Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Da meni je drago da kad vidim na stotine nasih radnike Energoprojekta i ostalih nasih gradjevinskih preduzeca u srcu Beograda na mestu na kojem je do pre godinu dana bila jedna obicna rupa u koju je malo ko zalazio, osim nas biciklista koji smo se tu vozili uz reku i udisali smradove. Svi su se izmenjali na vlasti od 2000, i svi su puno pricali a malo sta su dobro uradili za ovaj grad i zemlju, sada kada se doslo do kakvog takvog resenja i kada su se stvari pomerile sa mrtve tacke pocinje halabuka. Meni se isto slosilo kada su isti ovi koji govore o fantokama i rusenju, rusili i palili Narodnu skupstinu, objekat koji nije ilegalan, objekat koji ima dozvolu, tog famoznog petog oktobra, da li je neko od njih osudjen, da li su vracene sve umetnine?? Nisu. Da li ste tada izlazili na ulice i protestovali protiv rusenja i paljenja nase, drzavne, javne imovine, ne niste, nego ste rusili za pare stranih nalogodavaca. Ja ne opravdavam rusenje u 5 sati ujutru, nije ok sto je uradjeno na taj nacin, ali mi je drago sto je danas Savski amfiteatar svakim danom sve cistiji, i sto je svakim danom sve manje tih ruznih objekata. Prethodne vlasti su imale i vremena i sansu da taj prostor srede na neki drugi nacin, nista nisu preduzeli a sad kad je neko drugi poceo jedva su docekali da kritikuju. Sad kad je sve vec pocelo ne treba da se zaustavlja, jer je sve krenulo dobrim i zadovoljavajucim tempom. Za par godina taj deo grada ce biti epicentar mnogih desavanja u gradu, i vec do kraja godine imacemo napokon jednu lepu promenadu za koju se nadam da ce u buducnosti biti sredjena do mosta na Adi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385874#p385874:2vawqcdk je napisao(la):
Nik_B » Fri May 13, 2016 3:32 pm[/url]":2vawqcdk]Sledece godisnje okupljanje forumasa na Savskom nasipu u ponoc. Svako da donese po nesto od kuce. Macole, fantomke, cekice, hilti, uze za vezanje,..., pa da doprinesemo urbanistickom uredjenju grada po najnovijem (izgleda legitimnom) modelu. :mrgreen:

Ja bih se složio sa tobom ali bih krenuo od savskog nasipa i određenim nelegalnim objektima. Ako me razumeš :)
Pošto je sasvim ok srušiti nelegalan objekat. Pa onda kad se to odomaći preći i na legalne objekte čija legalnost može da se dovede u pitanje, recimo BnW...

Elem, NE POZIVAM NA NASILJE samo karikiram događaj u savamali! (da me botovi ne prijavljuju usled nedostatka razumevanja mog humora)
 
Botine, dzaba vam je sve!
Neko je rusio, krceci zakonske propise.
Neko je neovlascen i bez povoda ljude lisavao slobode.
Neko je 'mignuo' da policija ne izadje na teren po pozivu.

Mozda su vam nalogodavci sada nedodirljivi, ali vremena se menjaju.
Danas, sutra, za 10 godina izgibice vlast...

A onda!
Onda ce krivicno odgovarati!

A vi?
Pa vama ce deca pljuvati u lice dok budu po belom svetu trazili da se skrase u nekoj pravnoj i sigurnoj drzavi!

Jer nije glavno bogatstvo nekog drustva 'kula i trzni centar' vec je najvece bogatstvo uredjen o drustvo, sa postovanje zakona, privatnosti, bez korupcije i despotizma.

P.S
A ovi sto seruckaju, pa se posle ko kurve ucute dok se kao zaborave njihovi ispadi su gori od botina bez mozga!






Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Daj Bože da tako bude. Da svi odgovaraju za sve što su uradili mimo zakona, ali ja kažem poslednjih 26 godina. Svi do jednog bez obzira da li su političari, policajci, doktori, seljaci, penzioneri, funkcioneri stranaka, direktori, radnici .....

Pa da se onda proveri svaki radnik u javnom sektoru kako se zaposlio dal preko konkursa, stranke, veze, strica, ujke, sa kojom diplomom, kog fakulteta, koliko je proveo na birou, da li je njegovo mesto potrebno u toj kompaniji, koliko dnevno radi produktivno, da li sa svojom diplomom koju poseduje može da radi taj posao. Ne može neko da bira posao, tj da prelazi iz firme u firmu javnog sektora, a neko da ne može sa 3 diplome nigde da se zaposli

E kada se to bude uradilo, možemo se nadati nečem boljem u ovoj zemlji. Doviđenja prijatno
 
a da vidimo bar jednu sliku današnjih radova na BNV, please
 
Непоправљиви оптимиста је све само не "драмосер". Човек овде редовно поставља фотографије са разних градилишта, уместо што се расправља са неписменим ботовима и паметује као неки.
 
Sasvim normalan dan u sasvim normalnom svetu...

Slike sa gradilista, jelte, dosta price, da vidimo lepo kako sve ide kako treba...

HNHDcmzIspq8U5cyRrJNn2n4Ja2yzf5_zhfQp1jzPsM.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385809#p385809:1nfvmday je napisao(la):
mekbejn » 13 May 2016 09:44 am[/url]":1nfvmday]@Spatiotekte

Daj otkaz u Francuskoj, pa dodji ovde da zivis od svoje struke jedno 5 godina. Pa onda komentarisi Ne Davimo Beograd i slicne inicijative.

Sit gladnom ne veruje.

1- Ja ne radim za platu i nemam kome da dam otkaz u Francuskoj.
2- Veci deo godine provodim u Beogradu.
3- Ko ti kaze da ja ne zivim od svoje struke u Srbiji tako sto nastupam kao strana kompanija?
4- Ne moras da mi verujes.
 
"Savska promenada"

a569b73061e1f3b9686fabd0cc37c2b7.jpg




[COPYRIGHT SIGN]maznuto sa FB

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385780#p385780:19ak81wj je napisao(la):
laki72 » 12 May 2016 11:44 pm[/url]":19ak81wj]
spatiotecte":19ak81wj je napisao(la):
Talenat tog pokreta je i dalje na nivou totalne nule jer za sad nisu nikakvu alternativu ponudili niti bilo koji projekat koji bi zamenio ovaj postojeci.

Khm, khm !!!

O cemu ti pricas?
'Pokret' da da projekte?
Dakle, ako se meni ne svidja kako je 'neko' zamislio da izgleda obala moga grada, centar moga grada, saobracajna infrastruktura i slicno, JA MORAM DA BUDEM U STANJU DA PONUDIM PROJEKAT koji bi zamenio ovaj (u svakom mogucem smislu) kriminalni?

Spatio, ja ne moram da budem urbanista ili arhitekta da bih video da ovo sranje ne valja, isto kao sto ti ne moras da budes pekar da bi prepoznao da neko pecivo nije dobro!!!

Ali i dalje, niti ja znam da projektujem, niti ti znas da zamesis i ispeces pecivo, zar ne?!



Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Cekaj, jel u toj masi od 10000 ljudi ne postoje neke arhitekte koji bi mogli da naprave predlog?

I zasto pokret Ne davimo Beograd nije prihvatio saradnju sa clanom Neven_K koji im je ponudio pomoc?
Sta ti to govori o njima?
 
Dal su 10.000 ljudi, koji se prvenstveno bore protiv nasilja i nasilnistva koje se od pocetka price o BnV pripadnici pokreta 'Ne davimo beograd' ?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385876#p385876:3df44lca je napisao(la):
tzoran1 » 13 May 2016 17:47[/url]":3df44lca]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385871#p385871:3df44lca je napisao(la):
Earthmoving » Fri May 13, 2016 2:56 pm[/url]":3df44lca]Arhitekte nisu krive, krivi su političari. Koji? Ne znam. Znači opet niko nije kriv, lepo rekoh da crvića nije ni bilo. Možda ta logika kod nekoga pije vodu, kod mene ne, arhitekte su krive za lošu arhitekturu grada. Rezultati su im loši, a onaj ko ima loše rezultate nije zaslužio da bude cenjen i pitan izašta.
Da probam ja da ti odgovorim, za Kaludjericu koja je krenula divlje da se naseljava (gradi) sedamdesetih godina proslog veka evo ti spisak gradonacelnika ciji je posao i zaustavljanje divlje gradnje u Beogradu ukljucujuci i Kaludjericu..
Branko Pešić 1964-1974
Živorad Kovačević 1974-1982
Bogdan Bogdanović 1982-1986
Aleksandar Bakočević 1986-1990
Milorad Unković 1990-1993
dr Slobodanka Gruden 1993-1994
mr Nebojša Čović 1994-1997
dr Zoran Đinđić 21.2.1997. - 30.9.1997.
Milan Božić, vršilac dužnosti (v. d.), 30.9.1997. - 22.1.1999.
Vojislav Mihailović 22.1.1999. - 5.10.2000.
dr Milan St. Protić 5.10.2000. - 20.3.2001.
Dragan Jočić, vršilac dužnosti (v. d.), 20.3.2001. - 1.6.2001.
Radmila Hrustanović 1.6.2001. - 3.10.2004.
mr Nenad Bogdanović 3.10.2004. - 27.9.2007.
Zoran Alimpić, vršilac dužnosti (v. d.), 27.9.2007. - 21.7.2008.
Branislav Belić, vršilac dužnosti (v. d.), 21.7.2008. - 19.8.2008.
Dragan Đilas 19.8.2008. - 18.11.2013.
Siniša Mali, predsednik privremenog veća (v. d.), 18.11.2013. - 23.4.2014.
Siniša Mali 23.4.2014.
Ko je od njih arhitekta a ko politicar potrazi sam...


Od svih njih je samo Milan Božić, SPO, vršilac dužnosti (v. d.), 30.9.1997. - 22.1.1999. godine bio arhitekta. To nije presudno da bi neko bio uspešan vođa gradskog tima.

Inače bio sam ubeđen da je dr Slobodanka Gruden 1993-1994, postala gradonačelnik 1992 godine, a da je Milorad Unković 1990-1993 godine, bio gradonačelnik do 1992 god. On je dosta kao čovek i stručnjak ulagao nadu građanima da će Beograd sa njim ući u XXI vek sa njegovom inovativnošću. Međutim posle demonstracija 9. marta 1991 godine i prvog rušenja Beograda od '45 godine, ta nada je izgubljena i od tada broji dane do njegove smene na mestu gradonačelnika Jednostavno mu se nije dalo da ostvari lepe ideje.
 
Lepo se vidi da je granit postavljen celim novim kejom kao i kod prvog dela keja ispred Savanove.


 
Prakticno sam ceo dan bio van domasaja racunara tako da sam procistio malo postove. Ako se ovako nastavi procisticu malo i neke novije forumase koji uglavnom mere nemaju.

Milose hvala za fotografije.

Mair ispred Savanove je postavljen behaton kao sto je i ovde behaton na ovom delu blize mostu sto jos nije ociscen. Ostalo je granit.
 
Tzorane okrivljuješ sve gradonačelnike Beograda. Da li zaista veruješ da su oni krivi za svaku loše i usko ucrtanu ulicu, svaku nadogradnju, za to što jedna zgrada do druge zgrada u istoj ulici ima dozvolu za gradnju 4 sprata a druga do nje 7...? Po tebi u gradu radi samo jedan čovek koji je za sve zadužen, a to je - gradonačelnik. Po tebi grad nema službe arhitekata koji se bave tim stvarima. I na kraju, slučajno si kao odgovorne za gradski arhitekturu zabravio da pomeneš, ali ja ću te podsetiti, Gradske arhitekte zadnjih 15 godina: Bobića, Vasovića i Folića. Da rezimiram, arhitekte, a ne diplomirani dramaturzi su odgovrni za arhitekuru grada i svake zgrade, dvorišta i ulice u njemu. Kakve smo školovali arhitekte, takav nam je grad ispao. Zbog Igora da kažem da ovo sve govorim u smislu ideje da udruženje arhitekata treba da bude capo di tutti capi Beograda na vodi a iz navedenih razloga mislim da oni to ne zaslužuju
 
Otvorite temu Gradonacelnici Beograda pa u njoj mozete o ulozi svakog pojedinacno.
 
Grocanski kej donji deo 6m gornji deo oko 2m
 
Vrh