Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697298#p697298:2ailz95i je napisao(la):
srecni_princ » Pet Jan 10, 2020 5:59 pm[/url]":2ailz95i]Ja verujem da se šale svi oni koji ovde iznose mogućnost da se sve ove zgrade ali i one koje se budu izgradile, u budućnosti ruše. Pa to se ne može dogoditi, to se jednostavno neće dogoditi. To nema veze sa mozgom. Ja ne znam kako ljudi dopuštaju sebi toliko blamiranje i iznose ovakve ideje, pa bilo to i na forumu. Strašno.
U pravu si, ko bi sad rusio sve ove zgrade sa slike koje su izgradjene do prosle godine i selio tolike ljude...

4dTZktc.png
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697302#p697302:2nwz2a51 je napisao(la):
Beki » Pet Jan 10, 2020 6:09 pm[/url]":2nwz2a51]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697298#p697298:2nwz2a51 je napisao(la):
srecni_princ » Pet Jan 10, 2020 5:59 pm[/url]":2nwz2a51]Ja verujem da se šale svi oni koji ovde iznose mogućnost da se sve ove zgrade ali i one koje se budu izgradile, u budućnosti ruše. Pa to se ne može dogoditi, to se jednostavno neće dogoditi. To nema veze sa mozgom. Ja ne znam kako ljudi dopuštaju sebi toliko blamiranje i iznose ovakve ideje, pa bilo to i na forumu. Strašno.
U pravu si, ko bi sad rusio sve ove zgrade sa slike koje su izgradjene do prosle godine i selio tolike ljude...

4dTZktc.png

Ne interesuju me ova podsećanja na data obećanja, nisu me zanimala tada, ne zanimaju me ni sada, kao što me ne zanima ovaj koji ih je davao, samo kažem da je ta avantura rušenja nemoguća i ona nikada neće ni biti razmatrana.
 
Moze opet neka revolucija novi leks specjalis I sve jovo nanovo nije da se nije desvalo ...
 
Прво да кренемо од комунистичких хрушчовки по целом Београду па докле стигнемо :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697341#p697341:2dkgcp4d je napisao(la):
Kailan » 10 Jan 2020 08:25 pm[/url]":2dkgcp4d]Прво да кренемо од комунистичких хрушчовки по целом Београду па докле стигнемо :)

kojih, prvi put cujem da tako nesto postoi u beogradu
 
Вероватно мисли на стамбене зграде грађене 50их широм Београда углавном спратности 4-6 спратова скромних фасада.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697298#p697298:2p0ajauj je napisao(la):
srecni_princ » Pet Jan 10, 2020 6:59 pm[/url]":2p0ajauj]Pa to se ne može dogoditi, to se jednostavno neće dogoditi. To nema veze sa mozgom. Ja ne znam kako ljudi dopuštaju sebi toliko blamiranje i iznose ovakve ideje, pa bilo to i na forumu. Strašno.
Ne znam, tu sam već skoro 5 godina pa mogu sebi da dopustim. Žao mi je što se na forum u zadnje vreme učlanjuju neki hiper-pro-režimski članovi. Ja sam barem obrazložio svoj stav a ti nisi ništa konstruktivno doprineo diskusiji. A ako tebe ne interesuju obećanja onda ni nemaš pravo mene da kritikuješ pošto očigledno ni sam ne razmišljaš o tome šta pišeš i nisi se ni malo pozabavio ovim temama, ili te stvarno ne interesuje a onda mi nije jasno zašto ne ostavljaš temu onima koje to interesuje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697451#p697451:3qubr1wr je napisao(la):
Дошљак » Sub Jan 11, 2020 10:30 am[/url]":3qubr1wr]Вероватно мисли на стамбене зграде грађене 50их широм Београда углавном спратности 4-6 спратова скромних фасада.

Originalne Hruščovke su petospratnice sa identičnim dvosobnim stanovima i bez lifta.
Tipičan beogradski predstavnik su paviljoni u Blokovima 7 i 8 (Novi Beograd).
U principu ne postoje na Starom gradu, Savskom vencu i Vračaru, građene su pre svega na NBG kao i na tadašnjim obodima grada npr. Konjarnik, Voždovac, itd.
Odličan primer je i Karaburma.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697292#p697292:2a8f38nv je napisao(la):
And7rey » 10 Jan 2020 05:35 pm[/url]":2a8f38nv]
London na primer masovno ruši zgrade i solitere podignute tokom 60ih-80ih. Razlog za to su zastarelost (a ove zgrade kod nas su toliko loše gradjene da će brzo zastareti) kao i urbanistička neuklopljenost, želja za ulepšavanjem grada itd.

Код нас широм града имамо случајеве да по неколико уџерица блокира инфраструктурне пројекте од кључног значаја за град... а ти очекујеш да ће се рушити солитери од 20 спратова... научна фантастика... Тај "Београд на води" ће остати сведочанство једног времена. Свима ће једног дана бити јасно да се радило о грешци. Али неке ствари када се учине нема више назад...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697505#p697505:363wsjt0 je napisao(la):
NRakocevic » Sat Jan 11, 2020 1:35 pm[/url]":363wsjt0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697451#p697451:363wsjt0 je napisao(la):
Дошљак » Sub Jan 11, 2020 10:30 am[/url]":363wsjt0]Вероватно мисли на стамбене зграде грађене 50их широм Београда углавном спратности 4-6 спратова скромних фасада.

Originalne Hruščovke su petospratnice sa identičnim dvosobnim stanovima i bez lifta.
Tipičan beogradski predstavnik su paviljoni u Blokovima 7 i 8 (Novi Beograd).
U principu ne postoje na Starom gradu, Savskom vencu i Vračaru, građene su pre svega na NBG kao i na tadašnjim obodima grada npr. Konjarnik, Voždovac, itd.
Odličan primer je i Karaburma.
Mislim da ima nesto slicno u Cvijicevoj.. Par objekata.

https://www.google.rs/maps/@44.813565,2 ... !1e1?hl=en
 
Ljudi, batalite više priče o rušenje nekih zgrada, pa makar to bili i Paviljoni ili NBG zgrade iz 60-ih.

Zastanimo samo na prvoj stavci, a to je gde će živeti svi ti ljudi koji imaju stanove u zgradama koje biste da rušite? Da li vi zaista mislite da Grad / Država može da napravi toliko naselje koje će profit doneti tek za nekoliko desetina godina. Pa to znači da treba da se pojavi vlast koja ne misli samo na sebe, već na budućnost grada.

Pa čak i da se pojavi, odakle finansije za tako nešto.

Više realnosti bih molio (koliko god svi mi želeli da neke zgrade zameni nešto drugo)
 
Smesno je i pomisliti da bi ovo jednog dana moglo da se rusi, takva avantura je ovde nemoguca - osim ako slucajno u dogledno vreme ne postanemo mala Nemacka ili Amerika ili Kina na Balkanu pa nas onda sve to kosta kao jedan veci blok starih udzerica kao sto pomenu vranac. Ovde, svi smo svedoci toga, CIGANMALE BLOKIRAJU RAZVOJ INFRASTRUKTURNIH PROJEKATA godinama a nekom pada na pamet da cemo rusiti ovolike zgrade..

Ono sto je ovde zaista katastrofalno po grad i sto ce zauvek ostaviti prakticne i realne posledice je nivo arhitekture ovog projekta. Svakog trenutka kad pogledam one viste pomislim da je to uradio neko ko mrzi ovaj grad i ko zeli da ga unazadi, ko mu ne dozvoljava da izgleda lepo. Uskoro idu jos dve nove. Da je ovaj projekat na odgovarajucem arh. nivou verujem da bi vecina nas na kraju progutala gradnju ovolikih zgrada na tom mestu. Takodje urbanisticki ovaj projekat je samo jedna ogromna spavaonica + gigantski trzni centar i nista vise - u samom centralnom jezgru grada, znaci i u tom smislu tezak promasaj.

Kao rezime, ovaj projekat ce ovakav kakav je u arhitektonskom i urbanisticko sadrzajnom smislu unazaditi ne samo grad vec i samog sebe! Ko god je ovo planirao odradio je posao fantasticno.
 
Kao što je izgradnja ovog kriminalnog poduhvata izgledala nerealno tako sada izgleda njegovo rušenje.

Ukoliko se recimo stanovnici Beograda putem referenduma izjasne da žele da se taj prostor oslobodi za primerenije sadržaje i podnesu određene troškove onda je izvodljivo.
 
hahaha nebudi brate smesan pa nisi prekjuce pao u ovu zemlju skruske....kad nas uhvate neke fantazije masta nam nema granice.
 
@astrodule

Kaže im se da napuste stanove ili se od sutra kreće sa proverom načina na koji su došli do novca da kupe te stanove. Za pola sata će 95 posto njih sami izaći, a ostalima vratiti novac.

Sutra svejedno proveriti način na koji su došli do novca i preduzeti dalje mere.

Ljudi, ko bar malo poznaje istoriju, zna da nikad ništa ne ostaje isto. Naročito u ovakvim sistemima. Nešto će pući, pre ili kasnije, svet i Srbija će se promeniti. Sad, u kom pravcu će to ići, da li će biti bolje ili još gore, to ne znam.

Evo, Vučić je u martu 1995.godine tvrdio da Glina nikada neće biti Hrvatska, mnogima je to tada i delovalo da će tako i biti, kad ono par meseci kasnije... Moj ćale je 1990.godine ima sopstvenu zgradu gde mu se nalazila firma. Počeo je rat, zgrada je granatirana i srušena. Tako nešto mu nije bilo ni na kraj pameti par meseci ranije.

Dolaze neke nove generacije, sve više ljudi menja način razmišljana, evo, čak je i Beobuild krenuo sa akcijom da se imena gradilišta promene u nazive na srpskom jeziku. Nešto se dešava, oseća se u vazduhu i nešto će se desiti. Sad, da li za godinu, pet, deset ili sto, ali će se desiti.

A ako ikada dodje na vlast neka dobra struja, rušenje ovog rugla će biti više simbolično jer BNV predstavlja sve ono najgore što nas je zadesilo u poslednjih 30 godina na jednom mestu. Kao rušenje Berlinskog zida.

I taj gnev neće biti usmeren samo protiv sadašnje garniture već protiv celog sistema. Podsetiću vas da su Đilas i Vučić zajedno ušli u realizaciju ovog projekta

https://www.blic.rs/vesti/beograd/vucic ... di/99pp0ph
 
Обзиром на уочени квалитет радова, материјала, надзора и примењене критеријуме, прописе и стандарде :laugh: може да се распадне и само од себе...
 
Problem je što većina ovde nije svesna štete koju te zgrade, na toj lokaciji nanose. Nisu svesni saobraćaja koju će oni generisati, nisu svesni mogućnosti (tj. manjak istih) za rešavanje saobraćajnih problema. Većina ovde nije svesna veličine tog tržnog centra, lokacije na kojoj se nalazi i očigledno nisu svesni saobraćajnih problema sa kojima se Beograd već sada suočava.
Kada se nešto nelegalno sagradi onda svi govore kako se to mora rušiti, a kada se jedan kompleks nelegalnih rugobetina i mega tržnica neplanski sagrade na najopterećenijoj lokaciji u gradu onda je teško zamisliti da će sve to jednog dana morati da ode.
Ovi koji su uvereni da je ovim zgradama tu mesto su verovatno oni koji veruju da će se metroom koji spaja livadu sa livadom neko vozati.
Imam osećaj da pričam sa zidom pa se neću više obraćati na ovoj temi. Ajde svi da sačekamo da se otvori galerija pa da vidimo šta će biti. Veselo biće svakako...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697545#p697545:2geecpk3 je napisao(la):
And7rey » Sub Jan 11, 2020 3:11 pm[/url]":2geecpk3]Problem je što većina ovde nije svesna štete koju te zgrade, na toj lokaciji nanose. Nisu svesni saobraćaja koju će oni generisati, nisu svesni mogućnosti (tj. manjak istih) za rešavanje saobraćajnih problema. Većina ovde nije svesna veličine tog tržnog centra, lokacije na kojoj se nalazi i očigledno nisu svesni saobraćajnih problema sa kojima se Beograd već sada suočava.
Kada se nešto nelegalno sagradi onda svi govore kako se to mora rušiti, a kada se jedan kompleks nelegalnih rugobetina i mega tržnica neplanski sagrade na najopterećenijoj lokaciji u gradu onda je teško zamisliti da će sve to jednog dana morati da ode.
Ovi koji su uvereni da je ovim zgradama tu mesto su verovatno oni koji veruju da će se metroom koji spaja livadu sa livadom neko vozati.
Imam osećaj da pričam sa zidom pa se neću više obraćati na ovoj temi. Ajde svi da sačekamo da se otvori galerija pa da vidimo šta će biti. Veselo biće svakako...
Poslovnu namenu i stambenu ne bi trebalo stavljati u jednu ravan: po meni trzni centar, hoteli i eventualno mali broj luksuznih stanova je prihvatljivo.
Sto se tice stambenog dela ("demit-grada", tj."Male Krnjace"), to je katastrofa, ciji je cilj da u sto kracem roku generise sto veci profit, bez obzira na cenu.
Problem saobracaja u Beogradu nije u trznom centru, vec sto se voze krsevi, ne postuju se saobracajni propisi, grad je lose zoniran. Od oko milion vozila u Beogradu, najmanje 50% je zrelo za otpad, mi smo auto smetliste Evrope.
Kad bi se samo primenio zakon i uskratila registracija neispravnim vozilima, a pravilno zoniralo parkiranje, guzve bi bile svedene na minimum. Ovako, dogod imamo drzavu koja podilazi svojim gradjanima, zivecemo saobracajni kolaps, uz najvece zagadjenje na svetu....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697531#p697531:2i40h2w1 je napisao(la):
Beki » 11 Jan 2020 01:32 pm[/url]":2i40h2w1]@astrodule

Kaže im se da napuste stanove ili se od sutra kreće sa proverom načina na koji su došli do novca da kupe te stanove. Za pola sata će 95 posto njih sami izaći, a ostalima vratiti novac.

Sutra svejedno proveriti način na koji su došli do novca i preduzeti dalje mere.

Ljudi, ko bar malo poznaje istoriju, zna da nikad ništa ne ostaje isto. Naročito u ovakvim sistemima. Nešto će pući, pre ili kasnije, svet i Srbija će se promeniti. Sad, u kom pravcu će to ići, da li će biti bolje ili još gore, to ne znam.

Evo, Vučić je u martu 1995.godine tvrdio da Glina nikada neće biti Hrvatska, mnogima je to tada i delovalo da će tako i biti, kad ono par meseci kasnije... Moj ćale je 1990.godine ima sopstvenu zgradu gde mu se nalazila firma. Počeo je rat, zgrada je granatirana i srušena. Tako nešto mu nije bilo ni na kraj pameti par meseci ranije.

Dolaze neke nove generacije, sve više ljudi menja način razmišljana, evo, čak je i Beobuild krenuo sa akcijom da se imena gradilišta promene u nazive na srpskom jeziku. Nešto se dešava, oseća se u vazduhu i nešto će se desiti. Sad, da li za godinu, pet, deset ili sto, ali će se desiti.

A ako ikada dodje na vlast neka dobra struja, rušenje ovog rugla će biti više simbolično jer BNV predstavlja sve ono najgore što nas je zadesilo u poslednjih 30 godina na jednom mestu. Kao rušenje Berlinskog zida.

I taj gnev neće biti usmeren samo protiv sadašnje garniture već protiv celog sistema. Podsetiću vas da su Đilas i Vučić zajedno ušli u realizaciju ovog projekta

https://www.blic.rs/vesti/beograd/vucic ... di/99pp0ph

Niko ne rusi kvadrature samo zato sto su ruzne, osim ako nema ekonomskog interesa za tako necim. Ni causeskuov bukurest nije srusen koji je upropastio bukurest, a kad bi gledali estetiku pola americkih gradova bi islo pod kuglu bato. Estetika je uglavnom nebitan faktor u razvoju zemalja, ili malo bitan, beograd je cak i solidno ispao ako krenemo da listamo konkurenciju pocev od slicno razvijenih zemalja pa stignemo i do nekih visoko razvijenih, u najboljem slucaju beograd je gradina ipo za 90% ruskih i americkih gradova, a sto se tice evrope, ako ne racunamo francuske, neke engleske, spanske i italijanske gradove, beograd je za ostatak i dalje na visokom nivou i bice jos neko vreme dok ne propadne do te mere da ne moze da se popravi. Ali u srpskoj istoriji vremena su bila turbulentna uvek, ali na kraju se svakih 20 godina propasti pojavi 20 godina prosperiteta pa tako ocekujem da ce biti i sada. Beograd na vodi je djubre ali nece on opredeliti dalji razvoj beograda, ako ovi uskoro odu, pod uslovom da se oni ne vrate, ima tu dosta prostora za sve ono sto je ovim nelegalnim djubretom izgubljeno.
 
Treba da se sruse jer su deo mafijaskog projekta i da bi se one izgradile je prekrsen milion i jedan zakon.

I ta njihova ruznoca je kriminal, ruzne su jer nisu pri gradnji konsultovani ljudi koji su strucni za to vec su izvuceni neki stari, odbaceni projekti namenjeni za ko zna koju azijsku provinciju. Ruzne su i jer se koriste najgori moguci materijali, da se njihovi dzepovi napune, sto je opet kriminal pa cak ne dobijamo ni ono sto smo videli na pocetnim renderima, sto je samo po sebi uzas, nego jos gore od toga.

Sreca u nesreci je ta njihova nesposobnost i lazi koje iznose pa su do sada izgradjene tri zgrade, koje bi se mogle mozda korigovati u nesto normalno, a za ostatak amfiteatra jos nije kasno. Hvala Bogu sto lazu o datumima i kasne tako da steta jos nije strasna i nepopravljiva.
 
Banda pada sama od sebe, to se znalo u startu da će sami srušiti sebe, samo je pitanje uvek bilo kada. Mislim da se odgovor nazire.
Afere Krušik, Jovanjica, današnja afera oko korupcije od 10 soma u železnici su sve interno generisane afere, interni rat. Dve su frakcije jedna oko Gospodara druga oko S.ine. Nadam se da do 2022 i novih predsedničkih izbora sva ova bag** ide na zgarište istorije, kao i ovo njihovo nakazno čedo.
Ako ništa, neka se projekat proda nekom ozbiljnom developeru.
 
Vrh