Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Није то према народима него према неукусу у стилу.
Ok, dobio sam odgovor koji sam ocekivao. Sada idemo dalje, pa cu postaviti slike koje sam vec pripremio cekajuci ovakav odgovor. Na slikama Monte Karlo, arhitektura 10 puta ruznija od Antalije za Dubai da ne pricamo. Ali nijednom niko nije rekao ta zgrada iz BNV zasluzuje da se prebaci u Monte Karlo. Ali cekaj, da tamo zive Francuzi, to je ipak lepo, oni su visa rasa, ovi drugi su divljaci zato je tamo sve ruzno.

monte3.jpg
monte.png
monte-4.png
monte2.jpg
 
Ово са слика Монте Карла и нема везе пуно са БнВ шифоњерима, више личи на социјалистичку градњу по Далмацији, или зграде по Солуну из 70их.
БнВ шифоњери су исподпросечног стила, усудићу се да кажем ружни због доминантно тамних тонова
 
monte-png.210769


Замислите да је Београд имао овако степенаст пад ка Савском амфитеатру, динамичну висину зграда, ведре (а не сиве) тонове, интегралну амбијенталну целину а не насумично набацане солитере итд. итд.
 
monte-png.210769


Замислите да је Београд имао овако степенаст пад ка Савском амфитеатру, динамичну висину зграда, ведре (а не сиве) тонове, интегралну амбијенталну целину а не насумично набацане солитере итд. итд.

Stepenast pad ovde je zbog brda, sve ostalo je uzas. BNV je na ravnom, ali mogli su raznolikost da postignu raznom visinom zgrada, a ne da sa druge strane Save izgleda kao osisan pod serpu.
 
Ok, dobio sam odgovor koji sam ocekivao. Sada idemo dalje, pa cu postaviti slike koje sam vec pripremio cekajuci ovakav odgovor. Na slikama Monte Karlo, arhitektura 10 puta ruznija od Antalije za Dubai da ne pricamo. Ali nijednom niko nije rekao ta zgrada iz BNV zasluzuje da se prebaci u Monte Karlo. Ali cekaj, da tamo zive Francuzi, to je ipak lepo, oni su visa rasa, ovi drugi su divljaci zato je tamo sve ruzno.

Pogledajte prilog 210768Pogledajte prilog 210769Pogledajte prilog 210770Pogledajte prilog 210771
Нико ко ке био у Монте Карлу није се осећао тамо лепо и пријатно.

Сви знамо како и зашто се тамо тако гради, али хајде да глумимо идиоте.
 
Циљ БнВ није естетика већ профит. Сви епитети су пропаганда у циљу веће цене квадрата.
Прецизније би било рећи да је циљ пљачка. Пребацивање државниј ресурса у приватне руке без икакве накнаде.
 
Ok, dobio sam odgovor koji sam ocekivao. Sada idemo dalje, pa cu postaviti slike koje sam vec pripremio cekajuci ovakav odgovor. Na slikama Monte Karlo, arhitektura 10 puta ruznija od Antalije za Dubai da ne pricamo. Ali nijednom niko nije rekao ta zgrada iz BNV zasluzuje da se prebaci u Monte Karlo. Ali cekaj, da tamo zive Francuzi, to je ipak lepo, oni su visa rasa, ovi drugi su divljaci zato je tamo sve ruzno.

Pogledajte prilog 210768Pogledajte prilog 210769Pogledajte prilog 210770Pogledajte prilog 210771
Pa ti si jedini koji fura pricu o rasizmu i sada nastavljas sa istim.

Kada se kaze da je hotel za Kusadasi, nema to veze sa Turcima nego da deluje kao hotel za neku prosecnu destinaciju uz more.

Beograd je stari evropski grad na fantasticnoj lokaciji i na dve reke. Zasluzuje:

a) kvalitetniju arhitekturu
b) arhitekturu koja odgovara lokaciji

BNV arhitektura je pre svega nekvalitetna, a uvek ili gotovo uvek je neadekvatna lokaciji.

Kada se kaze da je hotel vise za Budvu ili Kusadasi, to nije rasizam nego znaci da ne odgovara lokaciji. Da, moze se reci i da je vise za Monte Karlo.

Zamisli da ovo predstave kao novu zgradu u Beogradu na vodi:

DP039622.jpg



Pa naravno da bi komentar bio da idu u neko englesko selo da to grade. Sta je tu rasizam?
 
Pa ti si jedini koji fura pricu o rasizmu i sada nastavljas sa istim.

Kada se kaze da je hotel za Kusadasi, nema to veze sa Turcima nego da deluje kao hotel za neku prosecnu destinaciju uz more.

Beograd je stari evropski grad na fantasticnoj lokaciji i na dve reke. Zasluzuje:

a) kvalitetniju arhitekturu
b) arhitekturu koja odgovara lokaciji

BNV arhitektura je pre svega nekvalitetna, a uvek ili gotovo uvek je neadekvatna lokaciji.

Kada se kaze da je hotel vise za Budvu ili Kusadasi, to nije rasizam nego znaci da ne odgovara lokaciji. Da, moze se reci i da je vise za Monte Karlo.

Zamisli da ovo predstave kao novu zgradu u Beogradu na vodi:

DP039622.jpg



Pa naravno da bi komentar bio da idu u neko englesko selo da to grade. Sta je tu rasizam?
Dzabe tebi da se prica. Rasizam je to da se ta arhitektura u Dubai ili Kusadasi ne razkikuje od arhitekture u Monaku, ali nikako da kazete selite te zgrade u Monako. Kao sto rekoh, dzabe tebi da se prica.
 
Мени је све то сељана, без обзира на расу, Вегас, Мајами, Астана, Дубаи, Кушадаси, одсуство стила и укуса. Имају ти народи и народности и лепа здања.
 
Inace, ti malo to menjas kako ti odgovara.

Covek je rekao da se sele u Budvu ili Kusadasi.

Negde je i sasvim logicno da te krajeve bolje poznajemo i bolje smo upoznati te shodno tome smatramo da je arhitektura pre za takva neka mesta.

Koji procenat Srba je bio u Budvi, a koji u Monte Karlu?

I kad naprave neki ruzan soliter u BNV-u, koristimo toponime koji su nam poznati i bliski pa uglavnom kazemo da je taj soliter pre za NBGD, Labudovo brdo...

Sto ne znaci da je neko rasista prema Novobeogradjanima.
 
Vrh