Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Сусдржавам се већ месецима али Спат, ово што ти пишеш...Па то је горе и штетније од целог треша који су нам овде до сада сервирали сви ботови заједно.

Твоји постови су оперисани од било какве свести о друштвеној одговорности, вери у грађанска права, слободи, активизму...Један потпуно антибеобилдовски став.

У дубљу анализу боље да ни не идем, јер је прва реч која ми пада на памет уз твоје име материјализам.
 
spatiotecte":3ig16mv7 je napisao(la):
Ja se nadam da ce u ovom projektu biti mesta za domace arhitekte i da ce arhitektura tih novih zgrada biti na ocekivanom nivou.
Vise od pljacke me brine da dobijemo novu Stepu u samom srcu Beograda.


Već čuveno i mnogo puta ponovljeno "samo nek' se gradi", zar ne?
 
spatiotecte":15n31xml je napisao(la):
Glupo je da se nerviras za stvari koje tesko iko moze da promeni ovde.
Зато и могу да раде све ово, јер су сви изгубили вољу... Али зато кад прекипи народу, биће весело. Мени се нешто накупиле старе шерпе, могао бих да им нађем нову намену...
 
Стварно Спацио, за тебе ово као да се дешава на Марсу. Можеш и добро је психички бити стамен, разложно капирати, али у моменту неправде срце брже закуца, крв јурне...
Не можеш остати равнодушан и не успротивити се па било то и на ББ.
 
djordje*******g":81bqu7ss je napisao(la):
Srbija i Beograd jos uvek nisu ex francuska kolonija iako nas smatras njima ravnim.

Ja to nisam nikad rekao, tako nas smatraju francuzi, a mene ne stavljati u isti kos sa njima ako je moguce.
 
Samo ovo nije delo Francuza, oni veze sa ovim nemaju. Ljudi nam nudili gradnju metroa, a mi smo se odlucili da ulozimo u infrastrukturu za trzni centar pored reke u samom centru grada.
Ovo je delo Srba, kancelara i prevejanih prevaranta Sinise MAlog, Gorana Vesica i onog picopevca Jovicica.

Oni vlastiti narod dovode u polozaj kolonije, a ne Francucka. Srbi Srbe smatraju stokom.

A vi ste forumski saucesnici.
 
Delija":12843uug je napisao(la):
Сусдржавам се већ месецима али Спат, ово што ти пишеш...Па то је горе и штетније од целог треша који су нам овде до сада сервирали сви ботови заједно.

Твоји постови су оперисани од било какве свести о друштвеној одговорности, вери у грађанска права, слободи, активизму...Један потпуно антибеобилдовски став.

У дубљу анализу боље да ни не идем, јер је прва реч која ми пада на памет уз твоје име материјализам.

Ajde jos i mene etiketiraj kao bota pa da dobijem i ja dijagnosu od tebe, velikog psihijatra ovog foruma.

"Beobuildovski stav" kako ga ti nazivas ne postoji, svako ima pravo na svoje misljenje i svi smo mi ovde deo Beobuild-a, hvala Bogu da smo razliciti jer inace ne bi bilo ni potrebe da ovaj forum postoji i da razmenjujemo misljenja.
Izvinjavam se u ime svih nas koji ne mislimo kao ti posto ti to ne tolerises.
 
Ето нећу да те етикетирам као бота. Не видим ко то још дели твој став о наводном београду.
 
Спасио, царе, еј - будеш мушко и кажеш: "Подржавам овај пројекат..." и наведеш зашто. Па куд пукло.
А не овако.
 
[*]
Пантограф":1j6tygkt je napisao(la):
Спасио, царе, еј - будеш мушко и кажеш: "Подржавам овај пројекат..." и кажеш зашто. Па куд пукло да пукло.
а не овако.

Podrzavam bilo koji projekat spustanja grada na reku UKOLIKO kvalitet arhitekture i urbanizma bude iole pristojan (sto naravno nije slucaj projekta BnV za sad)

Naravno verujem da je moguce POBOLJSATI projekat BnV i dobiti nesto kvalitetno ako iko bude imao sluha za to.

To je moj stav sa strucno estetske strane projekta bez ulazenja u finansijsku konstrukciju istog.
 
@Laki 72 Na zalost ne mozemo puno da uradimo, osim da lajemo. Iako se ovde vecinski zalazemo za ispravnu stvar, ili bar vi koji ste aktivni u diskusiji, BB Forum je samo kap prilicno ciste vode u moru koje je poprilicno zagadjeno. Kada kao nacija ne dozvolimo sebi da nam priuceni "strucnjaci" sa kupljenim diplomama problematicnih univerziteta vode drzavu, mozda ce nam biti bolje i mozda se ovakve stvari nece dogadjati.

Inace, tuga me obuzme kada se samo setim koliko je studija na temu Savskog amfiteatra i "izlaska beograda na reke" uradjeno. Kolio fenomenalnih pristupa kako od strane studenata, tako i od strane profesora i ostalih strucnjaka. Koliko analiza iz kulturoloskih, istorijskih, umetnickih, saobarcajnih, funkcionalnih, ekoloskih, socijalnih, morfoloskih, ekonomskih, arhitektonsko-urbanistickih i mnogih drugih apsekata. I nekako imam utisak da se niko do sada toga nije uhvatio iz strahopostovanja prema lokaciji i prema gradu, plaseci se da ne povuce los potez. Onda se pojavi neko ko se juce "ispiljio" i pljune na sav taj trud bez iti malo stida. Neko ko pokloni najbolju lokaciju zarad prikupljanja politickih poena ili necega drugog i prihvati nasumicno redjanje staklenih kubusa kao fenomenalnu ideju, koju prodaje zagrizenim fanovima kao odlican posao!? Svaka cast Vucicu! Mali i tebi svaka cast!
 
Zahvaljujem na lepim recima Duleji .Nakon objavljivanja ugovora, jasno je da se ne treba nadati, niti se zanositi idejom da se u vezi BNV ista moze poboljsati ili ispraviti . Ovo vise nije samo primer grubog zanemarivanja stavova strucne javnosti, a samim tim i nipodastavanja obrazovnog sistema u celini . Ne radi se vise o oglusenju o urbanisticke i civilizacisjke obzire . Unosenjem suvislijih odredbi u ugovor bi se i mogao postici privid obzira prema javnom interesu, koji bi se ogledao u uvecanju javnih prihoda . Grozio bih se i tada, ali bih makar razumeo da je jedna, donekle i apstraktna vrednost zrtvovana radi druge, koja u ovom nevremenu lako stice primat . Sada je problem mnogo ozbiljniji, a stvari su ogoljene do srzi . Jasno je da nema povratka, niti za njih koji misle da su mocniji nego ikad, niti za nas koliko god da se nemocnim sami sebi cinili . Ono sto me pomalo ohrabruje jeste znanje o tome da je gajenje iluzija o sopstvenoj moci najizrazenije neposredno pred pocetak gubljenja iste . Noc je najcrnja pred svitanje .
 
RUŠENJE KAFIĆA "DVORIŠTANCE": Rekli su nam da se iselimo se za pet minuta


Bez prethodnog upozorenja, vlasnik lokala "Dvorištance" u Savamali, suočen je sa gradskom inspekcijom i bagerima koji su spremni da sruše ovaj kafić, kao i susednu zgradu u kojoj se nalazi studio beogradskog muzičara Vasila Hadžimanova. U opštini Savski venac kažu za "Blic" da je zahtev vlasnika da se objekat legalizuje, odbijen.

Kako tvrdi vlasnik lokala, uprkos tome što im je opština dala rok od mesec dana da se kafić "Dvorištance" iseli iz Savamale, ekipa za rušenje objekta je došla već posle sedam dana da obavi posao, a vlasnicima dala samo pet minuta da iznesu svoje stvari.

670428_dvoristance-foto-dejan-briza-1_f.jpg


- Nisu se ni najavili, samo su se pojavili jutros i počeli da gase struju i pripremaju rušenje. Zvaničan razlog je, kako su nam rekli, Beograd na vodi, a ovo je prvi put da su krenuli da ruše neki objekat na toj trasi. Ne brine ih činjenica da još uvek nemaju projekat sa kojim će početi ovde nakon rušenja kafića. U opštini su mi rekli da grad vrši pritisak da se rušenje pokrene što pre. Nakon toga smo uložili žalbu i dobili rok od mesec dana da se iselimo - rekao je vlasnik kafića Mihailo Mihailović.

670546_rusenje220915ras-foto-dejan-briza001_f.jpg

Vasil Hadžimanov ispred svog studija

U okviru ovog kafića i muzičar Vasil Hadžimanov ima svoj studio u kojem se nalazi preko 10.000 evra vredne opreme.



- Mi smo zakupnici prostora u ovoj zgradi i tu imamo studio. Nas niko nije obavestio o rušenju i jednostavno nemamo vremena da za pet minuta iznesemo sve što se tamo nalazi- kaže poznati muzičar.

Posle sastanka vezanog za sudbinu objekta "Dvorištance", iz opštine Savski venac saopštili su da se objekat mora srušiti, jer je njegov zahtev za legalizaciju odbijen.

670429_dvoristance-foto-dejan-briza-2_ff.jpg


- Rušenje se vrši po nalogu Grada, posle odbijenog zahteva da se objekat legalizuje. Mi smo na strani ljudi koji pokušavaju da sačuvaju "Dvorištance", jer je sama Savamala projekat opštine Savski venac. Ipak kad je u pitanju zakon koji Grad sprovodi, potpuno smo nemoćni - kažu u opštini Savski venac.



Po njihovim rečima, rušenje se sprovodi zbog predstojećih radova na projektu "Beograd na vodi".


IZVOR BLIC
 
A da dvoristance prijavi lokal kao privremeni promotivni stand?
 
Koliko je bogatstvo bilo N. Pašića pre a koliko je bilo na kraju....
a dugo ima još i monumentalni spomenik u centru grada...
jbg... to je cena da se S.A. napokon oslobodi strog (ne)urbanističkog )djubrišta
ko i koliko ce biti dobar... meni ni u djep i ni iz djepa...

Da mene neko pita .. Tu, samo ogroman park bi tu legao kao spoj sa drugom zelenom obalom

Šta sad ... medjusobno prozivanje, optuživanje drugih...
ma dosta mi je deceniskog čekanja da se ukoloni leglo pacova,
zato nek grade sta god... al da i završe, a ne da stanu na pola ....


Dal je moglo bolje , lepše.... sigurno uvek i sve....
 
Sto nisu ucrvenili ili uplavili biciklisticku stszu dakeko bolje bi izgledalo
 
Ovo je stvarno hit konacno ces moci od Dorcola do Ade da se vozis a da okolina bude stvarno lepa.
 
spatiotecte":2vj41cip je napisao(la):
Podrzavam bilo koji projekat spustanja grada na reku UKOLIKO kvalitet arhitekture i urbanizma bude iole pristojan (sto naravno nije slucaj projekta BnV za sad)

Naravno verujem da je moguce POBOLJSATI projekat BnV i dobiti nesto kvalitetno ako iko bude imao sluha za to.

To je moj stav sa strucno estetske strane projekta bez ulazenja u finansijsku konstrukciju istog.


E vidis spatio to sto si rekao oslikava stanje drustva u kome zivimo. A iskreno da ti kazem sve do proletos sam bio ubedjen da si ti daleko iznad takvog razmisljanja.


eto sam si rekao da ovaj `projekat spustanja grada na reku nije pristojan ni arhitektonski, niti urbanisticki.
- Ja sebi necu dozvoliti da komentarisem ni jedno ni drugo, jer nemam obrazovanje da bi mogao to da ocenjujem, al kao obican stanovnik ovog grada mogu skromno da kazem da mi se ne svidja.
- Ne, nece se projekat poboljsati, jer nema sluha niti interesovanja za to!!!
projekat ce samo biti sve gori, kao sto vec sada ima naznaka


I nakon toga ti iako i sam kazes da je arhitektonski i urbanisticki `projekat` los, i uz `ako budu imali sluha` gajis nadu da ce biti POBOLJSAN, ti ga podrzavas??? Totalno apsurdno.

- I trece , ali nista manje bitno. Ne mozes ne ti, nego bilo ko prilaziti ovoj prici parcijalno.
Mislim mozes, ali to je kao kad bih se ja druzio sa lopovom i ubicom, i vikao , pa dobro, jeste on takav, ali prema meni je ljudina, pa ga podrzavam.
Znaci, ili ti nesto valja, pa to podrzavas, ili imas odredjen broj (veci ili manji) zamerki, pa ga NE podrzavas. Makar dok se veci deo tvojih zamerki ne usvoji.

Ja lopovluk ne mogu da podrzim. Mozda sam mator. Mozda sam ja pogresno shvatio ono da `obraz nema cenu`.
Sve i da mi je ceo projekat simpatican, lep, zavodljiv, prijemciv, kao nista sto je gradjeno ili prezentovano do sada,
ja apsolutno nemam toleranciju za pljacku ovakvih razmera i bahatost ekipe koja nije pokusala cak ni da prikrije sve to.


Ako je parola `Ako ne mozes da ih pobedis, ti im se pridruzi` vecinski prevladala u ovoj zemlji, meni ne preostaje nista drugo nego da spakujem i ja neki kofer ili zavezljaj i krenem i ja u potragu nekog drugog prostora za zivot, poput ovih ljudi koji mesecima prolaze kroz nasu zemlju.
Jer ja lopove, bahate bilmeze i nadobudne majmune koji misle da su najpametniji na svetu i da su samo oni bitni, ne mogu i necu nikada podrzavati, bili oni pod zutom, plavom, belom ili crvenom bojom.
 
vradovic":u1m6batp je napisao(la):
Ovo je stvarno hit konacno ces moci od Dorcola do Ade da se vozis a da okolina bude stvarno lepa.
Верујем да већини овде вређаш интелигенцију оваквим коментаром. Поједи сендвич и врати се на блиц, овде ћеш само још већи револт према господару да изазовеш.

direktor":u1m6batp je napisao(la):
Sto nisu ucrvenili ili uplavili biciklisticku stszu dakeko bolje bi izgledalo
Мислиш, пола траке у црвено, пола у плаво? Овако нешто:
SNS-LOGO.jpg
 
vradovic":1ptdk4so je napisao(la):
Ovo je stvarno hit konacno ces moci od Dorcola do Ade da se vozis a da okolina bude stvarno lepa.

Mislim da nećeš moći dalje od Zarićevog mosta.
Znaš, tu će biti gradilište.
Sećaš se, to je onaj stan za koji čekaš u redu prekosutra da uplatiš kaparu.
 
boca-ica":1f6dh6c8 je napisao(la):
Koliko je bogatstvo bilo N. Pašića pre a koliko je bilo na kraju....
a dugo ima još i monumentalni spomenik u centru grada...
jbg... to je cena da se S.A. napokon oslobodi strog (ne)urbanističkog )djubrišta
ko i koliko ce biti dobar... meni ni u djep i ni iz djepa...

Da mene neko pita .. Tu, samo ogroman park bi tu legao kao spoj sa drugom zelenom obalom

Šta sad ... medjusobno prozivanje, optuživanje drugih...
ma dosta mi je deceniskog čekanja da se ukoloni leglo pacova,
zato nek grade sta god... al da i završe, a ne da stanu na pola ....


Dal je moglo bolje , lepše.... sigurno uvek i sve....

Da li je realno ovo što pišeš?
Jel živiš ti u ovom gradu?
Ako imaš određen kvalitet života i to košta x dinara, kakav kvalitet očekuješ za x-y gde je y značajna brojka( ne znamo tačno koja).
Ti se ne voziš ulicama ovog grada, ne koristiš javni prevoz, ne koristiš vodu sa česme, ne koristiš el. energiju, niko tvoj ne ide niti će ići u školu/vrtić, ne koristiš daljinsko grejanje, ne koristiš kanalizaciju, ne koristiš uslugu doma zdravlja?
Ako je tvoj odgovor da na sve ovo ti si 100% u pravu, ali ako makar nešto od ovoga koristiš svakako će ići iz tvog džepa. Postoji mogoćunost i da će nešto iči u tvoj džep ali samo ako budeš imao neke veze sa projektom.

U svakom slučaju 99% beograđana( verovatno i ostatka Srbije) će biti zakinuto, bilo da će kvalitet komunalnih usluga opasti za isti novac koji sada plaćamo, bilo da će iste poskupeti da bi besplatno bile poklonjene gazdinom ortaku.
 
Vrh