Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Пантограф":3tik5ptq je napisao(la):
Читајући јадна троловања на овој и на претходних неколико страна, схватам да је можда и праведно да добијемо ту стамбену праћку (ракљу) и остале ругобе у Савском амфитеатру.
Срамно, момци, срамно - тим горе ако сте млади.
+1
 
Пантограф":2zglp39i je napisao(la):
Читајући јадна троловања на овој и на претходних неколико страна, схватам да је можда и праведно да добијемо ту стамбену праћку (ракљу) и остале ругобе у Савском амфитеатру.
Срамно, момци, срамно - тим горе ако сте млади.
Ovde je po sredi propaganda.
Zamena teza je uspela i u glavama vecine su 2 opcije:
Arapska varijanta urbanizacije, ili zalusteno i napusteno neurbanizovano zemljiste.
Kada u glavama tako postavimo stvari, rezultat je ocekivan.
Ono sto veliki broj ljudi ne uspeva da sagleda je sledece.
(Do)Sadasnje stanje Savskog Amfiteatra je sramno i jadno, posledica ratova, posledica nemastine, ali prevashodno posledica nemara i zapostavljanja.
ONO STO JE BITNO(!):
TAKVO STANJE nije plansko i nije trajno!
Jos jedna bitna stvar!
Upravo to gotovo stogodisnje zapostavljanje je nama dalo sansu!!!
Sansu za zaradu, ali i sansu da toliki prostor u samom centru milionskog grada OBLIKUJEMO PO MERI BEOGRADJANA i po potrebama beogradjana!

Cime se mi zadovoljavamo?
Time sto se prostor URBANIZUJE.
To kako se urbanizuje i kakve su posledice, vecina ljudi 'gura u stranu'.

Meni je zaista ogromno zaprepascenje da mladi, obrazovani ljudi mogu da kazu
- "ma da, ovo je lose, ali i ovi drugi bi napravili lose"
- "da, ovo je promasaj, ali bolje i ovo nego sljunkara"

Ljudi, takvim rezonom, vi samo aminujete i prihvatate poraz.
To nije dobro.

@Stf, spatio...
Motivi AAS meni nisu poznati.
Ali misljenje AAS u javnosti ima tezinu mnogo vecu nego misljenje, Lakija, Belke, Delije, STFa ili bilo kog pojedinca.
Ako njihovo protivljenje moze da pomogne da se ovo 'divljanje' spreci, ja to pozdravljam.
U ovoj bitci, oni su saveznici.
U nekoj sledecoj ce mozda biti suparnici, ali ovde po ovom pitanju su saveznici.
 
Postovani beobuildovci,

Citam ovu temu na sajtu vec negde oko 10 meseci, a mozda i vise, i pre neki dan sam brzinski preletio preko svih postova koji su bili. Zanimljiva je priroda i atmosfera rasprave koja najbolje oslikava stanje duha naseg naroda: pesimizam, nipodastavanje i nekultura.

Predlozi za konkretna resenja na ovoj temi su uvek skrajnuti zarad neke glupave prepirke oko ideoloskih ili filozofskih rasprava. Npr. ne tako davno Zuma je dao konkretan predlog za produzenje Zaricevog mosta tunelom i docekan je na noz i vrlo ponizavajuci ton kolega. Iako se ne slazem sa svim sto pise, zbog te hrabrosti mu skidam kapu. Za razliku od Delijinih komentara u stilu Seselja, bar svaki svoj predlog i post brani argumentacijom.

Elem, sustina mog posta je pitanje zasto AAS ili Ne(davi)mo Beograd ili vi grupa beobildovaca, ne date konkretne predloge i ideje ma koliko bili uskraceni za egzaktne podatke. Ja nisam iz vase struke i mozda se zalecem, ali mislim kada bi postojale neke alternative i ponudjena resenja koja su bolja od postojecih bilo bi lakse da argumentujete i da se zalazete za izmene. Pa nedostatak komparativnih alternativnih resenja je jedna od glavnih zamerki projektu uopste, pa sto niko ne pokusa da predlozi nesto. Same kritike bez predloga zvuce kao kritizerstvo iz obesti. Pa da fudbal komentarisete dali bi predlog za sastav tima (svaki srbin je najbolji selektor). Postojeci predlozi iz prethodnih decenija po meni ekonomski ne opravdavaju ciscenje terena SA. Treba imati u vidu ekonomsku situaciju i da troskovi ciscenja i izmestanja bez nekog vida vracanja ulozenog ne bi bili opravdani. Samim tim i vas predlog bi trebalo da da bar neku ideju o ekonomskoj isplativosti koju osporavate ovom projektu.

Mislim da ovde postoji koncenzus da je sjajna stvar sto se teren cisti i sto se izmesta zeleznicka stanica (osim mozda ljubitelja zeleznice). Zasto se uopste ove dve stvari brkaju. Jedno je ciscecnje terena i izmestanje koje je pozeljno a drugo je osporavani projekat. Pitanje je da li bi do ciscenja doslo da nema osporavanog projekta. Pa tek to bi naislo na kritiku da se cisti i zaduzuje zbog tamo nekog parka. Ideje poput tendera i parcelisanja, opet iziskuju iste troskove, zahtevaju duzi vremenski period i ne garantuju izgradjenost u celovitosti a ni veci prihod. Ja prvi ne bih da cekam 40 ili 50 godina da se to izgradi.

Bojan Kovacevic iznosi tri moguca scenarija koja izlaze iz postojece price i za razliku od njega ja sva tri vidim kao veliki pomak u odnosu na postojece stanje. Po njemu najgori sceranio da se stane na pola puta. Pa cak i ako tako bude sta je problem da se nastavi izgradnja putem javnih konkursa. Kao i razni eksperti prenaduvavaju lose efekte i ignorisu pozitivne. Cinizam i kritika mozda imaju poledjinu u interesu domace struke da bude ukljucena vise u projektovanje, sto ih onda cini zainteresovanim stranama koje nisu obicni zitelji Bg-a(iako ga g.Kovacevic prisvaja). Smesan mi je i pomalo rasisticki stav o prikladnosti nekih stvari za arape i uzvisenosti drustvenog zivota Srba. Pustite da to trziste odluci. Isto tako briga za unistavanje posla radnjama u drugim krajevima mene kao potrosaca ne dotice, jer to je trziste i ko da najnizu cenu on ima prednost.

Cesto imam utisak da su eksperti u dosadasnjoj javnoj diskusiji u poziciji UFOloga kojima zla vlast ne da tacne informacije o istini, pa u nedostatku informacija izvlacimo zakljucke (najgore). Kad bi bar zarad diskusije ponudili neka resenja pa da javnost ima na osnovu cega da poredi i procenjuje.

P.S.
nisam bot ni simpatizer nijedne stranke (ako ste to pomislili to vise o vama govori)
 
laki72":2w7hlh8r je napisao(la):
...Zamena teza je uspela i u glavama vecine su 2 opcije:
Arapska varijanta urbanizacije, ili zalusteno i napusteno neurbanizovano zemljiste.
Kada u glavama tako postavimo stvari, rezultat je ocekivan.
...
Tako je to na Bebuildu. Kažeš da je rešenje mosta sa jednim pilonom preskupo i pogrešno, a onda ti poturaju da si za gužve kod Sajma i na pružnom prelazu...
 
Ko god da se ubuduće organizovano buni zbog nečega, npr studenti zbog školarina, Nega kola, poljoprivrednici itd, umseto što blokiraju ulice i pruge trebali bi da blokiraju radove u BnV. To je slaba tačka ove evrosovjetsko-radikalske vlasti. BnV je prioritetni propagandni projekat i mnogo će im teže pasti opstrukcije i sabotaže njegove gradnje nego blokada svih značajnih puteva i pruga. Drago mi je što ovde postoje pojedinci koji prepoznaju BnV kao izvor propagandne moći aktuelne vlasti. Dakle ako hočete da ih udarite tamo gde najviše boli - udarite ih od ispod Gazele pa polako ka severu.
 
И тако, Фестина Ленте, "пожуриш полако" и после више месеци баш данас кренеш да коментаришеш:


Elem, sustina mog posta je pitanje zasto AAS ili Ne(davi)mo Beograd ili vi grupa beobildovaca, ne date konkretne predloge i ideje ma koliko bili uskraceni za egzaktne podatke. Ja nisam iz vase struke i mozda se zalecem, ali mislim kada bi postojale neke alternative i ponudjena resenja koja su bolja od postojecih bilo bi lakse da argumentujete i da se zalazete za izmene. Pa nedostatak komparativnih alternativnih resenja je jedna od glavnih zamerki projektu uopste, pa sto niko ne pokusa da predlozi nesto. Same kritike bez predloga zvuce kao kritizerstvo iz obesti.


...користећи класичну замену теза из комитетских времена. Ово бре има једино у филмовима Живка Николића.


П. С. Чини ми се да, некад давно, на овом форуму могаше да се причита да би требало организовати један међународни конкурс највишег ранга за уређење Савског амфитеатра. Знаш, тако се у организованом друштву и кристалишу "идеје" за неки простор. И то је била званична политика града, до ових. А,овако - "ја мислим да би ту ваљ`о један водоскок, са аквапарком, панорамским точком и три балона за фудбал" - е, то ти је тачно како раде ови сада. Идеја - партија - бум! Ето, баш то је ниво једне Калуђерице (помену је неко, неуспешно), у којој су главни урбанисти били сељаци - власници њива за парцелисање.
 
Beogradske arhitekte bolje da se pokriju po usima i cute. Grad kako izgleda danas je ogledalo ove nazovi "struke" i umeca i znanja koje ona ima i nudi. Ulice bez trotoara, pogledajte Vracar samo, sta je uradjeno od njega u poslednjih 15 godina, srusene prelepe kuce i vile sa pocetka 20. veka i izgradjene zgrade koje balkonima zahvataju pola ulice, kic i neukus, nedostatak zelenih povrsina, takozvani "parkovi" izbetonirani, ni na sta ne lice. Ulica Vojvode Stepe, ruglo rugla, bila je stravicno zapustena sa udzericama i haosom, ali ova nova arhitektura i plan ni na sta ne lici, nikakvog reda, u svakoj zgradi poslovni prostor, to nigde nema. I to sve nije smetalo beogradskim arhitektama?!

Beograd na vodi ce arapi da izgrade u rekordnom roku, to mogu samo da zaustave tektonski politicki poremecaji u drzavi. A ko ce da pokupuje izgradjene kvadrate? Arapi naravno, kao sto su izgradili i pokupovali polovinu izgradjenih kvadrata po celoj evropi, npr. nemacki najrazvijeniji gradovi, nove cetvrti, sve u arapskim rukama, imaju novca, grade, kupuju, izdaju. Isto ce ca bude i u Beogradu.

Beogradksim arhitektama je bolje da krenu da ciste zgrade i ulice koje su projektovali nego da bave razvojem grada.
 
Beogradksim arhitektama je bolje da krenu da ciste zgrade i ulice koje su projektovali nego da bave razvojem grada.

Тооо, браво баба Смиљана са Бајлонијеве пијаце!

Аха, па то је тролекс од пре неког времена... Је ли, оћеш опет нешто духовито да напишеш, као онда: "Може ли Удружење љубитеља железнице сваког путника да доведе до кревета и да га ушушка..." Знаш већ? Јер, после следи одговор, па се проведеш као ономад покојни Батић кад је решио да се надгорњава у цинизму са покојним Тијанићем. Или слично. Анти-трол вакцина је спремна... Сад ћу мало да вас з...м.
 
Ovo znaci pocetak Dubaizacije Beograda ,a ne kao sto je do sad bilo Tanzanizacija!Kome se ne svidja Dubai ,Tanzanija je blizu.
 
Festina Lente":2srtw3lt je napisao(la):
Elem, sustina mog posta je pitanje zasto AAS ili Ne(davi)mo Beograd ili vi grupa beobildovaca, ne date konkretne predloge i ideje ma koliko bili uskraceni za egzaktne podatke.

Evo ja cu ti odgovoriti bar sa moje tacke gledista coveka iz struke, odnosno arhitekte.

Ja mogu sad da provedem punih 2 meseca radeci samo to i da osmislim, izprojektujem idejno resenje za kompletan Savski Amfiteatar. I to posle mogu da okacim ovde na Beobuild, da posaljem to medijima da bude objavljeno itd.

Medjutim koliko god to resenje bilo dobro, pa cak i da smo svi ovde zajedno na Beobuildu razmisljali sta i kako treba da se uradi to resenje i da smo napravili neki zajednicki konsenzus koji je zbir svih nasih dobrih ideja, sta bismo mogli da uradimo konkretno sa tim resenjem?

Realno nista. Jer u svetu poslovanja, ili si "in" ili si "out".
A mi smo svi ovde "out" jer realno niko od nas nema dodirnu tacku sa vrhom piramide koja upravlja projektom Beograd na Vodi te bi samo gubili vreme i trudili se uzalud da branimo neki nas projekat koji ne moze da se probije u krugovima moci gde je sve jasno definisano i gde se zna ko dobija posao a ko ga ne dobija.

Mi kao entuzijasti, aktivisti itd imamo mnogo ogranicenu moc u tim igrama ako ne poznajemo nekog "bitnog" tamo.
Mozemo da imamo 100 planova, ako nemamo ljude iza nas koji ce nas progurati da ih sprovedemo u delo necemo nikad uspeti da uradimo bilo sta u tim igrama gde se vrte milioni.
Jednostavno se u taj krug igraca ne ulazi tek tako.
 
Festina Lente":24gw56s9 je napisao(la):
Predlozi za konkretna resenja na ovoj temi su uvek skrajnuti zarad neke glupave prepirke oko ideoloskih ili filozofskih rasprava. Npr. ne tako davno Zuma je dao konkretan predlog za produzenje Zaricevog mosta tunelom i docekan je na noz i vrlo ponizavajuci ton kolega. Iako se ne slazem sa svim sto pise, zbog te hrabrosti mu skidam kapu. Za razliku od Delijinih komentara u stilu Seselja, bar svaki svoj predlog i post brani argumentacijom.
Изузетно сам почаствован што сам у ботовској централи препознат као примарна мета на Беобилду. Делија свој став брани својим идејама. Делија је пре свих овде, свих организација и друштава у сарадњи са удружењем љубитеља железнице на први помен наводног београда дао конкретан предлог како да исти не буде врхунац аутомобилско-пустињске паланке. Након тога били смо почаствовани медијским спином жвалавог лично и његовог поганог гласила курира.

Festina Lente":24gw56s9 je napisao(la):
Elem, sustina mog posta je pitanje zasto AAS ili Ne(davi)mo Beograd ili vi grupa beobildovaca, ne date konkretne predloge i ideje ma koliko bili uskraceni za egzaktne podatke.
Вероватно повучени људи нашим искуством. Ми конкретним предлогом покушали да уразумимо ове тиране а тирани одговорили на себи својствен начин.

Festina Lente":24gw56s9 je napisao(la):
P.S.
nisam bot ni simpatizer nijedne stranke (ako ste to pomislili to vise o vama govori)

Јеси јеси. Сви симптоми вође једне ботовске чете су ту:

- Након безуспешних покушаја твојих малоумних колега приморан си да сам пишеш
- Датум регистровања
- Место на којем се јављаш
- Почетни помирљив тон
- Опште и сувишне тезе око којих се многи слажу
- Усиљено и неспретно коришћење сложеница и позајмљеница
- Банално писаније о томе да треба ми да понудимо алтернативу наводном београду. Ево о'ма ћу да скупим пар другара овде па у кафани да склепамо алтернативни наводни београд (но и такав би био бољи од овога)
- Страх од војводе
- Концензус


Него мене једно интересује, ти чувени страначки сендвичи? Ваљају ли што? Шта стављају у њих и ко вас снабвдева толиким неопходним количинама?


Мора то боље, ајмо следећи.
 
Ne znam da li je ovo deo BNV ili treba da ide u Ko im ovo dozvoli?
K5xB4C5.jpg


Mikser Beograd
Osećamo se kao protagonisti urbanističke igrice #savamalski_rulet. Počeli su radovi na jedinoj zelenoj površini(ci) u ovom delu Savamale, demontirana je mala NIS-ova benzinska pumpa. Radnici nam već dva dana govore da se uređuje park, što bi bilo lepo, ali su danas studentkinju obližnje Akademije za diplomatiju i bezbednost zamolili da pomeri auto kako bi se poseklo drveće koje smeta izgradnji parking garaže na dva nivoa?!?!
Kontaktirane su sve nadležne institucije i nijedna nije obaveštena o ovom projektu, da ne pominjemo izdavanje dozvola. Na licu mesta nema table sa osnovnim podacima o radovima. Koga da pitamo šta nam se dešava ispred kuće, u ulici, u našem gradu?!
 
Пантограф":397tfq1x je napisao(la):
Тооо, браво баба Смиљана са Бајлонијеве пијаце!

Аха, па то је тролекс од пре неког времена... Је ли, оћеш опет нешто духовито да напишеш, као онда: "Може ли Удружење љубитеља железнице сваког путника да доведе до кревета и да га ушушка..." Знаш већ? Јер, после следи одговор, па се проведеш као ономад покојни Батић кад је решио да се надгорњава у цинизму са покојним Тијанићем. Или слично. Анти-трол вакцина је спремна... Сад ћу мало да вас з...м.

Idi bre dete, spakuj ranac i kreni da vidis sveta i naucis sta je arhitektura a sta kvalitet zivota. Tada mozes da se javis za razgovor. Dok ti vidokrug seze do blokova a arhitektonski reper ti je staklenac na Trgu jasno da nemas sta suvislo da kazes.

Za trolovanje i botovanje sam preskup, ne moze da me plati ni jedna stranka ni udruzenje arhitekata a ni ti sigurno.
 
Begex":2kkr4j9b je napisao(la):
Пантограф":2kkr4j9b je napisao(la):
Тооо, браво баба Смиљана са Бајлонијеве пијаце!

Аха, па то је тролекс од пре неког времена... Је ли, оћеш опет нешто духовито да напишеш, као онда: "Може ли Удружење љубитеља железнице сваког путника да доведе до кревета и да га ушушка..." Знаш већ? Јер, после следи одговор, па се проведеш као ономад покојни Батић кад је решио да се надгорњава у цинизму са покојним Тијанићем. Или слично. Анти-трол вакцина је спремна... Сад ћу мало да вас з...м.

Idi bre dete, spakuj ranac i kreni da vidis sveta i naucis sta je arhitektura a sta kvalitet zivota. Tada mozes da se javis za razgovor. Dok ti vidokrug seze do blokova a arhitektonski reper ti je staklenac na Trgu jasno da nemas sta suvislo da kazes.

Za trolovanje i botovanje sam preskup, ne moze da me plati ni jedna stranka ni udruzenje arhitekata a ni ti sigurno.

Pusti ga vidis da dalje od Beograda nije ni bio. Evo vam jedna slika Warsave ,Danas je Poljska jedna od najvecih rastujucih ekonomija zahvaljuljuci modernoj arhikteturi ,a ne pricama ulicarskih eksperata koji nikad nisu nista ni videli.

Office_Tower_Warsaw-schmidt_hammer_lassen_architects-rendering-001-520x390.jpg
 
Пљујете по једном човеку који је вероватно дупло сторији од вас двојице заједно, који је пропутовао више него што сте вероватно ви и ваш комшилук заједно пропутовали и ко се деценијама, што по дужности што из хобија бави београдским урбанизмом.

Морате да будете свесни да ово није класичан форум. Овде се већина редовних форумаша међусобно познаје и стално су у контакту.

Де ћете у некошено?!
 
Bulevarac":2x0so2as je napisao(la):
Ne znam da li je ovo deo BNV ili treba da ide u Ko im ovo dozvoli?
K5xB4C5.jpg


Mikser Beograd
Osećamo se kao protagonisti urbanističke igrice #savamalski_rulet. Počeli su radovi na jedinoj zelenoj površini(ci) u ovom delu Savamale, demontirana je mala NIS-ova benzinska pumpa. Radnici nam već dva dana govore da se uređuje park, što bi bilo lepo, ali su danas studentkinju obližnje Akademije za diplomatiju i bezbednost zamolili da pomeri auto kako bi se poseklo drveće koje smeta izgradnji parking garaže na dva nivoa?!?!
Kontaktirane su sve nadležne institucije i nijedna nije obaveštena o ovom projektu, da ne pominjemo izdavanje dozvola. Na licu mesta nema table sa osnovnim podacima o radovima. Koga da pitamo šta nam se dešava ispred kuće, u ulici, u našem gradu?!


Privatna garaža za promociju projekta Beograd na vodi?
 
Delija":13b97i4f je napisao(la):
Пљујете по једном човеку који је вероватно дупло сторији од вас двојице заједно, који је пропутовао више него што сте вероватно ви и ваш комшилук заједно пропутовали и ко се деценијама, што по дужности што из хобија бави београдским урбанизмом.

Морате да будете свесни да ово није класичан форум. Овде се већина редовних форумаша међусобно познаје и стално су у контакту.

Де ћете у некошено?!

Izvini, ali njegov post ovde dovoljno govori o njemu. Dzaba mu i zvanje i putovanje.

A ako je jos covek iz arhitektonske struke, pa jos i u godinama, pa se beogradskim urbanizmom bavio i po duznosti onda o njemu najbolje govori grad, onakav kakav izgleda danas. A u tome se valjda slazemo svi, ne izgleda lepo i ne sluzi njegovim ziteljima.
 
Relja bio je davno render plato za vrjeme renoviranja zadruge tad nije uradjen moguce da se radio o tome

A sad novo pridoslim slanovima bb foruma da ih neimenujem

Kazete nema projekata alternative ovome sto arapi nude evo samo par primejre

1.projekat varso na vodi na konkusrsu nagradjeno rijesenje
2.zeksovo riesenje amfiteatra
3.zidarovo rijesenj amifiteatra
4.raiscanovo rijesenje djela prosotora sava male
5.jovin ima takodje rijesenje
6.ne daviom beograd ima rijenje
7 itd ..

Dalje nevidm zasto mora da se gradi na svaku silu nekao bude ocisena ledima par godina dok ne kao drustvo neodlucimo stacemo sa zemljistem

Sve sto se radi radi se mimo procedura uz ukidanje istih preksakanje sto nije normalno ako smo neka pravna drzava ili bar to pokusavamo da glumimo

Pravisi toliko kvadrata bez javnog saobracaja nema sinskog sistema da li metro ili tramvaj na normalnom kolosjeku sto je predlagalo udruzenje ljubitelja zeljeznice .

Arhitekta koji projektuje kulu i zgrade za bgh2o hvali se kako nikad nije bio u istom ali kako ce svoja zdanja nekako uklopiti mene bi bilo sramota da projektujem vikendicu a da neodem na parcelu a ne tolike kvadrate .

Kako to da se zgrade setaju iako je master plan usvojen

Pocinje prodaja oce to biti kao u karaciju pa ostviti na pola zavrsene zgrade mozda i pobjeci sa lovom.

Donosi se leks specjalis za 10 % privatnog zemljista to govori o sposobnosti nase drzave .
Ljudi se raseljavaju bez nadokande uz maglovite price itd .
 
direktor":2isrvqel je napisao(la):
Relja bio je davno render plato za vrjeme renoviranja zadruge tad nije uradjen moguce da se radio o tome

A sad novo pridoslim slanovima bb foruma da ih neimenujem

Kazete nema projekata alternative ovome sto arapi nude evo samo par primejre

1.projekat varso na vodi na konkusrsu nagradjeno rijesenje
2.zeksovo riesenje amfiteatra
3.zidarovo rijesenj amifiteatra
4.raiscanovo rijesenje djela prosotora sava male
5.jovin ima takodje rijesenje
6.ne daviom beograd ima rijenje
7 itd ..

Dalje nevidm zasto mora da se gradi na svaku silu nekao bude ocisena ledima par godina dok ne kao drustvo neodlucimo stacemo sa zemljistem

Sve sto se radi radi se mimo procedura uz ukidanje istih preksakanje sto nije normalno ako smo neka pravna drzava ili bar to pokusavamo da glumimo

Pravisi toliko kvadrata bez javnog saobracaja nema sinskog sistema da li metro ili tramvaj na normalnom kolosjeku sto je predlagalo udruzenje ljubitelja zeljeznice .

Arhitekta koji projektuje kulu i zgrade za bgh2o hvali se kako nikad nije bio u istom ali kako ce svoja zdanja nekako uklopiti mene bi bilo sramota da projektujem vikendicu a da neodem na parcelu a ne tolike kvadrate .

Kako to da se zgrade setaju iako je master plan usvojen

Pocinje prodaja oce to biti kao u karaciju pa ostviti na pola zavrsene zgrade mozda i pobjeci sa lovom.

Donosi se leks specjalis za 10 % privatnog zemljista to govori o sposobnosti nase drzave .
Ljudi se raseljavaju bez nadokande uz maglovite price itd .

Upravu si za sve sto si napisao ,samo jedno pitanje dali ti sto su predlozili te projekte imaju kapital 3.5 mililjarde?
 
direktor":37ougymr je napisao(la):
Relja bio je davno render plato za vrjeme renoviranja zadruge tad nije uradjen moguce da se radio o tome

A sad novo pridoslim slanovima bb foruma da ih neimenujem

Kazete nema projekata alternative ovome sto arapi nude evo samo par primejre

1.projekat varso na vodi na konkusrsu nagradjeno rijesenje
2.zeksovo riesenje amfiteatra
3.zidarovo rijesenj amifiteatra
4.raiscanovo rijesenje djela prosotora sava male
5.jovin ima takodje rijesenje
6.ne daviom beograd ima rijenje
7 itd ..

Dalje nevidm zasto mora da se gradi na svaku silu nekao bude ocisena ledima par godina dok ne kao drustvo neodlucimo stacemo sa zemljistem

Sve sto se radi radi se mimo procedura uz ukidanje istih preksakanje sto nije normalno ako smo neka pravna drzava ili bar to pokusavamo da glumimo

Pravisi toliko kvadrata bez javnog saobracaja nema sinskog sistema da li metro ili tramvaj na normalnom kolosjeku sto je predlagalo udruzenje ljubitelja zeljeznice .

Arhitekta koji projektuje kulu i zgrade za bgh2o hvali se kako nikad nije bio u istom ali kako ce svoja zdanja nekako uklopiti mene bi bilo sramota da projektujem vikendicu a da neodem na parcelu a ne tolike kvadrate .

Kako to da se zgrade setaju iako je master plan usvojen

Pocinje prodaja oce to biti kao u karaciju pa ostviti na pola zavrsene zgrade mozda i pobjeci sa lovom.

Donosi se leks specjalis za 10 % privatnog zemljista to govori o sposobnosti nase drzave .
Ljudi se raseljavaju bez nadokande uz maglovite price itd .

Mene zato i cudi i iritira cela ova prica i kampanja, bas iz tog razloga sto odavno postoje planovi i projekti. Beograd na vodi je star koliko i ideja gradnje Prokopa, pa se zvao Europolis, pa kako vec. Vec preko 40 godina je to sve staro. I sad se nasao Vucic da to pogura posto poto i to se sad struci ne dopada.

Ej bre, sta su cekali 40 godina, gde su bili?! Gradske arhitekte, umnici i ostali. Mene to vise iritira od ove Vuciceve licne opsesije projektom. I nije ih sramota da se jave, kao mi nismo 40 godina nista uradili, daj da sacekamo jos 40 da to sve slegne, da se prodiskutuje, pa da onda krenemo da planiramo.

A zivot ode.
 
simba222":4n8asklu je napisao(la):
Upravu si za sve sto si napisao ,samo jedno pitanje dali ti sto su predlozili te projekte imaju kapital 3.5 mililjarde?

Ево ја кажем да имају! Ето веруј мени! Канда мање лажем од жвалавог а имам најмање 4 године више радног искуства од њега. А ко то по теби има 3.5 милијарде капитала које ће да уложи у Београд? Ко је то предложио наводни београд? Ко нам гарантује да ће неко уложити и 1/10 од тога?
 
Pa kad dobijes zemlju kako rece izdar odes u banku i zalozis istu i eto love tako ce i arapi da urade da nece mozda svojim param da rade .Kao u iraackom kurdistanu , karaciju ,abudzi nigerija ili audijskoj arabiji i jos par projekata gdje se nisu mrdnuli.
Jeli ta lova mozda polozena u banku kao garancije imas li kakv papir da sejk ima tu lovu rezervisanu za projekat ,
A da nekzem gdje je drzavi nasoj lova za izmjestanje infrastrukture koja jos ceka nesto simba 222 ispario sa ssc ili mi se cini
 
Jaooooo!!!
Pa samo nastavite ovako!
Pa dal ste svesni kakva vas kazna ceka kada vam dodje kraj???
A svemu dodje kraj, dal 5. oktobra ili maja 2012...
Nista bre niste naucili, potrosice vas vodja, kao kuma sto je potrosio!
Karikature ljudska, to ste.
 
Vrh