Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

relja":1h0ec6pu je napisao(la):
Mobilizacija je bila 1991, a ne 1993.
A bilo kakva osuda nekoga ko je izbegao služenje vojske u miru, i nekoga ko vojnike svoje države naziva "kvislinzima" je - detinjasto :)
Никаквог мира није било 1991. године а данашње ловачко друштво познатије као војска Србије је по свим објективним мерилима квислиншка формација која не служи свом народу већ интересима појединаца, партија и страних држава и која није у стању да очува уставни поредак, независност, целовитости и интегритет Србије.
 
Ne, ne, ne, Delija, ti si taj koji osuđuje...jesi služio vojsku?
 
Veoma prigodno. :lol:

Ali tesko da ce neko od mladjih, sem ociglednih Brodvejskih karakteristika i projekta BNV i samog inserta, odmah prepoznati i ostatak konteksta iz koga insert potice. Kamen temeljac, pohlepa, "izvodjac" koji je nekome pevac fantasticnih kvaliteta, a svima ostalima obicna zaba (ili patka), 2056. godina, kula od 40 spratova, itd. Evo celog crtaca.

http://vimeo.com/50941741
 
arapski investitor":11njwpzn je napisao(la):
Takodje, zgrada poste ima staru fasadu, cemu se nisam nadao (mada sam ocekivao)

cek, cek, kako to "nisi se nadao mada si ocekivao" :D
ili sto bi rekli u Radovanu III, suv i upadljivo debeo - kontroverzna licnost.
 
Zuma":2w00tvub je napisao(la):
U vezi poslednje napomene o renderima, nadam se da primećujete da je u vidljivom delu ovog rendera, sem dve zaštićene zgrade, SRUŠENA ČITAVA SAVAMALA. Do poslednjeg kamena. Čak je i moja pesimistička procena prevaziđena. Evo ažurirane slike koju sam ranije poslao, sa docrtanim plavim krstićima na zgradama koje su na ovom renderu takođe srušene. Crveno je ono za što sam i ranije bio siguran da će biti srušeno.

slide-2.jpg

BraceKrsmanovic1.jpg

Ovaj su deo izabrali za rokanje i punjenje jer vec ima neku infrastrukturu, blizu je centra, i sad joj dodaju infra. Verovatno je to prostor za bocne partijske igrace. Tipa Sutanovac- nekada.
Jedna mi je stvar neverovatna-ni reci o postojecim vlasnicima.
 
Ne znam da li je neko pisao o ovome ranije, izvinjavam se ako jeste.

Naime juce sam prosao pored Zaricevog mosta i primetio da na jednom stubu su izliveni betonski dodaci na onom ravnom delu stuba sto ponekad izvire iz vode i to ce najverovatnije sluziti za dodavanje nove konstrukcije.

Nisam poneo telefon juce stoga nemam slike da vam pokazem.
 
Иначе, сви ови рендери на ком се види уређена обалоутврда игноришу чињеницу да ниво Саве током године осцилира и по 5-6-7 метара.
 
Šta je to?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Неко факултетско теоретисање о логистици изградње БнВ.
 
dedinje":1r97azpe je napisao(la):
... Ili mu jednostavno zavidiš na izvanredno uspešnoj karijeri što narodu nije promaklo pa listom glasa za njega. Postoji izreka da "samo budale nikad ne menjaju svoje mišljenje". Ja se sa njom ne slažem jer poznato je da ljudi često evoluiraju vremenom u političkom smislu...

beskrajno sam zavidan sto nemam tako uspesnu karijeru. Prosto mi je neprijatno sto nisam izazivao versku, nacionanu i politicku mrznju, sto iz moga lika i dela nisu ostale tekovine poput zakona o informisanju, sto nisam usepeo da se obogatim radeci posteno i vredno, sto mom bratu niko nije ukrao identitet, sto moji idoli nisu vitlali pistoljem ispred skupstine, sto nisam usepo da se okruzim ljudima koji su pokupovali diplome, sto nisam drasticno menjao svoja politicka uverenja kao matora konjina vec sam vec kao adolescent znao makar sta je to kucno vaspitanje.

sto se itce evolucije ucili smo u skoli sta je evolucija a sta adaptacija. mozda ce tvoj idol, tj njegovi potomci u sledecim generacijama evoluirati u nesto pristojnije..aca u ovom zivotu moze samo da se adaptira okolnostima i izvuce korist za sebe i svoje bliznje, ne za vas ili mene. usotalom on to uspeno radi vec godinama a zasto i kako ti to ne vidis ili opravdavas to je vec za dublju analizu. spominjanje tvojih (nasih) zenskih potomaka i strah za njihovu cednost spomenuo sam samo kao upozorenje da covek koji je se u par godina adptirao iz seseljevog nosaca torbe sa zardjalim kasikama u domacina tonija blera i velikog prijatelja mocnog seika moze vrlo lako i vrlo brzo postati neko ko ce pozeleti neko novo zabranjeno voce... ne nuzno cerke i unuke, mozda mu budu zanimljiviji muski potomci ili , kako smo debelo u 21. veku, mozda samo pojedini organi.. trebace aci jednog dana novi bubreg a bata anderju mozda novo plucno krilo.. setite se hitlera na kraju krajeva, i on je covek izmedju dva svetska rata imao izvaredno uspesnu karijeru a to svakako nije promaklo nemcima te su listom glasali za njega, dok je moglo da sa glasa, sta je posle bilo svi znamo
 
Interesantan papir o logistici, mada dosta štur.
U najkraćem, ideja se svodi na to da ako dođe do iole masovnije izgradnje u Savskom amfiteatru, logistiku gradilišta treba oslanjati na rečni transport baržama, kako se ne bi davilo gradsko jezgro Beograda i izbegao saobraćajni kolaps,

Sa takvim zaključkom mogu samo 100% da se složim, ali kao što je jasno da sada nema te ulične strukture koja može da podrži građevinske radove nekog velikog obima, isto tako nema ulične infrastrukture koja može da spasi završenu I fazu BNV-a od saobraćajnog kolapsa. A kad se to useli, onda barže više ne pomažu...
 
I meni je ovaj tekst koji je Milos.tro okacio zanimljiv.
Mozda tema na koju nismo do sada obracali puno paznje a to je logistika izgradnje za projekat BnV.

Cini mi se da tekst ne spominje jednu vaznu cinjenicu a to je mogucnost zeljeznice da logisticki podrzi izgradnju i time direktno utice na troskove.

stanislaw":19zcyawp je napisao(la):
... isto tako nema ulične infrastrukture koja može da spasi završenu I fazu BNV-a od saobraćajnog kolapsa. A kad se to useli, onda barže više ne pomažu...

:kk:
 
Ако оставе шине, могу користити и железницу за допремање материјала.
 
Ja Sam se skoro ukljucio na ovaj forum I pre samo 3-4 Dana pohvalio ovaj projekat. Rehisrovao sam se na njihovoj web stranicu I dobio 2 updateA u vezi s kupovinom stana u novim Kulama.
Sad s ovim novim renderom, hvala bogu da nista me kupi... Kontaktirao sam ih preko e maila I zamolio da izbrisu moj email I da prestanu da ni salji update sobzirom da mi ne pada na pamet da uzmem tamo... Od fascinantnog projekta do ovog.... Wow.. Užas... Sledeci render ima da bude još gori...
Veliko razocarenje da se ni Nova vlast ne moze izboriti sa korumpiranim urbanistima Beograda, koji su van svake vizije buducnosti i kontiniorano unistavaju Beograd.....Oni su konkretno unistili biziju BNV SA OGRANICENOM SPRATNOSCU I UDALJENOSCU ZGRADA..... Omg ... Eto Beograd NIKAD se nece otrgnuti i ostace prvincijska prestonica... Žalosno
 
Igor":1m4z32yn je napisao(la):
Koji veliki obim?

Pa kad bi radili celu prvu fazu BNV paralelno, to bi bila značajna logistička operacija (bilo je interesantno gledati kada su u Stepi bili paralelno otvoreni radovi na sedam stambenih blokova, mada je to više bio primer neorganizacije, nego logističke organizacije).

Samo što taj film po svoj prilici nećemo gledati, u najboljem slučaju gradiće tu pilot kulu, pa ako se proda onda sledeći blok itd... Za gradnju prve zgrade mogu i da teraju šlepere Hercegovačkom.
 
DaBo":1mobluha je napisao(la):
Oni su konkretno unistili biziju BNV SA OGRANICENOM SPRATNOSCU I UDALJENOSCU ZGRADA..... Omg ... Eto Beograd NIKAD se nece otrgnuti i ostace prvincijska prestonica... Žalosno

Da li hoćeš da kažeš da bi sa zadovoljstvom kupio nekretninu u nekoj upečatljivoj kuli/avangardnoj zgradi, a smorio si se kad si video da se sve pretvara u samo još jedan Bellvile/Ablok/štagod?
 
To sto me smara su ti beogradski urbanisti.... Njihovo insistiranje na spratnosti, udaljenosti of sledece kule it'd... Eto ti Za primer samo taj novi hotel sto grade na zelenjaku... Pogledaj spratnost u odnosu na ostale zgrade na koje se naslanja... A Još to stari grad... Uzas... Valjda taj hotel ne zaklanja pogled na hram... Kakav kriminal...
 
Evo i strukture stanova (preuzeto sa sajta BWT),po ovim kvadraturama se vidi da će prosečna kavadratura stana biti znatno manja od prosečnih 130kvm,a samim tim i gabariti i spratnost zgrada,što se može naslutiti bar po ovom renderu.
1a.jpg

1d-2e-3b-1.jpg

90.jpg

130.jpg

142-cet.jpg

145-cet.jpg


Ono što mi je takodje zapalo za oko je ova sličica sa gore pomenutog sajta,lokacija bi bila ispred 2 buduće 20-spratnice i usek obale? (koliko se sećam reka bi svojim tokom mogla da "proširuje" usek i potkopava obalu.
1.jpg
 
Što se logistike tiče, reku su zaista koristili, ali samo za pristup gradilištu i prevoz dugačkih metalnih cevi za fundiranje. Njih bi inače bilo teško provući kroz uske ulice ovog dela Beograda. Evo vam jednog pravog usamljenenog ali hladnokrvnog heroja u neravnopravnoj borbi protiv naoružane i neposlušne cevi.

IMG_9406_resize.jpg

IMG_9410_resize.jpg

IMG_9412_resize.jpg

IMG_9413_resize.jpg

IMG_9414_resize.jpg

IMG_9424_resize.jpg


Logistički centar je izabran prosto tako što je neko ošacovao mesto koje je blizu oba gradilišta, reke i puta. Pre toga je projektant prostornog plana, da bi uprostio logistiku i maksimalno skratio pripreme, ucrtao granice blokova tako da ih ovičavaju postojeći putevi. Jedan ka zarđalim kontejnerima kargo terminala, drugi pored obale. Tu onda nije bilo neke velike nauke ili puno izbora, pa je izbran budući blok 13, neposredno u susedstvu bloka 14 gde će početi prva gradnja. To je ovo desno.

IMG_8072c_resize.jpg


Inače, da je projekat drugačije vođen, ovo bi trebao veliki i svečani trenutak, pošto je po počela prva prava grdanja projekta BNV uzvodno od Starog Savskog mosta. Do sada su tu samo rušili. Pošto već imaju dve gotove ulice, upravo su probili i treću, tako da ide granicom između bloka 13 i 14. To je buduća saobraćajnica SAO 4. To znači da sada postoje pristupni putevi na tri strane bloka 14.

IMG_0059_resize.jpg

IMG_0067_resize.jpg


Na teritoriji samog bloka 14, za sada nisu ništa ozbiljnije nasipali (sem malo pored puta), ali je teren izravnat korišćenjem šuta preostalog od rušenja. Na sledećim slikama vidite ivicu izravnatog materjala, tj dokle je on bio dovoljan da održi nivo jednak onom na kome je obalski put.

IMG_0065_resize.jpg

IMG_0069_resize.jpg
 
Ne znam da li je neko danas, primetio, ali ja sam iz kola pri prelasku mosta video crni dim iz ove hale/skladista sto se vidi na poslednjoj slici? Da li neko zna o cemu se radi?
 
Ako vas bolesno velikodušna širina mesta ostavljenog da tuda prolazi ceo grad potseća na prostor ispred Savanove, onda je to zato što to verovatno JESTE ista ta širina koja postoji i tamo. Čuvenih 10 metara. S tim što ovde postoji još 6 Savanova (sa belim krovom), što na obaloutvrdi što na vodi, i nešto što liči na ogromnu kafanska baštu, ili bar vašar na otvorenom, sa druge strane. Uz gigantski tržni centar iza toga. I dve dugačke platforme sa JOŠ kafana iznad. Sad bih voleo da vidim kako će ovuda da provuku i magistralnu biciklističku stazu za Adu Ciganliju, stazu za trčanje i ostale bedne javne sitnice koje na javnoj obali treba da postoje, a da pritom obezbede komotan ulaz kupaca u najveći tržni centar na Balkanu. Verovatno će angažovati izbeglice kao nosače, da im nose pakete sa kupljenom robom iznad glava prolaznika. Ima bre da zavidimo sardinama u konzervi. Kakav divan uvod u buduće pejsaže Beograda, kad Srpska verzija liberalnog kapitalizma počne da se bavi urbanizmom ...

BNVTrzCentSetaliste.jpg
 
Vrh