену речну обалу са нагласком на угоститељство, галерије, продавнице и сл. већ су све зелене површине покрај реке у којима се људи махом не задржавају (бетон хала је изузетак јер је старија од уређивања кејева и налази се на пристаништу).

Најлепши градски кејеви по мени комбинују различите приступе како би задовољили свачије потребе и жеље, кеј у Савском амфитетру је према томе сасвим пристојан и уравнотежује новобеоградску страну која иде у потпуно другу крајност.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=o7Q0lxhc4k8[/youtube]
 
Da ne širim previše paralelu sa Bratislavom, ali druga obala (prekoputa Eurovea centra, bliže “UFO” mostu) je dom za jako veliki i lep park Sad Janka Krala na čijem se kraju nalazi sasvim solidan tržni centar Aupark. Ta obala nije toliko uredjena, ali sama celina je izuzetno prijatna.

U poredjenju sa Beogradom, to bi odprilike bilo kao kada bi se SC Ušće nalazio na mestu Hajata i bez ulice izmedju bio direktno povezan sa parkom na mestu starog sajmišta i obiljem zelenila, kao na Kalemegdanu, do same reke.

30612037-9A84-460C-B722-38D4D9691663.jpeg
 
Bratislava provincija, Beograd svet. Eno prekoputa Bnv zelenila koliko hoces pa lezi i uzivaj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=833080#p833080:1yhi4mli je napisao(la):
Lulu_NY » 20 Mar 2021 02:37 pm[/url]":1yhi4mli]Bratislava provincija, Beograd svet. Eno prekoputa Bnv zelenila koliko hoces pa lezi i uzivaj.
E, ovo mi je ulepšalo veče. U pravu si:
Beograd na vodi baštini svetske trendove:
- azijsku arhitekturu i urbanizam (nema lepšeg prizora od 6 Vista i Metropolitana u nizu);
- afrički model finansiranja (kakav viđamo samo u egipatskim, nigerijskim i sličnim društvima);
- severnoameričke nazive (BW Parkview, BW Metropolitan, Residence, i ostale vrhunske domete);
- južnoameričke kontraste (u kompleksu šišaju svaku vlat trave makazicama za nokte, a odmah izvan zelenilo zalazi 2 puta godišnje).

Bratislava njah, samo obična centralnoevropska nenametljiva provincija. Nema ništa Vau, ništa Naj, ništa svetski, ništa turbo.
 
https://www.b92.net/biz/vesti/region.ph ... id=1831745

Trebalo da gradi "zagrebački Menhetn", umesto toga kupio hotele
Hrvatska -- Kompanija Igl Hils Zagreb Rial Istejt (Eagle Hills Real Estate) kupila je 69,7 posto udela u Sunce Hotelima od porodice Andabak.

IZVOR: TANJUG ČETVRTAK, 25.03.2021. | 20:56 -> 08:21

Reč je o kompaniji iza koje stoji Igl Hils Grupa iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, na čijem je čelu Mohamed Ali Rašid Alabar, poznat srpskoj javnosti po projektu Beograd na vodi čija je izgradnja u toku.

Zagrebačka podružnica Igl Hilsa, koja se bavi razvojem i ulaganjem u nekretnine mešovite namene, od ugostiteljskih, rezidencijalnih, trgovačkih do zdravstvenih, osnovana je u julu 2019. godine.

Preduzetnik Alabar (63) iz UAE je i osnivač Emar Propertisa, jedne od najvećih građevinskih kompanija u svetu s godišnjim prometom od šest milijardi dolara.

Podsetimo, arapski investitor svojevremeno je sa nekadašnjim zagrebačkim gradonačelnikom Milanom Bandićem potpisao Memorandum o razumevanju za projekat "Zagreb siti" ili "zagrebački Menhetn". Ipak, jesenas su se pojavile sumnje da od tog projekta verovatno ništa neće biti.

"Rok iz Memoranduma za realizaciju je istekao, bilo je to u septembru i šta se dogodilo? Otkako je taj dokument potpisan, govorimo da je taj Memorandum neobavezujući, pa se ništa nije dogodilo ni kad su rokovi prošli. Podloga za realizaciju samog projekta bile su izmene GUP-a, koje nisu prošle", rekla je tada za Jutarnji Mirka Jozić iz zagrebačke Gradske službe za privredu, energetiku i zaštitu okoline.
 
Ono kada živiš u civilizovanoj državi

Inače, gledao sam pre neki dan slike i ne mogu da verujem koliko bi bilo bolje da su samo ovi soliteri i Kula građeni preko puta reke, u bloku 18 a na mestu Savskog Amfiteatra napravljen veliki zeleni park sa sadržajima javne namene (muzej, opera itd.)

1. Život u takvom naselju bi bio kvalitetniji jer bi imali zelenilo i lepši pogled sa maltene svake strane umesto Mostara i najčađavijih delova grada, a samim tim bi i stanovi bili "luksuzniji" i mogli skuplje da se prodaju
2. Ne bi se remetio prirodan oblik Beograda gradnjom visokih zgrada u podnožju amfiteatra
3. Pogled na solitere/kulu bi bio lepši i prirodniji, čak bi se bolje uklopili sa ostalim kulama po Novom Beogradu
4. Došlo bi do veće ravnoteže sadržaja, Novi Beograd koji je zelen ali nema komercijalnih i sličnih sadržaja na rekama bi dobio delić u kome ima, Stari grad koji ima ali nije zelen bi dobio zeleno parče na obali
5. Infrastrukturno bi čak bili i bolje povezani uzimajući u obzir da bi ih svejedno kačila linija metroa po svakom predviđenom planu a odmah je tu Beovoz. Time bi stanari za par godina predviđenih radova mogli da dođu do aerodroma, železničke stanice, autobuske stanice, Trga Republike, Vuka i Franša metroom/Beovozom za manje od 5 minuta
6. Uz neki pešački most bi bili gde su sad za 10 minuta hoda budući da bi ceo projekat bio samo pomeren doslovno 400 metara u stranu. Čak i bolje od pešačkog mosta, lako i jeftino bi se uveo neki fensi rečni prevoz.
7. Za one koji zapravo rade na Novom Beogradu saobraćajne gužve bi bile daleko, daleko manje budući da je najveći haos uvek na mostovima i to iz pravca ka Novom Beogradu ujutru i u suprotnom pravcu popodne
8. Novi hotel koji hoće bi em bio bolje infrastrukturno povezan kako sam naveo u 5. em bi bio odmah blizu kongresnog Savacentra i Deltinog poslovnog bloka.
9. Imali bi daleko veći prostor za veliki trg / park posvećen Stefanu Nemanji tako da se zapravo uklopi svojim gabaritima u njega

Opet ne verujem da se ovakav promašaj može objasniti prostom pohlepom jer bi mogli više da profitiraju od svega ovoga, mislim da je posredi samo notorna glupost donosilaca odluke. Bukvalno se samo nadam da će naši potomci porušiti ovaj fijasko kada se steknu uslovi za nekoliko decenija/vekova.
 
Zemljište prekoputa nisu mogli tako lako da prisvoje, na način koji su prisvojili SA. Ostalo se slažem sa tobom.
 
Kailan, ovo je kao kad bi nekome sa Dorcola rekao da moze da zivi i odmah preko reke u Kotezu.

Sto se tice tog dela preko reke, mislim da je potez uz reku i deo masterplana Beograda na vodi. Deo do Sava centra vec ima milion vlasnika i kao takav je komplikovan za dalju razradu.

Da li su ovi iz Emirata mogli da uzmu i taj deo? Siguran sam da jesu da su zeleli. Danas su uzeli pola hrvatskog primorja...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Да, само што би у том случају Нови Београд био Дорћол а Савски Амфитеатар Котеж
 
Ne znam dal je bilo ali nova zgrada u planu.
BW Sole
https://www.belgradewaterfront.com/en/property/bw-sole/


Meni je za sada omiljena zgrada BW Quartet! Zato sam uzeo stan bas tu!
Ziveo BW Quartet! Nadam se da uskoro dobijamo posebnu temu! :)

Znam jos dvoje koji su kupili stan u istoj zgradi i smatram da je odlicna kupovina.

Naravno sve pohvale za tim Beograd na vodi doo koji je sve organizovao u ekspresnom roku!
 

Prilozi

  • Screen Shot 2021-03-25 at 3.46.16 PM.png
    Screen Shot 2021-03-25 at 3.46.16 PM.png
    511,4 KB · Pregleda: 2.804
  • Screen Shot 2021-03-25 at 3.46.28 PM.png
    Screen Shot 2021-03-25 at 3.46.28 PM.png
    163,8 KB · Pregleda: 2.804
  • Screen Shot 2021-03-25 at 3.49.48 PM.png
    Screen Shot 2021-03-25 at 3.49.48 PM.png
    394,8 KB · Pregleda: 2.806
  • Screen Shot 2021-03-25 at 3.49.54 PM.png
    Screen Shot 2021-03-25 at 3.49.54 PM.png
    358,6 KB · Pregleda: 2.796
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832738#p832738:adm7xz87 je napisao(la):
DraganSt » Pet Mar 19, 2021 9:48 am[/url]":adm7xz87]Kritican sam preme BNV zbog sifonjera, ali porediti ovo u Bratisalavi sa setalistem u BNV je stvarno zlonamerno. A i fasade nisu nista bolje.

Опште је познато да си ти критичан према БНВ. Зашто је злонамерно поредити?
 
Specifikacija je bas neodredjena, sve su rekli, nista nisu rekli.. ili postoji detaljnija specifikacija u ugovoru?
 
gosn @busspoter odlicno ufaceno! kaste mi molim vas koji vam je to teleobdzektiv kojim se koristite u fotografske svrhe? zhvaljivam
 
@vradovic, čestitam! Koji je ugovorni rok završetka gradnje? i da li će sa desne strane zgrade (gledajući iz Savske) biti ulica ili će zgrada ići odmah pored?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835227#p835227:289ku55q je napisao(la):
PetarPetrovic » 26 Mar 2021 06:01 pm[/url]":289ku55q]Ode bitkoin u nebesa :roll: a sa njim i komšija Vradović :kum:

Hvala komsija :)
Bitcoin je bas skocio i samim tim omogucio mi je kupovinu ovakvog stana! Naravno gain tax je placen cisto za ove neverne tome.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835159#p835159:289ku55q je napisao(la):
srdjan » 26 Mar 2021 01:25 pm[/url]":289ku55q]@vradovic, čestitam! Koji je ugovorni rok završetka gradnje? i da li će sa desne strane zgrade (gledajući iz Savske) biti ulica ili će zgrada ići odmah pored?

Mislim da ce biti razmak ali samo kao prolaz. Ja sam na drugom kraju tako da nisam to mnogo zagledao :)
 
Čestitam Vradoviću..postao si glavni landlord u BW pored Viki Miljković:)

Za predsednika mesne zajednice da te izaberu..:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vradović u jednom od stanova da napravi mesto za okupljanja forumaša :D

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Može u Kvartetu...tu ima najveću terasu...zbog trenutne sitaucije oko korone bolje je da smo outdoor.:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh