Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Bravo Homere, uvek do u jotu sve kako i sam mislim.

Vazda se razgoropadim (a nisam plahovite naravi) kada mi neko kaže da je u ma kom trenutku posle 2000. bilo gore nego devedesetih. Takve olake tvrdnje dolaze skoro isključivo od onih koje su devedesete tek okrznule, jer su u to vreme bili suviše mali da bi imali iole formiranu svest o stvarnosti i događajima u njoj. U slučaju da se ne radi o junošama, u pitanju je klackalica koja odlazi ili na stranu najbestidnijeg interesa ili najobičnije beslovesnosti.

Bez i najmanje namere da se to uzme ikako drugačije do kao puka informacija o iskustvu, želeo bih da se zna da sam bio veoma angažovani učesnik gotovo svih protesta protiv Miloševića (ali i protiv svih ludila nastalih iz nacionalističkog orgijanja diljem počivše Jugoslavije). I pored silnih razočaranja nakon 5. oktobra, da se nekim vremeplovom vratim u to vreme i da se na čelu protesta nađu isti ljudi koji će kasnije zloupotrebiti svoje stečene pozicije i izneveriti veliko poverenje, uradio bih sve isto. Ne zato što sam bu**** koja se o isti kamen spotiče dva puta, već zato što znam da to vladajuće zlo mora da nestane da bi bilo koje dobro moglo da živi. Većina nas tada nije trošila đonove po beogradskom asfaltu da bi utrla put karijeristima i ljudima željnim novca I slave. To smo radili zbog sebe, da bismo preživeli. I bez obzira na sve nakaradnosti godina koje su usledile, neka nada se pojavila. Za sve vas koji ne znate devedesete – to su bile godine ubijene nade. Prvo silovane, pa izmasakrirane do neprepoznatljivosti. Nade koja je morala brzo da umre, naočigled svih.

Jučerašnji bunt mi miriše na proteste devedesetih. To je isti pristojan svet koji želi pristojnu državu. Gde zdrav razum neće visiti na Terazijama, ismejan od onih koji znaju samo da unižavaju kako bi se sami osećali vrednije.

Ne moramo se slagati ni u čemu, ali ako želimo da živimo u koliko-toliko uređenoj državi, moramo braniti svačije neprikosnoveno pravo na slobodnu misao i slobodno delovanje (do granice preko koje dolazi fašizam i puko nasilje), a to uključuje i proteste. Ja ću uvek ustati u odbranu tog vašeg prava, bez obzira koliko vaš pogled na svet bio daleko od mog, a to valjda mogu (naivno?) da očekujem i od vas. Suviše ste mladi da biste govorili otrovnim jezikom ratnohuškačkih dnevnika RTS-a iz devedesetih.
 
Homeru skidam kapu! Svaka čast!
A što se tiče protesta, suština ovog izlaska je to grubo kršenje prava a ne kapitalizam ili šta već.. I nikako ne mislim da to nije dobro. Protivnik sam nerada i bleje kod kuće dok oni špartaju svoje! Savršeno neće biti nikad al je potrebno bar nešto uraditi.

Tako da... SVAKA ČAST ZA PROTEST! I treba da daju ostavke, makar ovi u policiji! I da ne bude ko sa Gašićem. Sve ono sa Gašićem.
 
Dosta sa politikom koju stalno gubitnici propagiraju!
Nego jel ima novih slika :lool: :lool:
 
Ima naravno :gobb:
vec bila...? pa ako, neki je nisu dobro videli, nego lupu u ruke pa brojite koliko ima ljudi, a nisu dobi ni sendvic ni sok ni crvenu
 
kada poredimo devedesete i sadasnjost postoji jedna bitna razlika. ono sto olosu, ja se izvinjavam ali je to jedini prikladan izraz i ja cu ga uvek koristiti kada govorim i o njima, definitivno ne ide u prilog je razvoj digitalnih komunikacija. secamo se svi onih letaka/novina koje su deljene, fiksnih telefona i tranzistora... bespredmetno je to porediti sa danasnjicom i brzinom kojom se danas svet vrti

zato sam siguran da ce ovoga puta sve ici mnogo brze a ogromna satisfakcija za decenijsko popisavanje na moj i zivote svih nas normalnih obicnih ljudi bice mi ukoliko ovoga puta olos bude adekvatno sankcionisan. ne smemo zaboraviti da su kolovodje svega ovoga PONAVLJACI nedela. isti ljudi koji su nam sve ovo vec jednom priredili, ne smemo im opet dozvoliti da se izvuku nekaznjeno. znaci, sud, zatvor ili lustracija, kako sud kaze.. i cao dovidjenja, ili prikldnije..MRS u P,,,, M,,,,,,, raja, nesretni sendvicari, ce brzo da se razidje i zvirka iz prikrajka sta se desava

ili to ili smo svi mi definitivno kompletne budale
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385749#p385749:2xbvszdw je napisao(la):
Minnheima » pre 46 minuta[/url]":2xbvszdw]

Jučerašnji bunt mi miriše na proteste devedesetih. To je isti pristojan svet koji želi pristojnu državu. Gde zdrav razum neće visiti na Terazijama, ismejan od onih koji znaju samo da unižavaju kako bi se sami osećali vrednije.
Ala ste je "upristojili" posle 2000-e svaka vam cast. Ostali samo dugmici!
 
Ljudi koji su planirali Beograd na vodi su netalentovani, ali i ljudi koji su organizovali "ne davimo Beograd" nisu nista bolji. Vise puta sam im pisao da radimo na nekim alterativnim projektima aktuelnom, medjutim to njih uopste nije ni interesovalo. I jedni i drugi su lice i nalicje jednog istog sistema a mozda i mentaliteta. Da jedni odu u opoziciju a drugi na vlast, samo bi promenili uloge.

Problem je sto u toj grupi koja se setala, bilo sigurno mnogo ljudi koji su taletovani, ali u aktuelnom sistemu nisu dobili nikakvu sansu. Nisu oni nikakvi planeri beograda na vodi niti su vodje protivnickog pokreta, oni su sasvim obicni ljudi koji zele sistem jednakih sansi. Drustvo bez jednakih sansi nikad ne moze biti srecno drustvo, i ako je nesto vaznije od same demokratije i slobode to je upravo to, iste sanse za sve.

Da je BG na vodi krenuo tako da se gradi da mladi ljudi u Bg u tome vide neku svoju sansu, do ovakvog negativizma nekad ne bi ni doslo. Radili bi mozda konkurse za neke zgrade, davali bi predloge, a oni koji su najbolji bi imali mogucnost da postanu pomocu pobedjenih konkursa i poznate arhitekte.

Svega toga nije bilo. Ne zna se ko je autor samog BG na vodi, ko je autor promenade, ko su arhitekte zgrada, ko su vlasnici. Nista se ne zna, i naravno mladi u tome ne vide svoju sansu, zapostavljeni su.

Svaka drzava u kojoj 5000 mladih ljudi izadje na ulicu da protestuje protiv same drzave, treba ozbiljno da se zapita, gde plovi brod. Ovo sto se desilo sa fatomkama i protestom se nece tako smiriti, i mislim da su presli tacku bez povratka ili su vrlo blizu da je predju.

Kada tacka bude jednom predjena, vise diskusije sa mladima nece biti, i onda mogu pobediti samo jedni ili drugi, nikako obe strane, a svi znamo sta se desava sa Srbijom kada dodje do tih unutrasnjih sukoba.

Vlast je za ovo kriva, oni imaju moc prema tome i odgovornost. Vrlo sam zabrinut kada drzava posegne za nekim paravojnim formacijama, pre su ih koristili za ubistva sada za rusenje, sta je sledece?
 
Bez stalnog gradjanske akcije ne bi bilo ravnoteze snaga ni u razvijenim demokratijama. Mora stalno da se bocka i pritiska. Sto se vise pritiska to se vise vlast ili oligarhija tera na kompromis ili re-think.
Naravno mnogo je do ljudi/zajednice i njihovoih vrednosti. Rusenje i fantomke ne bi prosle u Britaniji jer bi svi listom bili zgrozeni time. Svi mediji, svi politicari, svi slojevi bili bi na istoj strani. Policija bi odmah dosla... itd. Videlo se to i na protestu protiv rata u Iraku, gde su izasli svi slojevi.
Nasa srpska norma je - sedi i cekaj, ne izleci se, vidi sta moze tu da bude za tebe...

Zato- svaka cast setacima!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385756#p385756:yrrl2jyc je napisao(la):
Zderic2222 » 12 May 2016 09:14 pm[/url]":yrrl2jyc]Dosta sa politikom koju stalno gubitnici propagiraju!
Nego jel ima novih slika :lool: :lool:

Zezaš da vam ne daju da ustanete od računara ni da odete da vidite to što reklamirate? :D
 
Banujte zderic2222.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385769#p385769:2pxparep je napisao(la):
MilisaV » Čet Maj 12, 2016 11:01 pm[/url]":2pxparep]Banujte zderic2222.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Da me banuju zbog svog stava? LOL
 
@Homer Jay

Антологијски пост.

P. S. Мислим да је реч о Ивану Марковићу. Као да га сад видим у белом оделцету, онако кратко "подашишаног", док алудира на швалерацију човека који у том тренутку већ увелико гледа траву одоздо. Одвратни олош. Али, он тада беше портпарол странке, а неко други беше министар информисања...
 
spatiotecte":kzmdslcf je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385653#p385653 je napisao(la):
Zuma » 12 May 2016 01:18 pm[/url]":kzmdslcf]

http://dostaje*******ilo.rs/wp-content/uploads/ProtestSavamalaDnevnaDozaBeograda.jpg

Ovo su ljudi koji se kao bore za bolji zivot u Beogradu a prvi bi zapalili u EU cim bi im se pruzala prilika. :kafa:
Gomila nezaposlenih hipstera koja misli da je u trendu biti urbani buntovnik i pokazati to na fejsu.

I to si sve zakljicio na osnovu ove fotografije sa visine???

E spatio, spatio...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385763#p385763:e2ffxff2 je napisao(la):
neven_k » 12 May 2016 09:37 pm[/url]":e2ffxff2]Ljudi koji su planirali Beograd na vodi su netalentovani, ali i ljudi koji su organizovali "ne davimo Beograd" nisu nista bolji. Vise puta sam im pisao da radimo na nekim alterativnim projektima aktuelnom, medjutim to njih uopste nije ni interesovalo. I jedni i drugi su lice i nalicje jednog istog sistema a mozda i mentaliteta. Da jedni odu u opoziciju a drugi na vlast, samo bi promenili uloge.

+1000000000000000000000 Upravo tako!

Kako ne shvatate da neki iz pokreta "Ne davimo Beograd" VAS koriste u politicke svrhe jer im vi dozvoljavate da zauzimaju medijski prostor tako sto ste se skupili u NJIHOVO IME i borite se za NJIHOVE ideale?

Talenat tog pokreta je i dalje na nivou totalne nule jer za sad nisu nikakvu alternativu ponudili niti bilo koji projekat koji bi zamenio ovaj postojeci.
Njih ne zanima da razvijaju u saradnji sa nekim ljudima neke nove ideje.Njih zanima samo slava da kace na njihovoj FB stranici kako su skupili 10000 ljudi i onda mogu sebe da zamisle kao buduce politicare.
 
spatiotecte":d5f81o3f je napisao(la):
Talenat tog pokreta je i dalje na nivou totalne nule jer za sad nisu nikakvu alternativu ponudili niti bilo koji projekat koji bi zamenio ovaj postojeci.

Khm, khm !!!

O cemu ti pricas?
'Pokret' da da projekte?
Dakle, ako se meni ne svidja kako je 'neko' zamislio da izgleda obala moga grada, centar moga grada, saobracajna infrastruktura i slicno, JA MORAM DA BUDEM U STANJU DA PONUDIM PROJEKAT koji bi zamenio ovaj (u svakom mogucem smislu) kriminalni?

Spatio, ja ne moram da budem urbanista ili arhitekta da bih video da ovo sranje ne valja, isto kao sto ti ne moras da budes pekar da bi prepoznao da neko pecivo nije dobro!!!

Ali i dalje, niti ja znam da projektujem, niti ti znas da zamesis i ispeces pecivo, zar ne?!



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385680#p385680:uucv0j5i je napisao(la):
angry bird » 12 May 2016 04:03 pm[/url]":uucv0j5i]
Cekaj kako se zove ovo sto je 2000-e smenilo predjasnji sistem i uvelo nas u period takozvane "tranzicije" iz kog nikako da izadjemo evo vec 16 godina? Vise od jedne i po decenije proslo od "demokratskih" promena a mi i dalje u postkomunizmu?
Видим по наводницима да и сам капираш да од транзиције није било ништа те да је заправо остао исти пљачкашко-комуњарски систем где се сваки домаћи приватни посао сузбија као куга, где држава глуми страног инвеститора а где се српска домаћинства стратешки уништавају па ми није јасно шта ме ти заправо питаш?
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385680#p385680:uucv0j5i je napisao(la):
angry bird » 12 May 2016 04:03 pm[/url]":uucv0j5i]A ovo sto si napisao da bi bilo dovoljno ovo rusenje u Hercegovackoj da padne cela vlada da smo u normalnom kapitalizmu mi zaista nije jasno, i tesko mi je da verujem da i ti sam verujes u to sto si napisao. Najkapitalistickije zemlje idu po svetu i ruse kompletne infrastrukture suverenih zemalja i smenjuju i ubijaju predstavnike njihove vlasti a ovamo ce da nahebu kod kuce ako sruse desetak udzerica nocu bagerima?
И овај пасус ми је нејасан. Какве везе походи тиранских капиталистичких земаља по свету имају везе са чињеницом да у својим државама приватну имовину својих грађана сматрају светињом? Лицемерни су и сигурно нема никог овде ко их више презире од мене али тамо људи поштују имовину својих грађана- Није питање да ли ти верујеш па ни да ли ја верујем. Сагледај чињенично стање кад је у питању приватна својина у тим земљама. Ако хоћеш прочитај и законе Краљевине Србије из 1914е године по којима је приватна имовина сваког српског сељака била заштићена чак и пред банкама. Зато се народ и одазвао онако на позив отаџбине да се брани своје. па је на крају и одбрањено јер је српски сељак знао шта брани. А запитај се зашто данас имамо обрнуту ситуацију и зашто се просечан Србин 21. века води оном - да и комшији цркне крава? Такав народ ми нисмо били до 45е. Да јесмо не бисмо за стотињак година повећали државу 10 пута и ослободили сваког Србина на Балкану.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385680#p385680:uucv0j5i je napisao(la):
angry bird » 12 May 2016 04:03 pm[/url]":uucv0j5i]A pitanje postovanja osnovnih ljudskih prava i sloboda u tim kapitalistickim zemljama je tek posebna tema. Koju ne bih da sirimo jer ipak nije mesto za to.
Јесте широка прича и права грађана у свим западним земљама последњих деценија јесу у опадању али:

1. Узми најгору капиталистичку земљу по тим питањима и опет је оличење грађанских слобода за било који комуњарски систем који је икада постојао.

2. То и даље није утицало на чињенично стање да се "тамо" поштује приватна својина а овде не.

Мени је изузетно драго што се неке ствари у нашем друштву враћају на своје место. Ми "србочетнички националсти" се окрећемо либералним идејама а они, дојучерашњи фанатици евроатлантских интеграција скрећу лево, куну се у ћопавог загорца и "социјализам". Проћиће још која деценија док се то не искристалише и многи ће збуњено постављати ова питања као и ти али то је све неопходан процес за ово друштво.
 
А што се тиче поређења 90их и периода од 2000е на овамо, можда ми млађи релативизујемо 90е али и ви старији и те како релативизујете учинак у ових 16 година.

Хајде да објективно сагледамо размере деструкције државе и друштва тада и данас. И ето, препуштам то задовољство домаћим пацифистима и космополитама да жмуре на те небитне околности најсуровијих санкција у историји Европе и 3-4 рата која су нас задесила. Само упоредите те размере деструкције здравства, образовања, културе, домаће економије, па и миграције младих. Ајде баш да видим шта је од тих сегмената друштва унишатавано интензивније 90их него данас?
 
Valjalo bi se vratiti na temu posle niza iskljucivo offtopika. Naravno ovaj post se ne odnosi samo na post iznad vec na sve postove u nizu sa slicnim sadrzajem
 
Ја протестанте нисам вређао ни омаловажавао, само сам закључио да је то био фенси скуп тренди хипстераја и да везе са било каквим зачецима праве револуције нема.

Док се бацају тоалет папири, биће ту, ако крену сузавци, ето њих у авиону за Канаду
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385767#p385767:1g1q0uf4 je napisao(la):
relja » Thu May 12, 2016 9:52 pm[/url]":1g1q0uf4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385756#p385756:1g1q0uf4 je napisao(la):
Zderic2222 » 12 May 2016 09:14 pm[/url]":1g1q0uf4]Dosta sa politikom koju stalno gubitnici propagiraju!
Nego jel ima novih slika :lool: :lool:

Zezaš da vam ne daju da ustanete od računara ni da odete da vidite to što reklamirate? :D
Nema ustajanja, uz sendvic su dobili i pelenu :)
 
Meni je "slučaj Hercegovacka" apsurd da apsurdniji ne moze biti.Zar je toliki problem bio da se ukloni 10-tak objekata,a u prethodnom periodu je skoro 300 u SA sto legalnih,polulegalnih,ilegalnih bilo uklonjeno bez ikakvih problema.Ti objekti su deo ugovora o BNV-u i MORAJU DA SE PORUŠE NAJKASNIJE DO 30.JUNA.

Kako su uklonjene udžerice,kuće,magacini,sljunkara,vagoni,šine,onaj bunker i sto sve ne u SA? Radilo se planski objekat po objekat.Da li je i ovde MORALO da se radi PLANSKI ? Moralo je i moglo je. U cemu je problem da se nekoliko objekata koji su bili napušteni pooodavno,obelezeni za rušenje 15.februara (sticajem okolnosti tada sam pravio reportazu i postavio slike) ne poruse?
U cemu je problem da se kaze imamo 10-tak objekata ovi objekti su nelegalni,ovi su u postupku legalizacije,ovi su legalni,imamo Miku i Ziku kojima nudimo par stotina hiljada evra za te objekte da ih srusimo a oni traze par miliona?

Pominju se ljudi u fantomka njih 30-taK? Gde su tu ljudi na snimcima? KRIK je objavio 3 kraća snimka i receno je da postoji snimak od skoro 5 sati?Znači postoji snimak,pustis taj snimak pa kažeš na 3.55,1.11.15 itd se vide 3,5.10 ljudi u fantomkama itd.Da li postoje ti ljudi ili ne? Ako postoje(ja ih na ova 3 snimka nisam video) treba da se radi na tome da se identifikuju.

Rusenje objekata noću? Da li je to po Zakonu ili nije? Ako nije identifikujes ljude i radis na tome koje je dao nalog da se to izvede,a ne praviš se blesav tipa "ko se usro u moje gace".
 
Milose jel znas kolko je jos ostalo objekata da se srusi do 30juna po ugovoru?
 
Kako neko moze ozbiljno da shvati protest u kome se pojavljuju lideri pojedinih politickih stranaka? Cim vidis politicare sve ti je jasno.
 
@Spatiotekte

Daj otkaz u Francuskoj, pa dodji ovde da zivis od svoje struke jedno 5 godina. Pa onda komentarisi Ne Davimo Beograd i slicne inicijative.

Sit gladnom ne veruje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385804#p385804:1q80pgvi je napisao(la):
Zderic2222 » Fri May 13, 2016 10:32 am[/url]":1q80pgvi]Milose jel znas kolko je jos ostalo objekata da se srusi do 30juna po ugovoru?
vidi se na ovoj slici iz Engleske verzije ugovora postavljali smo ranije
viewtopic.php?f=21&t=197&start=15525
Postoji i tolerancija od 6 meseci kasnjenja tako da bi se uklanjanje Lastine stanice koja je još preostala uklopilo u tu priču (pominje se oktobar ove godine)
 
Vrh