Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Sve i da je tako to njima i nasima ne daje za pravo da siluju pravo i urbanizam ;)
 
spatiotecte":qcau09x0 je napisao(la):
Festina Lente":qcau09x0 je napisao(la):
Elem, sustina mog posta je pitanje zasto AAS ili Ne(davi)mo Beograd ili vi grupa beobildovaca, ne date konkretne predloge i ideje ma koliko bili uskraceni za egzaktne podatke.

Evo ja cu ti odgovoriti bar sa moje tacke gledista coveka iz struke, odnosno arhitekte.

Ja mogu sad da provedem punih 2 meseca radeci samo to i da osmislim, izprojektujem idejno resenje za kompletan Savski Amfiteatar. I to posle mogu da okacim ovde na Beobuild, da posaljem to medijima da bude objavljeno itd.

Medjutim koliko god to resenje bilo dobro, pa cak i da smo svi ovde zajedno na Beobuildu razmisljali sta i kako treba da se uradi to resenje i da smo napravili neki zajednicki konsenzus koji je zbir svih nasih dobrih ideja, sta bismo mogli da uradimo konkretno sa tim resenjem?

Realno nista. Jer u svetu poslovanja, ili si "in" ili si "out".
A mi smo svi ovde "out" jer realno niko od nas nema dodirnu tacku sa vrhom piramide koja upravlja projektom Beograd na Vodi te bi samo gubili vreme i trudili se uzalud da branimo neki nas projekat koji ne moze da se probije u krugovima moci gde je sve jasno definisano i gde se zna ko dobija posao a ko ga ne dobija.

Mi kao entuzijasti, aktivisti itd imamo mnogo ogranicenu moc u tim igrama ako ne poznajemo nekog "bitnog" tamo.
Mozemo da imamo 100 planova, ako nemamo ljude iza nas koji ce nas progurati da ih sprovedemo u delo necemo nikad uspeti da uradimo bilo sta u tim igrama gde se vrte milioni.
Jednostavno se u taj krug igraca ne ulazi tek tako.


Hvala za objasnjenje. Slazem se, samo sam isticao da je lakse zagovarati nesto kad imas pozitivnu sliku ka cemu stremis umesto isticanja negativne od strane konkurenta.

direktor":qcau09x0 je napisao(la):
Relja bio je davno render plato za vrjeme renoviranja zadruge tad nije uradjen moguce da se radio o tome

A sad novo pridoslim slanovima bb foruma da ih neimenujem

Kazete nema projekata alternative ovome sto arapi nude evo samo par primejre

1.projekat varso na vodi na konkusrsu nagradjeno rijesenje
2.zeksovo riesenje amfiteatra
3.zidarovo rijesenj amifiteatra
4.raiscanovo rijesenje djela prosotora sava male
5.jovin ima takodje rijesenje
6.ne daviom beograd ima rijenje
7 itd ..

Hvala. I mislio sam da bi jedan od ovih projektat mogao da se gura kao bolji predlog i uporedi detaljno sa BnV po raznim parametrima. Mozda i uz dodatne ekonmske analize bi zvucalo jos primamljivije neko od njih. Za sad mislim da su svi culi za ne(davi)mo beograd ali osim slaufa i bojkota ne znaju sta je njihov predlog.

Delijo svaka ti cast.
 
simba222":1zdnu9w8 je napisao(la):
laki72":1zdnu9w8 je napisao(la):
simba222":1zdnu9w8 je napisao(la):
Ako neko misli da Beograd ima vremena da ceka jos 50 godina i ne radi nista da ostane tako kao sto je sad,onda na zaista nema spasa.Trenutno smo najsiromasniji u regionu ,a ako ovako ostane za 10 godina bicemo i na svetu, zbog velikih eksperata iz fotelje koji sve kritikuju i nista ne rade.A godine prolaze...

Slusaj ovako.
Ako na sastancima mesne zajednice, partijske organizacije ili nekog slicnog druzenja u kafani prolaze takve 'parole', ovde ne prolaze kod vecine.

Trenutno smo najsiromasniji kazes?
I?
Jedan stambeno - poslovni blok ce to da promeni???
Pa stvarno...
Ajd, sve da se zelje, snovi ispune do zadnjeg detalja, sta ce to da ucini za boljitak Srbije?

I bilo bi lepo da prestanete da nam Savski amfiteatar predstavljate kao deponiju u Vinci.
Nismo deca...

Istina boli!!!
"Istina boli"
????
U bog te mazo kako visokumni komantar na postavljena 3-4 pitanja?!
Impresioniran sam.


@Botovi, trolovi i ostali (lop)ovi (!!!)
Dajte deco, sve dajte, ne pitajte posto, jer cim potrosite, dacete nesto drugo... posle zemljista, dajte vodu, sume, vazduh...
Dobicete 'sendvic', i phone, neko Audi, a neko bogami i vilu na nekom jezeru u svici...

Sje*******ite buducnost, jer ste nesposobni da poboljsate sadasnjost, pa ste do juce ziveli na racun baba i roditelja, a sad bi malo na racun (ne)rodjenih dece i unucadi.

Verujte 'slepo' vodji i ekipi, jer istorija vas je naucila da ko ne veruje, zavrsi na golom otoku.

Nemojte imati postenja ni karaktera, jer oni za koje radite to ne cene, a ni sami nemaju te karakterne osobine.

Ne ukljucujte mozak ni za zivu glavu, jer mozda vam proradi savest, pa se pokajete. To nikako ne bi bilo dobro.

Ali...
Kada se prepoznate, kao sto ste se prepoznali, nemojte da se cudite sto vas ne vole.
Jer vi niste ljudi. Ljudi imaju 'svoj' stav!
Ljudi ne kopiraju izjave glavesina i ne prave hvalospeve ljudskoj gluposti, samo zato sto ta glupost ima moc.
To rade ljigavci.
Ljudi imaju svoje stavove, svoja razmisljanja i brane ih s ojim argumentima.

Pa...
Sta jos da vam kazem...
A da.
Terajte se bre !



P.S
Igore izvini, morao sam. necu vise :)
 
Samo sto u njemackoj postoje prvila igre koja arapi moraju da postuju onako kako su njemci odredili .

Plus neznaju svi njemacki

Za razliku od Srbije gdje pravila igre ne postoje nego se radi kako se arapima svidi sto nije normalno .
 
GOJE":dyi70rq7 je napisao(la):
@igor

Predlažem da se na ovoj temi onemogući postavljanje novih poruka članovima koji imaju manje od 50 poruka (ili 6 meseci) na forumu, a takođe da se njihovi postovi obrišu.

Mislim da je to diskriminacija.
Ovo je ipak slobodan forum.

Mogu da se napadaju stavovi a ne ljudi.
 
Obratite paznju na ovu izjavu sa tanjuga koju je preneo b92:

Džordž Efstatiou, glavni dizajner kule Beograd, koji je između ostalog gradio Kulu Burdž kalifa u Dubaiju, rekao je da nikad nije bio u Beogradu, ali svaki put kada nešto dizajnira, bavi se prvo generalnom slikom, a u sledećoj fazi razmišlja o kulturnim elementima grada u kome gradi.

Ako je izjava tacna sta reci za to da covek koji projektuje kulu nije bio u bg-u.
 
Igor":1rccqr7q je napisao(la):
Sve i da je tako to njima i nasima ne daje za pravo da siluju pravo i urbanizam ;)

Opet tu dolazimo do omiljene srpske teme prava i pre svega pravde. Kad je novac u pitanju onda se i te teme pokazu izvesnu dozu rastegljivosti.

Svet je jednostavno takav kakav je, neumoljiv. Mi mali narodi i ljudi cesto, na zalost, nemamo bas mnogo izbora.
 
Ako neko sumnja u arapske investitore EVO VAM DOKAZA DA SE ARAPI NE SALE!

http://www.emaar.com/en/who-we-are/lead ... ctors.aspx Alabar je vlasnik kompanije koja trenutno u svetu gradi stanove i zgrade oko 20mld ,a da nepricam da je jedan od glavnih investitora u najvecoj zgradi na svetu.

http://www.eaglehills.com/ sajt njegove nove kompanije koja ce graditi Beograd na vodi

Procenjena njegova imovina je na oko 2mld..On vidi da bi imao profit od prodaje stanova u Beogradu pa sto onda nebih gradio???
 
Ja jesam za celovita urbanisticka resenja ali do kojih se ne dolazi na ovakav nacin na silu i iza zatvorenih vrata. A rastegljivost koju pominjes se zove korpupcija i destrukcija ;)
 
Igor":xfamyf3a je napisao(la):
Obratite paznju na ovu izjavu sa tanjuga koju je preneo b92:

Džordž Efstatiou, glavni dizajner kule Beograd, koji je između ostalog gradio Kulu Burdž kalifa u Dubaiju, rekao je da nikad nije bio u Beogradu, ali svaki put kada nešto dizajnira, bavi se prvo generalnom slikom, a u sledećoj fazi razmišlja o kulturnim elementima grada u kome gradi.

Ako je izjava tacna sta reci za to da covek koji projektuje kulu nije bio u bg-u.

Ja sve vreme pricam o tome.
Ako je covek neka faca tamo i ima debele veze, on ni ne mora da dolazi u Beograd da bi dizajnirao kulu, njemu je poveren posao i on radi kako hoce sad.

A sve se meni cini da cim se upotrebila rec"dizajnirao"a ne "projektovao", rekao bi da on nije cak ni arhitekta.
 
direktor":25vasj9b je napisao(la):
Samo sto u njemackoj postoje prvila igre koja arapi moraju da postuju onako kako su njemci odredili .

Plus neznaju svi njemacki

Za razliku od Srbije gdje pravila igre ne postoje nego se radi kako se arapima svidi sto nije normalno .

Nije ni Nemacka idealna, i tu se pronadju rupe u zakonu i zazmuri na ovo i ono. Lobisti i lobiji rade danonocno. Naravno da ne moze da se uporedi sa Srbijom ali da sve uvek ide po zakonu i kako treba nije. Cak ni u Nemackoj.
 
Simba 222 aj sad izlistaj forum imas u ovoj temi pobrojano 10 abarovih projekata gdje nije nista uradio , a sa pojedinih je uzeo pare za nikad izgradjene stanove i zamaglio

Ko garantuje da nece ovdje prodati stanove u vazduhu i zamagliti sa parama

Da nece vucic ili drzava u kojoj su se do juce prodavali stanovi duplo
 
Симба, могао бих ти мало да поучиш српски језик и основну школу, па да се онда бавиш Арабљанима и инвестицијама.

Могу само да вам поновим поздрав од Лакија72.
 
George J. Efstathiou

George.efstathiou.JPG


SELECT ASSOCIATIONS
Fellow, American Institute of Architects
Member, Royal Institute of British Architects
Member, University of Illinois, Chicago, School of Architecture Advisory Board
Member, Urban Land Institute
Member, City Club of Chicago
Member, Royal Architectural Institute of Canada
EDUCATION
University of Illinois at Chicago, Bachelor of Architecture, 1974

- See more at: http://www.som.com/about/leadership/geo ... sZGZR.dpuf
 
^^ Pogresio sam, covek je zaista arhitekta i ima ozbiljne reference.

Projektovao je.... Burj Khalifu.
 
Laki jesi kaparisao neki penthouse? Pocela prodaja, jos malo pa nestalo.:)
 
Cak i da ne ulazimo u njegovu strucnost i reference kako je moguce da nesto projektujes a da nisi bio na lokaciji da shvatis prostor topologiju itd.
 
Igor":39z6izxw je napisao(la):
Cak i da ne ulazimo u njegovu strucnost i reference kako je moguce da nesto projektujes a da nisi bio na lokaciji da shvatis prostor topologiju itd.

Pa moze mu se.
 
Pa kad projektujes za bananistan onda sve moze to je po meni jako neozbiljno nije to vikendica od 50 kvadata na zlatiboru
 
Mikser Beograd shared their photo.
34 mins ·
Povodom našeg FB posta, objavljenog popodne, dobili smo poziv od kompanije Grolit Rad koja nas je obavestila da je angažovana od strane NISa da demontira pumpu, za potrebe projekta Beograd na vodi, a po nalogu Grada Beograda, i da se na mestu zelene površine ispred Mikser House-a ne planira izgradnja niti parka niti parkinga i da je informacija o seči drveća dezinformacija radnika. Na pitanje šta će se desiti nakon rušenja pumpe, gospođa koja nas je kontaktirala, odgovorila je da joj ta informacija nije poznata.
I nakon ove informacije, i dalje bismo, kao komšije i stanari Savamale, voleli da znamo šta se planira na pomenutoj površini?
 
direktor":1f73fyik je napisao(la):
Pa kad projektujes za bananistan onda sve moze to je po meni jako neozbiljno nije to vikendica od 50 kvadata na zlatiboru

Misliš - dizajniraš? :D
 
Igor":27y96xjn je napisao(la):
Nije nego mu je dozvoljeno ;)

Ima se, moze se. Ima novac na raspolaganju a nije da nema kredibiliteta i eto ti.

Nemacka stampa pise da arapi nameravaju da uloze 600 Milijardi $ u Evropu od toga trecinu u nekretnine!
 
Igor":3dwolsle je napisao(la):
Cak i da ne ulazimo u njegovu strucnost i reference kako je moguce da nesto projektujes a da nisi bio na lokaciji da shvatis prostor topologiju itd.

Ja sam 2003 ucestvovao na konkursu za izgradnju centralnog trga u gradu Dakar i podzemne garaze od 1500 mesta.
Konkurs je bio otvoren samo za senegalske arhitekte pa je morao jedan moj prijatelj arhitekta da potpise moj projekat.
Bio sam tada treca godina na arhitektonskom fakultetu i imao sam 20 godina pa tada nisam imao para da platim avionsku kartu do Dakara.

Moj projekat je osvojio prvo mesto na tom konkursu i ako nisam tamo bio.

Naravno nisu imali para da ga izgrade, posle se promenila vlast.
 
Vrh