Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

  • Ако си добровољно потписао уговор при куповини стана у коме се обавезујеш да нећеш да нарушаваш изглед зграде то је онда гажење људских "права"
  • Ако град накнадно донесе уредбу које боје сме да ти буде сунцобран као приватнику у твом кафићу онда је то напредно и разумно, зарад општег добра

Дајте људи

У граду где влада апсолутна хајдучија и бахатост станара, дивља изградња и надоградња, свако обнавља дрвенарију које боје и изгледа жели, отпадају фасаде са зграда, буше се фасадни рељефи зарад клима, застакљују терасе, различити станови боје фасаду у различите боје, музика трешти у било које доба дана и ноћи са кућних журки, издају се станови у породичним зградама као хостели потпуним странцима и имигрантима (...) ми говоримо о угрожености станара што су добровољно уговором пристали да поштују основна правила градског живљења

db5f61df-7fe2-4103-8678-804525d16f1e-jpeg.143712


Да је срећа да се сироти "грађани" у Београду мало угњетавају да науче да имају обзира према свом граду и суграђанима
 
Istina, lično ne kapiram čemu tačno služi širenje zastave na sopstvenoj terasi jer mi momentalno budi asocijacije na nuvo riš arapske zemlje ili ruralni SAD, ali to je stvar ličnog stava. Njegova je terasa, nije moja, nek širi zastavu - trebalo bi da ima to pravo, isto kao što bi trebalo da može da širi veš ako želi. Poslednji stadijum kapitalizma je da vam investitor od kog ste kupili stan diktira šta smete i ne smete da držite na sopstvenoj imovini nakon što istu debelo platite.
Tacno. Tu se potpuno slazemo. Zamisli ja za svoje pare na primer kupim stan i onda dodju da me kazne sto slusam glasno muziku. Na sopstvenoj imovini koju sam debelo platio ima bre da pustam zvuk do daske.
 
Tacno. Tu se potpuno slazemo. Zamisli ja za svoje pare na primer kupim stan i onda dodju da me kazne sto slusam glasno muziku. Na sopstvenoj imovini koju sam debelo platio ima bre da pustam zvuk do daske.

To su komunalni propisi koje donose institucije grada ili drzave. Sirenje zastave ili vesa na terasi nema veze sa tim, nema potrebe za plitkim cinizmom.
 
To su komunalni propisi koje donose institucije grada ili drzave. Sirenje zastave ili vesa na terasi nema veze sa tim, nema potrebe za plitkim cinizmom.
Sa neinformisanima, koji pri tom smatraju da sve znaju, a nisu hteli da potrose ni minut vremena na gugl da se informisu, se ne vredi upustati rasparavu.
 
БнВ

Нова фасада преко пута ТЦ "Галерија":

Нова улица између нових зграда:

Нови део шеталишта:







Градилиште зграда Перла и Ривијера:












 
Poslednja izmena:
Шта то тачно значи, о чему се ради?
Pretpostavljam da će tu biti parkirani mali autonomni automobili koji su kao neka vrsta robota-pozornika. Video sam to par puta u Dubaiju. Automobilčići koji snimaju sve oko sebe, kreću se polako, trotoarom.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Pretpostavljam da će tu biti parkirani mali autonomni automobili koji su kao neka vrsta robota-pozornika. Video sam to par puta u Dubaiju. Automobilčići koji snimaju sve oko sebe, kreću se polako, trotoarom.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
Ово сам нашао, можда је то нешто слично

 
U prizemlju zgrade Verde
9a83f46482a64e84e4298a1c6801e133.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Ideja je da se ovde mogu podneti zahtevi za izdavanje lk, pasoša itd. Preuzimanje će se vršiti u nekoj od policijskih stanica a sve ostalo ( slikanje, plaćanje) na bankomatima u pametnoj stanici. Pominju i neko prijavljivanje krivičnih dela...
 

Koliko mi idu na živce ove zaobljene forme u savremenoj arhitekturi, nemam reči. Kao tražimo neku organičnost u arhitektonskom izrazu, a konteksta bez, a materijali jeftini i ružni da samo banalizuju, doslovno kontriraju nameri. Još jukstapnorano sa onim rigidno geometrijskim roblox zgradicama, ja ne mogu. Mnogo se trudim sve ove godine da makar malo otvorim um vezano za sve što se dešava u ovoj od boga zaboravljenoj rupčagi i mogu da izdvojim jednu zgradu koja mi izgleda pristojno, sve ovo ostalo, doslovno mi se riga od svakog detalja.
 
Brutalno je uradjen Bristol!!

Zamislite koliko glup covek mora da bude da ovako nesto napravi u projektu????!!!!!

1686336268936.png



Ja ne razumem ako vec nemaju mozga sto ne angazuju nekog iz Srbije da im pokaze kako se to radi.
 
Meni se projekat generalno sviđa, imam tu i tamo ponekih zamerki, ali generalno sam zadovoljan. Međutim mislim da je došao u pogrešno vreme. Mislim da bi bilo mnogo bolje da je BNV krenuo sa izgradnjom tamo negde 2002-2003. godine i da je završen oko 2012-2013. jer su tada ljudi jednostavno bili puni poleta i mislim da bi takav projekat u to vreme bio mnogo prihvaćeniji generalno jer tada još uvek ljudi nisu vezivali projekte tipa BNV sa tim ko je na vlasti.

Zamislite npr maj 2008. godine, da je BNV bio u fazi u kojoj je sada, a istovremeno se organizije Evrovizija, rade pripreme za Univerzijadu, ma mislim da bi u tom trenutku BNV legao kao kec na deset.

Jednostavno ljudi su bili poletni i željni razvoja. A sada se na te stvari gleda drugačije, rekao bih. Neko ko bi 2008 bio srećan zbog BNV-a sada sa istim BNV-om nije srećan jer mu je to asocijacija na SNS.
 
Vrh