Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Pa nisam neki indijanac da zagledam i analiziram ljude okolo i razmišljam ko je odakle. To prepuštam malograđanima kojih, makar u Beogradu, izgleda i dalje ima puno.

Gledam svoja posla i ne opterećujem se tim glupostima. Niko mi ne smeta, neka su došli. Ko ima, neka kupi stan, ako misli da mu je tu dobro.

Ja kada dođem kolima u Galeriju, odem kupim šta mi treba u par prodavnica, prošetam sa klincem pored reke i sednem u neki kafić da popijem kafu. Kao i puno drugo sveta koji tamo dolazi. Uvek je puno ljudi.

Kako onda primetiš da je naselje puno ljudi ako "dođeš kolima s klincem u Galeriju"? S koje to strane dolaziš? I gde gledaš za to vreme?

Znaš ti sve ovo što ti pričam, a ove jeftine poskočice i samoprojekcije o malograđanštini i ko je odakle došao ostavi za ogledalo.
 
Kako onda primetiš da je naselje puno ljudi ako "dođeš kolima s klincem u Galeriju"? S koje to strane dolaziš? I gde gledaš za to vreme?

Znaš ti sve ovo što ti pričam, a ove jeftine poskočice i samoprojekcije o malograđanštini i ko je odakle došao ostavi za ogledalo.

Da, dobro si se prepoznao vidim, na tebe sam mislio. Osim tog nervoznog uličarskog tona, vidim da i ne razmeš baš najbolje.
Ajde, idi lepo pročitaj ponovo šta sam napisao, razmisli i pokušaj da razumeš. Za sada ti ne ide, potrudi ss više.
 
Ma prepoznao si se ti odmah iz prve, zato i skačeš ko oparen... iz auta u kojem vodiš klinca u Galeriju... da pogleda stanove za prodaju.

Kao da smo svi ovde slepci.
 
Ma sve ti je to presipanje iz supljeg u prazno. Bebisiteri dolaze da cuvaju decu radnika u Galeriji koji nemaju gde ostaviti decu pa ih povedu na posao. Ovi sto setaju pse, tu su zbog bebisitera, koji ne mogu ostaviti pse kod kuce, pa ih povedu sa sobom. Svi oni, setaci pasa, bebisiteri i radnici u Galeriji ogladne u toku dana pa za pauzu sidju do restorana, oni su uglavnom ti koji pune kafice. Kad su vec tu, oni obave i kupovinu u trznom centru. Pakleni plan je smisljen kako da podvale narodu da drugi ljudi idu specijalno u BNV da setaju. Sve u svemu to je jedan zatvoreni krug ljudi. Mozda samo 1% tih koje vidimo tamo ne pripada ovom krugu.

Pa, evo ima ovde po forumu nekih koji, kako kažu, "zagledaju" u ljude koji su u BnV i na osnovu toga "mogu da zaključe ko je odakle". Dokle patologija ide?

Obratiću pažnju sledeči put kada budem sedeo u nekom kafiću ko me zagleda, što naš narod kaže, "urokljivim očima". Pošto je to suština tog zagledanja, a ne brojač poseta.
 
Kako onda primetiš da je naselje puno ljudi ako "dođeš kolima s klincem u Galeriju"? S koje to strane dolaziš? I gde gledaš za to vreme?

Znaš ti sve ovo što ti pričam, a ove jeftine poskočice i samoprojekcije o malograđanštini i ko je odakle došao ostavi za ogledalo.
Lelee, tebi izgleda pao mrak na oci kad si video da covek kaze "ko ima pare neka kupi stan u BNV nemam nista protiv" pa nisi mogao da obradis informaciju koju je u nastavku napisao.
 
To je najbolje što je dvočlana komisija u sastavu izvođač i prodavac mogla da smisli?
 
Па сам почетак чланка:
Terazijska terasa, koja je nekada bila vidikovac, a izgubila tu funkciju zbog izgradnje visokih zgrada u projektu "Beograd na vodi",
Da, ali ja sam ga pitao ko to priznaje? Znaci ako B92 kaze Dosljak je ubio coveka, ja mogu reci dobro da priznaje? Upotrebiti rec "priznaje" bi imalo smisla ako je to zvanicna izjava Beograda na vodi, Vucica ili bilo kog ko je ucestvovao u gradnji istog, a ovako novinar nesto napise i mi kazemo dobro da priznaju.
 
1.png
2.png
2024-09-04_10-56-09.png
photo_2024-09-04_10-40-55 (3).jpg
photo_2024-09-04_10-40-55 (4).jpg
 
Требало би да се налази у Будви или у Кушадасију али ће се нажалост наћи у Београду…

Ono sto mene fascinira i sto bi verovatno trebalo zainteresovati i sociologe za njihova istrazivanja, je cinjenica da vecina onih koji su protiv BNV i smatra sebe demokratama i civilizovanim svetom, u isto vreme pokazuje prezir i rasizam prema nekim narodima, pa se zato vrlo cesto mogu naci komentari tog tipa ("ovo je nivo za Severnu Koreju, Tursku, Dubai...")
 
Vrh