Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Problem je što postoji skretnica pre nego što dva koloseka dođu do Savanove, pa se oni pretvaraju u samo jedan, aktivni. Tako da mi je u sećanju ostalo da tu nema dovoljno mesta. Međutim sad ste me naterali da potražim fotografiju na kojoj se taj prostor dobro vidi, pa moram da se ispravim. Miloš je u pravu. Iza Savanove se verovatno ipak može provući biciklistička staza. Dok nisam video na fotografiji, potpuno sam zaboravio da tu postoji JOŠ JEDNA skretnica, i da je iza nje, kolosek koji je bliži Savanovi, TAKOĐE sada već napušten. Kad se pogleda iz odgovarajućeg ugla, vidi se neka mala baraka. Ako se to može srušiti, onda od koloseka verovatno postoji bezbedno rastojanje za stazu. Sve se to lepo vidi na ovoj fotografiji.

U donjem delu slike, aktivna pruga je ova što skreće na desno, a gore desno, ona što ide pravo. Ako se sme ukloniti ono što je pokriveno plavom ciradom, i baraka iza nje, onda bi verovatno bilo dovoljno bezbedno za biciklističku stazu. Ipak bi neko morao da ode na lice mesta i izmeri koliko rastojanje tu stvarno postoji i ima li tamo nešto važno.

IMG_5592c.jpg
 
Zuma":5zmt1cui je napisao(la):
Kod Savanove više nema pomoći, kad dodaju još i terasu, tu će se neko ubrzo izlomiti, ali se stvari mogu poboljšati bar na drugim mestima.

Miloše, tvoja ideja da staza ide iza Savanove ne verujem da je moguća jer nisam siguran koliko tu ima mesta. Problem je što kafani treba tehnički prostor za unošenje i iznošenje robe, za iznošenje otpada, a tu je i ulaz za osoblje.

Mozda bi mogla da se provuce staza "kroz iglene usi" iza Savanove. Ali, moguce je i pre Savanove da predje preko pruge na parking, pa u Hercegovacku i dalje ka staroom mostu. To bi iziskivalo novi biciklisticki prelz preko pruge, ali i to je bolje nego izmedju Savanove i njene nove baste.

sn.png


Medjutim, najbolje resenje je da se Savanova srusi, i stvore uslovi za preko potrebnu obaloutvrdu.

Ono sto je nakrivo nasadjeno, ne da se ispraviti.
 
Jel ovo na slici googla galerija za starlete i starletane gde im prezentuje najnovije pice ???
 
Mair":2un1262z je napisao(la):


Ovo crveno je trebalo da se napravi odavno, i nema veze za BnV.
I to na bolji način: duž Vladimira Popovića i onda pred Gazele.
Pričali smo o tom povezivanju mnogo puta.
 
RioBL":1bo33l81 je napisao(la):
Dragi Djordje..."bicu bot dok god ljudi vjeruju u mene" znaci da cu biti bot dok god ljudi vjeruju da sam bot. Onog trena kad prestanu u to vjerovati i ja cu prestati biti bot. Jednostavno, nema drugog nacina da ne budem bot.

No da se mi vratimo temi. "Dokazano" je da sam bot...nema tu nista novo.

Tema je SAVSKI AMFITEATAR (BEOGRAD NA VODI) ... ti izgleda zelis da budes tema na svim temama.
 
Na mestu Savanove treba da bude obaloutvrda, sta nam je prece - stand-kafic ili odbrana od poplava??

sn1.png
 
Evo moje fotke od ranije koju sam iskopao i Zumine tako da se vidi da se tu može provući bici staza.Zuma kad budes imao vremena i pravio reportažu ne bi bilo zgoreg pozabaviti se širinom prostora i dimenzijama precizno,ali meni ovo vizuelno izgleda sasvim ok.
12.jpg

IMG_5592c.jpg


U svakom slučaju je mnogo bolje od nebuloze provlačenja bici staze po sredini prostora širene oko 8.5m :bash:
Nadam se da će i razna udruženja biciklista i B.Gajić preuzeti inicijativu kod gradskih vlasti za izmeštanje bici staze,jer je predloženo rešenje katastrofalno.
 
Moj cisto licni utisak je da onakav plan, sa onakvim mestom staze za bicikle, ne moze da napravi osoba sa zdravom pameti.

Zato mislim da je bici staza ucrtana naknadno iz nekih razloga.
 
milos.tro":1zg5o92c je napisao(la):
Evo moje fotke od ranije koju sam iskopao i Zumine tako da se vidi da se tu može provući bici staza.Zuma kad budes imao vremena i pravio reportažu ne bi bilo zgoreg pozabaviti se širinom prostora i dimenzijama precizno,ali meni ovo vizuelno izgleda sasvim ok.
12.jpg

IMG_5592c.jpg


U svakom slučaju je mnogo bolje od nebuloze provlačenja bici staze po sredini prostora širene oko 8.5m :bash:
Nadam se da će i razna udruženja biciklista i B.Gajić preuzeti inicijativu kod gradskih vlasti za izmeštanje bici staze,jer je predloženo rešenje katastrofalno.


Miloše, ovo nije izvodljivo zato što je gabarit vagona veći od širine koloseka.
Pravi primer za poređenje je staza od BelaViste do Kule Nebojše. Tamo je takođe uklonjen jedan kolosek i podignuta ograda, ali je širina veća od ove kod Sava Nove (a ime je tek glupo - više urbanog fazona je imao onaj što je splav krstio "Lasta" po autobuskoj stanici).
 
Zuma":1e9ttg8p je napisao(la):

Pogledajte kako se linije koje definisu ivice biciklisticke staze razlikuju od ostalih linija, po debljini i "stepenastom izgledu". Ko god koristi programe za crtanje jasno je da je biciklisticka staza "nakrpljena" na prvobitni plan koji je nije ni imao!
 
Po ovoj ilustraciji sto je objavljena meni se cini i da ce Hercegovacka ulica biti izvedena drugacije nego sto je u Planu gradjevinskih parcela...

clipboard01.jpg


u ovom planu je obeljezena sa SAO8...

2015-07-18223646.jpg


Da li to znaci da je i gornja ilustracija privremeno rjesenje ili se mjenja plan?
 
Nema gospodina Gajica da nam objasni kako to da je opstina Savski venac preskocila Zakon o zeleznici, a takodje i nasusnu potrebu Savamale za zastitom od poplava, i izdala dozvolu za gradnju Savanove (nekako i meni sve ruznije to ime).

Pretpostavljam da ce ovih dana opstina Savski venac da izda dozvolu i za "Belgrade Plazu" (sad ima drugo ime taj projekat, ali je po svim merilima ustvari ostao isti). Tako se prica, postoje clanci na internetu. Koji radlog opstina smislja da bi opravdala dva razlicita ishoda za istu stvar? Sta se promenilo izmedju odbijanja dozvole za "Belgrade Plazu" i buduceg davanja dozvole istom projektu sa drugim imenom?

Da li opstina Savski Venac moze da izadje cista iz ovoga? Da li uopste misli da treba da polozi racune javnosti?
 
Шминкање кеја је привремено решење може да траје као и сва остала БГ: привремена решења - трајно.
 
Aleksandar1":wgnr79it je napisao(la):
Nema gospodina Gajica da nam objasni kako to da je opstina Savski venac preskocila Zakon o zeleznici, a takodje i nasusnu potrebu zastite od poplava, i izdala dozvolu za gradnju Savanove (nekako i meni sve ruznije to ime).

Pretpostavljam da ce ovih dana opstina Savski venac da izda dozvolu i za "Belgrade Plazu" (sad ima drugo ime taj projekat, ali je po svim merilima ustvari ostao isti). Tako se prica, postoje clanci na internetu. Koji radlog opstina smislja da bi opravdala dva razlicita ishoda za istu stvar? Sta se promenilo izmedju odbijanja dozvole za "Belgrade Plazu" i buducek davanja dozvole istom projektu sa drugim imenom?

Da li opstina Savski Venac moze da izadje cista iz ovoga?


Opet - a objavljeno je danas, na prethonoj strani iste ove teme:

B.Gajić":wgnr79it je napisao(la):
Mislim da pogrešno sagledavate stvari: objekat nije "divlji" jer ima pravosnažno rešenje za privremeno zauzeće javne površine. Za to zauzeće saglasnost su izdali svi relevantni gradski sekretarijati pa bi bilo kakva eventualna veza izmedju železničkog koridora i same lokacije trebalo da se utvrdjuje u tim saglasnostima.

Na osnovu tih saglasnosti, još jednom, opština Savski venac nije mogla a da ne izda dozvolu i da to hipotetičko odbijanje bude čin koji bi imao bilo kakvo uporište u zakonskoj regulativi za tu oblast, šta god mi intimno mislili o "objektu". Razlika izmedju administracije koja deluje unutar zakonom definisane oblasti i uprave koju vode emocije je razlika izmedju uredjenog društva i nečega što smo ne tako davno gledali (i što možda počinjemo opet da gledamo...)

Do 30. jula objekat u kome je smeštena Savanova je apsolutno postavljen po propisu. Posle tog dana videćemo kako će se stvari odvijati i kojim metodama će se poslužiti akteri ove sve teskobnije priče.

Lično, svoje ogorčenje načinom na koji se postupa sa obalom Save i biciklističkom stazom javno sam iskazao na više strana i prisustvom na protestnom skupu juče zajedno sa predsednikom opštine. Ko me je juče video u kakvom stanju sam tamo bio znaće i koliki mi je fizički napor taj dolazak predstavljao. Ali, to sad nije ni važno.

Moja ironična opaska o pribavljanju informacija o statusu zemljišta bila je upućena kolegama sa foruma koji su fokus svog intimnog besa usmerili tamo gde on nema nikakvu svrhu: bolje bi bilo da se napori ulože u pribavljanje što više informacija o, naprimer, urbanističkim i pravnim varijacijama u odnosu na dosadašnji status zemljišta oko obaloutvrde, kako bi mogli da imaju precizniju sliku na osnovu koje bi svoj aktivizam postavili u najboljem smeru...
 
stf":2se2s1ir je napisao(la):
Шминкање кеја је привремено решење може да траје као и сва остала БГ: привремена решења - трајно.


Ovo nije šminkanje keja. Ovo je sve zbog bašte kafića.

Mene samo čudi da niko ne sponinje MUPov pristan. Jeste ružan, neću to da sporim, ali je neophodan.
Što njega ne uklone?
 
Relja, izvinjavam se ali objasnjenje gospodina Gajica nije odgovor na moje pitanje, on ne kaze sta je opstinu navelo da krsi Zakon o zeleznici. On ne moze da se ponisti nekom uredbom o koiscenju zemljista.

Kod "Belgrade plaze" opstina se suprostavila jer, kaze, bice saobracajne guzve. Tu je mogla da se suprostavi, bez poziva na bilo koji zakon, interesantno, jer ne postoji naravno Zakon o saobracajnim guzvama. Kod "Savanove" odjednom, iako se krsi Zakon o zeleznici, opstina je "nemocna".

Naravo, videcemo za nekoliko dana, odjednom ce nestati "saobracajne guzve" oko "Belgrade Plaze", jer je projekat promenio ime. :)

Bice da je u oba slucaja nesto drugo.
 
Aleksandar1":3q2to4th je napisao(la):
Moj cisto licni utisak je da onakav plan, sa onakvim mestom staze za bicikle, ne moze da napravi osoba sa zdravom pameti.

Zato mislim da je bici staza ucrtana naknadno iz nekih razloga.

To je sasvim jasno. Žele da uklone bicikliste sa obala, pa su za njih pripremili sasvim druge staze, po unutrašnjosti BNV-a. Ovo je samo da se kaže da nisu uklonili onu stazu koja već postoji. Zato su je napravili (ili naknadno dodali) tako da bude neupotrebljiva, pa da biciklisti vremenom sami odu na onu stazu (tzv. "brzu") koju realno jedino i mogu da koriste.

Isto kao što na obali ustvari ne žele ni obične šetače, rekreativce ili mlade, tj ne žele obalu kao dovoljno veliku, nezavisnu i automomnu povšinu, gde ljudi koji to ne žele, ne moraju da zavise od ponude u prizemlju obalskih zgrada. Obala po njima treba da bude samo PROLAZNI put do kafana, do hotela, do tržnih centara i drugih objekata na obali, bez zadržavanja i dangubljenja, ili naprimer njihovo predvorje. Zbog TOGA je javni deo obale tako uzak, svega 10 metara. Ceo koncept je da obale postanu fabrike para za političku i ekonomsku elitu, dakle privatizacija svih obala. Na Kalemegdanu, kod hotela Jugoslavija, i ovde.

SVE OBALE, ali baš sve, koje su bile zapuštene pa su uređivane posle tranzicije su postale privatne. Pogledaj deo u Zemunu kod Karađorđevog trga. Šetalište je samo pristup potpuno privatizovanom zemljištu. Nigde se besplatno ne može prići reci. Nizvodno od Hotela Jugoslavija polako počinje ista stvar. Stara šuma se ograđuje i uređuje. Podrazumeva se da vlasnici splavova maltene poseduju zemljište na obali, sve do staze. To je njihov zabran. Obalsko šetalište neće više biti staza pored reke, nego staza koja vodi do raznih biznis lokacija i objekata, obična KOPNENA ulica sa vašarom na obe strane. Reci se pristupa SAMO iz privatne zgrade. Od starog Zemunskog keja (sa srećnom komunističkom pauzom ispred hotela Jugoslavija gde su kej napravili pre ovih lopova), pa sve do Starog Sajmišta, uskoro NIGDE NEĆEMO MOĆI DA VIDIMO REKU. Sve će to biti "private property". Tužno je da će uskoro Jevrejski koncentracioni logor biti prva prilika za javni pristup Beogradskim rekama. Jedino mesto za jeftinu zabavu. Crni humor, zar ne? O tome pričam već godinama. Sličan koncept (srećom ovde ne mogu da se uglave između šetališta i reke - SEM tearase Savanove) žele da primene i ovde. Investitorima reke, političarima pare od zakupa i taksi. A Beograđanima ... znate šta, da ne budem prost .. ali počinje na k.
 
Nazalost, mislim da je i Opstina Savski Venac umesana do lakata u ove rabote oko BNV. I sad, toboze, oni koji su izdali gradjevinsku dozvolu Savanovi, i pritom najavljuju da nece preduzeti nista ni kada ta dozvola istekne 30. jula, i da vec znaju kakvi ce svi pravni marifetluci biti ucinjeni da Savanova bude odjednom nesto drugo - dakle, oni sad organizuju bicikliste da protestuju!?!?!?!

Ne prolazi lakmus test, i ima miris kao i onaj otvor ispod Savanove.
 
Јел ти стварно мислиш, после свега објашњеног, да Општина, која ово није нити покренула нити у овоме учествује, може да ово заустави, поништи, преокрене неким паприом на било који начин?
Ти одједном у целом овом лудилу прозиваш - Општину?
 
Ja sam sve rekao u par prethodnih obracanja g. Gajicu, nemam nista ni da dodam ni da oduzmem, i ostavljam citaocima da izvedu slobodno zakljucak kakav misle da je prigodan.
 
Aleksandar1":1q4ycpm9 je napisao(la):
Pogledajte kako se linije koje definisu ivice biciklisticke staze razlikuju od ostalih linija, po debljini i "stepenastom izgledu". Ko god koristi programe za crtanje jasno je da je biciklisticka staza "nakrpljena" na prvobitni plan koji je nije ni imao!

Oštro oko :)

IMG_5685c.jpg


Original je neki bolji vektorski program za crtanje, a linije biciklističke staze su izvučene naknadno verovatno u nekom rasterskom programu. A ako i nisu, definitivno je rezolucija u kojoj se renderovane dve susedne kose linije istog nagiba sasvim različita. Ovo nije rađeno u istom programu. Uhvaćeni! :lol:
 
relja":1oxmscqj je napisao(la):
milos.tro":1oxmscqj je napisao(la):
Evo moje fotke od ranije koju sam iskopao i Zumine tako da se vidi da se tu može provući bici staza.Zuma kad budes imao vremena i pravio reportažu ne bi bilo zgoreg pozabaviti se širinom prostora i dimenzijama precizno,ali meni ovo vizuelno izgleda sasvim ok.
12.jpg

IMG_5592c.jpg


U svakom slučaju je mnogo bolje od nebuloze provlačenja bici staze po sredini prostora širene oko 8.5m :bash:
Nadam se da će i razna udruženja biciklista i B.Gajić preuzeti inicijativu kod gradskih vlasti za izmeštanje bici staze,jer je predloženo rešenje katastrofalno.


Miloše, ovo nije izvodljivo zato što je gabarit vagona veći od širine koloseka.
Pravi primer za poređenje je staza od BelaViste do Kule Nebojše. Tamo je takođe uklonjen jedan kolosek i podignuta ograda, ali je širina veća od ove kod Sava Nove (a ime je tek glupo - više urbanog fazona je imao onaj što je splav krstio "Lasta" po autobuskoj stanici).

Mislio sam da ivica bici staze bude ograda koja je postavljena upravo zbog gabarita vagona,dalje čak ne bi morala da se uklanja živa ograda kod Savanove nego da staza prati aktivni kolosek .
1ppt.jpg
 
Neko pita, sta je sa Energoprojektom, izvorima I sl. Pa nista. Energoprojekt je uradio sta je bilo do njega, poslao ponudu, a kako su mi rekli, investitor se neckao, cas se javi, cas se nejavi I tako u krug. Ne znam na kraju sta je bilo, prestao sam I da pitam. Isti princip I ista "ozbiljnost" kao I oko ove "promenade".

Ovo je postalo toliko neozbiljno I toliko jadno da je to prosto strasno. Neko ce morati u zatvor zbog ovoga sigurno, pa nece u naredih 50 godina biti na vlasti.

Inace Goje je lepo objasnio u jednoj recenici, smisao cele ove sprdnje

GOJE":3a0hvrpw je napisao(la):
Pri tom uopšte nema naznaka da će se raditi bilo šta sa visinom obaloutvrde, što je dokaz da se ovde radi isključivo na ostvarenju kratkoročnih ciljeva mimo izgradnje najavljenog megalomanskog Beograda na vodi.

B.Gajicu, svaka vama cast, da se koliko toliko borite protiv ovoga, i da javno i ovde istupate.

p.s Ovo sto je prikazano I ne deluje da je projekat vec ilustovani prikaz radjen u PS. Sramno.
 
relja":f8ylzdcj je napisao(la):
Ти одједном у целом овом лудилу прозиваш - Општину?

Relja, hvala na pomoći da validan i smislen odgovor ovom usplamtelom forumašu stane u jednu rečenicu.

Aleksandar: sve što te zanima slobodan si da uputiš kakav god hoćeš mejl, dopis, pitanje, šta god, opštini. Ne pada mi na pamet da ti bilo šta odgovaram na ovom mestu s obzirom na bezobrazluk, agresiju i neprestane uvrede na kojima insistiraš. Iako ti je već odgovoreno... A pre učenja elementarnoj logici da ne optužuješ bilo koga paušalno, histerije radi, trebalo bi da se naučiš i elementarnom bontonu ukoliko već insistiraš da ti se omogući da dobiješ poneko objašnjenje.

Milos.tro: teško da iko išta može da predloži i sprovede u ovom uraganu divljaštva koji se zahuktao na obali. Zar mislite da će iko ko je tako hladnokrvno oteo i obalu i stazu, bez pardona i uprkos protestima i besu javnosti, sada sesti da sasluša i prihvati predlog da im staza ide kroz dvorište kafane? Zar nikom ovde nije jasno s kim imamo posla kao Beogradjani?
 
Vrh