Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

U nedelju sam saznao da organizuju pred-predprodajni dan, gde ljudi zakazuju i dolaze da cekaju u redu za rezervaciju stana bez da znaju koja ce biti konacna prodajna cena.
Dakle neposredno od coveka koji je proveo noc u geozavodu za stan u Bella-i, 5k rezervazicija bez tacne cene

Rezervacija ih verovatno ne obavezuje da kupe ako im cena ne bude odgovarala. Ako je stvarno toliko velika potraznja onda imaju veoma los poslovni model. Ako bi umesto takve prodaje uveli licitaciju, ili tendersku ponudu gde se postavlja pocetna cena, a onda kupac moze dostaviti zapecacenu ponudu bez da zna koliko su drugi ponudili za isti stan, postigli bi daleko vise cene.
 
Rezervacija ih verovatno ne obavezuje da kupe ako im cena ne bude odgovarala. Ako je stvarno toliko velika potraznja onda imaju veoma los poslovni model. Ako bi umesto takve prodaje uveli licitaciju, ili tendersku ponudu gde se postavlja pocetna cena, a onda kupac moze dostaviti zapecacenu ponudu bez da zna koliko su drugi ponudili za isti stan, postigli bi daleko vise cene.
Tacno je da neznaju cenu ali te cene na pretprodajnom danu ko god rezervise i plati rezervaciju budu nize nego na prvom prodajnom danu, malo za nas mentalitet bude nelogicno da to tako funkcionise ali je tako. Mogu ako im ne odgovara cena tog stana da zamene za neki drugi ali se rezervacija ne vraca. Takodje je potraznja ogromna i masa ljudi koji su zeleli da kupe stanove nazalost nisu imali tu mogucnost jer je sve rezervisano po principu ko je brzi a nije bilo dovoljno stanova u ponudi za sve...
 
"Saće" im sve bit lakše da se proda. Naselje poprima konačni oblik pa i oni sa rezervom ako im se svidi, kupuju.

Ako je potražnja tolika neka stave na licitaciju

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Mogu ako im ne odgovara cena tog stana da zamene za neki drugi ali se rezervacija ne vraca. Takodje je potraznja ogromna i masa ljudi koji su zeleli da kupe stanove nazalost nisu imali tu mogucnost jer je sve rezervisano po principu ko je brzi a nije bilo dovoljno stanova u ponudi za sve...

Ne znam kolika se suma placa za rezervaciju. Za nekog su to mozda sitne pare, pa i ako izgubi nije ga briga. Recimo ja da sam bas zainteresovan da negde kupim stan, bilo bi mi svejedno da li cu izgubiti 100 evra ako odustanem. Kao sto je meni nista 100 evra, tako je nekome 3000 evra.
 
Rezervaciju naplacuju 4k za Bellu i ista se ne vraca ako odustanes kad vidis cenu, benefit je jedino da dobijes jedinicu bez lutrije koju “brzi prsti” model prodaje donosi na prodajnom danu.
 
Kako se zove zgrada pored Belle, takođe kaskadna čije su terase usmerene prema kuli?
 
Vidim neke oglase na bw, stanovi po ceni od 3033 evra bez pdv, mislim u Sensi i mislim fa su 89 kvadrata. Mora da ima neka kvaka.
 
Kao za Belville, čekali se redovi, bilo je i tuca penzionera ko će kupiti…nema šta najjači smo 💪
 
Vidim neke oglase na bw, stanovi po ceni od 3033 evra bez pdv, mislim u Sensi i mislim fa su 89 kvadrata. Mora da ima neka kvaka.
Nema, i meni od 2022 pa na vamo nude odredjene stanove za 3500 neke odredjene zgrade. Uglavnom trosobne i vece stanove. Ne mogu da se otkacim od njihove prodajne sluzbe.
 
Rent a life lik, ne lozite se. Nista nije njegovo.
Ono sto je zapanjujuce je da ima 2,34 miliona pratioca. Ako srpsko govorno podrucje ima 13-14 miliona stanovnika (Srbija, Hrvatska, Bosna, emigracija), ispada da je svaki sesti gradjanin ovih zemalja njegov pratilac. Da li je to realno i da li je moguce? Ako od toga oduzmemo starije ljude koji ne koriste internet i decu do 5-6 godina, ostaje maksimum 11 miliona. Znaci svaki peti covek iz vaseg okruzenja ga prati. Da li je to moguce?
 
Ono sto je zapanjujuce je da ima 2,34 miliona pratioca. Ako srpsko govorno podrucje ima 13-14 miliona stanovnika (Srbija, Hrvatska, Bosna, emigracija), ispada da je svaki sesti gradjanin ovih zemalja njegov pratilac. Da li je to realno i da li je moguce? Ako od toga oduzmemo starije ljude koji ne koriste internet i decu do 5-6 godina, ostaje maksimum 11 miliona. Znaci svaki peti covek iz vaseg okruzenja ga prati. Da li je to moguce?
Zaboravljate na ogromnu EX Yu dijasporu, nasi youtuberi su ekstremno popularni i u bosni, hrvatskoj, makedoniji i svim njihovim klincima po Nemackoj, Austriji, Americi…skoro sam bio kod prijatelja u hrvatskoj rece mi klinci im imaju znacajno vise sprskih reci i pricaju ekavicu za odredjene fraze koje su pokupili. Baka prase najveci novac pravi navlaceci klince da se kockaju nazalost (imaju dilove sa online kockarnicama da im daju procenat od uplata za svakog ko dodje preko njih).

Mislim da celokupni balkanski region plus dijaspora iz regiona obuhvata jedno 60-70m ljudi, nek me neko ispravi. Deo njihovih pretplatnika je verovatno i kupljen slazem se.

Apropo 3k (+pdv) stanova u zgradama treceg reda u pitanju su cene za vece stanoce losije orjentacije i nize spratnosti, nema neke druge fore, najjeftiniji kvadrat u BWu ispadne 3.3-3.4k sa Pdvom.
 
Apropo 3k (+pdv) stanova u zgradama treceg reda u pitanju su cene za vece stanoce losije orjentacije i nize spratnosti, nema neke druge fore, najjeftiniji kvadrat u BWu ispadne 3.3-3.4k sa Pdvom.

Kakvo je tvoje misljenje o tim stanovima? Npr sto bi neko ko nema para za bacanje dao 20-30k više da bi imao bolji sprat ili nešto bolju orjentaciju? To je jedan dobar auto. Ako je to jedina mana i nije neka.

Sto se tice lokacije, Sensa je 100 metara od recimo Rime ili Belle. Mozda je faktor buka od Savske ulice?
 
Stanovi prodati za 45 sekundi. Mnogo je tu prljavog novca, mnogo.
Onako, ja znam više ljudi koji su investirali, jedan je moj kum, vratio se iz Kanade i kupio stan tu, penzioner, drugi isto kum, ima biznis sa iznajmljivanjem luksuznih stanova u jednom velikom gradu Evrope, i treci najobicniji mesar iz svajcarske koji zicvi na hlebu i vodi sa celom porodicom i ustedjevinu ulaze tu, od troje njih, bele pare kod dvojice i sive kod jednog od njih. Ima sigurno prljavog novca ali mislim da je manjina, vecina je dijaspora.
 
Vrh