Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385950#p385950:2p9crt1o je napisao(la):
Mair » Fri May 13, 2016 10:40 pm[/url]":2p9crt1o]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385876#p385876:2p9crt1o je napisao(la):
tzoran1 » 13 May 2016 17:47[/url]":2p9crt1o]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385871#p385871:2p9crt1o je napisao(la):
Earthmoving » Fri May 13, 2016 2:56 pm[/url]":2p9crt1o]Arhitekte nisu krive, krivi su političari. Koji? Ne znam. Znači opet niko nije kriv, lepo rekoh da crvića nije ni bilo. Možda ta logika kod nekoga pije vodu, kod mene ne, arhitekte su krive za lošu arhitekturu grada. Rezultati su im loši, a onaj ko ima loše rezultate nije zaslužio da bude cenjen i pitan izašta.
Da probam ja da ti odgovorim, za Kaludjericu koja je krenula divlje da se naseljava (gradi) sedamdesetih godina proslog veka evo ti spisak gradonacelnika ciji je posao i zaustavljanje divlje gradnje u Beogradu ukljucujuci i Kaludjericu..

Bogdan Bogdanović 1982-1986


Ko je od njih arhitekta a ko politicar potrazi sam...


Od svih njih je samo Milan Božić, SPO, vršilac dužnosti (v. d.), 30.9.1997. - 22.1.1999. godine bio arhitekta. To nije presudno da bi neko bio uspešan vođa gradskog tima.

Inače bio sam ubeđen da je dr Slobodanka Gruden 1993-1994, postala gradonačelnik 1992 godine, a da je Milorad Unković 1990-1993 godine, bio gradonačelnik do 1992 god. On je dosta kao čovek i stručnjak ulagao nadu građanima da će Beograd sa njim ući u XXI vek sa njegovom inovativnošću. Međutim posle demonstracija 9. marta 1991 godine i prvog rušenja Beograda od '45 godine, ta nada je izgubljena i od tada broji dane do njegove smene na mestu gradonačelnika Jednostavno mu se nije dalo da ostvari lepe ideje.
Zaboravio si Bogdana Bogdanovica, samo covek je voleo i projektovao uglavnom spomenike... Jasenovac i jos mnogo drugih...
 
Ok, rekli smo o gradonacelnicima moze u novoj temi da se otvori.
 
Oprosti, Igore, ne bih da zamahujem dodatno veslom u otplovljavanju od teme, ali bih voleo da mi dopustiš da ispravim Maira: Milan Božić sigurno nije arhitekta, već matematičar (uža specijalnost: matematička logika), a čitavih sedam godina je bio i dekan Prirodno-matematičkog fakulteta. O njegovom moralu ne bih ovom prilikom. :)
 
Izvinjavam se za off ali svaki od ovih gradonacelnika je indirektno kumovao savskom anfiteatru time sto nije nista pokrenuo sa mrtve tacke pa je zato zanimljivo da se potsetimo ko je imao ipak vaznu funkciju u uredjenju ili neuredjenju Beograda a posebno savskog anfiteatra. the end of belgrade mayors :)
 
Milan Bozic iz SPO nije arhitekta nego matematicar. Predaje na Matematickom fakultetu.
 
Razvoj Savskog amfiteatra nije bio samo pitanje nečije slobodne odluke, nego i izbora pravog trenutka. SA je specifičan po tome što predstavlja čvorišnu tačku u kojoj se raspetljava Beogradska saobraćajna infrastuktura svih mogućih vrsta (i pešačka i saobraćajna), zatim što predstavlja JEDINO mesto gde je to moguće kvalitetno izvesti, što definiše konačnu konfiguraciju mostova na Savi (a verovatno i metroa), zatim što od rešenja na tom mestu zavisi čuveni "silazak Beograda na reke" (a izvesti to na kvalitetan način je od apsolutno suštinske važnosti za njegov budući razvoj i uspeh), i što sve to zahteva ogromna početna ulaganja, za razliku od maltene BILO KOG drugog mesta u gradu. Nigde drugde ne treba prvo izmestiti glavno saobraćajno čvorište grada, a zatim obezbediti praktično kompletnu, novu i to bazičnu komunalnu infrastukturu na najgorem mestu za te radove. Za razliku od parcijalnih i naivnih ideja, "gle ovde imamo rupu, mesto nezauzeto šinama, hajde da odmah tu napravimo zgradu, pa ćemo videti za dalje", izbor pravog, celovitog rešenja svih ovih problema je tako užasno složen i ogroman posao, da su ga mnogi, i to punim pravom, ostavili za bolja vremena. Potrebno je da se steknu i organizacioni i finansijski uslovi da bi se sve to moglo kvalitetno rešiti i održivo finansirati. Ako se njegovo uređenje pokrene u vreme kad ekonomija i interna potražnja nisu u svom vrhuncu, rizikuje se da se desi upravo ovo što se sada desilo. Da se umesto najkvalitetnijeg rešenja (što je ovde zbog jedinstvenosti ovog prostora apsolutna neophodnost, ali je najskuplje i najsloženije) izabere ono najkomercijalnije i prema tome najgore. A sve to samo da bi se neko pohvalio, gle, ja sam "pokrenuo privredu" prodajući ispod cene najvrednije što imamo pod uslovima koje samo ludak ne bi prihvatio. Zar nisam zaslužan i pametan? Zato nemojete napadati bivše gradonačelnike koji su ipak bili dovoljno inteligentni i stabilni da ne padnu u tu ego zamku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385967#p385967:2o2ppmcz je napisao(la):
direktor » Sub Maj 14, 2016 12:26 am[/url]":2o2ppmcz]
20160511_194645.jpg

Izgleda da planiraju veci zeleni park pored teretane...
Sto je odlicno.
Dali ce otvaranje nove promenade biti sutra kako je obecano?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385942#p385942:62ehxapl je napisao(la):
laki72 » 13 May 2016 10:24 pm[/url]":62ehxapl]Dal su 10.000 ljudi, koji se prvenstveno bore protiv nasilja i nasilnistva koje se od pocetka price o BnV pripadnici pokreta 'Ne davimo beograd' ?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Sigurno nisu svi pripadnici pokreta Beograd na vodi, ima tu raznih ljudi od kojih verovatno i jedan deo koji su dosli da protestvuju samo iz razloga da se provedu uz skandiranje i pivdzaju a ne zato sto su politicki angazovani.
Ali to nije poenta price.

Evo ti neki drugi primer da bi ti objasnio sta hocu da kazem:
Ako su forumasi Beobuilda napravili Tablu za most Miladina Zarica i ako se (na primer) pojave neki ljudi koji pocinju da kritikuju tu tablu, tipa, mogli ste to bolje, tabla je ruzna, stub je mnogo uzak, krsite zakon republike Srbije jer niste dobili dozvolu da kacite tablu itd itd...

Jel ne bi imali pravo forumasi Beobuilda da im odgovore:
Predlozite bolju tablu i finansirajte je vi umesto sto nam tu .enjate.
 
Sjajna analogija, dostojna veikog vodje. Evo da probam ja, mozda me primete lovci na talente iz vase centrale. Zamisli ti da kojim cudom imas dobru ribu koja pri tome voli provokativno da se oblaci. Onda dodje npr Vesic i kaze, uuu..dobra..sad cu da je posedujem. I nakon posedovanja, dodju zderic, lepi, radovic i onaj skolovani, sto pise duze postove (bese nesa?), i kazu ... jbg, covek imo potrebu, a ona izbacila dekolte.. stf ne bi bio bas tako pun razumevanja, on bi se vise osvrnuo da modne trendove i cinjenicu da seks vise nije tabu tema, da nas ionako ima malo i da plod ljubavi vesica i tvoje dobre ribe za 20-30 godina mozda bude novi Nole...

dan ne zaboravim bobcu.. on bi trazio slike sa ultrazvuka, da predlazemo ime i pitao se da li ce termin porodjaja biti ispostovan
 
@tzoran1, @Minnheima, @vranac

Izvinjavam se. Izgleda da sam ja nešto pomešao. Sva sreće tu su internet pretraživači.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=386011#p386011:9r31a8ui je napisao(la):
Zuma » Sat May 14, 2016 8:05 am[/url]":9r31a8ui] A sve to samo da bi se neko pohvalio, gle, ja sam "pokrenuo privredu" prodajući ispod cene najvrednije što imamo pod uslovima koje samo ludak ne bi prihvatio. Zar nisam zaslužan i pametan? Zato nemojete napadati bivše gradonačelnike koji su ipak bili dovoljno inteligentni i stabilni da ne padnu u tu ego zamku.
Taman posla da ih napadam sto nisu krenuli da zidaju po savskom anfiteatru. Prozvao sam ih sto su dozvolili da tu niknu sljunkare, stovarista, magacini, divlje barake i kojesta drugo, a mogli su svako od njih za vreme svog 1-10 godisnjeg mandata da oslobode i ozelene (posade nesto, makar i travu) poneki hektar od ovih stotinak poklonjenih i naprave park u centru grada, najveci na Balkanu u novijoj istoriji :) (to bi mozda zainteresovalo ponekog turistu da vidi) i to bez velikih ulaganja u infrastrukturu. Pa kada jednog dana budzet Beograda ima visak para krenuti i da se nesto trajno gradi ...sa ili bez arapa...
 
Saopštenje vlasnika firme ISKRA d.o.o., Hercegovačka 4, Beograd


Firmu Iskra kupio sam pre 6 godina preko stečajnog suda države Srbije, na javnoj licitaciji, sa imovinom jasno nabrojanom u dokumentaciji, a koja uključuje preko 1,000 m2 poslovnog prostora i 1,400 m2 zemljišta, sve u Hercegovačkoj 4-6 u Beogradu.

Danas Iskra nema NIŠTA: svih 1,000 m2 kupljenih objekata u noćnom prepadu su porušili maskirani ljudi, a 1,400 m2 zemljišta Grad Beograd je nedavno bespravno ekspropriisao od osobe umrle pre više od 30 godina (!), ignorišući sudsko poravnanje pokojnice sa firmom Iskra iz 1984. godine koje je bilo deo prodajne dokumentacije. Iskrini kompjuteri, nameštaj, dokumentacija i sva oprema u magacinima uništeni su pod ruševinama, a gradske službe su ostatke ekspresno počistile kao šut.

U trenutku rušenja NI JEDAN JEDINI objekat Iskre nije ispunjavao zakonske uslove da bude srušen. NI JEDAN.

Firma Iskra nalazila se na istoj lokaciji u Hercegovačkoj 4 još od osnivanja svog prvog pravnog prethodnika 1946. godine, dakle celih 70 godina.
Srušene objekte izgradila je kao državna firma, za svoje potrebe, većinu pre 50 godina, a ni jedan m2 nije sazidan nakon sto sam ja Iskru kupio iz stečaja.
Neki od srušenih objekata imali su važeću privremenu dozvolu, neki važeću upotrebnu dozvolu, a neki važeću gradjevinsku dozvolu. Ni za jedan od ovih objekata nadležni organi nikad nisu ni pokrenuli bilo kakav postupak rušenja.
Svi ostali objekti u vreme rušenja bili su pod zaštitom Zakona o ozakonjenju, jer su ranija rešenja o njihovom rušenju obustavljena novim zaključcima nadležnih opštinskih organa, a ovi zaključci i danas su na snazi. (Tvrdim da su i ta prethodna rešenja o rušenju doneta na osnovu nezakonito odbijenih zahteva za legalizaciju, a što ćemo dokazivati do suda u Strazburu.)

Ponavljam:
U noći kada su srušeni, NI JEDAN JEDINI objekat Iskre, ni jedan od svih 1,057 m2, nije ispunjavao zakonske uslove da bude srušen.
http://www.iskra.rs/
 
Onako, čisto iz radoznalosti, kad nam već sve to piše, me interesovalo i za kolko ga je kupio u stečaju ali to nam ne napisa u saopštenju. To me interesovali jer tu često ima nameštanja prodaje i kupovine svojim ljudima od strane vlasti, a posebno što je u pitanje ex društveno preduzeće (mada on kaže državno? mada teže), a nešto sam sumnjičav prema našim trange frange privatizacijama. Valjda je koncidencija što ga je kupio od države, u stečaju pre 6 godina i što je Tadić koji tada bio na čelu države danas bio na podršci protestima. Ako je DS vladao gradom skoro 2 decenije ne znam zašto sam sumnjičav da je razne šeme nabacivao svojim ljudima. Ne kažem da je ovaj vlasnik jedan od njim, ja samo sumnjam da jeste.
A ono da je su mu trebali legalizovati te straćare u centru grada, i da se buni što nisu, apsolutno mi je drago da se tako nešto ružno nije legalizovalo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=386064#p386064:1vnw628u je napisao(la):
Earthmoving » 14 May 2016 03:18 pm[/url]":1vnw628u]Onako, čisto iz radoznalosti, kad nam već sve to piše, me interesovalo i za kolko ga je kupio u stečaju ali to nam ne napisa u saopštenju.
A što ti ne napisa da te iz radoznalosti zanima zato je najavljeni uspešan biznis nazvan Beograd na Vodi počeo sa tobožnjim zarađivanjem tako što sad Republika Srbija mora da plati i sudske troškove i uništenu privatnu imovinu koja je prosto mogla biti iseljena o trošku vlasnika. Divan i vrlo simboličan početak poslovanja. Ako nastave sa "zarađivanjem" u ovom istom smeru teško našim džepovima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=386064#p386064:3b1rw8qf je napisao(la):
Earthmoving » Sat May 14, 2016 3:18 pm[/url]":3b1rw8qf]Onako, čisto iz radoznalosti, kad nam već sve to piše, me interesovalo i za kolko ga je kupio u stečaju ali to nam ne napisa u saopštenju. To me interesovali jer tu često ima nameštanja prodaje i kupovine svojim ljudima od strane vlasti, a posebno što je u pitanje ex društveno preduzeće (mada on kaže državno? mada teže), a nešto sam sumnjičav prema našim trange frange privatizacijama. Valjda je koncidencija što ga je kupio od države, u stečaju pre 6 godina i što je Tadić koji tada bio na čelu države danas bio na podršci protestima. Ako je DS vladao gradom skoro 2 decenije ne znam zašto sam sumnjičav da je razne šeme nabacivao svojim ljudima. Ne kažem da je ovaj vlasnik jedan od njim, ja samo sumnjam da jeste.
A ono da je su mu trebali legalizovati te straćare u centru grada, i da se buni što nisu, apsolutno mi je drago da se tako nešto ružno nije legalizovalo.

Prijatelju, sve i da jeste nameštena javna prodaja NIKO NEMA PRAVO DA RUŠI BEZ SUDSKE ODLUKE. A da li je objekat ružan ili nije, gospodnin VLASNIK objekta je mogao da dobije i neki nalog po nekoj novoj uredbi da uredi fasadu. Inače po toj vašoj nenormalnoj ideji sada možemo da srušimo bilo šta što NIJE LEPO??? Zamisli samo situaciju Gospodine, mnogo vam ružna ova kuća, evo naloga za momentalno rušenje a vas ćemo vezati.

Igore reaguj! :)
 
posto vas sve to jako zanima mogli bi da obratite paznju na detaljcic da je firma kupljena na javnoj licitaciji. znate sta je licitacija, sta je javno, pa niste valjda kompletni id*** kao ovi sto ruse nocu.
 
Ne kapiram, sami ste počeli diskusiju o rušenju u Hercegovačkoj a sad tražite od Igora da reaguje na ono što ste sami počeli.
Nigde nisam napisao da sve ružno treba rušiti već da je meni lično drago da ružan objekat nije dobio dozvolu za legalizaciju. Totalno 2 različite stvari, ko razume shvatiće
 
Pre par godina otprilike 2011 god. BAS (Beogradska autobuska stanica) je bila BAS akcionarsko društvo i deo tih akcija je bio na prodaji ili su hteli da ih stave na prodaju. Grad Beograd tada sa gradonačelnikom i upravom se zapitao i shvatio da će grad ostati bez zemljišta u važnom delu grada. Onda je grad otkupio BAS i na taj način sačuvao zemljište BAS-a koje je odavno kao što znamo bilo planirano za izgradnju. Dakle nešto slično se desilo i ovde u Hercegovačkoj ulici samo što to zemljište (preduzeće) grad tada nije otkupio već neko drugi to malo parče zemlje koje je sada predmet spora.

Vrati se @laki72, ima još drugih tema na forumu na kojima možeš biti od koristi.
 
Zderic2222":1pbjskyd je napisao(la):
Totalno si u pravu.Ne vidim cemu tolika briga oko nekog ruznog nelegalnog objekta.Nije vredan paznje.
Pa ako su stvarno nelegalni, ružni, prljavi i zli zašto nisu srušeni uz odgovarajuće rešenje i sudski nalog i prisustvo nadležnih državnih organa? Zašto vlasnici objekata nisu obavešteni da iz njih uklone sopstvenu pokretnu imovinu? Zašto nisu srušeni u radno vreme nadležnih gradskih inspekcijskih i komunalnih službi ?
Zašto policija nije izašla na lice mesta na prijavu više gradjana da nepoznata grupa maskiranih lica ruši celu ulicu u centru grada, a usput kidnapuje ljude, vezuje ih i oduzima im telefone? Ko su uopšte bili ti likovi u fantomkama?
 
Čekaj sad, zar nisu vlasnici u oktobru 2015 dobili rešenje? Tada im je naloženo da uklone imovinu. Kako sada nisu obavešteni?

Ako su svi objekti bili za rušenje, dobili rešenje, mnogo me briga da li su rušeni po danu ili po noći (osim ako postoji neka uredba u zakonu koja ne dozvoljava rušenje po noći).

Ja lično nisam video nijedan snimak nekoga sa fantomkama. Video sam samo ljude u tamnim odelima, kao što komunalci imaju
uniforme. Ako postoji snimak gde se vide fantomke, molim da se postavi
 
To sto ne postoji snimak ne znaci da se nije desilo, pogotovo ako postoje svedocenja vise ljudi. Uostalom fantomke su samo simbol desavanja a ne i sustina problematike nocnog rusenja bespravnih radnji ne reagovanja zvanicnih institucija itd.
 
Citat iz saopštenja kompanije Iskra:
"U trenutku rušenja NI JEDAN JEDINI objekat Iskre nije ispunjavao zakonske uslove da bude srušen. NI JEDAN."
Da li je ovo tačno?
Sa Google Eartha lokacija firme iskra u Hercegovačkoj:
Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2
Moja reportaža i fotografija od 15.februara ove godine kada radnici počinju da postavljaju mrežu i ukucavaju daske na objekte u Hercegovačkoj:
Pogledajte prilog 1
viewtopic.php?f=21&t=197&hilit=savski+amfiteatar+15+februar+2016&start=13525

Pa reportaža POZORA od 20.FEBRUARA OVE GODINE sa SSC koju sam postavio na forum:
"U nekadašnjoj Iskri je takođe na vratima postavljeno obaveštenje slične
sadržine kao i na ostalim lokalima, s tim što je ovde to poslato od strane
opštine Stari Grad..."


viewtopic.php?f=21&t=197&hilit=savski+amfiteatar+15+februar+2016&start=13625

Na slici se vidi i obaveštenje koje je postavljeno na prozoru.
 
Pitaj Kalenića sa SSC koji je slikao,a ja je postavio na forum :wink:
 
Vrh