Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

To je isto vazilo za gradnju ruznih blokova na novom beogradu, samo geldas u zid, nema daljine, polja, jezera. Ocajno.
Zato, rusiti sve solitere na novom beogradu...;-)
Блокови 70, 70а, 44 и 45 су грађени са таквим распоредом да су ниже зграде до реке а више до Јурија Гагарина, и да су са размацима тако да сви на страни ка реци имају јасан поглед на реку. Блокови 61-65 су грађени са степенастим ламелама исто са циљем да се омогући леп поглед. Једино можда меандри у блоку 21 имају ефекат гледања у зид, али опет су блок најближи центру града, брже се стиже на Теразије из блока 21 него из Београда на води.
 
Uređenost života u Beogradu na vodi:

Obezbeđenje tako dobro radi svoj posao, da se sijalice kradu bukvalno na 2m od kamera.

#belgradewaterfront #eaglehills
e5d7c00e2a4a2a410268ddb741897518.jpg
079b8c037e536f5c60f1660b4ea6fd33.jpg
d9cd8572015c3c8a7d9a655e373cec09.jpg
f526be1791479ff3c428f1a3cd466573.jpg
e2efc56c699029dd6e65114fbf657c64.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
U mojoj zgradi se to radilo pre 25 godina pa se lepo ubaci sijalica u dzem i niko nece da je skine. Bez kamera u to vreme. Bili smo ispred vremena. U poslednje vreme toga nema izgleda da su se preselili...
 
Pogledajte prilog 186469
Нажалост ширењем БНВ на просторе Сајма ће се потпуно укинути поглед на брда и брежуљке Београда. Једино што ће остати је зид.

Pa i nije neki pogled, ali verovatno bolje nego zid... Ipak, ne može i da se živi u gradu u sliteru i da se ima pogleda na livade i pašnjake kao u rodnom selu.
Ili - ili...
 
Poslednja izmena:
Nije ovo pogled kroz prozor nego vizura grada za stotine hiljada ljudi. Pogled ce biti prekinut prakticno u celom gradu.

Ko hoće "vizure" nije trebalo da se doseljava u grad u soliter. Lepo kuću na planini, pa ima vizuru.
Grad mora da se širi, prepreka ne može da bude to što komšija ujutru u gaćama sa terase neće moći sa terase na Novom Beogradu da gleda nekakve brežuljke.

Kakve "vizure" imaš u centru Beograda, Pariza, Njujurka?
 
U mojoj zgradi se to radilo pre 25 godina pa se lepo ubaci sijalica u dzem i niko nece da je skine. Bez kamera u to vreme. Bili smo ispred vremena. U poslednje vreme toga nema izgleda da su se preselili...

Ne može ova "LED štangla" da stane u teglu džema... Menjaju se vremena.
 
Kvalitet radova u Beogradu na vodi:

Specijalnost ovog preduzeća su nedovršene smećare i garaže, ko god da je bio izvođač radova.

Na slici su smećare u prizemlju dve različite zgrade, koje su gradili različiti izvođači.

Na drugoj slici se vidi rupa u zidu koju BW odbija da popravi već godinu dana, i pored nekoliko desetina reklamacija stanara.

Slikano juče.

#belgradewaterfront #eaglehills

e19d060bbd303f0f027157182d77a516.jpg
11da7000969a047e4709bb972d44fa42.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Ko hoće "vizure" nije trebalo da se doseljava u grad u soliter. Lepo kuću na planini, pa ima vizuru.
Grad mora da se širi, prepreka ne može da bude to što komšija ujutru u gaćama sa terase neće moći sa terase na Novom Beogradu da gleda nekakve brežuljke.

Kakve "vizure" imaš u centru Beograda, Pariza, Njujurka?
Pa da. Ili cemo vam ukanjoniti reku ili ce biti livade. Nema nista izmedju. Tipicno razmisljanje prosecnog Beobuild forumasa.
 
Nego, jel ste gledali Predsednika? Pojedini forumasi bice na aparatima, i ja isto. BNV ce imati objekat kulture (i to kakav).
Ponizenje za celu Srbiju, ostace taj zig da su nam prvu operu i balet napravili ovi iz krezube Srbije.

opera.png
 
Krezubi ocigledno ne znaju sta je opera. Da iole nesto znaju znali bi kakve sve specificne akusticne zahteve zgrada jedne opere mora da ispuni. Nije dovoljno da ima krov i stolice. Ali kad su ti glavni kulturni dogadjaji bili koncerti Lukasa na Sajmu sta drugo da ocekujes.
 
Е ако су Ана Брнабић, Тома Мона, Неша Стефановић, Небојша Крстић и екипа крезуба Србија...
 
Ja sam ostao frapiran rečenicom da većaju da li da muzej Nikole Tesle da bude u te Snaga i svetlost ili u Beogradu na vodi (nisu naveli koji objekat, ali pretpostavljam Jugošped)
 
Nego, jel ste gledali Predsednika? Pojedini forumasi bice na aparatima, i ja isto. BNV ce imati objekat kulture (i to kakav).
Ponizenje za celu Srbiju, ostace taj zig da su nam prvu operu i balet napravili ovi iz krezube Srbije.

Pogledajte prilog 186724
Nisam gledao. Šta su rekli ovi iz krezube Srbije, hoće da nam naprave vladavinu prava? Jel bio neki slajd...
 
Ja ne verujem da ce "useliti" operi i balet. 100% samo predizborno obecanje

ope.png
 
Ja sam ostao frapiran rečenicom da većaju da li da muzej Nikole Tesle da bude u te Snaga i svetlost ili u Beogradu na vodi (nisu naveli koji objekat, ali pretpostavljam Jugošped)

Da, rece da postoje dva predloga, za jedan su Ministartsvo finansija i ministartsvo kulture, a drugi megalomanski projeakat zeli Ana, jedan predlog je Marina Dorcol drugi jeftiniji je u BNV i za njega bi nasli sponzora. Verovatno brnabicka gura Marinu, a Mali BNV.
 
- Објекат сајма Хала 1 је под заштитом Завода за заштиту споменика
- Њена најимпресивнија карактеристика је рекордерска купола од преднапрегнутог бетотна
- Купола се у целини једино сагледава у ентеријеру објекта
- Градња опере у опни хале 1 би из специфични акустичних захтева подразумевала потпуну реконфигурацију плафона која је могућа само градњом плафона испод куполе.
- То је директно нарушавање основних својстава објекта под заштитом, дакле кривично дело
- Поред тога, било какво "вешање" новог оперског плафона на постојећу куполу инжењерски није могуће јер преднапрегнути конструктивни системи и поготово они огромног, рекордног распона не трпе никакву значајну промену дејства статичних сила (контраинтуитивно, трпе доста динамичких сила јер је то у суштини систем затегнутих каблова обложених бетоном па с тога у случају земљотреса такав конструктивни систем постаје заправо још јачи односно затегнутији (до предвиђених граничних напона))
- То даље значи да би они заправо морали да направе потпуно независан објекат у објекту Сајма што је потпуно сулудо
- На страну све то, импровизаторско трпање објекта културе највишег ранга у ненаменски објекат је недопустиво

Из свега је јасна намера подвале и уцене свих нас од стране ових поганих изрода. По сваку цену хоће да отму земљиште и обесмисле постојећи Сајам и играју на карту културе, односно онога што они подразумевају под културом. Ово је једна неспретна, збрзана политичка импровизација на коју нико неће насести.

Према томе, МАРВО НЕПИСМЕНА, ИЗРОДИ ПОГАНИ, ДРЖИТЕ ДАЉЕ ВАШЕ ПОГАНЕ ШАПЕ ОД САЈМА!
 
Poslednja izmena:
Moram priznati da sam malo razočaran ovim novim Maršalovim planom. Nadao sam se nekim konkretnijim i razrađenijim izmišljotinama, da bar ostane nada da će se nešto od toga realizovati. Ispalo je da nemaju ideju šta će da rade, da je sigurno samo da će spucati 14+ milijardi i da će plate biti 1400 eura. Više se ne trude ni da lažu ko ljudi.
 
Vrh