Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

U Americi od drveta tj sperploce, barem ove do 5-6 spratova. Beton je obicno samo za garaze ili za solitercine za nosece delove. Opet i tu se pumpa sto vise drveta.
Ne znam jel to bolje ili losije ali iskreno navikao sam da je kod nas 'zid' stvarno 'zid'. Ja ovde kad kacim sliku na zid uzmem šilo i probijem rupu rukom a kod nas moras hilti :))))
Dobra fora je kad hodas u stanu u kuhinji cujes kako zvecka nesto sudovi ili tako nesto ili ako malo odskocis onda definitivno zavibrira sve :)

Jedino je sra*e sto kad plane pozar onda bas plane.

Spolja uvek izgleda kao da je fasada, cigla i beton ali to je sve fora.

1707644321195.png
 
Poslednja izmena:
Nece se izraziti glomaznost, jer prostor ima vec nabijeni skyline kada se gleda iz daleka.
Nacickane su zgrade i skyline vec lici na mini americki grad ilti downtown.

Pogotovo kada se zavrse Perla i ona pored…
 
Pa od kog materijala da prave zgrade ako ne od betona? Slamu da koriste?

Покушај духовитости на нивоу детета од 5 година. С тим што је оно бар симпатично.

Поента је у указивању на већ сулуд проценат попуњености мученог СА масивним високим објектима намењеним становању.
 
Nemoj ti da se brines za kupce stanova u BnV. Svi oni su i vise nego zadovoljni, niko nije izgubio pare. Ko god odluci da proda stan u BnV taj ce dobro zaraditi.

Stanovi u BnV su skupi prvenstveno zbog svoje lokacije, to ovde mnogi ne razumeju.
Koliko sam čuo od čoveka koji je kupovao i preprodavao stanove u BW, novi ugovori sadrže klauzulu koja ti brani da preprodaš stan određeno vreme nakon što si ga kupio. Ako neko ima proverenu informaciju, neka potvrdi / demantuje.
 
Koliko sam čuo od čoveka koji je kupovao i preprodavao stanove u BW, novi ugovori sadrže klauzulu koja ti brani da preprodaš stan određeno vreme nakon što si ga kupio. Ako neko ima proverenu informaciju, neka potvrdi / demantuje.
Mozes da ga prodas onda kada si ga stvarno kupio kupio. Ono sto su radili spekulanti daju 10% ucesca i onda pokusavaju da "prodaju" taj stan a oni u stvari samo "ustupaju" ugovor. Prenose ugovor na drugo lice i na taj nacin zaradjuju. Ustupanje ugovora je onemoguceno osim ako je u okviru porodice ili neki razumni normalni slucajevi a sad da ides kupis 20 stanova po 10% i posle kuku lele. Problem i njima i njemu.

Sto se tice prodaje kad isplatis sve mislim da te tu niko nista ne sprecava.
 
Armirano beton konstrukcija se ne radi od cigle cigla ili betonaki blok ili gas beton blok sluzi kao ispuna na fotkama je samo skelt
@Saki_11 ljudi kojo ovde pišu nisu veverice iz partiske skole
 
Obzirom da je BnV neka vrsta kopije Dubaija (blede), te da je ideja da Kula Beogad sa Galerijom bude nesto poput Burj Khalife i Mall of Dubai, ova pasarela mogla je da se oplemeni nekom atrakcijom, npr. "plesucom" fontanom, poput Dubai Fountain. Uz razne efekte, vodopade, vodoskoke, itd. Mogu zamisliti da bi ona preuzela glavno mesto okupljanja. Uz paljenje na svakih pola sata, svetlosne efekte i muziku, bas kao u Dubaiju, ovaj most bi mozda i dobio neki smisao!?

EDIT: Screenshot preuzet od Vlogzile

fontana skizze.jpg
 
Auuu, koliko puno mrznje...I mostic im smeta.
Jel mozes molim te da mi objasnis zasto je to tako? To je ili neki sindrom ili fenomen.

Lep clanak na B92.

1707932290058.png
 
@vradovic @DraganSt Uz izvinjenje administratoru i članovima za ovakvo obraćanje: koji problem imate vas dvojica, ajde više da sjašite sa grbače smorili ste! Odavno! Jeste li toliko zatucani da ne shvatate da ovo nije niti N92 niti Informer pa da se bavite botovanjem. Ispunite kvotu postova negde drugo umesto što trolujete po ovom izuzetno kvalitetnom i stručnom portalu, čiji korisnici ne nasedaju na partijsku propagandu! Osim toga, kakvi ste vi to biznismeni, koji svoje vreme provode pišući naručene komentare? Sve moj do mojega! Iole ozbiljnijem poslovnom čoveku kakvim se predstavljate ne pada na pamet da se bavi piskaranjem poput vašeg.

Dakle, iako sam protivnik projekta BnV, nije mi bilo teško da iz najbolje namere dam sugestiju i predlog kako da se javni prostor vizuelno i multimedijalno oplemeni u cilju pravljenja atrakcije i privlačenja turista, a to sam dodatno ilistrovao i u najkraćim crtama obrazložio. Odvojio sam pola sata svog vremena kako bih prezentovao ideju koja bi po meni unapredila taj prostor. Ako vas dvojica to vidite kao mržnju onda imate ozbiljan problem u glavi.
 
Неки добијају украсни мостић који спаја исту обалу а неки немају ни тротоар.

Ако ћемо да будемо фер у 99% случајева ти који немају тротоар га немају јер су га присвојили и радије би цркли него се одрекли метар дворишта да могу да прошетају са дететом улицом без да га неко прегази. Или ако и имају тротоар се паркирају на њему

Једини случај кад може да се окриви градска управа за непостојање тротоара је кад допусти градњу нове зграде без довољно простора за тротоар што се јесте дешавало али не толико често и свакако не захтева инвестицију попут овог мостића већ нормално функционисање система
 
Ko bi rekao da ce jedna Tirana imati ovoliko dobru arhitekturu novih projekata. Ispadne da Beograd na vodi treba da uci od njih.

Screenshot_20221001_180710.jpg


Snapinsta.app_412793668_438197331868025_83451974651043144_n_1080.jpg

392864052_7111543605524056_6558874678959212250_n.jpg

20240121_171153.jpg

Screenshot-2023-12-05-125611.png


Inace Tirana ubrzano prestize Beograd po broju nebodera. 😔

1700819631753.png
1700819631753.png
 

Prilozi

  • 1700819631753.png
    1700819631753.png
    53,7 KB · Pregleda: 51
Uređenost života u Beogradu na vodi:

Kad su prodavali stanove, govorili su da je parking namenjen posetiocima stanara kao i zakupcima lokala. Nisu stavili rampe. Rezultat - svakog dana kao na slici.

"Beograd na vodi" ne reaguje na desetine mejlova stanara i već godinu dana odbija da postavi rampe, stubove i slično.

Svakog dana isto. Slikano 14.2.2024.

#belgradewaterfront #eaglehills
9ec203f3a6eaa83a534f86edabe31d3b.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Vrh