Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Dule, pa ok, upavo ova tvoja prva rečenica, većina koja se ne slaže sa njim ga ignoriše.

Nekolicina poput STF-a, Nikolasa, Spatio tu i tamo imaju ponekada živaca da ukrste koplje sa njim.

Suština je da je nažalost takav način pisanja poguban po kvalitet foruma. Upravo zbog toga dolazimo
u situaciju da neke ni prosto proširene rečenice koje neko eto "izvali" protiv njega pa makar one bile
i bez argumenata dobijaju na težini zbog lajkova.

A lajkovi su hteli ili ne jedan od načina kanalisanja frustracije pojedinaca protiv Zuminog pisanja.

Najveća je ironija što je upravo Zuma najveći zagovornik podizanja kvaliteta foruma, a u stvarnosti
je svojim beskonačnim postovima i tvrdoglavim stavovima upravo najviše degradirao kvalitet istih, još
i privukao padobrance kojima je dovoljno da bukvalno napišu "Oladi Zuma" i već su pobrali sijaset lajkova.
 
To je tačno. Mislim da "Beobuild"-u, možda, nedostaje blog za ljude poput Zume i donegde Karla, koji bi možda imali štošta da kažu, a da (što kažeš) ne guše forumsku diskusiju. Eto, čisto sugestija, ne znam kakve su tehničke mogućnosti da se tako nešto realizuje.
 
Ja to ne vidim kao gušenje foruma. Ja lično stvari koje me ne zanimaju preskačem, a koje me zanimaju čitam i volim dugačke postove.

Ja jedino ne vidim svrhu ponavljanja iste priče iznova. Jedan napiše svoje mišljenje, drugi neka napiše svoje i DOSTA. Nema potrebe da se pokušava ovaj drugi promeniti jer je to NEMOGUĆE, naročito kod osoba koje čvrsto stoje iza svojih stavova.
 
Nekako mi zao ove simpaticne fasadice na ovom objektu bez krova desno..

file.php


Saga se nastavlja, Zuma udavi, botovi uzvracaju udarac....
 
Beobuild the movie: Zuma`s witnesses vs. bots. Comming soon to movie theaters near you in 4K 6D.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465214#p465214:2xygcwmw je napisao(la):
astrodule » 13 Јул 2017 10:31 am[/url]":2xygcwmw]A što onda ljudi ulaze u raspravu sa njim?
Ево ја да одговорим за себе.

Не улазим у расправу са њим да бих њему променио мишљење - то је немогућа мисија. Он је једини члан форума који НИКАДА није признао грешку, нити ће то икада учинити. Такав је, шта ћеш. Има права на то.

Одреагујем на неки његов пост само онда када оде у крајност крајности са неким ставом. У толику крајност да нема ниједан аргумент, а добије одређени број похвала. Реагујем не због њега, већ због тих особа које му дају похвале а за које верујем да нису тврдоглаве као он, већ немају реалну слику проблема о којој се води дискусија већ се по аутоматизму сложе због еког уопштеног става.

Зато сам и толико пута указао на појаву да неко може да викне "КРАЂА ЈАВНИХ ПРОСТОРА" и после тог узвика се налупета тешких будалаштина и да има присталице. А присталице има јер само нису обратили пажњу о чему се ту ради ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465243#p465243:h2pe3qsk je napisao(la):
stf » 13 Jul 2017, 12:31[/url]":h2pe3qsk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465214#p465214:h2pe3qsk je napisao(la):
astrodule » 13 Јул 2017 10:31 am[/url]":h2pe3qsk]A što onda ljudi ulaze u raspravu sa njim?
Ево ја да одговорим за себе.

Не улазим у расправу са њим да бих њему променио мишљење - то је немогућа мисија. Он је једини члан форума који НИКАДА није признао грешку, нити ће то икада учинити. Такав је, шта ћеш. Има права на то.

Одреагујем на неки његов пост само онда када оде у крајност крајности са неким ставом. У толику крајност да нема ниједан аргумент, а добије одређени број похвала. Реагујем не због њега, већ због тих особа које му дају похвале а за које верујем да нису тврдоглаве као он, већ немају реалну слику проблема о којој се води дискусија већ се по аутоматизму сложе због еког уопштеног става.

Зато сам и толико пута указао на појаву да неко може да викне "КРАЂА ЈАВНИХ ПРОСТОРА" и после тог узвика се налупета тешких будалаштина и да има присталице. А присталице има јер само нису обратили пажњу о чему се ту ради ...
Donegde je slično (mada ne sasvim uporedivo) kada neki kažu "Rušimo onu rupu od Prokopa!" ili "Ubiste nam Glavnu železničku stanicu zbog rupe". Momentalno minimum 5 lajkova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465235#p465235:2ir98gik je napisao(la):
lepi » Čet Jul 13, 2017 12:21 pm[/url]":2ir98gik]Nekako mi zao ove simpaticne fasadice na ovom objektu bez krova desno..

file.php


Saga se nastavlja, Zuma udavi, botovi uzvracaju udarac....
Mislio sam da će to da ostave, ali ono ....... :(
 
Ja mislim da od objekata zeleznice ostaje samo glavna stanicna zgrada i lozionica sa vodo tornjem.
 
Da li neko ima informacije sta ce biti sa ovom odvratnom staklenom zgradom iza bolnice koja unistava izgled celog trga kod Zeleznicke stanice?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465235#p465235:35y6i9rb je napisao(la):
lepi » Чет Јул 13, 2017 11:21 am[/url]":35y6i9rb]Nekako mi zao ove simpaticne fasadice na ovom objektu bez krova desno..

file.php


Saga se nastavlja, Zuma udavi, botovi uzvracaju udarac....

И мени исто, та два последња реда магацина до железничке станице су и имала какву-такву архитектонску вредност као индустријско наслеђе.
 
Реаговање на Зумине интервјуе.

Архитекте прецењују сопствени значај. Историјски, градитељи су обични грађани и државници тј. они са парама, малим или великим.

Државницима је важно да граде и да стварају видљиве промене.

Шта грађани Београда имају од једног "плана" за будућност? Мислим на претварање главног београдског жељезничког чвора у простор за јавне намене. Једна држава без великих природних ресурса не може оправдати пред светским банкарима градњу великог парка или концертне хале.

Суверенитет није апсолутан. Постоје нивои суверености. Ниво суверености зависи од богатства и војне моћи. Српска сувереност је била на историјки највишем нивоу у време Српског царства, донекле је обновљен висок ниво суверености у време Краљевине Срба, Хрвата и Словенаца и Југославије, али и то је прошло време.

Довођење арапског капитала у Србију кроз низ послова (авио, агро...) је важно достигнуће, и то разуме сваки велики или мали предузетник. Да би се обновио један огроман и разуђен простор попут Савског амфитеатра потребна је енергија и амбиција.

Верујем је да су београдски архитекти са новцем зарађеним у иностранству могли да обнове зграду Београдске задруге али нису ни то хтели да ураде за свој град. Налажење капитала за обнову задруге, железничке станице, хотела, поште, итд. је огромно достигнуће.

Обреновићи су имали државничке таленте кад су градили позориште и булеваре. Карађорђевићи су такође градили себи зграде које су постале јавно власништво и симболи суверености. Тито је градио Нови Београд и један ауто-пут.

Сад коначно имамо и власт са државничким и градитељским талентима. Ако нам сво ово јавно и приватно противљење променама које уводи СНС нешто казује, онда је то да сваки суверенитет изазива противљење. Свака част овим садашњим државницима који успевају да остваре своје намере у пркос критикама и противницима.

Чак је и бивши председник Николић изградио један квалитетан грађевински комплекс са новим савршеним видиковацем у Гледићима.

Oпаска о Батајници је малограђанска. Малограђани сматрају да су њихова достигнућа супериорнија од туђих. Нарочито их боли када људи без диплома постигну боље резултате него они. Велики успешни подузетници попут Ричард Брансона се хвале како су почели да привређују са 16 година.

Колико видим, власти чак и позивају грађане да изађу са идејама о будућој намени Жељезничке станице, али нисам приметио да се отворио нови топик на Беобилду. Критичари промена само троше енергију и загађују наш животни простор негативном енергијом.

Можда би један Музеј транспорта обогатио београдску понуду. Свака смислена колекција је значајна данас.
 
Nadam se da po znatnom delu prethodnih poruka vidite zašto sam mislio da bi za bolje razumevanje toka rasprave bilo veoma korisno izneti makar i grubu procenu trenutno dostignutog broja "političkih radnika" na forumu. Dok me nije mrzelo da pišem detaljno sam argumentovao svaki stav, upravo da me ne bi optužili da tražim da mi se prosto veruje na reč. Da nisam ja u pitanju vidite i po tome kako ovde trenutno prolaze objašnjenja Branislava Jovina, Bojana Kovačevića, ili recimo kolektivni dopisi puni argumenata Akademije nauka Srbije ili Akademije arhitekture Srbije. Argumenti su smrtni neprijatelj ako se kontrola pokušava tako što se svi bitni izvori preplave toliko velikim brojem "svojih" ljudi da se utisak o mišljenju javnosti prebaci na neku vrstu imlicitnog većinskog glasanja neargumentovanih ličnih mišljenja, koje se svode samo na kratku subjektivnu ocenu "dobro"/"loše". Pa kojih ima više i koji su glasniji. Pošto bi sa argumentima loše prošli.

Takođe, pokušaj da se zaslužena i do sada argumentima sasvim dovoljno obrazložena kritika lošeg projekta i ugovora svede na lažnu jednakost neprincipijelne bitke botova dve političke strane je jednostavno debilna. Čak i da su kritičari projekta apsolutno bez bilo kakvih argumenata, porediti snagu, organizovanost, količinu novca i medijsku praksu dve političke strane, je više smešno nego ozbiljno. A šta onda reći kad se u obzir uzmu i argumenti? Projekat se kritikuje upravo zato što je baš tim argumentima čitave stručne javnosti Srbije dokazano da projekat nije dobar, a ne zato što su u pitanju nekakvi botovi sa druge strane. I to je sve što je bitno.
 
@Zuma, pretera ga sa etiketiranjem i brojanjem, tako su se ponašali i nacisti... Ako su tvoji argumenti toliko dobri zašto se spuštaš na nivo da napadaš bilo kog pojedinca?

Meni je žao što je baš Kurir intervjuisao bivšeg sudiju, taj tekst je mogao biti najinteresantniji da je vođen profesionalno.

Elem, juče smo imali jednu interesantnu i nesvakidašnju vest za Srbiju:

Bivši ministar za zaštitu životne sredine Oliver Dulić proglašen je krivim pred Specijalnim sudom u Beogradu za zloupotrebu položaja i njemu je izrečena kazna od tri godine i šest meseci zatvora.

http://rs.n1info.com/a282833/Vesti/Vest ... tvora.html

Ovo je pozitivan i iznenađujuć pomak, iako će žuti reći da je politički proces, potrebno nam je mnogo ovakvih (i pravosnažnih) presuda. Ako su sadašnji spremni na ovakve presude, sigurno je da su svesni i da njih može dočekati ovako nešto u budućnosti ako rade van zakona.
 
Teško meni, sad postadoh i nacista. Ukazao sam na slučajeve nesrazmerno velikog broja pohvala očigledeno loših poruka kao na brz, objektivan i jednostavan numerički indikator broja ljudi kojima nije u interesu promovisanje kvalitetne rasprave. Što je ista pojava kao i u komentarima B92, Blica i ostalih medija. Gde je tu problem ako se ukazuje na sličnost, očigledni trend i opasnost za Beobuild?
 
Zuma zanemarujes broj plusica koje si ti dobio oko 6000. Ljudi jednostavno vole da podrze neki stav sa kojim se slazu i to je sve.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465333#p465333:q3qwj7jo je napisao(la):
Igor » 13 Jul 2017 07:34 pm[/url]":q3qwj7jo]Zuma zanemarujes broj plusica koje si ti dobio oko 6000. Ljudi jednostavno vole da podrze neki stav sa kojim se slazu i to je sve.
Ja se iskreno nadam da me nisu pohvaljivali zato što me vole, ili zato što je to baš moj stav, nego zato što je bio tačan. A pohvaljivati stav koji se nekome dopada, a da ne zna zašto je on tačan ili zašto bi bio koristan i zajednici, nije baš pohvalno. Čovek može da ima niz poroka, pa da mu se dopada niz vrlo problematičnih stvari. To ne znači da bi, ako ih je svestan, trebalo da ih promoviše pohvalama samo zato što se njemu dopadaju na nekom iracionalnom ili koristoljubivom planu. Dopadanje nije dovoljno. Stav je ili dobro argumentovan i u skladu sa nekim opštim kolektivnim sistemom vrednosti ili nije. Pa svejedno ko ga zastupa. Konkretno, ako ideja da " bljuvotine ovih fosila ne treba stavljati na Beobuild" bude posebno vrednovana zvaničnim sistemom bodovanja onda se možemo pozdraviti sa Beobuidom kakav je bio do sada. To je možda "demokratski", legalno samo u fomalnom smislu, kao i rezultati naših izbora, ali tu nema suštinske demokratije niti stvarne koristi po zajednicu. Onda sve zavisi ko dovuče više "istomišljenika", bez obzira kako su oni došli do "svog" mišljenja. I sasvim nezavisno od formalnih aspekata, ako se prihvati, novi sistem vrednosti menja prirodu foruma. Pa sad, ako je to svejedno drugima, onda je i meni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465331#p465331:x8ork55q je napisao(la):
Zuma » Čet Jul 13, 2017 8:19 pm[/url]":x8ork55q]Teško meni, sad postadoh i nacista. Ukazao sam na slučajeve nesrazmerno velikog broja pohvala očigledeno loših poruka kao na brz, objektivan i jednostavan numerički indikator broja ljudi kojima nije u interesu promovisanje kvalitetne rasprave. Što je ista pojava kao i u komentarima B92, Blica i ostalih medija. Gde je tu problem ako se ukazuje na sličnost, očigledni trend i opasnost za Beobuild?

Nisam te nazvao nacistom, napisao sam da su i nacisti brojali i etiketirali. Ti si na drugoj strani sve koji su dali pohvalu na jedan određen post nazvao botovima (mene nisi, da se razumemo). Ali neko može da se uvredi... Nemoj da se ljutiš, ali tvoji postovi gde se latiš matematike, verovatnoće i statistike su najtanji. Što bi ti rekao, ja nemam vremena da ti dokazujem koliko si pogrešio. Mada bi to bila interesantna diskusija za možda neki drugi vid foruma.

Ja inače videh trend ovde prethodnih par strana i na pojavu novih članova koji su izuzetno kritički nastrojeni (da se izrazim politički korektno). Da li se neko bunio zbog toga i prebrojavao ih? Ja bih doduše mogao da prebrojim moje potpuno politički korektne postove koji su obrisani u diskusiji sa njima.

EDIT: Ja lično nisam komentarisao članke iz Kurira i intervju Kovačevića jer zapravo ništa novo nije napisano. Što bi ti nazvao "recikliranje".
 
Nikolas, ako se otkačimo od racionalnih argumenata, logike i opšteg dobra kao vrhunskih kriterijuma, jačih od običnog broja ljudi koji nešto zastupaju, onda ulazimo u močvaru iz koje nema izlaza.
 
Ma mi smo već odavno, ne u običnoj močvari, već u živom blatu. Treba edukovati ljude da razmišljaju svojom glavom, jer u živom blatu ko ne razmišlja glavom već mlatara rukama i nogama upada još dublje. Ja zastupam tezu da gotovo nijedan novinski članak osim sirovih servisnih informacija nije 100% istinit. Isto je i sa komentarima, pohvalama, i njihovom zastupljenošću/brojem. Ako ti neko u salonu predstavi jednog Ferarija i 10 Fiata, ako biraš najbolji auto, nećeš uzeti ovih 10 Fiata...

Dodatno, jedno je šta čovek radi za novac (da li je bot, trol, hejter... šta god, ili mu posao zavisi od toga - teza koju je izneo Kovačević da mnoge arhitekte ne smeju da kažu ništa protiv inače ode glava)... a drugo je šta zaista misli. Možda zbog toga inače pohvale treba da ostanu anonimne.
 
Похвале постова треба у потпуности укинути. У светлу данашњег интернет политичког рата, више немају смисла.
 
Zar vam se ne čini da na ovoj Miloševoj slici svetla BnV sijaju nekako lepše i jače od svetala u ostalom delu grada ;) Ah, ti renderi... Mogao bi se donese neki zakon gde će im se zabraniti da lažu? Ponadaš se devojci, pojavi ti se baba.
 
Nikolas,
Stav koji je rezultat organizovane i namerne ekonomske i društvene prisile pojedinaca i medija ne može biti jednako vredan kao i stav koji je nečije iskreno mišljenje. Reći da je to pitanje slobodne volje i jednakosti u njenom izražavanju znači namerno ignorisati da nije u pitanju slobodna volja. Probajte zamisliti organizacione, ljudske i novčane resurse grupe koja uspeva da pošalje desetine i ponekad stotine komentara na skoro SVAKU iole političku vest u SVAKOM velikom mediju. Koja kontroliše oglašavanje i pristup informacijama, a time i prihode SVAKOG velikog medija u Srbiji. To, po utrošenom radu i logističkim operacijama, prosto mora biti jedna od najvećih "korporacija" u Srbiji. U uslovima tako drastično izmenjenih informacija i dirigovanih stavova u javnoj sferi, reći da svako i dalje ima jedan glas koji jednako vredi, da je svaki stav isti, da ne treba "da se prebrojavamo" jer su svi koliko mi znamo jednako nepouzdani i isti, znači promovisati neaktivnost i neistinu. Ta formalna jednakost znači praktičnu nejednakost pošto ignoriše realne mogućnosti da se stavovi formiraju, odnos broja autentičnih i dirigovanih stavova, kao i motive autora. Babe i žabe se ne mogu jednostavno sabirati kao da su od iste vrste. Potrebna je koncentracija na sadržaj i argumente poruka (a ne na neobrazložena mišljenja), kao i na analizu šta efektivno postiže duži niz nečijih poruka, tj šta je autorova osnovna namera, iz čega je onda lakše nazreti i njegove prave motive za pisanje. Insistiranje na apstraktnoj "jednakosti prava" u drastično nejednakim uslovima više liči na farsu, jer postiže upravo suprotno. Krivica nije na nekom zamišljenom "Srpskom narodu" i njegovom opštem moralnom posrnuću, nego na konkretnim ljudima koji su napravili taj sistem kontrole i usmeravanje informisanja, ali i na svima onima koji se prave da je sve u redu i da ga ne vide.

Botovi su botovi, politički aktivisti su upravo to, a oni koje kontroliše samo razum, opšte dobro i sopstvena savest su sasvim nešto drugo. Nema tu jednakosti niti ima mesta za pogrešno shvaćenu političku korektnost.
 
Vrh