Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Naravno da nisu dovoljni jedan WC i jedna česma od Brankovog mosta do sadašnjeg kraja promenade.

Pre nismo nijedan WC, ali smo imali dve česme.
 
Dva WC-a(kod Savanove-2),jedan je namenjen osobama sa posebnim potrebama.
Takodje postoje 2WC-a kod Starog Savkog Mosta(jedan za osobe sa posebnim potrebama) i kada bi oni bili u funkciji to bi bilo sasvim dovoljno,za sada.

Po prostornom planu BNV takodje su planirani javni toaleti,u TCentru će takodje postojati javni toaleti kao i u drugim TC u gradu.
 
Mislim da je nedostatk javnih toaleta u Beogradu evidentan, ali dok se ne izgrade svi predviđeni 100 metarski jarboli i oni malo manji jarboli i pevajuće fontane, pare za javne toalete jednostavno nema u gradskom budžetu.
Ne vidim razloga da se uzbuđujemo zbog toga što moramo nekad u šetnji gradom da trpimo dok ne obavimo fiziološke potrebe u namenskim objektima, očigledno gradska vlast zna bolje od nas građana Beograda šta su prioriteti u razvoju grada Beograda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472208#p472208:2j5s3r87 je napisao(la):
milos.tro » Sub Avg 19, 2017 1:03 pm[/url]":2j5s3r87]Dva WC-a(kod Savanove-2),jedan je namenjen osobama sa posebnim potrebama.
Takodje postoje 2WC-a kod Starog Savkog Mosta(jedan za osobe sa posebnim potrebama) i kada bi oni bili u funkciji to bi bilo sasvim dovoljno,za sada.

Po prostornom planu BNV takodje su planirani javni toaleti,u TCentru će takodje postojati javni toaleti kao i u drugim TC u gradu.

pola tih sto si nabrojao su za osobe sa posebnim potrebama, ja nemam nikakve posebne potrebe osim da mi se nekad pripisa od 2 litre kokakole koju moram da popijem kad setam promenadom na +45, mene ne zanima da li je za posebne ili neposebne potrebe wc, mene zanima samo da ne moram da idem u neki zbun ili iza nekog drveta, naravno da treba i osobe sa posebnim potrebama da imaju wc, ali to se ne radi tako sto napravis wc samo za njih, nego napravis normalan javni wc sa jos jednim delom za osobe sa posebnim potrebama, takodje trebalo bi da u javnim wc-ima bude i mesta gde roditelji mogu da presvuku pelene deci, i da budu cisti, ovde platis wc u nekom kaficu a on smrd jer je neka bu**** zapisala zidove kabine, a niko nece da ocisti 3 dana
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472199#p472199:apm7k7b1 je napisao(la):
astrodule » 19 Aug 2017 10:57 am[/url]":apm7k7b1]JEDAN!!!

Kao i jedna česma.

Ne fali to samo ovom prostoru, već svuda po gradu gde nema podzemnih prolaza (Slavija, sva šetališta uz reke...)

Kada se nešto novo pravi ili renovira, česme i javni WC su po meni obavezne stvari.

Pa ne moze da se otvori 10 toaleta na 500 metara izgradjene obale, valjda je logicno?
 
A zanimljivo je da Zumi ne smeta sto na ostalim setalistima u Beogradu nema WC-a.

Ok je kritikovati projekat BnV, ima tu sta valja i sta ne valja, ali traziti dlaku u jajetu za sve moguce pocinje da gusi ovu temu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472195#p472195:1hv251rj je napisao(la):
stf » 19 Aug 2017 10:36 am[/url]":1hv251rj]Postoji javni toalet na promenadi, prestani više da lažeš.
I šta sad ja treba da odgovorim na ovo? Da je količina inteligencije tragično niska? Ili da ništa ne fali inteligenciji nego se ovako priča namerno i zbog interesa? Da li je ljudima sa tolikim stažom zaista teško shvatiti da mi na Beobuildu po defaultu pričamo o projektnim rešenjima i BUDUĆEM stanju stvari koje će postojati kad ti projekti budu ostvareni? NE pričamo o PRIVREMENIM objektima koji su tu samo tokom faze izgradnje, kontejnerskim objektima postavljenim na placevima koji su još prazni ili nemaju svoju konačnu formu, budući da po projektu samo tu, i to privremeno, ima mesta. Nisam li unapred, da ne bi bilo zabune i dobro znajući šta ćete reći, napomenuo da će WC-i u kontejnerima biti uklonjeni? Pa ZATO i jesu u kontejnerima pobogu! Gde ti u izgrađenom delu Promenade ili master planu obale, u onih 30 ili 20 metara širine, vidiš predviđen poseban, trajni zidani objekat javnog WC-a na gradskom zemljištu? Iako je u pitanju ovolika dužina, sa ogromnim očekivanim brojem ljudi koju "sišli na reku", gde jedni namerno konzumiraju mnogo pića i jela u budućoj najvećoj koncentraciji kafana u Srbiji, drugi u gomilama sede pored 1,4 km reke i takođe naveliko piju, a treći moraju da konzumiraju mnogo tečnosti zbog fizičkih napora pri rekreaciji. Kao što sam rekao, gledajući mape prostornog plana i sve dosadašnje rendere za sada nije predviđen NI JEDAN WC. Nikada nisam lagao niti imam nameru da to radim u buduće.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472268#p472268:16a52zo1 je napisao(la):
spatiotecte » 19 Aug 2017 04:58 pm[/url]":16a52zo1]A zanimljivo je da Zumi ne smeta sto na ostalim setalistima u Beogradu nema WC-a.
Naravno da mi smeta, ali ta šetališta su već uobličena, pa bi to u ovom trenutku bilo gubljenje vremena, a na ovom se radi SADA.

Ok je kritikovati projekat BnV, ima tu sta valja i sta ne valja, ali traziti dlaku u jajetu za sve moguce pocinje da gusi ovu temu.
To nisu dlake u jajetu, a koliko sam primetio u poslednje vreme i nema poruka. Ako se neka i pojavi to je samo "informacioni servis".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472278#p472278:55qpkac9 je napisao(la):
Zuma » 19 Avg 2017 06:40 pm[/url]":55qpkac9]..Ako se neka i pojavi to je samo "informacioni servis".
Nije baš tako, jer postavio sam slike kako treba da se uradi zaštita obalovtvrde

pa ako se ne popravi onaj isprani deo, neće ni trebati neki klozet na šetalištu.
 
Dobro, ti jesi, priznajem. Ali ipak se mora reći da je to nije bilo samoinicijativno nego tek u odgovoru na moju reportažu o stanju osnove obaloutvrde. Nešto ljudi baš i ne vole da po ovoj vrućini troše svoje slobodno vreme i skakuću po klizavom kamenju ne bi li na vreme snimili kvalitet radova, dok su radnici i mehanizacija još tu pa se nešto može ispraviti.
 
Dobro, da se vratimo sad na moju tobože "problematičnu" poruku.

Neće li ljudi masovno smatrati da je ovo idealno zaklonjeno mesto na Promenadi za vršenje nužde? Idealno mesto za grafite? Znate li na šta će ovaj prolaz uskoro ličiti? Kako će mirisati? Kako zamišljate da se ljudi ovde mimoilaze? Šta ako nešto nose? Guraju dečija kolica ili su sami u kolicima? Kako zaobići pecaroša? Da li se sa ovakvim prolazima donji novo uopšte može smatrati kao deo ŠETALIŠTA uz samu reku? Da li je nešto jače od 1 metar pešačkog prostora uz samu reku na obali sa najboljom orjentacijom u gradu zaista ono što Beograd zaslužuje? Šta sam dakle ja to u onoj poruci pogrešno rekao?

file.php
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472278#p472278:2zr64e8m je napisao(la):
Zuma » 19 Aug 2017 05:40 pm[/url]":2zr64e8m]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472268#p472268:2zr64e8m je napisao(la):
spatiotecte » 19 Aug 2017 04:58 pm[/url]":2zr64e8m]A zanimljivo je da Zumi ne smeta sto na ostalim setalistima u Beogradu nema WC-a.
Naravno da mi smeta, ali ta šetališta su već uobličena, pa bi to u ovom trenutku bilo gubljenje vremena, a na ovom se radi SADA.

Ok je kritikovati projekat BnV, ima tu sta valja i sta ne valja, ali traziti dlaku u jajetu za sve moguce pocinje da gusi ovu temu.
To nisu dlake u jajetu, a koliko sam primetio u poslednje vreme i nema poruka. Ako se neka i pojavi to je samo "informacioni servis".

Meni ne smeta kritika kao kritika, ako je opravdana sasvim je na mestu.
Ali slozices se valjda da neko ko iskljucivo kritikuje ne moze biti merodavan vec njegovo miljenje postaje ostrasceno i subjektivno od tolike kritike.

Ima li nesto (bilo sta) da si se dopada u ovom projektu ili je za tebe sve lose u njemu Zumo?
 
Od svih beogradskih političkih projekata ovaj je najbolji, osim možda Kalemegdana, mada ni Novi Beograd nije loš. :gobb:
 
Nije problem sa ovim projektom u realizaciji, uvek će nekome da se svidi nešto a drugome se to baš i neće svideti. Najveći problem sa ovim projektom, i vrlo će teško biti ispravljeno, jeste u sledećem:
- što je donešen bez ikakve participacije javnosti i građana, prosto je nametnut uz bezbrojna kršenja zakona,
- bez ikakvog konsultovanja sa stručnom javnošću, ni urbanističkom, ni arhitektonskom, a izgleda ni sa hidrograđevinskom
- uz demonstraciju gole sile, gde u slučaju rušenja u Hercegovačkoj ulici imamo slučaj apsolutne suspenzije svih građanskih i imovinskih prava garantovanih Ustavom na delu teritorije Beograda u jednom ograničenom vremenskom periodu. I taj slučaj nalogodavci, koji se očigledno nalaze u vrhu gradske vlasti (tadašnji premijer je izneo neka saznanja o umešanosti vrha gradske vlasti, ali tužilac do dan danas nije tražio od njega zvaničnu izjavu) pokušavaju da zataškaju putem pritiska na MUP i Tužilaštvo.
I uzevši sve to u obzir, jedini način da se situacija vrati u pravne okvire jeste suspenzija projekta dok se ne omogući potpuna transparentnost projekta u cilju zaštite javnog interesa u ovom projektu - pre svega potpuna transparentnost vlasništva, transparentnost poslovnih aranžmana oko građevinskih radova i marketinških usluga (gde se najlakše ispumpavaju pare budžetski finansiranih projekata), i naravno, kažnjavanje odgovornih za Hercegovačku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472279#p472279:25i9iadn je napisao(la):
dragan » 19 Avg 2017 06:47 pm[/url]":25i9iadn]... jer postavio sam slike kako treba da se uradi zaštita obalovtvrde, pa
ako se ne popravi onaj isprani deo, neće ni trebati neki klozet na šetalištu.
Ovde je postavljeno znatno više kamena, izgleda da je bila neka dojava sa foruma.
 
Bravo Rolande, upravo je to poenta i zbog toga bi ljudi trebali da se bune. Zato sto je najvrednije beogradsko zemljiste prakticno poklonjeno, a mi cemo mozda imati neki profit od toga za 10-20 godina (verovatno necemo). U Hercegockoj smo imali suspendovanje drzave posle cega je jedan covek prakticno ubijen i umesto da se svi pobunimo protv toga mi dobijemo hipsterski pokret sa onom glupom patkom i pricom o nekakvom narusavanju vizure grada i gradskog duha?! Znate li koliko ljudi u Beogradu briga za tu takozvanu vizuru? Sumnjam da ih ima vise od par hiljada. Zamenjene su teze i sada vise nema povratka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472344#p472344:28686ynj je napisao(la):
Rick Sanchez » Ned Avg 20, 2017 5:32 am[/url]":28686ynj]Bravo Rolande, upravo je to poenta i zbog toga bi ljudi trebali da se bune. Zato sto je najvrednije beogradsko zemljiste prakticno poklonjeno, a mi cemo mozda imati neki profit od toga za 10-20 godina (verovatno necemo). U Hercegockoj smo imali suspendovanje drzave posle cega je jedan covek prakticno ubijen i umesto da se svi pobunimo protv toga mi dobijemo hipsterski pokret sa onom glupom patkom i pricom o nekakvom narusavanju vizure grada i gradskog duha?! Znate li koliko ljudi u Beogradu briga za tu takozvanu vizuru? Sumnjam da ih ima vise od par hiljada. Zamenjene su teze i sada vise nema povratka.

ne slazem se. dal zaista mislis dabi mi bez investora mogli da gradimo nesto drugo tamo za narednih 20-30 godina? pa sto nisu onda do sada kad je toliko vredno? a i kao sto se pokazaive u mnogo drugim eu gradovima..najskuplje zemljiste je u starom delu grada a ne kod reke. tako je i u becu belinu parizu....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472350#p472350:31bccjfj je napisao(la):
bullwye » 20 Aug 2017, 08:59[/url]":31bccjfj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472344#p472344:31bccjfj je napisao(la):
Rick Sanchez » Ned Avg 20, 2017 5:32 am[/url]":31bccjfj]Bravo Rolande, upravo je to poenta i zbog toga bi ljudi trebali da se bune. Zato sto je najvrednije beogradsko zemljiste prakticno poklonjeno, a mi cemo mozda imati neki profit od toga za 10-20 godina (verovatno necemo). U Hercegockoj smo imali suspendovanje drzave posle cega je jedan covek prakticno ubijen i umesto da se svi pobunimo protv toga mi dobijemo hipsterski pokret sa onom glupom patkom i pricom o nekakvom narusavanju vizure grada i gradskog duha?! Znate li koliko ljudi u Beogradu briga za tu takozvanu vizuru? Sumnjam da ih ima vise od par hiljada. Zamenjene su teze i sada vise nema povratka.

ne slazem se. dal zaista mislis dabi mi bez investora mogli da gradimo nesto drugo tamo za narednih 20-30 godina? pa sto nisu onda do sada kad je toliko vredno? a i kao sto se pokazaive u mnogo drugim eu gradovima..najskuplje zemljiste je u starom delu grada a ne kod reke. tako je i u becu belinu parizu....

Pa BNV se gradi bez investora, praktično je država "investor" u celoj priči, ustvari ima investora - to su svi građani Srbije koji iz poreza plaćaju projekat a uzvrat neće videti dinara od toga. Pa upravo taj deo obale u BGD je centar grada koji treba da dopuni tradicionalni centar ali ne, ponaša se ko vanzemaljski entitet koji ignoriše sadašnje gradsko tkivo. Nešto ko diznilend.

A to što se dosad nije ništa gradilo, pa ubeđen sam da su hteli ali političari onda nisu našli efektnu metodu da se ugrade u celu priču kao sad.
 
Zuma > hroničar projekta "Beograd na vodi"

Bravo! :sesir:

roland +
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472350#p472350:xomm5bgz je napisao(la):
bullwye » Нед Авг 20, 2017 8:59 am[/url]":xomm5bgz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472344#p472344:xomm5bgz je napisao(la):
Rick Sanchez » Ned Avg 20, 2017 5:32 am[/url]":xomm5bgz]Bravo Rolande, upravo je to poenta i zbog toga bi ljudi trebali da se bune. Zato sto je najvrednije beogradsko zemljiste prakticno poklonjeno, a mi cemo mozda imati neki profit od toga za 10-20 godina (verovatno necemo). U Hercegockoj smo imali suspendovanje drzave posle cega je jedan covek prakticno ubijen i umesto da se svi pobunimo protv toga mi dobijemo hipsterski pokret sa onom glupom patkom i pricom o nekakvom narusavanju vizure grada i gradskog duha?! Znate li koliko ljudi u Beogradu briga za tu takozvanu vizuru? Sumnjam da ih ima vise od par hiljada. Zamenjene su teze i sada vise nema povratka.

ne slazem se. dal zaista mislis dabi mi bez investora mogli da gradimo nesto drugo tamo za narednih 20-30 godina? pa sto nisu onda do sada kad je toliko vredno? a i kao sto se pokazaive u mnogo drugim eu gradovima..najskuplje zemljiste je u starom delu grada a ne kod reke. tako je i u becu belinu parizu....

Да, могли бисмо.
Ова градња се финансира од претпродаје станова. Град не наплаћује накнаду за грађевинско земљиште, која је најскупља појединачна ставка, изузев саме градње, у поступку градње једног објекта (камоли оваквог комплекса објеката). Држава сређује и инвестира наш новац у потпуно нову инфраструктуру за потребе овог комплекса. Заиста не видим где нам је тај фамозни (да не кажем фантомски) инвеститор уопште и био потребан осим да се покупи новац на крају.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472286#p472286:13pmw2mg je napisao(la):
Zuma » Суб Авг 19, 2017 6:32 pm[/url]":13pmw2mg]Dobro, da se vratimo sad na moju tobože "problematičnu" poruku.

Neće li ljudi masovno smatrati da je ovo idealno zaklonjeno mesto na Promenadi za vršenje nužde? Idealno mesto za grafite? Znate li na šta će ovaj prolaz uskoro ličiti? Kako će mirisati? Kako zamišljate da se ljudi ovde mimoilaze? Šta ako nešto nose? Guraju dečija kolica ili su sami u kolicima? Kako zaobići pecaroša? Da li se sa ovakvim prolazima donji novo uopšte može smatrati kao deo ŠETALIŠTA uz samu reku? Da li je nešto jače od 1 metar pešačkog prostora uz samu reku na obali sa najboljom orjentacijom u gradu zaista ono što Beograd zaslužuje? Šta sam dakle ja to u onoj poruci pogrešno rekao?

file.php

Oво је по мом мишљењу нешто најгоре, најружније и најглупље у целом пројекту. Да би батице могле да отварају баштице за фенси кафиће, доњи део обалоутврде је направљен овако накарадан. Да је цела нова узводна обалоутврда урађена само са каскадним стазама било би како-тако уреду, овако није ни за шетњу, ни за гледање у реку, ни за пецање, једино за графите и јавно мокрење.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472360#p472360:2p9u2esc je napisao(la):
Дошљак » Sun Aug 20, 2017 9:38 am[/url]":2p9u2esc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472286#p472286:2p9u2esc je napisao(la):
Zuma » Суб Авг 19, 2017 6:32 pm[/url]":2p9u2esc]Dobro, da se vratimo sad na moju tobože "problematičnu" poruku.

Neće li ljudi masovno smatrati da je ovo idealno zaklonjeno mesto na Promenadi za vršenje nužde? Idealno mesto za grafite? Znate li na šta će ovaj prolaz uskoro ličiti? Kako će mirisati? Kako zamišljate da se ljudi ovde mimoilaze? Šta ako nešto nose? Guraju dečija kolica ili su sami u kolicima? Kako zaobići pecaroša? Da li se sa ovakvim prolazima donji novo uopšte može smatrati kao deo ŠETALIŠTA uz samu reku? Da li je nešto jače od 1 metar pešačkog prostora uz samu reku na obali sa najboljom orjentacijom u gradu zaista ono što Beograd zaslužuje? Šta sam dakle ja to u onoj poruci pogrešno rekao?

file.php

Oво је по мом мишљењу нешто најгоре, најружније и најглупље у целом пројекту. Да би батице могле да отварају баштице за фенси кафиће, доњи део обалоутврде је направљен овако накарадан. Да је цела нова узводна обалоутврда урађена само са каскадним стазама било би како-тако уреду, овако није ни за шетњу, ни за гледање у реку, ни за пецање, једино за графите и јавно мокрење.

Sasvim je iracionalno kritikovati nedovršenu gradnju. Ali čitava ova kritika je zasnovana na iracionalnim pobudama pa se sve može. Vama tamo dole niko ne velja i ništa ne valja. Idite bre pa živite u Americi, Evropi, Dubaju ... tamo ćete se diviti svemu. :blah:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472212#p472212:3oe3ptjd je napisao(la):
roland » Sat Aug 19, 2017 1:01 pm[/url]":3oe3ptjd]Mislim da je nedostatk javnih toaleta u Beogradu evidentan, ali dok se ne izgrade svi predviđeni 100 metarski jarboli i oni malo manji jarboli i pevajuće fontane, pare za javne toalete jednostavno nema u gradskom budžetu.
Ne vidim razloga da se uzbuđujemo zbog toga što moramo nekad u šetnji gradom da trpimo dok ne obavimo fiziološke potrebe u namenskim objektima, očigledno gradska vlast zna bolje od nas građana Beograda šta su prioriteti u razvoju grada Beograda.

Šoping centri su odlični za veliku nuždu. A uz jedan espreso možeš i da piškiš u kafeu. Baš je pre neki dan objavljeno da milijarda ljudi nema WC u kući. U Srbiji su obesni, očekuju sve od mamice države. Čak i toalet papir. :blah:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472367#p472367:2if0ycjh je napisao(la):
JarJarBinks » Нед Авг 20, 2017 11:27 am[/url]":2if0ycjh]
Sasvim je iracionalno kritikovati nedovršenu gradnju. Ali čitava ova kritika je zasnovana na iracionalnim pobudama pa se sve može. Vama tamo dole niko ne velja i ništa ne valja. Idite bre pa živite u Americi, Evropi, Dubaju ... tamo ćete se diviti svemu. :blah:

> ”Vama tamo dole”
> ”Idite bre pa živite u Americi, Evropi, Dubaju.”

Изабери једно.
 
Vrh