Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Najbolji i najskuplji stanovi u 3. fazi A Bloka su na poslednjem spratu a tako će biti i u 4. Razlog je pogled i manja buka.
 
Ne mislim na te penthouse, nego i inace. Central garden je sa svakim spratom bio skuplji. Mislim i Napredove zgrade u Carigradskoj... (e sad, to su sve zgrade do 6-8 spratova...)
 
To su neki moderni trendovi sa razvijenog zapada. Nekada su visoke zgrade bile oličenje siromaštva a danas, luksuza :)

tzoran1":3u2m0y8v je napisao(la):
Ako mi ti iznajmis svoj stan na 99 godina i visina zakupa je nula, a ja u medjuvremenu cim se uselim sa krevetom i ormanom u taj tvoj stan imam pravo da ga uknjizim na svoje ime, da li bi imao osecaj da si mi tu nekretninu poklonio?
Naravno da ti primer nije dobar jer je ta zemlja ulog u zajednički projekat. Pokloniti znači ipak nešto drugo.

Što se tiče konverzije zakupa u vlasništvo, nisam znao taj podatak. Zanimljivo.
 
Pošto se spominje koliko je ova BNV pogodba po nas dobra ili loša, da potsetim na za mene daleko najapsurdniji i sasvim očigledno štetan deo ugovora. Poruka od pre 2 godine:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=348996#p348996:3mezqwei je napisao(la):
Zuma » 21 Sep 2015 12:22 am[/url]":3mezqwei]Dakle, mi imamo obavezu da završimo naš deo do kraja 2019. Nasuprot tome, druga strana nema slične obaveze pre kraja projekta. U poglavlju 6.5 piše samo da će oni NASTOJATI da "Privremeni prag realizacije" bude dostignut za 20 godina. Ali to nije obaveza, kao nama (kod nas se koristi termin "mora"). Ako oni to ne ostvare, ne dešava im se ništa ružno, čak naprotiv. Zajednička firma, što znači 66% Abar, onda učestvuje u podeli dobiti od eventualne gradske prodaje onog zemljišta koje nije dato u zakup, srazmerno udelu ukupnog zemljišta koje jesu uspeli izgraditi u neophodnom "Pragu". Drugim rečima, još će zaraditi od našeg sopstvenog zemljišta iako ga nisu ni pipnuli. Ako naprimer izgrade 1/4 ukupne površine Projekta, to je 1/2 od "Privremenog praga realizacije" (a on je 50%). Tako Beograd od prodaje zemljišta odmah dobija pola, a zajedničko društvo drugu polovinu (tj Abar kroz udeo u vlasništvu 0,5*0,66=0,33). Tako Abar nizašta, ali sasvim sigurno, dobija jednu trećinu od vrednosti prodatog zemljišta koje je trebao izgraditi, ali nije.

Drugim rečima, sem ako posao oko gradnje neke nove zgrade nije zaista siguran, ne isplati mu se ni da završava ceo projekat BNV sve dok je izgradio neki nezanemarljiv procenat njegove ukupne površine (sem ako se negde drugde u ugovoru ne spominju i neki drugi penali). A to će sigurno postići već gradnjom pored obale koja je ekonomski sigurna. Zatim može da se zadovolji procentom od prodaje neizgrađenog zemljišta u ostatku Savskog Amfiteatra, jer je to siguran novac, za razliku od neizvesnog komercijalnog uspeha gradnje bitno dalje u unutrašnjosti SA. Tako bi on zauzeo, izgradio i dobio u trajno vlasništvo sa svim pravima najbolji deo pored obale, a mi bi ostali na istom kao i sad što se ostatka tiče. Samo nam onda ostaje nekvalitetnije zemljište od vode zaklonjeno zidom veoma visokih zgrada i bez puno mesta na obali za stanare drugih, novih investitora. Onda opet treba naći nekoga ko će tu da gradi, ali pod bitno gorim uslovima.

Ogradjujem se da nisam pročitao ceo ugovor, pa bih molio da me neko ispravi ako su ovi zaključci pogrešni. To je sasvim moguće.
 
Svi oni koji su verovali da će desetak metara javnog prostora na obali biti dovoljno, neka razmisle još jednom:


Trenutno se zatvoreni prilazi šetalištu sa Savskog mosta i iz Hercegovačke, tako da većina ljudi dolazi iz pravca Beton hale, a manji deo se provlači kroz parking iz ulice Braće Krsmanović. Zamislite kolika će tek gužva biti ovde kada svi prilazi budu otvoreni i svi lokali završeni.

Verovatno će simpatizeri ovog projekta reći da biciklistička staza treba da se ukine, ali svima je jasno da je ova bahato uglavljena kafana napravila ovde najveći problem. Njena terasa i travnjak se nalaze na sred šetališta.
 
И та кафана ће бити уклоњена када се блок на коме се налази буде урбанизовао. Прича о кафани је постала више досадна.
 
Neka bude dosadna jer je divan primer. Kafana je dobila privremenu 12-mesečnu dozvolu kao promotivni štand BnV, još pre 3 ili 4 godine. Pre 2 godine je postavljen pravi promotivni štand (u vidu kontejnera pored), a kafani se uredno obnavlja privremena dozvola. Za toliko vremena "investitor" je mogao da napravi pregršt trajnih legalnih ugostiteljskih objekata negde na "svom placu", i da nas liši ovog kancera, ali avaj.

I neka ostane kafana, što se mene tiče, bolje nismo ni zaslužili. I treba tu da stoji sve dok se neke nove generacije ne opismene.
 
Sem što na renderima konačnog stanja i dalje postoji:

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506793#p506793:24odifxz je napisao(la):
Zuma » Mon Jan 08, 2018 6:31 pm[/url]":24odifxz]Sem što na renderima konačnog stanja i dalje postoji:


file.php

Na ovoj slici nema biciklisticke staze. Da li je to planirano njeno uklanjanje?
Umesto toga su poredjani suncobrani da se povecaju kapaciteti za sedenje ispred kafica?!
 
Upravo se nadam sto skorijem uklanjanju te bici staze jer vec sada pravi vise problema nego koristi.
 
Kome pravi problem?

Ako se ne jurca, sasvim je OK staza i po gužvi.

Letos je bio primetno da pešaci ne idu po stazi i nisam imao nikakvih problema.
 
Jurcalo se ne jurcalo sacekaj malo pa ces da vidis sta ce se desavati kad se otvori onaj trzni centar a pogotovu kad se izgradi cela prva faza
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506821#p506821:klg4w2yb je napisao(la):
Nebojsa » Pon Jan 08, 2018 7:26 pm[/url]":klg4w2yb]Upravo se nadam sto skorijem uklanjanju te bici staze jer vec sada pravi vise problema nego koristi.
Nebojša, ova staza je izuzetno važna svim biciklistima, jer je to jedina komunikacija velikog dela grada sa Adom. U sezoni, hiljade ljudi ovuda ide na Adu, umesto da sednu u automobile, zagađuju okolinu i naprave saobraćajni kolaps na prilazima parkingu na Adi. Ovo je jedna od najvažnijih biciklističkih ruta u Beogradu. Trenutno ne postoji valjana alternativa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506834#p506834:2lof4565 je napisao(la):
astrodule » 08 Jan 2018 08:07 pm[/url]":2lof4565]Mislim da Nebojša želi da makne bicikliste sa šetališta uz obalu. Koliko ja kapiram, bici staza će postojati unutar bloka.
E pa ta staza treba da se koristi, kakva bici staza spojena sa setalistem jos na ovako uskom prostoru!
 
Ima da se koristi ova uz reku u inat ovima što nisu pomerili zgrade bar 10m dalje od obale.

Mora da bude jasno svima ko je kriv za ovu glupost i da se non stop to ponavlja.
 
Pridružujem se apelima da se izmesti biciklistička staza sa same obale na prostor unutar bloka BW. Jedino logično rešenje za ovako uređenu obalu.
 
Nije bic staza je tu i ostace tu to sto nisu uvukli zgrade i napravili siru obalu druga stvar
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506793#p506793:11sewrp4 je napisao(la):
Zuma » 08 Јан 2018 05:31 pm[/url]":11sewrp4]Sem što na renderima konačnog stanja i dalje postoji:

Ја сам теби давно написао да се рендери овога типа раде оријентационо са маркетиншком сврхом и да их не треба сматрати светим писмом. Нарочито када се подсетимо да је сваки следећи рендер био другачији. Ти и даље верујеш у њих до тих детаља?

Објекат кафане сече граничну линју парцеле из мастерплана. Ниједан инвеститор није кр**** да задржи кафану приземљушу која му заузима 1/3 плаца на коме је дозвољено 8+ етажа на којима може да заради неупоредиво више.
 
Da pitam , onako iznebuha, jel mene vara utisak ili ove dve "skakaonica zgrade" nešto sporo napreduju? Ili je to normalan tempo? Da li se neko od uključenih izjašnjavao o tome?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506931#p506931:27epyng5 je napisao(la):
stf » 09 Jan 2018 08:10 am[/url]":27epyng5]
Ја сам теби давно написао да се рендери овога типа раде оријентационо са маркетиншком сврхом и да их не треба сматрати светим писмом. Нарочито када се подсетимо да је сваки следећи рендер био другачији. Ти и даље верујеш у њих до тих детаља?

Објекат кафане сече граничну линју парцеле из мастерплана. Ниједан инвеститор није кр**** да задржи кафану приземљушу која му заузима 1/3 плаца на коме је дозвољено 8+ етажа на којима може да заради неупоредиво више.
Naravno da će se jednog dana ukloniti, upravo iz razloga koje si naveo. Ovde se u maksimizaciju profita može verovati. Ali ako tvorci rendera ne znaju kako će izgledati buduća zgrada na nekom mestu, ipak moraju da znaju bar nešto. Recimo trenutna razmišljanja o tajmingu buduće gradnje, tj okvirne planove o fazama gradnje za neke lokacije. Pa je zadržavanje Savanove i na poslednjim renderima verovatno znak da se neće rušti skoro, tj da trenutno nema konkretnih planova da se ruši. Sem toga prvo mora da se zaradi priličan novac uložen u njenu gradnju. I da se napravi čitav novi most. Pa ne treba gajiti nade da to rušenje samo što nije, što stalne priče o "privremenosti" žele da sugerišu.
 
Vrh