Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Sa ovim se potpuno slazem. Predlog u vezi fontane, vodoskoka, ili nekog vodopada sa mosta (moj predlog) bi ovaj prostor ucinio mnogo lepsim i atraktivnijim. Medjutim, cuo si za izreku dzabe krava da 20 litra mleka kada na kraju sutne kantu. Tako je i taj tvoj predlog obesmisljen recima kojima si zavrsio "ovaj most bi mozda i dobio neki smisao". Iz tih reci se vidim mrznja. Ja dajem predlog da se unapredi prostor, ali ne kazem da je most besmislen, za razliku od tebe.
Kakav je smisao mosta koji povezuje sto metara obale sa samom sobom?
 
Projekat, celokupni, sveobuhvatni urbanistički projekat koji predviđa broj stanova, broj stanovnika, i njihove potrebe za školama, vrtićima, ustanovama kulture, sportskim objektima i zelenilom ne postoji.
Nakrcavaju stambene zgrade sa xy spratova jednu do druge, pa dok se prodaje, prodaje se.
Pitaš koliko stanova je planirano. Kad im stane prodaja, koliko stanova bude izgrađeno do tog trenutka, e pa eto toliko stanova.
 
IMG_3126.jpeg
 
Još jedan prilog tome da sve više angažuju domaće arhitekte - i Zabriskie prešao na tamnu stranu :D

 
U ZG je umro Bandić, a sa njim i korupcija na tom nivou. U Budimpešti je gradonačelnik opozicija Orbanu pa teško da će taj projekat da prođe.

To prolazi samo u autokrastkim režimima. Državnim uglavnom.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Još jedan prilog tome da sve više angažuju domaće arhitekte - i Zabriskie prešao na tamnu stranu :D

Meni je odlicno sto se sve vise angazuju domace firme, vidim da ce i nadzor oni da rade, jos ako ima nekoga od ekipe ovde na forumu verujem (tj. nadam se) da ce da urade najbolje sto je mogyce u zadatim okvirima🙂 Svidja mi se generalno ceo ovaj plan, naravno mogli su ostaviti vise zelenog prostora medju zgradama ali kapiram da ne odlucuju oni o tome.
 
Da li ima negde rok zavšetka svih ovih započetih zgrada na jednom mestu?

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Sad se prodaje ono sto pocinje da se verovatno gradi 2025…
…eee sad završetak svih zgrada, puno pitaš…
 
Uređenost života u Beogradu na vodi:

Kad su prodavali stanove, govorili su da je parking namenjen posetiocima stanara kao i zakupcima lokala. Nisu stavili rampe. Rezultat - svakog dana kao na slici.

"Beograd na vodi" ne reaguje na desetine mejlova stanara i već godinu dana odbija da postavi rampe, stubove i slično.

Svakog dana isto. Slikano 16.2.2024.

#belgradewaterfront #eaglehills
702ff0980b23d968d02ab9be89b3de3c.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Kako znas da nisu posetioci stanarima i zakupci lokala? 🙂

Kad smo vec kod parkinga. Nije mi jasno zasto u BNV-u nisu uradjeni kosi parkinzi. Kao recimo u Savskoj. Bilo bi na stotine parking mesta. Prostor je bio tabula rasa, mogli su da projektuju kako hoce.
 
Izasao je sajt za taj projekat u Albaniji
www.durresyachtsmarina.com

Pored Albanije sprema Alabbar projekat i za Budimpestu. Zagreb ga je odbio.

Moguce, rece Predcednik pre par nedelja da se sve vise politicara iz regiona raspituje o Beogradu na vodi i zele da naprave nesto slicno kod sebe. Jedino, ja ne mislim da ce biti slicno, vec mnogo bolje. Ovakve sifonjere samo nasi mogu da naprave.
 
У априлу отварање ресторана Џејмија Оливера "Џејми италијан" (!), 400 квадрата унутрашњост, 250 квадрата тераса са погледом на Саву и Стари савски мост. Ланац кафића "Кафетерија" стоји иза овог пројекта.

OVAKO ĆE IZGLEDATI RESTORAN DŽEJMIJA OLIVERA U BEOGRADU
https://vinoifino.rs/novosti/novost...ra_u_beogradu_vinski_magazin_vino_i_fino_2772

jamie1.jpg
 
Може то да се провери на АПР. Како беше име фирме, нешто на Д.?
 
Сад гледам за њих, директор је неки Румун, а члан ДОО је неки Словенац.
 
Vrh