Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Koliko se izdvaja za gradsko stambeno?
Neka me neko ispravi ako grešim, ali po starom sistemu, svi smo uplaćivali na račun zgrade. Taj novac se onda koristio za investiciono održavanje. Onda su u nekom trenutku promenili sistem, da bude kao zdravstveno. Sad više zgrade nemaju račune, nego to što mesečno plaćamo fiksno je za tekuće održavanje i hitne intervencije - bilo njih mesečno 1000 ili 0. Za investiciono održavanje treba da vide šta mi to hoćemo, da sastave ponudu, koja će biti 3x skuplja od bilo koga drugog na tržištu, da zgrada prihvati ponudu, pa se onda mesečni račun uveća za dogovorenu ratu i broj meseci. Lupam, ako imaš 10 stanova u zgradi, i radiš krov koji je 500 000 (znam da brojevi nisu realni), i kažemo da imaš 10 mesečnih rata, onda svaki stan ima uvećan račun za 5000 za 10 meseci. Iskreno ne znam napamet koliko inače plaćamo
Ovako su bar meni objasnili nov sistem kad sam se raspitivao skoro, ponavljam, ispravite me ako grešim. Suština je da više ne možeš kao zgrada da imaš pare u šteku, nego sve ide njima, a ti veruj da nešto sa tim rade u tvoju korist. A kad treba da se ulaže, onda posebno ide naplata
 
To je poenta, plaća se nešto mizerno, a očekuje se da održavanje bude isto kao tamo gde stanari plaćaju mesečno 10000 dodatno.
 
Ok.Svi smo saglasni da je sistem truo i da ne postoji odgovornost.A sta je sa nama samima tj vlasnicima stanova.Zar mi sami nismo u stanju da se organizujemo i da kao gradjani uzmemo stvari u svoje ruke.Sami vlasnici stanova se odnose neodgovorno i ne odrzavaju sopstvenu imovinu.Tuzno je videti oronule roletne,prljave i iscepane zavese i terase natrpane svakakvim smecem i to u samom centru grada.Dovoljno je prosetati se centrom grada i baciti pogled na te zgrade i sve ti bude jasno ko tu zivi i kako se odnosi prema svojoj imovini.Nije tu problem novac vec stanje uma.Kada postoji volja postoji i nacin.
 
Mislim da ima toga i u tome ko je i kako došao do tih stanova. Ovi što su ih kupovali na kredit, uređivali i plaćaju svakog meseca debelo za održavanje naselja vode itekako računa... Stanovi koje je država omogućila da se otkupe za par maraka dolaze i sa očekivanjem da im država obezbedi održavanje, parking mesto itd...

To nije bio toliki problem dok nisu počela da se pojavljuju masovno naselja sa integrisanim sistemima održavanja. Sada je odjednom tolika razlika u kvalitetu života u jednim i drugim naseljima. Na kraju se ispostavilo - koliko para, toliko i muzike.

Ne znam šta je tu rešenje, verovatno da se prekopira nešto što već postoji negde na drugom mestu u slučnoj situaciji.
Ako postoji...
 
Koliko je ovo samo imbecilno. Praviti od otvaranja radnje tašnica investiciju.

A Kinezi neće kupiti na primer u jednoj od radnji u Šangaju, Pekingu, Šenženu, Hing Kongu nego će specijalno u Beograd na vodi, da dodju.
 
437054691_10219789419364638_1734246068625965860_n.jpg
 
Uf, iznenadio bi se. U Parndorfu samo oni ulaze u te radnje, LV, Gucci, Chanel, itd.
 
Koliko je ovo samo imbecilno. Praviti od otvaranja radnje tašnica investiciju.

A Kinezi neće kupiti na primer u jednoj od radnji u Šangaju, Pekingu, Šenženu, Hing Kongu nego će specijalno u Beograd na vodi, da dodju.
Slazem se da je smesno i tuzno da se predsednik jedne drzave bavi takvim temama ali BG je trenutno jedna od najgorih soping destinacija u Evropi.Trzni centri i radnje po gradu su prepune bofla i jeftine sintetike za siroke mase.Premium brendove je tesko naci i cene su dvostruko vece nego Evropi jer su lokalni prodavci uglavnom druga ili treca ruka.Kinezi i Azijati su najveci potrosaci luksuzne robe u svetu.U indrustriji ih nazivaju”Label Horses”.
 
Ja mislim da više ni oni iz redova najbližih AV ne veruju da će bilo kakve, bilo gde otvorene bescarinske zone dovesti do bilo kakve stvarne dobrobiti po ekonomiju i standard građana. Srbija je zemlja nezavršene i od samog početka loše vođene tranzicije gde je svaka strategija razvoja, zaključno sa ovom aktuelnom kao najgorom, usmerena jedino na bogaćenje malog kluba lojalnih domaćih i stranih imena. O tome zašto se o ovome oglašava predsednik republike i koliko je to jadno na skali od 1 do 10, neki su već pisali pa ne bih da se ponavlja
 
Koliko je ovo samo imbecilno. Praviti od otvaranja radnje tašnica investiciju.

A Kinezi neće kupiti na primer u jednoj od radnji u Šangaju, Pekingu, Šenženu, Hing Kongu nego će specijalno u Beograd na vodi, da dodju.

Bolje im u Bg da kupuju zbog povracaja poreza.
 
Slazem se da je smesno i tuzno da se predsednik jedne drzave bavi takvim temama ali BG je trenutno jedna od najgorih soping destinacija u Evropi.Trzni centri i radnje po gradu su prepune bofla i jeftine sintetike za siroke mase.Premium brendove je tesko naci i cene su dvostruko vece nego Evropi jer su lokalni prodavci uglavnom druga ili treca ruka.Kinezi i Azijati su najveci potrosaci luksuzne robe u svetu.U indrustriji ih nazivaju”Label Horses”.
Neznam gde ti inace ides u soping. Ali ja sam iz NEmacke, ovde imas samo robu 2. reda, sund, stvarno jadno. A nenormalno skupo. Svi nemci samo kupuju onlajn, jer nemas izbora u radnjama. Sopimg molovi po celoj nemackoj su u crvenim brojkama i radnje se masivno zatvaraju. To u Berlinu, Minhenu, Frankfurtu i Kelnu....
U Francuskoj je roba bolja ali isto mnogo skupa za stanovnistvo zbog inflacije zadnjih godina. Ista stvar sa engelskom zbog Brexit-a.
Ako uporedis sa Beogradom (BG na Vodi, Ada mall, Beo Shopping) onda je Bepograd za najmanje jednu klasu bolji, ako ne i dve. To ti kazem kao stranac i turista u Beogradu.

Osim toga su svi trzni centri po Beogradu relativno novi. U nemackoj ti ne bih verovao kako izgelda. Uzas kako je sve prljavo, klosari spavaju ispred radnji, wc-i su horor.
Tako budi sredcan da imas Beograd i tu STRAVICNO dobru ponudu.
 
Po ovoj slici, BgH20 uzima i Adu. Zašto to nije u naslovu ?
ec6452319599d2c4ad650e88ce797f20.jpg


Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Vrh