Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Po ovom crtežu oko 6 metara. Ali sumnjam da je dobar. Još uvek ima previše pogađanja.
 
Е мој Зума .... месецима на основу полуинформација недвосмислено погрешно тврдиш неке ствари да би сада, када си коначно демантован одједном променио тактику и сад као, треба да сачекамо са "преурањеним закључцима".

Па ти већ две године преурањено закључујеш. :)
 
Zuma barata sa informacijama koje su mu dostupne i cesto je iz predustroznosti upozoravao na moguce scenarije kada je sirina obaloutvrde i javne povrsine u pitanju.

Sve pohvale Zuma na trudu bez obzira sto se ne slazem uvek sa iznetim vidjenjem situacije. Sustina ali i nada jeste da stvari budu sto bolje za nas a ne da li je Zuma upravu ili ne. Do tada nam ostaje da pricamo na osnovu raspolozivih fotografija i materijala.
 
Sve pohvale Zumi na trudu i odličnim reportažama sa detaljnim objašnjenjima,očekujem da će biti još dosta fotomaterijala na ovoj temi, kao i BW residences,Kula te i za druge projekte koji će se graditi u SA :kk: .

Niko od nas nije prorok pa de predvidi šta će se sve desiti na terenu,imali smo raznorazne rendere,makete koje znaju i te kako da zbune i da nas dovedu do pogrešnih zaključaka.Samo napred i :gobb:
 
@Zuma Obzirom na dostupnost informacija, moram da pohvalim tvoj trud i zakljucke do kojih si dosao. U nekoliko navrata bio sam odusevljen tvojim citanjem planova i predvidjanjem stvari koje ce se odvijati na gradilistu. Zuma, :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383003#p383003:aicfd69v je napisao(la):
stf » 25 Apr 2016 12:17 pm[/url]":aicfd69v]Е мој Зума .... месецима на основу полуинформација недвосмислено погрешно тврдиш неке ствари да би сада, када си коначно демантован одједном променио тактику и сад као, треба да сачекамо са "преурањеним закључцима".

Па ти већ две године преурањено закључујеш. :)
Već sam ti odgovorio na tu primedbu, ali je ti naravno ponavljaš. Pogađanjem se može nazvati samo ovaj poslednji crtež na renderu, zato što je verovatnoća njegovih početnih pretpostavki prilično nejasna, i na to sam odmah i sasvim jasno upozorio u samoj poruci. To je jednostavno bila ilustracija jedne od više mogućnosti, odnosno razloga zašto je u ovom trenutku teško reći koliko će vredeti ovo što se sada radi. Međutim pre početka radova na obali smo imali samo usvojeni prostorni plan BNV-a, koji je kasnije postao i deo obaveznog ugovora. A tamo nema šta da se pogađa, i sve je sasvim jasno. Linija su povučene tamo gde su povučene i to je to.

PPlanSirinaObale.jpg


Što se tiče eventualnih drugih, ranijih pretpostavki, vezenih za druge teme, i to sam objasnio. Ja ovde pišem pre svega zbog želje da bar nekako doprinesem da Beograd izgleda bolje. To se može postići SAMO ako se ukaže na probleme i moguća bolja rešenja PRE nego što bude kasno za promenu planova. Međutim, pošto je očigledno usvojena politika da se javnost obaveštava što je manje moguće, da ne bi imala vremena da protestuje protiv onoga što joj se ne dopada, i da tako ograničava potpunu slobodu onih koji odlučuju, onda je JEDINI način da se stvari preduprede pokušati na vreme shvatiti šta se sprema. A to je onda moguće JEDINO pogađanjem. Ako su te pretpostavke na zdravim osnovama, to su onda po meni i najkvaliteniji, tj najkorisniji prilozi u Beobildu, bez obzira što je njihova pouzdanost nužno ograničena. Jer ako neko nešto skriva, očigledno da nema dobre namere. Inače bi se hvalio i skupljao političke poene koji bi mu sa pravom pripadali. Tako da oko pristupa pisanju u ovom forumu mi i nemamo puno izbora. Najgore je međutim što to sve ovo vrlo dobro znaš, pa se pitam zašto je to ponovo potrebno objašnjavati.
 
Ширина шеталишта по твојим мерењима је одједном 36 метара, а две година је била 10. А ја ти две године одговарам да ће бити 30. Само сам на то указао. Све остало је у реду.
 
Jeste, govorio si da će biti 30, a ja sam namerno odbijao da prihvatim nešto što znam da je uobičajena propagandna floskula u kojoj se javnosti uvek prodaje najveći raspoloživi broj koji se bilo gde u dokumentaciji može naći, iako se tako mešaju babe i žabe. Nije svejedno koliko je donji nivo visok, koliko je širok, kako je uređen, koliko je dana poplavljen, i kako će, i sa čijim parama biti biti čišćen i održavan. Nije svedno što svuda u Beogradu na najvišem nivou ima bar dva puta više ljudi nego na donjem, iako je donji ponegde mnogo širi. Nije svedno ako se uprkos tome javni deo najvišeg nivoa suzi na jednu trećinu ukupne širine obale, ostalo da privatnicima, a narod šutne preko ivice, na dole. Tvoja mešavina od 30 metra sve to zabašuruje i trpa u isti koš, iako je u prostornom planu bilo sasvim jasno koliko je šta široko. Ako sada bude drugačije, a postoje izgledi da će tako biti, svaka čast, ali to nije ono što piše u prostornom planu BNV-a.
 
pozor;132349411 je napisao(la):
Prođoh malopre, rade i po kiši, nastavlja se nabijanje talpi.

Nažalost nisam stigao da fotkam, ali evo da slikovito pokažemo
napredak, uzeću svoju fotku od pre par dana...

f7FhzCX.jpg



Ova crvena linija je dokle su stigli sa nabijanjem...

Ono što mi je zapalo za oko, jeste izgled tih talpi koje se postavljaju
u drugom redu. Možda deluje trivijalno ali te talpe su crne boje i ne deluju
zarđalo kao ove već postavljene u prvom redu
.
Pozor sa SSC
 
Misljenja sam da se upravo na Beobuildu kroz brojne reportaže s lica mesta i komentare može ukazivati i na pozitivne stvari a i na NEMAR koji susrećemo. Pogledajte samo taj deo oko promenade? Pa jel neki problem da se obeleži pružni prelaz,da se pokosi trava i tome slično ? Odložili su granje ispod platformi,dobro je da su to i uklonili,razumem da su bile poplave ali da li je baš toliki problem da se zameni par daščica na platformi koje su otpale,ništa komlikovano i ništa skupo.

Pa jel toliki problem da još pre 3 meseca postaviš WC na promenadi i da još uvek nije u funkciji,nego ljudi mora da pišaju na travi pored WC-a ili da traže neke budžake? Dobro je da su se setili da postave oplatu na platformi ispod SSM imamo dodatne stepenike na delu pored buduće promenade,pa zar je toliki problem da se postavi I još nekoliko dodatnih medjustepenika da posetioci mogu normalno da sidju i da se ne lomataju? Zar je toliki problem da se asfaltira deo gde prolaze kamioni sa gradilišta non-stop,da se operu točkovi tih kamiona kad izlaze sa gradilišta,da ne moraju ni pešaci ni biciklisti da se nagutavaju prašine kada prolaze bicistazom?

Nije nikakav problem, samo treba malo DOBRE VOLJE.
 
ako nije Miloš, onda je tu Zuma. Hvala na slikama. Betonjerke su tvrdo radile koliko vidim, konteneri u tri etaže na ŽIT terminalu, izgleda da ih ima više
 

Šta prestavlja ovih nekoliko talpi ispred? Priprema za betoniranje?
 
Изгледа су начели мало више стару окретницу узаног колосека.
 
POČIŠĆENA HERCEGOVAČKA Srušeni objekti u nizu na Savskom vencu
D.T. | 25. 04. 2016 - 20:27h
| Komentara: 4

Umesto niza lokala i zgrada u Hercegovačkoj ulici osvanulo je danas tek gomila šuta - čini se da je preko noći srušeno više objekta.
7f5b8057c94d7256eca8e5e89de81c59.jpeg

Gotovo da nije bilo prolaznika da se danas nije zapitao da li je u pravoj ulici kada ga je dočekao potpuno promenjen lični opis kutka Savskog venca. Od ruine jedva da se video nov i uređen plato Savskog šetališta, a prizor izgleda gotovo kataklizmično.
85f05d78507300b56cb5afedd641693c.png

Neuglednom delu ulice iščuđavali su se i putnici, pristigli sa autobuske i železničke stanice koje put do smeštaja upravo odveo na ovu stranu.
bf3ed39955741d688b50063b4081d326.jpeg

Inače, Hercegovačka ulica rekonstruisana je u septembru prošle godine, pa se ovde sada prostiru novi asfalt, trotoari, javno osvetljenje, kao i žardinjere sa zelenilom. U rekonstrukciju Hercegovačke ulice i Savske promenade do sada je uloženo oko četiri miliona evra.
http://www.blic.rs/vesti/beograd/po...useni-objekti-u-nizu-na-savskom-vencu/j36tj0h
 
Ниче нам јеб*** пустињски дизнилед у сред града.
 
Divota! Dva puta po 85 metara visine!

Znači vrh je na nadmorskoj visini od 77+85=162 metra

46 metara iznad Terazija (162-116=46)
27 metara iznad platoa crkve Svetog Save (162-135=27)
15 metara iznad Topčiderske zvezde (162-147=15)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383063#p383063:27qu5stz je napisao(la):
Zuma » Pon Apr 25, 2016 9:59 pm[/url]":27qu5stz]Današnje fotografije.
IMG_2437_resize.jpg

Zivo me zanima kakav je plan za uredjenje obale. Ne mogu da poverujem u to da ce ovako traljavo postavljene talpe ostati vidljive. Cak i ove nove nisu kako treba, a malo je verovatno da ce se i one sa spoljasnje strane nasipati kako bi se zamaskirale. Ako ih pak budu nasipali, doci ce do pola reke sa setalistem. Mozda ima nekakve veze sa tehnologijom izgradnje obaloutvrde? Bio bih zahvalan ako neko ko je vise upoznat sa tim moze da objasni principe izgranje.

Osim toga, deo obale koji je vec uradjen nije arhitektonski usaglasen sa novim delom. Bar tako deluje u ovom trenutku. Spoj talpi (ili betonom, kamenjem,.., oblozenih talpi), sa starom obaloutvrdom vidim kao problematicnu tacku, a ceo potez obaloutvrde koja se izgradila i koja se gradi, po mom misljenju ne odise nekom jasnom arhitektonskom idejom. Previse razlicitih elemenata za tako mali potez.

Takodje ne iskljucujem mogucnost da je pomeranje talpi posledica spontane odluke. Ovaj forum je dosta citan i kritika vezana za predjasnju sirinu setalista od ca. 13 metara sigurno se prosirila. Ako je tako, to bi tek bila potpuna katastrofa i dokaz da se gradi bez jasnog plana i ideje, odnosno koncepta.
 
Ovo kako sada izgleda je još dobro u odnosu na ono kako je bilo. Talpe su bile još neravnije, ali su im u nekom trenutku poravnali vrhove tako što su isekli sve ono što viri. Negde imam fotografiju otpadaka koji su ostali posle sečenja. Poslaću je čim je nađem. Tako da su donji krajevi još manje poravnati od gornjih. Takođe, talpe se na više mesta ne nastavljaju pravilno jedna na drugu, samo što se to ne vidi kad se gleda sa strane. Negde ranije imate moje fotografije kako je to izgledalo. Zbog toga sam ranije bio uveren da su one tu samo privremeno i da će se vaditi. Međutim, prvo su ih međusobno zavarili, zatim poravnali, i sa jedne strane zatrpali do vrha. Pokolebao sam se kad je počelo zatrpavanje i nabacivanje kamenja i sa druge strane. Ali, kao što vidite, njima nije bio problem da ih zatrpaju, da zatim dobro nabiju zemlju, samo da bi posle toga ponovo iskopali rov sa unutrašnje strane, verovatno isekli varove, i izvadili talpe.

Tako da sada opet ne znamo ništa. Možda će izvaditi sve iz unutrašnjeg reda, a možda i neće. A mogu ih i zatrpati, ili kompletno zabetonirati. U svakom slučaju ona razmatranja o mogućim širinama obale koja su se oslanjala na staru poziciju talpi nemaju puno smisla ako nastave da ih vade i premeštaju.
 
Iseljavaju Miksalište, sutra kreću sa rušenjem.

Nova lokacija još uvek nije poznata kako su mi rekli.

Danas sam svratio da odnesem staru odeću a primitivac iz obezbeđenja me je jedva pustio i umalo napao, ali nisam mu ostao dužan..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383116#p383116:s8l6yowi je napisao(la):
Nik_B » 26 Apr 2016 08:51 am[/url]":s8l6yowi]
...Takodje ne iskljucujem mogucnost da je pomeranje talpi posledica spontane odluke. Ovaj forum je dosta citan i kritika vezana za predjasnju sirinu setalista od ca. 13 metara sigurno se prosirila. Ako je tako, to bi tek bila potpuna katastrofa i dokaz da se gradi bez jasnog plana i ideje, odnosno koncepta.
Nikada nije bilo predviđeno šetalište širine 10 ili 13 metara. To je bila samo pogrešna Zumina pretpostavka oko koje ga je jedan broj ljudi ubeđivao da greši. A, to da se tamo gradi bez plana, nego radnici tako idu i rade zavisno od raspoloženja određenog dana...e, jbg-a. :bash:
 
Vrh