Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ObmrAxFNcZM[/youtube]
 
Ovo deluje kao da je snimljeno danas, a prosli video je snimljen sredinom tj mislim 15og Decembra.

Obzirom da se skoro uopste nije radilo od 01Jan do 08.Jan, ispada da je ovo napredak za 2 nedelje, sem krova TCa i promena na Savskom trgu nema vecih razlika koliko vidim.
 
Standard visine stambenih zgrada u BnV nije trebao biti veci od 6 - 7 spratova. Soliteri su ovde anomalija.
 
file.php



Moj mozak nikako da se adaptira na ovo. Uvek kada prolazim, deluje mi kao neko strano telo, nesto sto ce uskoro biti uklonjeno, kao klizaliste na Trgu. Svaki put se pitam, zašto je ovo i dalje tu...
 
Za jedno 15-20 godina ce drvece ipak malo oplemeniti prostor, ali bi to imalo pravi efekat kad bi sve one bile do 30m....
 
uzivo ne deluje kao na kameri. mislim da ce da se slika potpuno promenuti kada se sve izgradi
 
Trebalo bi izmisliti plan finansiranja rušenja ovih zgrada za budućnost kada srušimo ovaj autoritarni režim. Kako je moguće izvršiti eksproprijaciju i rušenje na način da to što manje opterećuje poreske obaveznike.
Povratak celokupnog prostora u vlasništvo države će verovatno biti najveći izazov. Nisam pravnik pa ne znam kakve su mogućnosti ali eksproprijacija je ono što mi prvo pada na pamet.
Posle rušenja bi jedna preparcelacija na male parcele i prodaja istih po višoj ceni bi povratila neki deo novca
Grad bi takodje morao da nadje načine da dugoročno profitira od sadržaja koje bi se tu izgradile.
Imovina korumpiranih političara koji su učestvovali u ovom kriminalu bi takodje morala da se vrati u državnu imovinu, ako je to izvodljivo sa nekim zakonima poput zakona o poreklu imovine.
Tržni centar, koji definitivno zauzima najveći prostor, bi morao da se sruši bez naknade, pošto će investitor zaradjivati dosta para a nije platio ništa za gradjevinsku parcelu.
 
odes, u npr menhetn i zalis se da ti nesto zaklanja pogled? 0.0 to je bas nekako palanacki.... ako ti je do pogleda, naselis se na taru...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697054#p697054:1ely1e31 je napisao(la):
And7rey » 09 Jan 2020 10:05 pm[/url]":1ely1e31]Trebalo bi izmisliti plan finansiranja rušenja ovih zgrada za budućnost kada srušimo ovaj autoritarni režim. Kako je moguće izvršiti eksproprijaciju i rušenje na način da to što manje opterećuje poreske obaveznike.
Povratak celokupnog prostora u vlasništvo države će verovatno biti najveći izazov. Nisam pravnik pa ne znam kakve su mogućnosti ali eksproprijacija je ono što mi prvo pada na pamet.
Posle rušenja bi jedna preparcelacija na male parcele i prodaja istih po višoj ceni bi povratila neki deo novca
Grad bi takodje morao da nadje načine da dugoročno profitira od sadržaja koje bi se tu izgradile.
Imovina korumpiranih političara koji su učestvovali u ovom kriminalu bi takodje morala da se vrati u državnu imovinu, ako je to izvodljivo sa nekim zakonima poput zakona o poreklu imovine.
Tržni centar, koji definitivno zauzima najveći prostor, bi morao da se sruši bez naknade, pošto će investitor zaradjivati dosta para a nije platio ništa za gradjevinsku parcelu.

Зар стварно мислите и да се промени власт, да би дошло до рушења. Људи немојте да сте наивни , све би се наставило само би паре ишле у други џеп. Вучић, Ђилас, Тадић, Дачић, Вулин, Јеремић, Обрадовић, Палма, Чанак, Чеда, Неша, Зорана па и онај несрећни Трифуновић су иста сорта људи. Једини спас је да побољшају архитектуру, јер са овим шифоњеркама нећемо бити ништа интересантнији од било ког просечног града.
 
Гледе приче о рушењу - то се, наравно, неће десити, па не видим баш неки смисао да се пишу постови који немају било какве везе са реалношћу.

Мада, ако људи желе да дају себи одушка, мучени ницањем ових Симпових шифоњера од иверице у центру града, то могу да разумем.

Лепо је рекао један стари Земунац кад су ономад подизали оне грдосије на Кеју: "Па, добро, неће дуже од 300 година..."
 
Šifonjeri se znači grade iz pijeteta prema srušenoj zgradi Simpa. :|
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697072#p697072:h0wzfzed je napisao(la):
louderick » Pet Jan 10, 2020 12:15 am[/url]":h0wzfzed]odes, u npr menhetn i zalis se da ti nesto zaklanja pogled? 0.0 to je bas nekako palanacki.... ako ti je do pogleda, naselis se na taru...

U Njujorku je zaklanjanje pogleda/pristupa svetlu zakonski regulisano. Da bi neko napravio soliter pored zgrade mora od te zgrade da dobije dozvolu i otkupi air rights :sesir:
https://www.cityrealty.com/nyc/market-i ... ights/2923
 
Apsolutno. A kada su već tu mogu krenuti i sa rušenjem zgrada čija fasada ruži celokupan pogled na grad pa sve izpočetka. Takodje i ove kućice po krovovima kojih po centru ima nemalo i razne nadogradnje...
 
Ma ja bi da se ceo Beograd sravni pa da krenemo sve ispočetka. :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697157#p697157:312039nu je napisao(la):
creme-nadlle » Pet Jan 10, 2020 11:04 am[/url]":312039nu]Ja mislim da bi najpoštenije bilo da vi što hoćete da rušite, dođete s macolama i da krenete. Čemu čekanje ? Ako je želja jaka, zašto je sputavati ?
A ovi što tu žive, da siđu dole sa svojim alatom.
Pa, sad, ako nadjačaju... probali ste !
Teško je to razumeti jer vama to deluje normalno i tako funkcionišete. Ne ruši se ništa macolama, ti koji bi da ruše se zalažu za državu koja funkcioniše, a država koja funkcioniše bi na legalan način poništila sve mafijaške ugovore koji su napravljeni da bi uopšte došlo do gradnje ovog rugla i potom ih sve legalno srušila.

Rušenje macolama usred noći macolama i fizičko nasilje i obračune između građana ostavljamo onima koji podržavaju projekat, ne bi im bilo prvi put.
 
Poučeni iskustvom to je verovatno realan izgled fasade. A ovako je izgledalo na prvobitnom renderu:

180116_W-Belgrade_W-Chairman-presentation_R02-1680x945.jpg
 
Nek se zaustave više...
Dosta je ljudi, ko Boga vas molimo, stanite sa demitarama....

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697157#p697157:3antr00s je napisao(la):
creme-nadlle » Pet Jan 10, 2020 11:04 am[/url]":3antr00s]Ja mislim da bi najpoštenije bilo da vi što hoćete da rušite, dođete s macolama i da krenete. Čemu čekanje ? Ako je želja jaka, zašto je sputavati ?
A ovi što tu žive, da siđu dole sa svojim alatom.
Pa, sad, ako nadjačaju... probali ste !

Da, ako krenu sa macolama na stanare svakako se neće dobro provesti. Svaki stanar ima po štemericu od bar 4-5 Džula. Treba mu za popravke u stanu :bash: Štemerica je jača od macole, na to si mislio? :)
 
Da se razumemo. Ne treba ništa rušiti macolama, sve će se to jednog dana institucijalno i totalno legalno srušiti. Pitate se zašto sam u to uveren? Pa zato što ove zgrade (i tc koji će se otvoriti) nemaju blage veze sa urbanizmom i nanose veliku štetu saobraćaju i urbanizmu ovoga grada koji će se tek osetiti u skorijoj budućnosti.
London na primer masovno ruši zgrade i solitere podignute tokom 60ih-80ih. Razlog za to su zastarelost (a ove zgrade kod nas su toliko loše gradjene da će brzo zastareti) kao i urbanistička neuklopljenost, želja za ulepšavanjem grada itd.
Pošto su ove zgrade tu podignute bez mozga, smrtna kazna im je već sasvim sigurno propisana.
U zdravoj državi vlast neće biti ona koja će tražiti rušenje, to će biti stručnjaci koji će oceniti da ovim zgradama tu nije mesto i tražiti od države da ih sruši.
 
Ja verujem da se šale svi oni koji ovde iznose mogućnost da se sve ove zgrade ali i one koje se budu izgradile, u budućnosti ruše. Pa to se ne može dogoditi, to se jednostavno neće dogoditi. To nema veze sa mozgom. Ja ne znam kako ljudi dopuštaju sebi toliko blamiranje i iznose ovakve ideje, pa bilo to i na forumu. Strašno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696964#p696964:29u6krjz je napisao(la):
Beki » 09 Jan 2020 01:02 pm[/url]":29u6krjz]Moj mozak nikako da se adaptira na ovo. Uvek kada prolazim, deluje mi kao neko strano telo, nesto sto ce uskoro biti uklonjeno, kao klizaliste na Trgu. Svaki put se pitam, zašto je ovo i dalje tu...
Nije mi jasno kako su se odlučili na tu topografiju za BW Residence. Obično se zgrade orijentišu tako da maksimizuju priliv svetlosti, uz određene korekcije u ektremnim klimatskim zonama (smanjenje priliva leti u vrelim i povećanje zimi u ledenim sredinama). Prilikom idejnog projekta predstave se četiri orijentacije i da tabelaran pregled

Ovo rešenje mi deluje ćudno. Južna zgrada ima tu i tamo OK orijentaciju ka jugozapadu, ali je sama topografija zgrade takva da je druga polovina u senci. A severna zgrada koja ima prilično bolju orijentaciju je locirana severoistočno od prve zgrade, te je većim delom dana u senci. Što se i vidi sa ove slike. Ovo je problem koji su Emiraćani doneli sa sobom, gde se samo gleda kako stvari izgledaju iz žablje perspektive i izolovani 3D render. Razlog je što u pustinji nije bitno šta je oko tebe. Potpuno neprikladno za staru evropsku urbanu sredinu. I u tom kontekstu, ne smem ni da počnem da lajem na račun toga šta su uradili sa panoramom! :oops: :evil: :bash:

kivalo":29u6krjz je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697072#p697072:29u6krjz je napisao(la):
louderick » Pet Jan 10, 2020 12:15 am[/url]":29u6krjz]odes, u npr menhetn i zalis se da ti nesto zaklanja pogled? 0.0 to je bas nekako palanacki.... ako ti je do pogleda, naselis se na taru...

U Njujorku je zaklanjanje pogleda/pristupa svetlu zakonski regulisano. Da bi neko napravio soliter pored zgrade mora od te zgrade da dobije dozvolu i otkupi air rights :sesir:
https://www.cityrealty.com/nyc/market-i ... ights/2923
Bravo! Upravo sam hteo da napišem isto. Pre par dana sam naveo kako se ista stvar radi u Londonu. Da ne ulazimo u poređenja Beograda i Njujorka (!), ovo je jako veliki problem što ljudi više ništa normalno ne mogu da zamisle. Sve se prihvata, defetistički.
 
Vrh