Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465757#p465757:gulklsdm je napisao(la):
kkorisnikk » Sub Jul 15, 2017 11:25 pm[/url]":gulklsdm]Otpočeli su sa postavljanjem granitnih kocki na stazama u donjem delu nove promenade.

Edit, bacam fotke sada ipak, hvala drugaru Peri na fotkama...


media-share-0-02-04-9d86d8555a276cc39d4c63396b0e.jpg


media-share-0-02-04-20dc71303d826bd3e9fb549103d1.jpg



media-share-0-02-04-11ec7012146c27957b8931f1578c.jpg
Ovaj betonski zidic je ko stvoren za montazu klupa?
 
Posle prvog plavljenja kad se sve raskanta novi sport ko dalje baci kocku u reku,ko prebaci dobija stan u visti:))))
 
Brate rodjeni ako su ovi normalni ubite me :bash: Pa prvi visoki vodostaj ce ovo da odnese na poplocavanje na dno reke. Ovo je retardirano :shok: :rant:
 
A šta su netačno napisali?

Da je ovo prvi propust u celokupnom BnV projektu pa i da razumem to pozivanje na suzdržavanje od kritika. Ali nije ni prvi ni poslednji. Prostori pored stepenica koji će služiti za skupljanje đubreta, drvo koje već truli, daske i ploče koje pucaju, asfalt na ulicama i stazama koji kao da su pravili pijani majstori i sad još ova kocka koja će brzo biti izvaljena ili pojedena. I to je dakle ono što sam ja lično dosad zapazio pa mogu da pričam. Ko zna koliko se tek drugih propusta krije.

Neosnovana kritika je kad bi neko napisao ''joj, jeste videli prozore koje će da stavljaju, a video je samo render''. Ili da komentariše bilo šta čemu ne zna konačan ishod. A ovo što se komentariše, to je već gotova i očigledna stvar. I naravno da zaslužuje kritiku. Ja sam navikao da se u Srbiji sve radi preko one stvari, ali sam bar od ovog projekta očekivao maksimalnu profesionalnost i pedantnost. Od penthausa na vrhu zgrade pa sve do najsitnijih detalja koji će krasiti taj životni prostor. Ako ništa drugo, zato što je neko ulio ogromne pare u to. Ali izgleda da ni to nije bilo dovoljno da se spreči fušarenje i smandrljavanje na mnogim stvarima.
 
To napraviše priučeni radnici na radnim akcijama pre 60 godina a ovi u 2017. ne mogu da skockaju krštenu obalu sa sve obukom i mehanizacijom.
Al ne zato što ne umeju nego zato što se radi preko one stvari. I naravno da takve stvari treba kritikovati.
 
Ljudi, ove granitne kockice lepo izgledaju, uživo još bolje.

Ako se to bude držalo, i ne bude bio scenario kakav neki ovde predviđaju,
mislim na rasklimavanje itd. onda i nije tako loše.

Trajan materijal, jedino kao što Igor reče ostade taj deking, koji eto nije baš najbolje
rešenje.

Vezano za ogradu i daske na klupama, krenuli su da ih menjaju, e sada čini mi se da će se tu
odlučiti na onaj materijal što podseća na aluminijum ili pvc.

Inače, sinoć kada sam bio, radilo se prilično na iskopu Kule, pobijali su šipove. Imam i kratki
video koji sam načinio kada sam se spustio do ograde, tako da ću u toku dana i to da postavim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465790#p465790:2t6vuwfj je napisao(la):
kkorisnikk » Ned Jul 16, 2017 11:50 am[/url]":2t6vuwfj]
Vezano za ogradu i daske na klupama, krenuli su da ih menjaju, e sada čini mi se da će se tu
odlučiti na onaj materijal što podseća na aluminijum ili pvc.

Fora je odmah napraviti i izabrati kvalitetno tako da ne mora da se menja po sto puta. Nije to neka nauka. To su ploče, ograde i inventar, ne spejs šatl.
 
Ne sporim, samo ne bi bio jedinstveni slučaj da su negde krenuli sa jednom vrstom
materijala, da bi se kasnije tokom upotrebe isti pokazao kao neodgovarajući.

Nego, onom delu gde betonska nožica, tj. greda prestaje, pa se ponovo nastavlja, kao što je
neko lepo ovde zapazio biće luka za čamce.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465786#p465786:3pk941n6 je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » Ned Jul 16, 2017 11:34 am[/url]":3pk941n6]Ono kad probaš sa napraviš ovo a nikako ti ne ide

9ca5e65fcea4671f1742f44f057edb15.jpg

Oni i ne pokusavaju da naprave to, jer to vec postoji. Ne mora nam svaki deo obale biti uredjen na isti nacin.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465782#p465782:3vuwlft5 je napisao(la):
Max15 » Sun Jul 16, 2017 9:54 am[/url]":3vuwlft5]Najlakse je kritikovati. :violina:
Najlakse je lose i nekvalitetno uraditi i za to ne snositi nikakvu odgovornost. Kritika je samo sled dogadjaja...
 
Бехатон на кеју у Гроцкој је такође постављен на песак и Дунав га ево није однео читавих 40 година ...
 
Meni se ovo poplocavanje svidja i ne verujem bas da ce tek tako da ga odnese visi vodostaj(ne razumem se u taj segment pa bi voleo da neko pojasni ko zna)
 
Hyung":1p3j8pgz je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465786#p465786 je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » Ned Jul 16, 2017 11:34 am[/url]":1p3j8pgz]Ono kad probaš sa napraviš ovo a nikako ti ne ide


Oni i ne pokusavaju da naprave to, jer to vec postoji. Ne mora nam svaki deo obale biti uredjen na isti nacin.

Pa da, zaista je nova pojava da ploče na šetalištu pucaju jer neko krene da kopa prvo temelje zgrada a tek onda pravi obaloutvrdu. To zaista ranije nije viđeno u bg.
 
Kako mislite da ce voda da odnese poplocanu stazicu?
 
Ne znam na osnovu cega se tvrdi da ce Sava da odnese kocke ali znam da je bitno da se pljuje,valjda zato sto ovaj put nije mogla da se kritikuje estetika staze jer deluje kvalitetno.
 
Kocke na gornjem nivou na primer, same od sebe i bez vode propadaju, pa se na osnovu toga postavlja pitanje sta će da bude kada se još i voda ubaci u jednačinu.

Mada, ne bi trebalo da na rampama bude problema jer su kocke postavljene preko armirano-betonske ploče koja je dobro utemeljenje.

Uprkos tome, smatram da su kocke pogrešan izbor materijala, al svakako su bolje od dekinga.

Kod rampi je najveći problem kršenje propisa prilikom projektovanja jer nije ispoštovana dužina rampe u odnosu na nagib i nisu predviđena potrebna odmorišta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465813#p465813:3fhtfrs1 je napisao(la):
Igor » 16 Jul 2017 02:41 pm[/url]":3fhtfrs1]Kako mislite da ce voda da odnese poplocanu stazicu?
Ma, trebalo je svuda zalepiti "tartan stazu"... za svaki sliučaj.
 
Ispiranje peska ispod ploča zavisi od toga ima li voda pristupa pesku, ali tako da tada još uvek ima dovoljnu brzinu/energiju da pomeri pojedine čestice peska. To u praksi znači da sve zavisi od toga koliko su kocke dobro međusobno spojene, ima li otvora sa strane i odozdo, i koliko je dugo ovaj deo obale u vodi. Ako je sve dobro spojeno i zaptiveno, neći im ništa biti. I obrnuto. Za konačnu ocenu su potrebne detaljnije fotografije od ovih.
 
Realno ima mnogo toga sto je uradjeno i gde je kritika opravdana, ali za ove kocke stvarno nema potrebe, ovo je jedno od bolje izvedenih u projektu.
 
Vrh