Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Tesko da mesari iz Svice kupuju stan bez pitanja cene i metodom brzi prsti. To zapravo ne radi nijedan racionalan investitor ko je postenim radom zaradio pare, jer stan nije unificirana, visoko likvidna berzanska roba i na njegovu vrednost utice 101 faktor.
 
Stanovi prodati za 45 sekundi. Mnogo je tu prljavog novca, mnogo.
Daj, ne padaj na njihovu propagandu. Kao da su prodali milion stanova. Ceo BGD na luku i vodi ima 10 000 stanova, naravno da postoji taj broj ljudi, postoji i u najnerazvijenijoj zemlji u Africi. Normalno da ce stanovi biti prodati, prljav novac ili ne, kad je broj stanova mizeran, a naselje velicine Filmski grad i okolina.

Sto se vise cudimo sto su prodati svi stanovi, to znaci da smo vise popusili njihovu pricu da je ovo neki grandiozan projekat. Najobicnije naselje u BGD, Zika mustikla je za manje godina napravio vise kvadrata i prodao vise stanova.
 
Od juče
dji_fly_20240309_162512_27_1709997925715_photo_optimized.jpeg
 
Uređenost života u Beogradu na vodi:

Iz salona automobila u Bul. Vudroa Vilsona ne samo što parkiraju kola ispred radnje, po trotoaru, čime bi trebalo da bave inspekcije i saobraćajna policija, nego ih parkiraju i u dvorištu zgrade.

Upravnica zgrade, koju je postavio BW, ne reaguje već tri meseca.

#belgradewaterfront #eaglehills
15c28aff6f14ea9eb762899c82983848.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Uređenost života u Beogradu na vodi:

Iz salona automobila u Bul. Vudroa Vilsona ne samo što parkiraju kola ispred radnje, po trotoaru, čime bi trebalo da bave inspekcije i saobraćajna policija, nego ih parkiraju i u dvorištu zgrade.

Upravnica zgrade, koju je postavio BW, ne reaguje već tri meseca.

#belgradewaterfront #eaglehills
15c28aff6f14ea9eb762899c82983848.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
"svaki valsnik zasebnog dela moze da sazove skupstinu stanara; uparvnik se menja 2/3 vecinom prisutnih"
Ukoliko nema kvoruma za izgalsasavanja, odrzavaju se 3 sednice u razmaku od 7 dana i kao kvorum i rezultat glasanja se uzima ukupan broj prisutnih na ta 3 sastanka i njihovi glasovi.

Nemoj kukakti ovde, uradi nesto
 
Da bi se promenio upravnik potrebno je da vlasnici više od 50% ukupne površine stambene zajednice glasaju za to. Zgrade u BW imaju po 250 stanova otprilike... Većina vlasnika su gastarbajteri i dolaze jedanput ili dvaput godišnje. Pritom, BW registruje po dve zgrade kao jednu stambenu zajednicu. U ukupnu kvadraturu stambene zajednice ulaze i lokali u prizemlju. Dakle, svakom dobronamernom je jasno zašto, kako kažeš, kukam ovde. Ako te to toliko nervira, blokiraj me. I, molim te, poštedi me poruka tipa "tako ti i treba" i slično. Ne treba mi tvoja saglasnost za kupovinu stana, a svojim objavama se ne obraćam tebi. Hvala na razumevanju.
 
Da bi se promenio upravnik potrebno je da vlasnici više od 50% ukupne površine stambene zajednice glasaju za to. Zgrade u BW imaju po 250 stanova otprilike... Većina vlasnika su gastarbajteri i dolaze jedanput ili dvaput godišnje. Pritom, BW registruje po dve zgrade kao jednu stambenu zajednicu. U ukupnu kvadraturu stambene zajednice ulaze i lokali u prizemlju. Dakle, svakom dobronamernom je jasno zašto, kako kažeš, kukam ovde. Ako te to toliko nervira, blokiraj me. I, molim te, poštedi me poruka tipa "tako ti i treba" i slično. Ne treba mi tvoja saglasnost za kupovinu stana, a svojim objavama se ne obraćam tebi. Hvala na razumevanju.
znam da si frustriran ali nemoj mi pripisivati stvari i stavove koje nisam rekao i ponasati se kao ucveljena mlada (ja samo jos i imao neke konstruktivne predloge za tvoje probleme)
promenili smo 1 upravnika i 2 firme za odrzavanje u 2 godine (a izgleda da cemo i drugog upravnika) tako da to sto si napisao nije tacno, nije lako ali nije nemoguce i ne zavisis od gastrabajtera ili bilo koga

pazi sad

Скупштина стамбене заједнице
Члан 41.
Иницијативу за заказивање седнице скупштине може поднети и сваки власник посебног дела. Ако управник не закаже седницу скупштине на захтев власника посебног дела у року од десет дана, власник посебног дела је може сам заказати, о чему обавезно обавештава управника.

Кворум
Члан 45.Кворум
за одржавање и рад седнице скупштине чини обична већина од укупног броја гласова чланова који имају право гласа по одређеном питању, ако одлуком стамбене заједницe није одређен већи број гласова.Ако се седница скупштине није могла одржати због недостатка кворума, поново се сазива најраније три, а најкасније 30 дана од дана када је седница требало да буде одржана, са истим предложеним дневним редом (поновљена седница).Кворум за одржавање и рад поновљене седнице чини 1/3 укупног броја гласова чланова, ако одлуком стамбене заједнице није одређен већи број гласова.

dakle, zakazes skupstinu, nemas kvorum prvi put, nemas kvorum drugo put, a na trecoj sednici kvorum ti je ukupan broj stanara (jedinstven) koji se pojavi na sve 3 sednice, pri tom moze i glasanje da odrzis svaki put da ljudi ne moraju da se cimaju (u prevodu, ko se nije pojavi na 3 sednice smatra se da ga to ne interesuje i bukvalno vas 10 zainteresovanih mozete da vodite celu SZ)
Mada mislim da ce ti biti dovoljno da posaljes mail upravniku sa zakazivanjem skupstine sa tackom njegove smene, i da isti u papironj formi ubacis u svako sanduce i nesto mi se javlja da ce neke stvari poceti da se resavaju same od sebe.
doduse, ovo zahteva malo angazovanja, ali svakako je smislenije i efektnije nego kukanje ovde, jer ne znam zasto mislis da ce iko odavde moci da ti pomogne
 
Mozda je ovo zakonom propisana procedura, ali podsetimo se da u toj beogradskoj komuni zakoni jos manje vaze nego u drugim delovima. Tesko mi da zamislim da bi tamo dozvolili da i jedan upravnik nije pod njihovom kontrolom i ne ispunjava njihove naloge.
 
Kupci kupoprodajnim ugovorom ovlašćuju investitora na period od 20 godina da ih zastupa na skupštinama stambene zajednice. Pojavile su se rezerve ka takvoj formulaciji pa sad u zgradama postoje predstavnici stanara koji su u bližoj komunikaciji sa upravnikom, i to je to.

Parking je inače i dalje u sivoj zoni u BnV. Za sudare na zajedničkoj površini važe pravila kao i na javnoj površini (mora da se zove policija), dok pauk mislim da još uvek na zalazi u podzemne garaže jer nije javna svojina. Možda @ProžetVrlinom smeta haos na nadzemnom parkingu, ali divljaštvo u podzemnim garažama je daleko iritantnije.
 
Kupci kupoprodajnim ugovorom ovlašćuju investitora na period od 20 godina da ih zastupa na skupštinama stambene zajednice. Pojavile su se rezerve ka takvoj formulaciji pa sad u zgradama postoje predstavnici stanara koji su u bližoj komunikaciji sa upravnikom, i to je to.

Parking je inače i dalje u sivoj zoni u BnV. Za sudare na zajedničkoj površini važe pravila kao i na javnoj površini (mora da se zove policija), dok pauk mislim da još uvek na zalazi u podzemne garaže jer nije javna svojina. Možda @ProžetVrlinom smeta haos na nadzemnom parkingu, ali divljaštvo u podzemnim garažama je daleko iritantnije.
Ovlascenje uvek moze da se povuce kome se ne svidja.
 
ne znam koliko bilo koji ugovor moze da nadjaca zakon, svako ovlascenje moze da se povuce, imovina je i dalje neotudjiva
e sad ovo jeste projekat od nacionalanog znacaja ali opet, nisam siguran da bi i takav projekat i investitor i menadzment kompanija hteli da se za zagliblju u neki klinc oko ovakve stvari treba krenuti u neku akciju, siguran sam da je efikasnije od pisanj po forumu
 
Koliko pravnika... Zakon "nadjačava" ugovor samo ako su u konfliktu, ovde toga nema. Suština je jednostavna - investitoru je u interesu da se sve održava kako-tako dok se stanovi grade, tj. prodaju. Vlasnicima stanova je u interesu da dobiju najbolje moguće održavanje za svoj novac. Ako neko povuče ovlašćenje onda se otvara prostor za određivanje eventualne štete. Isto tako ako FM ne postupa u interesu vlasnika takođe je moguće pričati o nadoknadi štete. Sa parkingom je siva zona i tu baš zakoni prave problem, ne FM (bar kako je meni predstavljeno).

Neko je inače (verujem) greškom prosledio na jednu od grupa stanara zapisnik sa imenima vlasnika i potpisima. Ima zilion potpisa identične osobe (verujem upravnika), s tim da neki stanovi nisu "glasali". Moja pretpostavka je da su to stanovi koji su preprodati naknadno, mada postoji i mogućnost da je neko postupio kako @vradovic sugeriše (povukao ovlašćenje).
 
Stara Jugoslavija pred raspad je imala 23 miliona. Danas nekih 18-19. Kako si stigao do 60-70 miliona?
Permutovao sam nesto i preterao, realnije je broj ljudi negde oko 30 miliona (srbija, hrvatska, cg, bih, mkd, delom slovenija+dijaspora iz svih ovih zemalja internacionalno).
 
Vrh