Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Слажем се али ја ово нисам писао због њега већ због себе и своје репутације овде. Ако то не рашчистимо ја овде више немам шта да пишем.

Наиме, усталило се мишљење да сам ја све започео онда када сам отркио тај детаљ о њему међутим, истина је да сам скоро годину и по дана трпео, ћутао и игнорисао сав тај треш из обзира према човеку. А током тих годину и по дана сам безброј пута вређан, диксвалификован, етикетиран као груб, прек, острашћен, овакав-онакав баш због тог чврстог става према ономе што је писано.

И молим вас да никакве ружне речи не упутите према њему. Такве постове треба одмах брисати. Овај пост се не бави само једним форумашем него хронологијом лажи власти и њених исконски лоших намера. Овај пост је ту јер ми је ипак дража истина. А сами процените и судите о власти, пројекту, мени и учесницима у дискусији.
 
Delija svaka čast.


Lepo je prisetiti se, a ružno gledati kako se neko transformiše kroz postove.


Uglavnom od o ovog nije moglo gore. Od toga da se ne ulaže ni evro stigli smo do 40 milki samo za eksproprijaciju i to onda poklanjamo.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Није тачно да је раскидање уговора незамисливо. Као што сам претходно поменуо, то свакако има врло озбиљне последице - првенствено у виду губитка кредибилитета, што може имати катастрофалне последице по земљу чија привреда се ослања на страна улагања и кредите -, али уговор између једне суверене државе и предузећа/инвеститора, чак и у ово доба разним факторима ограниченег суверенитета, ипак није уговор међу једнакима. Једну суверену државу, у суштини, нико не може натерати на поштовање уговора, исто као што је нико не може натерати да врати државни дуг. Разуме се, постоји низ правних метода којима инвеститор може приморати државу на поштовање уговора, као и изнудити одштету. Узмимо пример ЈУКОС-а и (ипак неуспелог) покушаја заплене имовине Руске Федерације у Европи, где су и разноразне политичке игре такође биле посреди. Постоји и низ силеџијских метода, које се ослањају на разноразне лобије, интересне групе, приватне и пословне везе. Једна земља може бити изложена стравичном политичком, економском и медијском притиску - а не тако давно, и претња од војне инвазије под лажним изговором је била врло стварна -, али и под тим околностима, она теоретски увек има избор. Пресудно је то да ли је штета коју јој наноси поштовање неповољног уговора већа од негативних последица једностраног раскодања истог.

Разуме се, ни једна суверена земља није сасвим на милости и немилости међународних корпорација и инвеститора. Од позивања на незаконитост самог уговора (било то основано или не, увек може се наћи суд који ће то потврдити), до проглашавања нелегитимности режима који је у име државе склопио уговор (комбинација овог аргумента и медијског притиска је резултирала отписом дела дуга неких афричких и јужноамеричких земаља), дипломатије, спиновања и медијског притиска, па даље, све до драстичнијих приступа у виду насиља итд. - постоји низ метода којима се може супротставити притисцима и умањити негативне последице. Инвеститору је главни профит. Уз мало среће и доста труда, могуће је створити околности под којима је инвеститору непрофитабилно даље инсистирати на поштовању уговора.

Значи, није немогуће, али није ни без последица.
 
Делија,

опседнутост појединаца овде поприма жалосне размере. Знаш шта си само заборавио, а и ови полусвесни форумаши који су одмах доживели ерекцију на ову "злата вредну" ретроспективу ...

... СТФ из 2013. године је такође члан исте странке.
... СТФ из 2012. године је такође члан исте странке ...

... дакле, нешто ту не штима у тој теорији "ми добри, ви зли" ...
 
Zapravo, onaj tekst sa Tarzanije uopste nije los.
Ne govori lose o ljudima koji su dosli na protest, vec naprotiv, o tome zasto mnogi nisu.
 
sva sreca otvorena je nova tema za ono sto se zapravo gradi, megalomanske ideje vlasti, ksenofobiju opozicije i njihovo medjusobno prepucavanje mozemo ostaviti ovde. ne znam zasto se svi trudite da mirite zavadjene strane, sve ce to lepo vreme dovesti na svoje. kao sto je vec receno, jedno masno zbogom temi.

za novu temu koja nece izgledati kao komentari na blicu :vops:
 
I da, 5. Oktobar je bio dobar i neophodan. Lustracija nije bila moguća, a Đinđić je bio prisljen na toleranciju Koštunice i socijalista jer inače u narodu nije imao dovoljnu podršku za promenu. Ne kad su oni tobože bili branioci "nacionalnih interesa". Zbog toga ispaštamo sve do danas, ali da to nije uradio bilo bi još MNOGO gore. Itd, ovo nije mesto za te diskusije.

Povraca mi se od ove zute propagande i prodavanja magle...
Povraca mi se od toga sto se bivsi predstavljaju kao ne znam ni ja koliko bolji od ovih danas...

Naravno da mi se ne svidja nacin na koji se BNV gradi, naravno da mi se ne svidja vlast SNS-a (imao priliku da ih oborim posle dve godine vlasti, ali jbg DEMOKRATIJA im dala jos vise vlasti), ali ljudi, vi kao sa Marsa da ste pali...

Da li imate predstavu sta su drzavni aparat, politika, stranke, mediji, da li uopste mozete da zamislite razmere i komlikovanost tog sistema? Da li neko od vas shvata sta sve treba progutati u zivotu, koliko treba obraz prodati i koliko izdati da bi dosao u situaciju da odlucujes nesto negde?

Da li je neko od vas usao u neku stranku i pokusao da se bavi samo javnim interesom i da menja stranku iznutra? Da li je neko od vas spreman da to radi dok ga prijatelji i poznanici i ceo narod generalno optuzuju da je lopov, neradnik i nesposobnjakovic? Da li je neko spreman da to trpi godinama i decenijama sa velikom mogucnoscu da nista ne postigne? Da ne pricamo o tome da li ste spremni da ceo zivot podredite takvoj politici, da ne vidjate porodicu i da nemate prijatelje... Da li bre znate koliko je tesko osvojiti 1% na izborima? Da li znate kako je tesko ovom neukom i nezainteresovanom narodu bilo sta objasniti?

Svi biste vi da zivite svoje zivote i struke, a da vam se dobri i pametni politicari sami stvaraju i tu vas sve osudjujem... Licemeri!
Iz vasih udobnih zivota, bez prljanja, biste voleli da neko po svim vasim kriterijumima padne sa neba, osvoji 51% i vlada posteno, pametno i strucno...

Vecina forumasa ima sistemski problem, pored nesumnjive struke, sistem vrlo malo njih poznaje...

Zato i ponavljam, bice nam bolje kad sami budemo bolji... Nas 7 000 000 i kusur u proseku... Do tada vam ne vredi nista... Zivi bili pa videli...
 
И да образложим први цитат из горњег поста који је ту због Карла који је председник удружења љубитеља железница. Срео сам га на протесту прекључе. Човек као врсни саобраћајни инжењер мора да се сналази како би опстао у овом феуду. Да онај погани изрод тада није реаговао у складу са својим нељудским, зликовачким намерама наш/Карлов предлог или барем концепт јавног превоза би био макар размотрен а Карло би данас био тамо где му је и место, у саобраћајној дирекцији или урб. заводу задужен за решавање саобраћајних проблема града. Но, погани изрод, професионални политичар зна боље од инжењера а страначки војници и гласачи су му дали моћ да као такав, једном реченицом сатире каријере и животе људи.
 
Feanor":19z9cwvx je napisao(la):
Da li je neko od vas usao u neku stranku i pokusao da se bavi samo javnim interesom i da menja stranku iznutra? Da li je neko od vas spreman da to radi dok ga prijatelji i poznanici i ceo narod generalno optuzuju da je lopov, neradnik i nesposobnjakovic? Da li je neko spreman da to trpi godinama i decenijama sa velikom mogucnoscu da nista ne postigne? Da ne pricamo o tome da li ste spremni da ceo zivot podredite takvoj politici, da ne vidjate porodicu i da nemate prijatelje... Da li bre znate koliko je tesko osvojiti 1% na izborima? Da li znate kako je tesko ovom neukom i nezainteresovanom narodu bilo sta objasniti?

Svi biste vi da zivite svoje zivote i struke, a da vam se dobri i pametni politicari sami stvaraju i tu vas sve osudjujem... Licemeri!
Iz vasih udobnih zivota, bez prljanja, biste voleli da neko po svim vasim kriterijumima padne sa neba, osvoji 51% i vlada posteno, pametno i strucno...

Vecina forumasa ima sistemski problem, pored nesumnjive struke, sistem vrlo malo njih poznaje...

Zato i ponavljam, bice nam bolje kad sami budemo bolji... Nas 7 000 000 i kusur u proseku... Do tada vam ne vredi nista... Zivi bili pa videli...

Razilaženje je u tome što misliš da je jedini način da se nešto popravi visoka politička pozicija. I jako mi je žao, a i pomalo strašno kad kažeš da kvalitetna i stručna osoba samo ulaskom u politiku može da unapredi situaciju. Ako savesno obavljaš svoj posao i podižeš decu da budu pošteni ljudi ti doprinosiš društvu. A ako malo poboljšaš kvalitet života jednoj osobi, ti si na dobitku. Zasadi drvo u dvorištu zgrade i biće lepše tvom komšiluku. Popravi autobusko stajalište i biće lepše tvom kvartu.

I to je neka vrsta angažovanosti. Ja na to gledam kao na skalu gde je na jednom kraju lepo ponašanje, pa preko pomaganja komšijama, učestvovanja na javnim raspravama, protestima, popravljanja parkova, angažovanja na nekim projektima, organizovanje nekih udruženja, pa konačno do drugog ekstrema gde je direktno učestvovanje u političkom životu. Građanski aktivizam je kod nas na niskim granama, ali nikako ne znači da ne treba da ga bude. Možda si se predao i možda si u pravu da ne možeš da zaustaviš BNV, ali nedopustivo je da samo sediš i jadikuješ nad "izgubljenih 20 godina" ako zbog ičega, onda zbog svoje dece koju si spomenuo u prethodnim postovima. Nije realno bedačiti se zato što ne možeš sutra da srušiš Vučića i u potpunosti odbaciti sve navedeno i pritom mračiti okolinu i ovaj forum.

A nas 7000000 i kusur u proseku nećemo biti "bolji" (zavisi od osobe šta je to) tako što će doći novi političar i sve nas popraviti. To zavisi od nas samih. Povedi primerom, pa makar to bilo i samo u svojoj najbližoj okolini. Primer koji sada daješ ovde ti ne služi na čast.

(pisao sam u drugom licu ne zato što se obraćam Vama/tebi, nego zato što sam mislio da ću se tom formom bolje izraziti)
 
Delija":1u8hoaok je napisao(la):
Слажем се али ја ово нисам писао због њега већ због себе и своје репутације овде. Ако то не рашчистимо ја овде више немам шта да пишем.

Наиме, усталило се мишљење да сам ја све започео онда када сам отркио тај детаљ о њему међутим, истина је да сам скоро годину и по дана трпео, ћутао и игнорисао сав тај треш из обзира према човеку. А током тих годину и по дана сам безброј пута вређан, диксвалификован, етикетиран као груб, прек, острашћен, овакав-онакав баш због тог чврстог става према ономе што је писано.

И молим вас да никакве ружне речи не упутите према њему. Такве постове треба одмах брисати. Овај пост се не бави само једним форумашем него хронологијом лажи власти и њених исконски лоших намера. Овај пост је ту јер ми је ипак дража истина. А сами процените и судите о власти, пројекту, мени и учесницима у дискусији.

Pa to sad pricas jer si uspeo da okrenes pola foruma protiv njega... :notok:
 
Razilaženje je u tome što misliš da je jedini način da se nešto popravi visoka politička pozicija. I jako mi je žao, a i pomalo strašno kad kažeš da kvalitetna i stručna osoba samo ulaskom u politiku može da unapredi situaciju. Ako savesno obavljaš svoj posao i podižeš decu da budu pošteni ljudi ti doprinosiš društvu. A ako malo poboljšaš kvalitet života jednoj osobi, ti si na dobitku. Zasadi drvo u dvorištu zgrade i biće lepše tvom komšiluku. Popravi autobusko stajalište i biće lepše tvom kvartu.

I to je neka vrsta angažovanosti. Ja na to gledam kao na skalu gde je na jednom kraju lepo ponašanje, pa preko pomaganja komšijama, učestvovanja na javnim raspravama, protestima, popravljanja parkova, angažovanja na nekim projektima, organizovanje nekih udruženja, pa konačno do drugog ekstrema gde je direktno učestvovanje u političkom životu. Građanski aktivizam je kod nas na niskim granama, ali nikako ne znači da ne treba da ga bude. Možda si se predao i možda si u pravu da ne možeš da zaustaviš BNV, ali nedopustivo je da samo sediš i jadikuješ nad "izgubljenih 20 godina" ako zbog ičega, onda zbog svoje dece koju si spomenuo u prethodnim postovima. Nije realno bedačiti se zato što ne možeš sutra da srušiš Vučića i u potpunosti odbaciti sve navedeno i pritom mračiti okolinu i ovaj forum.

A nas 7000000 i kusur u proseku nećemo biti "bolji" (zavisi od osobe šta je to) tako što će doći novi političar i sve nas popraviti. To zavisi od nas samih. Povedi primerom, pa makar to bilo i samo u svojoj najbližoj okolini. Primer koji sada daješ ovde ti ne služi na čast.

(pisao sam u drugom licu ne zato što se obraćam Vama/tebi, nego zato što sam mislio da ću se tom formom bolje izraziti)

Ne znam da li si obratio paznju na moje postove, ali upravo sam o tome pisao vec duze vreme...
Da ako zelimo da nam bude bolje to mora da krene iz licnog mikrosveta pa ka vrhu...

Ja licno sam pokusao i preko angazovanja oko kucnog saveta u zgradi, dobrovoljnog ciscenja parkova, pa cak i preko stranaka!
Za to vreme slobodne vikende trosio na zajednicu umesto na porodicu, a od zajednice dobijao podozrenje, prekor, ismevanje, ignorisanje...
Posle nekoliko godina toga, kasno ili rano, zakljucio sam da zajednica ne zasluzuje ni trunku moje energije, i da svu energiju treba da usmerim na svoju porodicu i prijatelje...

Jer, ponavljam deseti put, zajednica je prosek nasih energija i trenutno je taj prosek u debelom minusu tako da ta "zajednica" ne zasluzuje nista osim ovog brloga koji imamo...

Oni koji hoce da menjaju konkretne odluke, odmah danas, to mora preko politike... Jer je u politici sve, nazalost sam upoznao taj sistem iznutra i to je jednostavno tako...
 
Feanor":11vz12c8 je napisao(la):
Jer, ponavljam deseti put, zajednica je prosek nasih energija i trenutno je taj prosek u debelom minusu tako da ta "zajednica" ne zasluzuje nista osim ovog brloga koji imamo...

Ovde moram da se uključim sa dokazanom činjenicom da je inteligencija mase jednaka inteligenciji najmanje inteligentog pojedinca u masi. Kad je u pitanju energija (ona dugoročna), mislim da je u pitanju veoma slično pravilo!
 
Dacu sebi slobodu da kao mlad i neafirmisan pravnik sa cisto teorijskog stanovista ukazem na dve pravne atipicnosti ili cak anomalije ovog nedela .

Prva je ta sto ovde postoji slucaj zloupotrebe prava . Zloupotreba prava se odnosi na subjektivna gradjanska prava koja njihov titular vrsi protivno cilju radi kojeg su uspostavljena . Uz to, zloupotreba cesto podrazumeva i nameru da se drugom nanese steta . U ovom slucaju postoji zloupotreba objektivnog prava od strane drzave, pa cak i zloupotreba pravnog poretka, koja se ogleda u zakonodavnoj aktivnosti koja je protivna cilju radi kojeg zakoni postoje . Pravni poredak je pretumban, obesmisljen i izvrgnut ruglu .

Druga abnormalnost je ta sto je ovo u biti jednostrano aleatoran ugovor, ali ne u kontekstu predmeta ugovora (predmet ugovora oznacava ono na sta su se ugovorne strane obavezale ), vec njegove kauze . Kauza (cilj ugovora, odnosno razlog obavezivanja) ovde nije protivprestacija (protivcinidba) kao sto je to uglavnom slucaj , vec su to ekonomski efekti protivprestacije . Pomenuti efekti su preko svake mere buduca i neizvesna okolnost . Profit postoji ako se prikaze da postoji, sto ekonomske efekte ovog ugovora za drzavu cini jos neizvesnijim . Inace, aleatorni ugovori se tako nazivaju jer na latinskom rec alea oznacava kocku . Ne mogu se napadati zbog prekomernog ostecenja jedne strane . Prema tome, ovo je KOCKANJE .

Radije bih dao Pediju Grku, Majmunu Harisu, pa cak i Mikiju Pirsu da mi vode drzavu . Nicija nije gorela do zore . Beograd ce pre ili kasnije, povratiti svoju slobodu, pa makar morao i da je otkupi .
 
spatiotecte":avxtle6r je napisao(la):
Pa to sad pricas jer si uspeo da okrenes pola foruma protiv njega... :notok:
Ја ни у теорији нисам могао никаога да окренем против било кога нити ми је то био циљ. Оно као, ми смо на форуму где форумаши реплицирају на постове других форумаша. Ја никоме нисам хаковао налоге и писао уместо њих постове који су написани.

"вратимо се на тему" ;)

Ivan NBG":avxtle6r je napisao(la):
Nicija nije gorela do zore . Beograd ce pre ili kasnije, povratiti svoju slobodu, pa makar morao i da je otkupi .
:!:
 
Feanor":orxabf43 je napisao(la):
I da, 5. Oktobar je bio dobar i neophodan. Lustracija nije bila moguća, a Đinđić je bio prisljen na toleranciju Koštunice i socijalista jer inače u narodu nije imao dovoljnu podršku za promenu. Ne kad su oni tobože bili branioci "nacionalnih interesa". Zbog toga ispaštamo sve do danas, ali da to nije uradio bilo bi još MNOGO gore. Itd, ovo nije mesto za te diskusije.

Povraca mi se od ove zute propagande i prodavanja magle...
Povraca mi se od toga sto se bivsi predstavljaju kao ne znam ni ja koliko bolji od ovih danas...

Naravno da mi se ne svidja nacin na koji se BNV gradi, naravno da mi se ne svidja vlast SNS-a (imao priliku da ih oborim posle dve godine vlasti, ali jbg DEMOKRATIJA im dala jos vise vlasti), ali ljudi, vi kao sa Marsa da ste pali...

Da li imate predstavu sta su drzavni aparat, politika, stranke, mediji, da li uopste mozete da zamislite razmere i komlikovanost tog sistema? Da li neko od vas shvata sta sve treba progutati u zivotu, koliko treba obraz prodati i koliko izdati da bi dosao u situaciju da odlucujes nesto negde?

Da li je neko od vas usao u neku stranku i pokusao da se bavi samo javnim interesom i da menja stranku iznutra? Da li je neko od vas spreman da to radi dok ga prijatelji i poznanici i ceo narod generalno optuzuju da je lopov, neradnik i nesposobnjakovic? Da li je neko spreman da to trpi godinama i decenijama sa velikom mogucnoscu da nista ne postigne? Da ne pricamo o tome da li ste spremni da ceo zivot podredite takvoj politici, da ne vidjate porodicu i da nemate prijatelje... Da li bre znate koliko je tesko osvojiti 1% na izborima? Da li znate kako je tesko ovom neukom i nezainteresovanom narodu bilo sta objasniti?

Svi biste vi da zivite svoje zivote i struke, a da vam se dobri i pametni politicari sami stvaraju i tu vas sve osudjujem... Licemeri!
Iz vasih udobnih zivota, bez prljanja, biste voleli da neko po svim vasim kriterijumima padne sa neba, osvoji 51% i vlada posteno, pametno i strucno...

Vecina forumasa ima sistemski problem, pored nesumnjive struke, sistem vrlo malo njih poznaje...

Zato i ponavljam, bice nam bolje kad sami budemo bolji... Nas 7 000 000 i kusur u proseku... Do tada vam ne vredi nista... Zivi bili pa videli...

Feanor objasnio si sve!
+ k'o vrata!
 
Zuma":3dajki0h je napisao(la):
...Kljuć mahinacija će ovde biti to što naš prihod nije vezan za nešto što je sigurno, naprimer prodaja zemljišta ili usluga, ili direktnu kontrolu pojedinih poslova, već za potencijalni profit u preduzeću kome upravlja Abar....


Ajde da ti bude lakse pa da kazemo da ima smisla o tome o cemu ti govoris, ALI u ovoj situaciji koliko je to dobro za doticnog el Abara, dobro je i za izmuceni Beograd i za zastarelu Srbiju.
Srbiji je data prilika da se u njoj napravi nesto novo, sto se za zadnjih 100 god. nije dogodilo (i samo nemojte spominjati drugu lokaciju, jer dobri trgovci ne zele lose lokacije - a pride izgleda i mnogo lepse od onog nesrecnog Courtyarda). Ako mi nismo pametni da to iskoristimo, onda je to nas problem, a ne shejikov.
Mi smo i Air Serbiju i Fijat iznajmili i stavili u potpunu “nepovoljnu” zavisnost, ali te firme mame vise paznje, priliv gostiju i dalja ulaganja u nas, to je dobra reklama za sve na duze staze.
Nepovoljni ugovori su neminovni i mi nismo jedine ovce u svetu koje to prihvataju, ali ako uzajamna dobit postoji, uskladjivanje sa svetom, zasto se zaliti?
Ipak sve vase kritike su dobre i pozeljne u smislu da bi se “uzela mera” i sve transparentno zabelezilo, ali to nikako ne sme da bude obstrukcija za ostvarenje Beograda na vodi, jedinog znacajnog projekta u Srbiji, pa cak i regionu.
 
Delija":3hc649xt je napisao(la):
Ivan NBG":3hc649xt je napisao(la):
Nicija nije gorela do zore . Beograd ce pre ili kasnije, povratiti svoju slobodu, pa makar morao i da je otkupi .
:!:

Као што написа Феанор, а и Белка је то јако лепо објаснио - већина форумаша има проблем да разуме како систем функционише и узима све здраво за готово а после уследи шок.

Београд и Србија је слободу изгубила далеког 5. октобра 2000. године у свеопштој народној револуцији. Ропство је прихваћено раширених руку и у радости и весељу. Стога се питам, ко је тај "чија није до зоре горела" и ко би требало да га замени и ослободи земљу тог јарма?
 
@Staklena

BnV nije projekat!!!
To je 'spisak lepih zelja'

Projekat koji je pokrenut su 2 zgrade!
Kada ce treca, cetvrta ili 24-ta to danas niko sa sigurnoscu ne moze da kaze. Ni Vlast, ni opozicija, niti Abar, niti Barak Obama!

Niko normalan nije opstrukcija urbanizacije Savskog amfiteatra, ili kako ti vise volis da kazes Beograda na vodi.
Mi (koji ga napadamo) smo samo protiv nacina na koji se to cini.

Lokacija, gde se ovih dana rade iskopi za ove dve zgrade, bi da je ponudjena na trzistu, sigurno bila predmet ozbiljnog nadmetanja bar nekoliko ponudjaca.
Drzava bi od prodaje placa i ostalih dazbina mogla odmah da ulaze u neophodnu infrastrukturu jednog dela prostora predvidjenog za urbanizaciju. Sledeci placevi bi vec bili opremljeni, a lova koja bi se dobila njihovom prodajom bi se dalje ulagala.
Prosli bi smo bez kredita, prostor bi brze bio komunalno opremljen, a posto bi imali vise razlicitih investitora, postojao bi i zdrav takmicarski duh, kako po pitanju cena i kvaliteta, tako i po pitanju brzine realizacije svakog od objekata.
Po meni, mnogo bolje resenje...
 
stf":3omh5vw4 je napisao(la):
Delija":3omh5vw4 je napisao(la):
Београд и Србија је слободу изгубила далеког 5. октобра 2000. године у свеопштој народној револуцији. Ропство је прихваћено раширених руку и у радости и весељу. Стога се питам, ко је тај "чија није до зоре горела" и ко би требало да га замени и ослободи земљу тог јарма?


Него, кол`ко си ти година имао далеког 4. октобра 2000. године и да ли би могао, молим те, да нам приповедаш о тој давно изгубљеној слободи, о том златном добу наше Србијице??

Да поновим, у то доба "слободе" је потписан један овакав уговор - створен је Карићев "Мобтел". Ово је, додуше, још и веће безакоње.
 
stf":p5a8zkyv je napisao(la):
Београд и Србија је слободу изгубила далеког 5. октобра 2000. године у свеопштој народној револуцији. Ропство је прихваћено раширених руку и у радости и весељу. Стога се питам, ко је тај "чија није до зоре горела" и ко би требало да га замени и ослободи земљу тог јарма?

Leba ti ne lupaj gluposti, kad vec mora tako da ti se kaze.
 
Evo i ja kazem da je tada izgubljena poslednja trunka suvereniteta koju je Srbija imala i kazem da je to glupi narod oberucke proslavio... I sta sad?!
 
Nije ovo tema o suverenitetu i sl pitanjima. Ako hocete o tome da pricate otvorite temu u relax
 
За релативизовање случаја "Београд на води" користи се ново оруђе - носталгија за деведесетим!

Шта ли је следеће: жал за маларијом у Бари Венецији, сентиментално сећање на владавину Дахија, in memoriam: куга и колера, покрет "Вратите нам јектику!"...
 
Пантограф":10rynqex je napisao(la):
За релативизовање случаја "Београд на води" користи се ново оруђе - носталгија за деведесетим!

Шта ли је следеће: жал за маларијом у Бари Венецији, сентиментално сећање на владавину Дахија, in memoriam: куга и колера, покрет "Вратите нам јектику!"...

:lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :
 
laki72":2v1a697w je napisao(la):
@Staklena

BnV nije projekat!!!
To je 'spisak lepih zelja'

Ja ne mogu drugacije nego da budem pozitivna i da zivim u nadi. Tebi takodje zelim da i dalje zivis u duhu svoga imena.
Dve zgrade, po dve zgrade… Zar nisu sami predstavnici W hotela potpisali gradnju?
http://www.marketwatch.com/story/w-hote ... 2015-09-28
Mislis da ce graditi tamo nesto gde postoje samo 2 zgrade?
Koja je svrha da se unapred predvidja i ocekuje propast?

Idealnog nacina nigde nema i ne treba ga ocekivati. Civilizacija nije ni blizu fer igri. Za sada pronalazimo nacina da budemo svoji, ali da se druzimo pristojno sa svima.
Igore, ova tema se tice politickih desavanja, ali smo tu, gde jesmo, bez obzira da li to bilo kao posledica izgubljenog suvereniteta ili pak izgubljenog Milosevicevog inata sa svetom radi sopstvene moci... Sad krenimo na posao da vidimo sta mozemo ubuduce.
 
Vrh