Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=374451#p374451:iylvkyqo je napisao(la):
Bezaninac » 04 Mar 2016 03:47 pm[/url]":iylvkyqo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=374433#p374433:iylvkyqo je napisao(la):
Пантограф » 04 Mar 2016 01:19 pm[/url]":iylvkyqo]
Jedna od zanimljivosti je što su u kuli neće obeležavati broj 13, ne bi li se izbegao "maler".

Па ми заиста од свих култура преузимамо њихове најглупље тековине...

:bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: (13 пута)

Veliki broj predratnih beogradskih zgrada nema stan broj 13 :)


Супер. Али смо се после рата од тог сујеверја еманциповали, зар не? Па у нашој згради има 13. спрат, а у америчкој нема, у нашем авиону има 13. ред, у аустријском после 12. дође 14...

Е, сад одједном, треба да будемо гори од њих и тамо где смо већ много деценија бољи. Свака нам част. Ми, бре, хрлимо у затуцаност и мрак отворених чељусти!
 
Sa 168m je visa od buduceg ENK Complexa u Pristini koji je 165m, ali je zato niza od sarajevskog Avaz Twist Tower koji je 172m.

Pristina
28_big.jpg


Sarajevo
37990172.jpg


Trebali su sa Kulom Belgrade da idu bar do 180m :cry:
 
Dick measuring trka....
Dal je toliko bitno ko ima veci u odnosu na estetski kvalitet samih tih kula?
 
Nije mi jasno kako 45% površine zgrade može da zauzme hotel od 9 spratova u zgradi od 42??
2 podzemne etaže na onako plavnom terenu upravo iz tih razloga kod BW residences su išli na jednu??
 
ŠOK NA PRISTANIŠTU: Olupina Titovog broda Krajina otkačila se i krenula na bicikliste
BEOGRAD - Veliki broj biciklista i šetača ostao je danas šokiran kada su kod Savskog pristaništa ispod Železničkog mosta ugledali nekadašnji luksuzni brod " Krajina", koji je sada samo olupina kako preti da blokira biciklističku stazu.

http://www.kurir.rs/vesti/beograd/sok-n ... ak-2161255
 
Trenutno smo sa vodostajen na 494. Jos malo pa redovna odbrana. Zuma :) Prilika je sada da se isprati kada predje 500 ove nedelje a vervoatno i narednih par nedelja kakva je situacija sa postojecom obaloutvrdom i onim profilom sto su postavili na skeli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=374588#p374588:3qq3y7vx je napisao(la):
Igor » Sat Mar 05, 2016 7:58 pm[/url]":3qq3y7vx]Trenutno smo sa vodostajen na 494. Jos malo pa redovna odbrana. Zuma :) Prilika je sada da se isprati kada predje 500 ove nedelje a vervoatno i narednih par nedelja kakva je situacija sa postojecom obaloutvrdom i onim profilom sto su postavili na skeli.

Situacija je poprilično ozbiljna :(
Река: САВА - Хидролошка станица: БЕОГРАД
Водостај на дан: 05.03. СУБОТА 494 cm; Прогноза водостаја: 06.03. НЕДЕЉА 496 cm; 07.03. ПОНЕДЕЉАК 496 cm; 08.03. УТОРАК 506 cm; 09.03. СРЕДА 526 cm; Редовна одбрана: 500 cm; Ванредна одбрана: 600 cm;
http://www.ribolovci.rs/prognoza-vodostaja/
 
pozor;131183499 je napisao(la):
Prošao sam malopre SA, evo par fotografija koje sam
uslikao...
Vodostaj polako raste, ovaj deo kod Gazele se polako plavi.
IMAG0211.jpg



Ali kako idemo bliže ka gradilištu Kule taj deo još uvek nije poplavljen...
IMAG0214.jpg


Ovde zamalo da upadnem u vodu kada sam fotografisao. :D
IMAG0217.jpg


Samo gradilište...
Izgleda da pumpe daju rezultata, jer nisam mogao da primetim
vodu u samom iskopu.
IMAG0219.jpg


IMAG0222.jpg


IMAG0226.jpg


Ispod gazele se nasipa teren za privremeni put za kamione,
a kod gradilišta stambenih kula se smenjuju kamioni mešalice,
i prilično je aktivno čak i danas...
Pozor sa SSC
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=374601#p374601:2pck6z93 je napisao(la):
milos.tro » Sub Mar 05, 2016 10:33 pm[/url]":2pck6z93]
pozor;131183499 je napisao(la):
Ovde zamalo da upadnem u vodu kada sam fotografisao. :D
IMAG0217.jpg


Odlicno si prosao

Samo gradilište...
Izgleda da pumpe daju rezultata, jer nisam mogao da primetim
vodu u samom iskopu.
IMAG0219.jpg


Brale, to su ozbiljne firme, sa novom masinerijom, tj sa masinama koje se prvi put koriste kod nas.
Mislim da ljudi odlicno poznaju i rade svoj posao

[
Pozor sa SSC
Za mene licno ovo su ozbiljni gradjevinski poduhvati

Svaka cast i hvala ti na slikama :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=374588#p374588:1ovi8q83 je napisao(la):
Igor » 05 Mar 2016 06:58 pm[/url]":1ovi8q83]Trenutno smo sa vodostajen na 494. Jos malo pa redovna odbrana. Zuma :) Prilika je sada da se isprati kada predje 500 ove nedelje a vervoatno i narednih par nedelja kakva je situacija sa postojecom obaloutvrdom i onim profilom sto su postavili na skeli.
Da, to će biti interesantno. Bio sam i danas, više zbog lepog dana nego što sam očekivao nešto novo. Evo reportaže o zanimljivim detaljima.

Vodostaj je u trenutku snimanja bio 4 ili 5 cm ispod kote redovne odbrane od poplava, dakle 495 i 496cm.

IMG_8537_resize.jpg


Prvo što čovek shvati jeste da onih 500 cm granice pri kojoj počinje stanje redovne odbrane nije izabrano samo zato što je to okrugao broj, nego zato što na otprilike tom nivou počinje plavenje keja kod Gazele. Takođe, taj deo keja je najniži i voda ga prvog ugrozi. I treće, kej uopšte nije savršeno ravan, već u pogledu visine poprilično krivuda.

IMG_8540_resize.jpg


Kurir po običaju preteruje. Krajina se definitivno nije otkačila, a za onaj deo da je "krenula na bicikliste", to verovatno zavisi od toga koliko ste horor filmova gledali i koliko alkohola imate u krvi. Nego je nivo vode porastao, pa je brod počeo da se pomera u stranu budući da se više bočnim stranama ne oslanja na obaloutvrdu. Međutim tačno je da je ograda oštećena pa bi neko morao to da pogleda.

IMG_8540c_resize.jpg

IMG_8552_resize.jpg


Naravno, iskoristio sam jedinstvenu priliku da je na dohvat ruke, pa sam kroz prozor snimio unutrašnjost :)

IMG_8548_resize.jpg


Deo keja kod Gazele je taman počeo da se plavi, a deo je još izvan vode.

IMG_8554_resize.jpg

IMG_8555_resize.jpg

IMG_8560_resize.jpg

IMG_8562_resize.jpg

IMG_8567_resize.jpg


Mesto gde će izlaziti novi put ispod železničkog mosta.

IMG_8568_resize.jpg


Zanimljivo je posmatrati talase u trenutu kad je vodostaj tačno izjednačen sa visinom obaloutvrde. Dobijaju se vrlo lepi oblici i neobična dinamika.

IMG_8571c_resize.jpg

IMG_8571_resize.jpg

IMG_8572_resize.jpg

IMG_8573_resize.jpg


Unaokolo su i dalje razbacani šahtovi sa vodomerima i aktivnim vodovodnim cevima pod pritiskom.

41ea9c58-f63a-4f5b-8a53-c4c3abfcf365.jpg


Ovde je obaloutvda nekih desetak cm viša.

IMG_8580_resize.jpg

IMG_8588_resize.jpg

IMG_8589_resize.jpg


Nasip koji će uskoro morati da pokaže koliko vredi.

IMG_8594_resize.jpg


Situacija u temeljnoj jami kule je i dalje ista. Voda i dalje leži na sličnom novou kao i ranije. Nisam video ni radnike ni neke bitne promene. Izgleda da su ovde privremeno obustavili radove.

IMG_8595_resize.jpg


Miloše, sa mesta sa koga si ti snimao ne može da se vidi jama i voda u njoj. Ugao posmtranja sa zelene zavese je suviše plitak. To se vidi recimo odavde.

IMG_8597_resize.jpg


Voda se i dalje crpi kroz ovaj kanal.

IMG_8606_resize.jpg


Najlepše blato koje sam video. Savršeno ravnomerno i konzistentne strukture. Liči na fino cementno mleko ali sa mnogo više materjala u njemu.

IMG_8612_resize.jpg

IMG_8613_resize.jpg

IMG_8614_resize.jpg

IMG_8616_resize.jpg

IMG_8617_resize.jpg


Surovo nasilje nad starom dobrom obaloutvrdom. Pocepaše je ... :lol:

IMG_8625_resize.jpg

IMG_8632_resize.jpg

IMG_8650_resize.jpg


Iznutra su na talpe nabacali zemlju kao dodatnu zaštitu od vode. To su radili oni buldožeri pre naglog rasta vodostaja.

IMG_8635_resize.jpg


Igore, nestade naš profil obaloutvrde. Možda su se uplašili da će voda da ga odnese.

IMG_8629_resize.jpg


Saksija je međutim i dalje na mestu. I platforma.

IMG_8659_resize.jpg


Najlepše ofarbana ruševina u Beogradu i državi.

IMG_8665_resize.jpg


A ovo je najzad nešto što mi se zaista dopada. Neko se potrudio da iseče šine na sitne kriške, pa da ih ovde poslaže kao ukras. Svaka čast.

IMG_8671_resize.jpg

IMG_8672_resize.jpg


Neko ovde sanja zlatne snove.

IMG_8676_resize.jpg


Buduća staza do marine.

IMG_8678_resize.jpg


A ovo je konačni proizvod rada onih umetnika koje smo videli u prethodnim porukama. Beogradski Pobednik je u čamcu, i plovi po Beogradu Na Vodi. Umesto mača ima veslo. Tu je čak i metro koji ide kroz tunel ISPOD Save. Aferim. Jedino nisam prepoznao ovo lišće na kome je grb Beograda, pa sam nažalost uskraćen za doživljaj njegove simboličke vrednosti.

IMG_8679_resize.jpg


To bi bilo to za ovu šetnju. Uzdravlje.
 
Sjajne fotke Zuma. Ako sve podignu kako treba na 77mnv onda smo u potpunosti sigurni. Mislim da cak i onaj nizi nivo sa profila ne bi bio cesto pod vodom steta sto su ga uklonili :)
 
Da, 77m je dobro izabrano i sa time smo potpuno sigurni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=374614#p374614:21hkbuac je napisao(la):
Zuma » Sun Mar 06, 2016 1:36 am[/url]":21hkbuac]
A ovo je konačni proizvod rada onih umetnika koje smo videli u prethodnim porukama. Beogradski Pobednik je u čamcu, i plovi po Beogradu Na Vodi. Umesto mača ima veslo. Tu je čak i metro koji ide kroz tunel ISPOD Save. Aferim. Jedino nisam prepoznao ovo lišće na kome je grb Beograda, pa sam nažalost uskraćen za doživljaj njegove simboličke vrednosti.

IMG_8679_resize.jpg

Ma kakav metro ispod Save.
Lijevi dio grafita prikazuje stari, "ružni", Beograd koji je imao straćare duž obale i željeznicu a desni prikazuje "predivnu" budućnost sa novim zgradama i cestom umjesto zardjale pruge. Bar ja tako to tumačim :roll:
 
Sjajne fotke, Miloše i Zuma.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=374614#p374614:iagrp5ep je napisao(la):
Zuma » 06 Mar 2016 01:36 am[/url]":iagrp5ep]

Saksija je međutim i dalje na mestu. I platforma.

IMG_8659_resize.jpg

Ova platforma pokazuje koliko tvorci ove ideje zapravo ne poznaju Beograd.
Kod bloka 45 donje šetalište je pod vodom dok klupice još uvek vire.
 
brod-olupina-krajina-savsko-pristaniste-foto-printscreen-twitter-1457200191-857363.jpg


ŠOK NA PRISTANIŠTU: Olupina Titovog broda Krajina otkačila se i krenula na bicikliste

Brod olupina se otkačila i krenula na biciklističku stazu. Jel da mu donesemo bajs ili ga sklanjate?, jedno je od pitanja na društvenim mrežama koje je postavilo udruženje Ulice za bicikliste i pozvalo nadležene da što pre reaguju.



CczK4MOWEAA2dFt.jpg


http://www.kurir.rs/vesti/beograd/sok-n ... ak-2161255
 
Sve pohvale Zumi i forumašima SSC-a na odličnim reportažama koje prikazuju šta se sve dešava kad su u suprotnosti interesi investitora,a rekao bih i političara za što bržim početkom gradnje s jedne i sile prirode sa druge strane (vodostaj Save,podzemne vode koje bukvalno cepaju SA na 2 dela).

Po ovim reportažama i kako sam imao prilike da vidim prošle nedelje gradilište BW residences je ostalo "suvo" nadamo se da će tako i biti. Kula status kvo do daljnjega
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... 168-metara

Zato je trebalo biti strpljiv očistiti SA u celosti,izgraditi obaloutvrdu od B.Mosta do Gazele,zameniti drenažne cevi i povaditi sve cevi kroz koje bi moglo da "curka i curi" po gradilištu,pa tek onda početi sa radovima!
 
Мање више што Крајина "плаши бициклисте" (задња два дана сам пролазио туда и сви радознало загледају и фотографишу пропалу лепотицу), него што су је научници анкерисали скоро испод самог старог моста.
 
Jel se to meni cini ili je kula promenila i oblik, tj. sada nisu donji i gori siri deo u razlicitim pravcima?
 
Нису шири него је кула скраћена па се стиче такав утисак.

Али, архитектура је магагрозна. Мислим да скоро нисам видео естетски одвратнију кулу.
 
Vrh