Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Meni je ovo fantasticno. Kako dobro rade. Sta je sve bilo tu a sta je danas. Neverovatno koja transformacija.
Ovo kad pokazem strancima svi se slogiraju kako je dobro uradjeno i u kom periodu. Svi kazu WOW.
Mogao da bude park, kako bi nas predsednik rekao "najveci u ovom delu Evrope", ali se od parka pare ne mogu oprati.
 
Mogao da bude park, kako bi nas predsednik rekao "najveci u ovom delu Evrope", ali se od parka pare ne mogu oprati.
Sva sreca pa se takvi kao ti ne pitaju sta bi tu trebalo da bude. Da su to uradili unakazili bi ljude u Srbiji jer bi m2 danas kostao 10.000 eura na Vracaru. Nama treba sto vise izgradnje od Makisa do bloka 18 kako bi bili veoma konkurentni sa cenom!! Na sve to nevidjena finansijska inekcija za drzavu.

Ima jedan Rus zivi u Americi ozenjen sa nasom. Ja sam mu rekao kupujem BW Residences i kazem i njemu uzimaj ovo ti je dzabe samo 280.000 eura za 2/2 i to pogled na reku (danas je takav stan preko 1M). Kaze on meni slusaj raspitao sam se ceo grad prica da je to prevara i maketa. Ja mu kazem ne slusaj ceo grad to su uglavnom ljudi koji veze sa mozgom nemaju. On je tada odustao i slao mi clanke od Balse Bozovica i slicnih. Uplasio se i nije investirao. Posle par godina (prosle godine) bio u Bg i kaze a u pm ala sam se zaje*ao jer sam slusao ljude sta pricaju. Sad evo gleda BW Rivijeru od 1.4M i cupa kosu. Naravucenije general population je uglavnom debilana.
 
Poslednja izmena:
Ostavilo im je nekoliko zgrada u BnV utisak o celom gradu? Znaš, i na Malti i u UK ima izrazito ograničenih ljudi. Nemoj da preuzimaš njihov rezon besplatno.
Zbog privatnosti tih ljudi necu ostavljati njihove LinkedIn profile, ali u pitanju su ljudi koji ne da nisu ograniceni, vec su ljudi sa veoma uspesnim karijerama (20godisnjim) u multinacionalnim kompanijama, mnogi od njih su ziveli u nekoliko razlicitih zemalja u tom periodu, tako da budi siguran da su u pitanju ljudi koji su proputovali sveta i njihov rezon je zasnovan na velikom zivotnom i poslovnom iskustvu.
Meni je ovo fantasticno. Kako dobro rade. Sta je sve bilo tu a sta je danas. Neverovatno koja transformacija.
Ovo kad pokazem strancima svi se slogiraju kako je dobro uradjeno i u kom periodu. Svi kazu WOW.
Da, takav utisak su imali i ovi moji stranic nedavno, a mislim da je glavni razlog tome sto smo jos uvek "neotkrivena" destinacija za generalnu populaciju u zapadnim zemljama i verovatno ocekuju da ce videti ono na cega je BG licio 90tih i 2000tih a zapravo ambijent koji sada vide je nesto potpuno van ocekivanja.
 
Ja vama da sam mogao da snimim kada je iz Galerije izasao na promenadu. Dosli kolima nije lepo ni video. Covek u šoku.
 
Pa uredjujemo i za goste jer iz turizma se uglavnom finansira grad. Rekordan broj turista u Beogradu preko 40% rast!!

Naravno to doprinosi da mi sami uzivamo u necemo sto je mnogo bolje nego ranije.
 
I kakva je konkretno povezanost izmedju toga da imas uspesnu karijeru u nekoj velikoj korporaciji i toga da nisi ogranicen?

Mozes li mi to povezati, posto ti mogu dati primere poslovno uspesnih ljudi koji su izuzetno ograniceni?

Mozda su cak i sad sa nama ovde.
 
Sva sreca pa se takvi kao ti ne pitaju sta bi tu trebalo da bude. Da su to uradili unakazili bi ljude u Srbiji jer bi m2 danas kostao 10.000 eura na Vracaru. Nama treba sto vise izgradnje od Makisa do bloka 18 kako bi bili veoma konkurentni sa cenom!! Na sve to nevidjena finansijska inekcija za drzavu.

Ima jedan Rus zivi u Americi ozenjen sa nasom. Ja sam mu rekao kupujem BW Residences i kazem i njemu uzimaj ovo ti je dzabe samo 280.000 eura za 2/2 i to pogled na reku (danas je takav stan preko 1M). Kaze on meni slusaj raspitao sam se ceo grad prica da je to prevara i maketa. Ja mu kazem ne slusaj ceo grad to su uglavnom ljudi koji veze sa mozgom nemaju. On je tada odustao i slao mi clanke od Balse Bozovica i slicnih. Uplasio se i nije investirao. Posle par godina (prosle godine) bio u Bg i kaze a u pm ala sam se zaje*ao jer sam slusao ljude sta pricaju. Sad evo gleda BW Rivijeru od 1.4M i cupa kosu. Naravucenije general population je uglavnom debilana.
Ne treba svi da zive u Beogradu, ima nesto i u ostatku Srbije. Sto bi rekli ljudi sa juga Srbije: "I na jugu zive ljudi". Da se ljudi kao ja pitaju, ulozilo bi se u ostatak Srbije, pa kvadrat na Vracaru ne bi bio 10.000 evra, jer ne bi svako trcao da se strpa u 30 kvadrata na Vracaru.
 
Ima jedan Rus zivi u Americi ozenjen sa nasom. Ja sam mu rekao kupujem BW Residences i kazem i njemu uzimaj ovo ti je dzabe samo 280.000 eura za 2/2 i to pogled na reku (danas je takav stan preko 1M). Kaze on meni slusaj raspitao sam se ceo grad prica da je to prevara i maketa. Ja mu kazem ne slusaj ceo grad to su uglavnom ljudi koji veze sa mozgom nemaju. On je tada odustao i slao mi clanke od Balse Bozovica i slicnih. Uplasio se i nije investirao. Posle par godina (prosle godine) bio u Bg i kaze a u pm ala sam se zaje*ao jer sam slusao ljude sta pricaju. Sad evo gleda BW Rivijeru od 1.4M i cupa kosu. Naravucenije general population je uglavnom debilana.

Ma gledaju ljudi N1, zato treba tu televiziju ugasiti. Kvari omladinu. Procenat onih koji su 2014 glasali da od BNV nema nista, pokazuje koliko procenat na ovakvim forumima se truje na tim televizajama. :ROFLMAO:

1687042197261.png
 
Ne treba svi da zive u Beogradu, ima nesto i u ostatku Srbije. Sto bi rekli ljudi sa juga Srbije: "I na jugu zive ljudi". Da se ljudi kao ja pitaju, ulozilo bi se u ostatak Srbije, pa kvadrat na Vracaru ne bi bio 10.000 evra, jer ne bi svako trcao da se strpa u 30 kvadrata na Vracaru.
Onaj ko hoce da zivi u gradu on bi kupio svakako u gradu. Sta god da napravis od infrastrukture u ruralnim delovima jednostavno imas ljude koji hoce "grad" a ne ruralno.
Da nije poceo BNV svih ovih 5000 ili koliko vec kupaca bi se prelilo na ostatak grada sto bi napravilo kataklizmu. Sva sreca pa se ne pitaju takvi kao ti i sva sreca da smo dobili ovakav projekat na ovom mestu. Hvala nebesima.
 
I kakva je konkretno povezanost izmedju toga da imas uspesnu karijeru u nekoj velikoj korporaciji i toga da nisi ogranicen?
Obzirom da je ovim ljudima uspesna karijera u prethodnih 20ak godina omogucila da proputuju svetom, mislim da nema nikakve dileme zasto takvi ljudi ne mogu biti ograniceni. Neko ko 20 godina gradi karijeru, uz iskustvo da za to vreme zivi u 6-7 zemalja i pri tome u poslovnim putovanjima obidje ceo svet nikako ne moze biti ogranicen. Zivotno iskustvo takvih ljudi je ogromno. I ja misljenje ljudi sa takvim zivotnim iskustvom cenim.
 
Pa jedino ako cemo gledati da je neko ogranicen po tome da li mu se svidja ili ne svidja ono sto se nama svidja ili ne svidja. Ali to nije objektivan vec ostrasceni stav.
 
Иако је Врадовић највећи трол западно од Урала приметио сам глеајући разне снимке странаца са јутјуба о њиховим посетама Београду и изјаве страних кошаркаша и фудбалера из Звезде и партизана и слично,
да се већини из неког разлога стварно свиђа БнВ и да га издвају у позитивном контексту,
неки га пљују, али огромној већини се допада, иако је генерално крш, не знам зашто је то тако,

претпостављм због утиска који на први поглед оставља сређеност и чистоћа самих улица, тротоара, шеталишта, уличног мобилјара итд
јер је то једини јавни простор у граду који је чист и који се редовно одржава,
а да су им квалитет станова и изглед и габарит зграда у другом плану.
 
глеајући разне снимке странаца са јутјуба о њиховим посетама Београду и изјаве страних кошаркаша и фудбалера из Звезде и партизана и слично,
да се већини из неког разлога стварно свиђа БнВ и да га издвају у позитивном контексту,
Pa podseca ih na gradove/zemlje odakle su dosli. Isto kao i kada bi se tebi recimo prodavac u nekoj prodavnici u Spaniji obratio na srpskom jer je cuo da pricas srpski, a nije nas covek, nego lokalac koji sticajem okolnosti zna neke srpske reci, verovatno bi imao lep osecaj jer bi te podsetilo na zemlju iz koje si.
 
Pogodi zagonetnu licnost

Поседује мастер диплому (МБА) са Универзитета Хал из Велике Британије

Чланица је групе „Нови лидери за Европу” Светског економског форума и Саветодавног одбора организације “World Minds” која окупља најважније светске иноваторе из свих области.

Била је директорка компаније „Континентал винд Србија” (Continental Wind Serbia – CWS), председник Националне алијансе за локални економски развој (НАЛЕД) и члан Управног одбора непрофитне организације ПЕКСИМ.

Била је ангажована у различитим америчким консултантским фирмама које су у Србији реализовале пројекте финансиране од стране Америчке агенције за међународни развој (УСАИД).

Добитница је бројних признања за развојне пројекте на којима је радила, промоцију друштвено-одговорног пословања и толеранције.
 
Иако је Врадовић највећи трол западно од Урала приметио сам глеајући разне снимке странаца са јутјуба о њиховим посетама Београду и изјаве страних кошаркаша и фудбалера из Звезде и партизана и слично,
да се већини из неког разлога стварно свиђа БнВ и да га издвају у позитивном контексту,
неки га пљују, али огромној већини се допада, иако је генерално крш, не знам зашто је то тако,

претпостављм због утиска који на први поглед оставља сређеност и чистоћа самих улица, тротоара, шеталишта, уличног мобилјара итд
јер је то једини јавни простор у граду који је чист и који се редовно одржава,
а да су им квалитет станова и изглед и габарит зграда у другом плану.
Svaki jutjuber hvali sve i svasta zbog pregleda. Plus jutjuber=id***. Ne sumnjam da se jutjuberima i naprednjacima svidja, kao i fudbalerima.

Hoces mog strica i njegove Skandinavce da pitamo?
 
@Beki imas mnogo nasih ljudi koji pljuju Srbiju a zive u inostranstvu jer tako podsvesno sebe teše sto su jos uvek u toj freaking Svedskoj ili ne daj boze Norveskoj.
Bukvalno traze opravdanje za sebe. Kad dodju u Beograd digne im se pritisak kad vide koliko napredujemo ali ne zele to da priznaju.

Stanovi kao stanovi u BNV na osnovu onoga sto sam ja mogao da vidim su iskreno prosek (za taj neki zapadni moderni standard) ali svakako lux ako se gleda u odnosu na sve ostalo u Srb. Opet takvih stanova (ako ne i boljih) ima i na Vracaru, Dedinju, Starom Gradu i jos po negde. Ono sto je zaista nesto sto se ceni (hodnici u zgradi, ulaz u zgradu, trotori oko zgrade, zelene povrsine, retail oko zgrade, sigurnost (ovo je big deal i ako to moze smesno da deluje nekome ko zivi u BG), 6 zgrada ce imati bazene i teretnu, sredjivanje zgrada i fasada, blizina galerije (meni je ovo isto mnogo vazno), lokacija u Beogradu, blizina buduceg metroa (perspektivno), nadamo se novom mostu (perspektivno) itd itd.

Ja znam da ovde vecini deluje to kao neko trolovanje i svestan sam toga ali zaista nije. Beograd na vodi je po meni jedan od najuspesnijih projekata koje je Srbija imala u istoriji od kako ja pamtim. Ako se nastavi ovim trendom ja ne mogu ni da verujem sta ce tu biti za 5+ godina. Pravo ludilo! Neverovatan uspeh da smo uspeli da dovucemo takav projekat u Srbiju. Mnoge zapadne zemlje bi d*pe dale da su mogle one da dovuku to kod sebe. Srecom mi imamo sposan tim koji je uspeo da ovo pull off u trenucima, inflacije, kovida, rata u Ukrajini i slicno. Nevidjen uspeh.
 
Poslednja izmena:
БнВ је урбанистички и саобраћајно погубан по Београд. Архитектонски је промашен, као и концептуално. Набацане зграде без икаквог смисла и реда, саобраћајнице убачене тек да постоје, стилови испод просека за овакву локацију. Цене напумпане да би се узела што већа лова. Има тих као лукс ствари, скупље одржавање, портир, базен, теретана, али виђао сам такве зграде и по другим деловима Београда.
 
Pogodi zagonetnu licnost
Ne znam ko je to. I kakve ima veze sa ovom temom?

Inače btw kako nikom ko kritikuje BNV nije palo na pamet da ode na airbnb i rentira neki od brojnih stanova tamo na 1 ili 2 dana i da sve to oseti iz prve ruke, napravi fotke nekvalitetnih stanova i zgrada i zaista ima nesto cvrsto za sta moze da se uhvati kada kritikuje BNV. Mislim da bi to ipak bilo znantno svrsishodnije.

Ovako gomilu kritičara doživljavam kao ljude koji se voze 17icom i sa Gazele posmatraju BNV kao nekakvu udaljenu i otuđenu naseobinu kojoj ne pripadaju i koju ne žele da upoznaju, a nekako je ipak podsvesno žele jer je to nešto što se i njima samima nekada sviđalo kada vide neki takav deo grada kada putuju negde na zapad, USA ili middle east.
 
БнВ је урбанистички и саобраћајно погубан по Београд. Архитектонски је промашен, као и концептуално. Набацане зграде без икаквог смисла и реда, саобраћајнице убачене тек да постоје, стилови испод просека за овакву локацију. Цене напумпане да би се узела што већа лова. Има тих као лукс ствари, скупље одржавање, портир, базен, теретана, али виђао сам такве зграде и по другим деловима Београда.
Meni su ove kritike baš nekako apstraktne i više nekako odaju utisak umetničke kritike. Ali ipak zanimljivo je ovako nešto pročitati, makar konceptualno.
 
Pa uredjujemo i za goste jer iz turizma se uglavnom finansira grad. Rekordan broj turista u Beogradu preko 40% rast!!

Naravno to doprinosi da mi sami uzivamo u necemo sto je mnogo bolje nego ranije.
Majko moja, obraza bez! Pa da li jedan Rim ili Prag koji ne znaju koliko imaju turista izjavljuju ovako nešto?!?
 
Meni su ove kritike baš nekako apstraktne i više nekako odaju utisak umetničke kritike. Ali ipak zanimljivo je ovako nešto pročitati, makar konceptualno.
Nema tu ništa apstraktnog i konceptualnog, negativni utisak BNV je itekako osetljiv. Evo nekih mojih zalažanja:
  • Matrica ulica je takva da ignoriše okruženje i ne rasterećuje saobraćaj. Primenjuju se saobraćajna rešenja koja su prevaziđena. Onda imamo onu gužvu koja se planira kod starog savskog mosta.
  • Nepotrebno je uništen već postojeći železnički koridor. Stara stanica, iako nije odgovarajuća da bude centralna stanica u čvoru, mogla je i trebala da ostane u funkciji sa par koloseka.
  • Nema trajnih i smislenih kulturnih sadržaja i ostalih velikih javnih objekata.
  • Onaj park što smo dobili je bukvalno alibi park i podseća me na simbolične parkove u okviru hotelskih kompleksa. Čisto da može da se kaže da postoji park.
  • Kvalitet stambenih blokova je OK ali forma/izgled je daleko od toga da budu reprezentativni blokovi koji odgovaraju toj lokaciji. Slične (ali niže) zgrade sam video po novim naseljima koji se grade na periferijama drugih velikih gradova po evropi. Izuzetak su Kula BG, Magnolija i Rezidens kule.
  • Kada su već gradili visoke objekte mogli su da ih grade tako da ne budu maltene iste visine. Pošto su svi objekti slične visine zaista će da nastane zid koji se već sada vidi i neprijatno je gledati ga iz nekih uglova. Jednostavno odiše monotonijom. Biće još gore kada se sve završi.
  • Miks sadržaja je loš, nema reprezantativnih poslovnih objekata. Spavaonica plus.
  • E sada meni ono najvažnije, nema krivične odgovornosti za ono što se dešavalo pre toga. Ne zaboravimo da je jedan čovek ubijen zbog ovoga i da relativisti ovog projekta preko ovoga olako prolaze kao da je u pitanju neko nebitno nužno zlo.

Itekako ti verujem kada je strancima super kada dođu u BNV pošto nisu očekivali takav red, ali i ljudima iz Srbije jel za bolje i ne znaju. Ali to je svega par ulica u centru a ne ceo grad, ima masa gradova iz zemalja trećeg sveta koji imaju veoma reprezentativne kvartove pa to ne znači da su sređeni gradovi. Država u kojoj ljudi sa fantomkama i bez oznaka odrađuju poslove za “nekoga” nije uređena država a Beograd nije “sređena” metropola, to će biti tek kada Kaluđerica ili Mali Mokri Lug budu prijatni za život. Ne treba da pravimo grad za strance ili Tiktok/Instagram storije nego za ljude koji žive u njemu.
 
Vrh