Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Biće gužva ka Galeriji možda u prvo vreme. Na sreću, saobraćajni špic se ne poklapa savršeno sa špicem poseta tržnim centrima.

Bulevar Vudroa Vilsona će sigurno značiti i dobro je što postoje uvek alternative.
 
Kako si uspeo da dobijes ovu novu fotografiju? Meni google earth pro i ovaj google earth kroz web i ddalje izbacuju staruju?
 
@vradovic, imas opciju historical imagerly, kao na slici. Mozes da vidis poslednji snimak, ali i one od ranije.

Danas su oprali obe trake bulevara, postavili reklamne panoe ispred Galerije da malo odvoje gradiliste. Ocistili su i poplocan deo na ulazu, pustili dekorativnu dvorisnu rasvetu itd.
Iz price sa jednim od radnika, saznao sam da ce jedan deo biti otvoren u Martu. Bilo je price u temi o Galeriji da ce pola lokala biti popunjeno, ali izgleda da ce ta polovina biti sa jedne strane (bloka) dok ce ostatak otvoriti na prolece. Tako bi se reklo i po radovima. Strana okrenuta prema parkicu kao da je spremna za otvaranje, dok sa druge strane ima jos puno posla. Taj radnik kaze da ne zna tacno kad je otvaranje, jer ce on biti angazovan i posle otvaranja, tako da ima nezvanicne informacije koje cuje kao i mi. 8. Oktobar, 15. Oktobar ili kraj Oktobra.
Pak, drugi kaze da je angazovan do 20. Oktobra i da misli da je to krajnje vreme da se zavrsi posao i po njemu deluje sasvim realno, jer kaze da je vecina firmi angazovana u 3 smene i da se unutrasnji radovi rade i preko noci. Kao sto rekoh za sinoc i veceras je bilo puno kola i raznih firmi koje su radile svoj deo posla. Gledajuci ulaze 1 i 2, deluje da moze da se taj deo otvori 8. Oktobra. E sad, kakvo je stanje unutra ne znam. Primetio sam i putokaz za zakupce kod semafora kod parka, sto verovatno znaci da je pocelo opremanje lokala.
Slike bulevara kod Vojvode Misica su od veceras, ali je ista situacija bila i sinoc, tako da sa tim delom ne zure. Mislim i da ne zure sa trotatom u ulicama oko Gazele, jer im verovatno nije hitno, koliko im je hitno da zavrse kolovoz, da bi kolima moglo do garaze.
 

Prilozi

  • 4.jpg
    4.jpg
    966,6 KB · Pregleda: 4.168
  • 7.jpg
    7.jpg
    977,2 KB · Pregleda: 4.169
  • 13.jpg
    13.jpg
    63,4 KB · Pregleda: 4.167
Svaki put se oduševim na ovim slikama fantastičnim zelenilom i mobilijarom u sklopu BnV. Prosto čovek da ne veruje da su slike iz Beograda.

Jedna od retkih stvari koje su dobre u ovom projektu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Hvala zexland i nikolino. Pronasao sam :)

@Zezeljko Tacno. Mislim da ce kad ljudi pozele da odu na kratko na zapad otici u BNV :) i to je to.
 
Било би јако лепо једном имати власт којој је фокус наше наслеђе а не сопствене фикс идеје и пројекти. Свака иоле здрава нација на овој би највише улагала у центар да он изгледа најлепше, најцветније и најсавременије. Не Београд на води, не Нови Београд, већ Београд који смо наследили од предака и којим се дичимо. Калемегдан би био један од бисера Европе да има овакву хортикултуру.

Чак и не нација, свуда ван Београда се народ највише поноси својим најстаријим деловима градова, само у Београду центар пропада док сваки режим има своје глупе пројекте који и сами крену да пропадају кад дође следећи.
 
Hortikulturu , mobilijar tj celu infrastrakturu u okviru BW ne pravi niti finansira grad ni drzava vec investitor koje je ispregovarao to u zamenu za ne placanje komunalnih taksi gradu za opremanje infrastrukture kao sto placaju ostali investitori po gradu ali im drzvaa tj grad prave infrastrukturu.
 
cekaj pegaze, aj polako pisi posto mi sporo citamo

jel hortikulturu, mobilijar tj celu infrastrukturu u okviru BW pravi privatni investitor, kako si napisao u prvoj recenici ili im ipak drzava, tj grad pravi infrastrukuru, kako si napisao na kraju.

@vradovic
oce li bnw biti u sengen zoni ili ce nama iz resta srbije ipak trebati vize, kao npr za ameriku ili britaniju?
 
Bez potrebe si cinican.

Vrlo sam precizno napisao, u BW svu infrasttrukturu pravi investitor ali zbog toga ne placa za svaku zgradu komunalnu naknadu po izgradjenom m2 stanova.
Mali investitori po Zemunu, Vracaru, Vozdovcu, Zvezdari placaju kada krecu u izgradnju zgrade komunalnu naknadu, a grad ili drzava im prave ili su im vec napravili delom infrastrukturu.

Mislim da su to trazili velikim delom da ne zavise od brzine i kvaliteta radova gradskih i drzavnih firmi,
vec da sami biraju izvodjace i kvalitet zavrsnih materijala, biljaka, drveca itd itd.
 
Tačno tako, izgradnja infrastrukture u okviru granica projekta je, po Ugovoru, obaveza privrednog društva "Beograd na vodi d.o.o".

bnv ugovor.JPG
 
Tu treba reći da je R. Srbija suvlasnik 32% društva, te da drugi suvlasnik - "investitor", nije po ugovoru uplatio obavezni kapital u iznosu od 150 miliona evra - ni blizu. Društva se finansira iz kredita i novcem od prodaje nekretnina. A R. Srbija je pritom imala fantastičan trošak eksproprijacije i privođenja zemljišta nameni.

Tržišno, za svaku zgradu u BnV država je mogla da naplati milione, i čak desetine miliona evra. To su drastično veći novci od onoga što je potrebno za kvalitetno infrastrukturno opremanje unutar granica projekta.
 
Skoro sve si u pravu, Goje. Samo što je čovek rekao da piše u ugovoru da se infrastruktura gradi o trošku države, a to nije tačno.

Ostale stvari i te kako stoje. Npr. troškove eksproprijacije i privođenja zemljišta nameni niko ne pominje, a oni zaista jesu ogromni.

Čak su i ovaj model javno-privatnog partnerstva mogli da izvedu u manjem obimu, tj. da su napravili ovakav aranžman npr. samo za kulu, tržni centar i još jednu ili dve stambene zgrade. Tada bi se troškovi države kompenzovali očekivanim rastom cene zemljišta oko novoizgrađenih objekata koje bi mogli da ponude na javnom tenderu, po tržišnoj ceni. Zamislite koliko bi sada vredela parcela prekoputa BW Galerije, gde planiraju one Scala/Sole zgrade!?

Kao problematično stavku vidim i to što je model podele profita u odnosu 68:32 najnepovoljniji upravo za stambene zgrade koje su najdominantnije u elom projektu. Istina je da lova od prodatih stanova leže odmah na račun (ili u džep :D), ali to je nažalost jednokratni prihod. Ako prihvatimo tvrdnje investitora i državnih funkcionera - da će cene stanova u "Navodnom Beogradu" ubuduće samo rasti - onda se može reći da smo pucali u sopstvenu nogu, jer sva dalja zarada od preprodaje i rente ide u džepove vlasnika stanova.

Izgradnja komercijalnog i poslovnog sadržaja doista ne donisi brzi profit, ali i u ovakvom dugoročnom aranžmanu (od, ako se ne varam, 99 godina) za državu bila daleko isplativija, jer bi nekakav prihod stalno kapao.

No, sve to je, čini mi se, već toliko puta rečeno u prethodnih šest godina, da nam je ostalo samo da kukamo u krug :D
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KBoTgr9wY2k[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778891#p778891:18lmqvbn je napisao(la):
Homer Jay » 28 Sep 2020 09:27 pm[/url]":18lmqvbn]Skoro sve si u pravu, Goje. Samo što je čovek rekao da piše u ugovoru da se infrastruktura gradi o trošku države, a to nije tačno.

Ostale stvari i te kako stoje. Npr. troškove eksproprijacije i privođenja zemljišta nameni niko ne pominje, a oni zaista jesu ogromni.

Čak su i ovaj model javno-privatnog partnerstva mogli da izvedu u manjem obimu, tj. da su napravili ovakav aranžman npr. samo za kulu, tržni centar i još jednu ili dve stambene zgrade. Tada bi se troškovi države kompenzovali očekivanim rastom cene zemljišta oko novoizgrađenih objekata koje bi mogli da ponude na javnom tenderu, po tržišnoj ceni. Zamislite koliko bi sada vredela parcela prekoputa BW Galerije, gde planiraju one Scala/Sole zgrade!?

Kao problematično stavku vidim i to što je model podele profita u odnosu 68:32 najnepovoljniji upravo za stambene zgrade koje su najdominantnije u elom projektu. Istina je da lova od prodatih stanova leže odmah na račun (ili u džep :D), ali to je nažalost jednokratni prihod. Ako prihvatimo tvrdnje investitora i državnih funkcionera - da će cene stanova u "Navodnom Beogradu" ubuduće samo rasti - onda se može reći da smo pucali u sopstvenu nogu, jer sva dalja zarada od preprodaje i rente ide u džepove vlasnika stanova.

Izgradnja komercijalnog i poslovnog sadržaja doista ne donisi brzi profit, ali i u ovakvom dugoročnom aranžmanu (od, ako se ne varam, 99 godina) za državu bila daleko isplativija, jer bi nekakav prihod stalno kapao.

No, sve to je, čini mi se, već toliko puta rečeno u prethodnih šest godina, da nam je ostalo samo da kukamo u krug :D
Što bi @direktor rekao: "mlijeko je prosuto", a ja bih dodao da je neko lep kajmak prethodno skinuo. Onako mlad, punomastan, kvalitetan i obilat. Takvi modeli se i koriste da bi moglo brzo da se zgrne.
 
Galerija je jos jedan trzni centar koji "nije usput"
Koji ce da zvrji prazan, buduci da nam je kupovna moc katstriflna. Potpuno nepotrebno salivanje tolikog betona u trzne centre, pored vec postojecih koji su "prebukirani".
 
Teško da će ovaj TC da zvrji prazan. I bez kupovne moći biće pun ljudi koji će tu kafenisati.
 
Ne znam odakle ljudima da će neki TC u širem centru zvrjati prazan. Postoji sasvim dovoljno bogatih i blejača koji kafenišu da popune svaki prostor u gradu.

Naravno, neće svi izlaziti sa kesama iz Luj Vitona, ali ne brinem ja za njih.
 
Deo iza Gazele ko ispod Pancevca
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    415,5 KB · Pregleda: 1.504
Dobro,pa??
Gradiliste,brate, seti(te) se kako je bilo pre ciscenja terena za H2O...To je veci problem cak I od ove epske korupcije I "dno dna" arhitekture u okviru bgd na vodi
 
Na N1 iznose podatak da je do sada u Beograd na vodi uloženo:

70.000.000 € Eagle Hills
95.000.000 € Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda, iz kredita

Ispade da su parkovi, kejovi i ulice više koštale nego sva visokogradnja do sada podignuta?
 
Tesko da su ove cifre relevantne samo je izgradnja TC koji je pri kraju investicija cca 200 miliona,BW residences,Vista cca 70-80 miliona,radi se veliki broj zgrada...,Kula...
 
Vrh