Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Nije u kuli. Džejmijev restoran bi trebalo da ide u prizemlje BW Residences, između Coffee Dreama i Buddha Bara valjda. Bilo je ovde na forumu fotki da je lokal već oblepljen. Nisam prošao dole mesecima, pa nemam pojma u kojoj je fazi.

Za kulu je naš kolega forumaš i ambasador SNS-a na Beobuildu Vračarac tvrdio da će na vrhu restoran otvoriti Nusret Gekče aka Salt Bae :D

Nusret_Dubai.jpg
 
НОВА РС почела да користи и онај одвратно сензационалистички навлакачки Б92 начин објава, Н1 иде исто мало у том смеру... О идеологији не говорим, већ о оном ,,Готово је'' ; ,,Ево када'' ; ,,Нећете веровати''...

Vazno je da se klikne, jer kada se prodaje oglasni prostor, oglasavac gleda u Gugl Analitiksu koliko se prosecno korisnik zadrzava na sajtu i koliko stranica otvori. To odredjuju cenu reklame. Zato je svaki drugi naslov takav: "Umro Putin?" pa obavezno na kraju znak pitanja, a onda u tekstu kako Putin nije vidjen u javnosti 3 dana, neki kazu da je umro. To su prvi poceli na Blicu, pa B92 a sada svi rade.
 
Još malo o održavanju.... Bandera u Bul. Vudroa Vilsona obeležava šest meseci kako stoji iskrivljena. Žardinjere koje su najpre stajale tačno na granici između ulice i trotoara sada su gurnute skroz na trotoar da bi se oslobodila mesta za nepropisno parkiranje na kolovozu, koje niko ne sankcioniše.
fef73cff194e18a7360554ec14545fd0.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Još malo o održavanju.... Bandera u Bul. Vudroa Vilsona obeležava šest meseci kako stoji iskrivljena. Žardinjere koje su najpre stajale tačno na granici između ulice i trotoara sada su gurnute skroz na trotoar da bi se oslobodila mesta za nepropisno parkiranje na kolovozu, koje niko ne sankcioniše.

To je Briselska ulica između Viste i Tere/Arie, tu prolazi oko sokolovo redovno a nije retko videti ni pauka da nosi kola. Besplatan parking na tih nekoliko obeleženih parking mesta pa se mnogi opuste. Primetićeš da se retko ko tu na divlje parkira dva puta ;)
 
To je Briselska ulica između Viste i Tere/Arie, tu prolazi oko sokolovo redovno a nije retko videti ni pauka da nosi kola. Besplatan parking na tih nekoliko obeleženih parking mesta pa se mnogi opuste. Primetićeš da se retko ko tu na divlje parkira dva puta ;)
Naprotiv, tu se ljudi redovno parkiraju, a što i ne bi kad im je BW lepo pomerio žardinjere na trotoar, da oslobodi mesto za zaustavljanje.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
"""
Postovana gosp. Acimovic,

U podnoziju zgrade Aqua otvara se restoran, mislim da je naziv "Kota".

Deo koji je predvidjen za bastu ispred same zgrade taj restoran je zagradio limenom kutijom koja pretpostavljam da ce biti zastakljena i sluziti kao zatvorena basta samog restorana po najfinijoj tradiciji domace nadogradnje.

Shodno tome molim da mi posaljete dozvolu za bastu i za tu nadogradnju i resenje po kojem im je ovo dozvoljeno. Ovo posebno naglasavam da u BnV do sada nisam video ni u jednoj zgradi i da svi restorani i kafici imaju pravo da postave stolice napolju ali ne i da zagrade javnu povrsinu.

U napred zahvalan, ""

Poslao sam mail upravnici. Da vidim sta ce da kazu.

Iskoristio sam tvoju sliku, prastaj.
Ugovorom o kupoprodaji stana stanari su se saglasili da BW ima pravo da izdaje lokale i da lokali mogu da postave stolove ispred, ali se nisu saglasili sa nadograđivanjem ovog tipa.

Ovakva skalamerija je nikla samo ispred Akve. Pritom je i nepotrebna, jer je sam lokal dovoljno velik unutra.

Inače, piše da će to biti neki restoran Kaldo ili Kaldi, tako nekako.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Ugovorom o kupoprodaji stana stanari su se saglasili da BW ima pravo da izdaje lokale i da lokali mogu da postave stolove ispred, ali se nisu saglasili sa nadograđivanjem ovog tipa.

Ovakva skalamerija je nikla samo ispred Akve. Pritom je i nepotrebna, jer je sam lokal dovoljno velik unutra.

Inače, piše da će to biti neki restoran Kaldo ili Kaldi, tako nekako.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
To je dobar roštilj. Ima ga i u bulevaru Zorana Đinđića.
 
Kaldi ne Kaldo...ovaj prvi je restoran kod GTCa i zgrade B92 i imaju i odličan ketering servis. Ovaj drugi je klasičan Fast Food, al u istoj ulici.
 
Da li se zna cena za BW Nota? Prodajni dan je za tri dana pa pretpostavljam da je neko cuo cenu kvadrata?!
 
Београдска обала

Обновљена фасада хотела "Бристол" ће бити празник за очи:












Све више се трава и зеленило замењују шљунком, тако је јефтиније и лакше за одржавање:

Завршни радови на платоу око Куле:









Коначно су решили спој Пасареле с Кулом:




Ускоро нова продавница у ТЦ "Галерија":
 
Poslednja izmena:
Samo da dodam za ovaj komentar da se trava i zelenilo menjaju sljunkom. Primetices da je to samo do saobracajnice nekih 20cm od trotora (sivi sljunak), gde su parkinzi i na razdelnim ostrvima gde pesaci ne prate pesacke tokove. U ovom slucaju ispred galerije i autobuske stanice jer je to jedini put dok se ne otvori kula. Shvatili su da u tom slucaju ma sta radili trava ne moze tu da stoji.. Tako da bih ja rekao da je ovo trentuno bolje resenje umesto blata koje je tu nastajalo.
 
Kakvi su planovi za ostatak prostora ispod Gazele, između ove dve buduće ulice? Do Save su napravili okretnice za useve, šta će nadalje da rade?
 
Vrh