Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ја имам. У овом недемократском партијском глибу и антинародном систему који је успостављен ни један частан и образован човек не сме себи да дозволи учешће у томе.

Улица да, странке не!
 
Delija":1p8lv5v0 je napisao(la):
spatiotecte":1p8lv5v0 je napisao(la):
Igor":1p8lv5v0 je napisao(la):
Sem Dobrice i jedni i drugi se izlupetase posteno.

Dobrica je obican licemer koji gleda samo svoj interes.

Decko koji se pravi da brani interes naroda a sanja da postane politicar.
Имаш ли доказа за то или неку информацију? Не искључујем такву могућност, посебно не ако га финансира ЕУ али такву оптужбу треба поткрепити нечим.

Pokusao je da saradjuje sa politicarima koje napada.
 
Danas mi se bas posrecilo, upravo sam nasao 100 dinara ispod kauca :D

Sutra ujutru trcim do APR-a da otvorim preduzece "Orlovski Visovi" DOO koje ce do kraja godine izgraditi velelepni soliter u savskom amfiteatru u sklopu projekta Beograd na Vodi.

ov_logo_boxes.jpg


Stanovi ce biti pusteni u prodaju vec prekosutra a siguran sam da ce biti rasprodati istog dana, cim sa brojnim kupcima pogodimo cenu zato pozurite ako hocete kvalitetno da ulozite svoj novac.

Boulogne-Billancourt-Highrise-1.jpg


U ponudi je 70 stanova od garsonjere do petosobnog sa posebnim naglaskom na ekskluzivni trospratni penthaus na vrhu sa pogledom 360°.

004-the-penthouse-view-from-the-luxury-hyde-apartment-building-in-sydney-australia-the-pinnacle-list-600x400-1840.jpg


Tacna lokacija objekta bice objavljena za nekoliko dana, cim drzava prepise odgovarajucu parcelu tik uz reku na moju firmu.

Elem, svima koji imaju pristup internetu, znaju da koriste google images i imaju 100 dinara u dzepu toplo preporucujem da hitno osnuju firmu, i kao i ja ponude stanove na prodaju. Potraznja je ogromna a ne morate ni o cemu da brinete, drzava je u Vama prepoznala nacionalni interes i postarace se o svemu.

Jednistvena prilika koja se ne sme propustiti ! :pob:
 
Hahahaha :D
Extra, bas si me nasmejao, iako je situacija realno alarmantna.

Mozda je adekvatniji naziv 'lesinarov b(r)eg' ;)
Jer sve mi ukazuje na takvo finale...
 
Treba svi da napravimo po jednu firmu i da nastupimo kao konzorcijum. Tako bi sigurno proizveli investicioni bum koji bi samo privukao jos vise investitora. ;) Sta li se dobija za 1000 dinara kapitala :kafa:
 
Зидар

shut-up-and-take-my-money.jpg


spatiotecte":3nz6ks4i je napisao(la):
Pokusao je da saradjuje sa politicarima koje napada.
Јел тајна одакле ти та информација? Да ли је поуздана?
 
Moram nešto da dodam što se tiče registracije preduzeća.

taksa za osnivanje doo je 4.900 dinara. plus na to morate da dodate 1000 dinara za objavu osnivačkog akta.
pored troškova osnivanja treba dodati i troškove za pravljenje pečata, koji su oko 1500 dinara.

da bi firma funkcionisala na mesečnom nivou potrebno je plaćati poreze i doprinose. ako firma nema zaposlenih plaća se na direktora. to onda iznosi oko 6000 dinara mesečno. naravno tu su troškovi održavanja računa kod banke, kao i troškovi knjigovođe, koji variraju od knjigovođe i od toga koliko firma ima faktura, ali neka minimalna cena je oko 50 eura.

jednom godišnje mora se uraditi završni račun i predati u apr i poresku upravu. ako niste pogodili da vam knjigovođa uradi završni gratis, to će vas koštati oko 50 eura. taksa za predaju završnog u apr-u je 4000 dinara.

sve u svemu da bi firma funkcionisala godinu dana potrebno vam je oko 1000 eura.


a što se tiče osnivačkog kapitala.

osnivački kapital ste dužni da UPIŠETE, ali rok za UPLATU osnivačkog kapitala je 5 godina. eagle hills je samo upisao kapital od 100 dinara, nije ga još uplatio. osnivački kapital odma po uplati možete koristiti. ako firma ode u stečaj, a osnivački kapital nije uplaćen, osnivači su dužni da ga uplate.

zašto retko ko upisuje veliki osnivački kapital. zato što je bolje sve raditi kroz pozajmicu osnivača.

na primer osnujem firmu sa kapitalom od 100 dinara i odma uplatim pozajmicu od 1.000.000 dinara. sutra ako firma krene da zarađuje ja tih milion dinara mogu da izvučem sa sve kamatama koje sam pripisao.

da sam to upisao kao osnivački kapital da bih izvlačio pare iz firme morao bih da ih izvučem kao dobit ili kroz platu. a to naravno košta.

zato nemojte uopšte obraćati pažnju na upisan kapital. zato što on zapravo ništa ni ne predstavlja.
 
@delija, direktor
Delio im je vizit karte, poslao je mejl Sinisi Malom u kome mu nudi saradnju.


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
 
Пантограф":2z1yik15 je napisao(la):
Само што су НБГ ипак замислили и пројектовали неки интелектуалци (уз, разумљиво, немало грешака, првенствено услед неукости ултраполитизованог друштва), па је испао солидно
Па то нико не спори, нити сам у том контексту навео пример. Изгледа да се не контамо. ПОента приче је да НБГ као "најуспелије" модернистичко насеље у свету не би могао бити изграђен да није било, као што Делија каже - отимачине приватне имовине.

Delija":2z1yik15 je napisao(la):
Какав СТФ лекс специјалис свега ти?! И ономад и данас се радило о пљачки имовине и ничему другом. У време комуњара приватне имовине а данас отимачини јавне имовине.

Не качи се за буквално значење појма. Отимачина приватне имовине и кршење свих правних корака је био једини начин да се НБГ урбанизује по изворној замисли. Тада се то звала "национализација" а данас, када нема комунизма, то се зове "Lex specijalis". Разлика?
 
Daj spacio budi ozbiljan to mu vise dodje kao za******* cuj poslao mejl djelio vizit karte :)
 
Kako piše Politika prvog dana do 15h javilo se oko 200 "potencijalnih" kupaca, mejlovi itd.
 
TAJKUNI NEZAINTERESOVANI: Nemamo para za stan u Beogradu na vodi
Beograd 07:05, 14.03.2015.
Autor: Sanja Ilić,Silvija Slamnig,Foto: Dragana Udovičić
http://www.kurir.rs/vesti/beograd/tajku ... ak-1703831

Prodaja stanova u budućem naselju u centru počinje u ponedeljak, ali najbogatiji biznismeni nisu raspoloženi da tu kupuju apartmane

BEOGRAD - Većina poznatih srpskih tajkuna i privrednika nije raspoložena da kupi nekretnine u Beogradu na vodi, čija prodaja počinje u ponedeljak, a kao razlog navode nedostatak novca i već rešeno stambeno pitanje.

Bez širenja poseda

Aleksandar Vlahović, predsednik udruženja Saveza ekonomista, objašnjava da ne planira da širi svoju imovinsku kartu.

- Ne kupujem nikakav stan jer nemam para! He-he. Šalim se. Živim u onome što već imam i nemam planove da širim svoj posed. Ali i bez moje preporuke, biće zainteresovanih - rekao je on.

Već imaju stan

Filip Cepter, osnivač i predsednik „Cepter internacionala“, kaže da nije upoznat s detaljima pretprodaje.

- U svakom slučaju, kupovati zasigurno neću jer ni sa onim što imam ne znam šta bih - rekao je on.Ima i onih koji smatraju da su najavljene cene od 2.000 do 3.000 evra po kvadratnom metru veoma povoljne za stanove u prvim stambenim kulama Beograda na vodi. Jedan od njih je vlasnik „ITM kompanije“ Toplica Spasojević.

- Imam rešeno stambeno pitanje, pa nema potrebe za takvom kupovinom. Svakako je reč o dobroj investiciji jer je u pitanju budući centar Beograda, s pogledom na reku, pored velikog šoping-mola - rekao je Spasojević.

Preporuka partnerima

Veselin Jevrosimović, vlasnik kompanije „Komtrejd“, navodi da on neće pazariti stan, ali da će preporučiti poslovnim saradnicima i prijateljima.

- Već imam obezbeđeno stambeno pitanje, ali ću stranim partnerima i kompanijama savetovati da se opredele za ulaganja. Pogotovo sad dok su objekti u projektnoj fazi - istakao je on.

Dragan Đurić, vlasnik „Zekstra grupe“, takođe nije zainteresovan za kupovinu.

- Nisam vam ja među najbogatijim Srbima. Iskreno, nisam razmišljao o toj kupovini, zaista. Sad nemam vremena da više pričam o tome - kratko je rekao Đurić.

Uprkos tome što tajkuni nisu zainteresovani, premijer Srbije Aleksandar Vučić nedavno je rekao da će već prvog dana biti prodato 2.000 apartmana u Beogradu na vodi.

Srđan Knežević
KUPIĆU LOKAL

Srđan Knežević, vlasnik „Knez petrola“ i „Knez agrara“, jedini je biznismen koji nam je juče rekao da planira da kupi nekretninu u ovom prestižnom kompleksu.

Da, imamo plan da kupimo objekat u Beogradu na vodi. Vrlo smo zainteresovani, samo čekamo da vidimo ponuđene lokacije i naravno cene - rekao je Knežević za Kurir.
 
Kupovace po komandi jos ce i sjedista firmi tu da presele ako se ikad ista izgradi
 
direktor":15uvrgx3 je napisao(la):
Daj spacio budi ozbiljan to mu vise dodje kao za******* cuj poslao mejl djelio vizit karte :)

Dobrica se gurao tamo, hocu reci da je aktivno trazio da saradjuje sa njima u vezi BNV.
Zeleo je da igra neku ulogu u tom projektu, da bude neki faktor.
Ti mislis da ne bi pristao da su mu ponudili da saradjuje sa njima? Naravno da bi.

I naravno da su ga odbrusili jer je on njima totalno nebitan.
 
Aman, prestanite već jednom da vrednost argumenata ili angažovanja procenjete po etičkim kvalitetima ljudi. To je prisutno odkad ja pratim Beobuld. Jel rekao nešto tačno? Ako jeste, to je sve treba da nas interesuje. Argumentum ad hominem je logička greška. Zabranjen u ozbiljnoj diskusiji i među obrazovanim ljudima. Šta smo mi? Moralna policija? U odnosu na laike, ljudima od struke i iskustva treba da posvećujemo srazmerno veći deo svog vremena i pažnje, bez obzira kakvi su u ličnom pogledu. To je zato što potencijalno mogu dati kvalitetnije komentare ako im je to u interesu. Ako su pri tome još i visoko moralne osobe, to samo povećava verovatnoću da je to nešto kvalitetno, ali ništa više od toga. Niti su ovi poslednji nužno u pravu, niti ovi prvi nužno greše. Kad postoje argumenti, priče kakav je ko čovek su besmisleno gubljenje vremena i odvlačenje pažnje. U kojoj je meri to što je neko rekao kvalitetno formulisano i obrazloženo? To je sve što je sada važno.
 
stf":277rf9aq je napisao(la):
Не качи се за буквално значење појма. Отимачина приватне имовине и кршење свих правних корака је био једини начин да се НБГ урбанизује по изворној замисли. Тада се то звала "национализација" а данас, када нема комунизма, то се зове "Lex specijalis". Разлика?

.. je u tome kako će biti raspoređena korist od jednog nepravednog poteza. Široko ili usko? Na elitu ili na masu? Šta je opšta korist? Da li oni koji imaju moć da donesu takvu odluku nju koriste da korist usmere sebi i uskom krugu sa kojim imaju dil? Da li time krše trenutno važeće zakone, njihov duh i najbolju praksu, ili rade u skladu sa svuda jednako primenjivanim, u tom trenutku važećim zakonima i političkim verovanjima? Šta možemo reći o koristi od Novog Beograda, a šta možemo reći o koristi od ovog projekta u obliku u kome se sada nameće? Neko će uvek biti oštećen, ali koji su u konkretnim projektima bili neposredni motivi vlasti, a pre svega projektanata, i koje su štete ili koristi po sve ostale? U tome je razlika.
 
Eagle Hills, as a prestigious company, for its Belgrade office, is looking for an experienced professional to fill the following position:
Cost Manager
https://poslovi.infostud.com/posao/Cost ... lls/116812
Development Manager
https://poslovi.infostud.com/posao/Deve ... lls/116813
Executive Assistant
https://poslovi.infostud.com/posao/Exec ... lls/117106
Oracle ERP Coordinator
https://poslovi.infostud.com/posao/Orac ... lls/116799
PR & Communications Manager
https://poslovi.infostud.com/posao/PR-C ... lls/116800
Property Sales Advisors/Savetnici za prodaju nekretnina
https://poslovi.infostud.com/posao/Prop ... lls/116802
Senior Accountant
https://poslovi.infostud.com/posao/Seni ... lls/116803
 
Zuma":dzzp0io6 je napisao(la):
.. je u tome kako će biti raspoređena korist od jednog nepravednog poteza. Široko ili usko? Na elitu ili na masu? Šta je opšta korist? Da li oni koji imaju moć da donesu takvu odluku nju koriste da korist usmere sebi i uskom krugu sa kojim imaju dil? Da li time krše trenutno važeće zakone, njihov duh i najbolju praksu, ili rade u skladu sa svuda jednako primenjivanim, u tom trenutku važećim zakonima i političkim verovanjima? Šta možemo reći o koristi od Novog Beograda, a šta možemo reći o koristi od ovog projekta u obliku u kome se sada nameće? Neko će uvek biti oštećen, ali koji su u konkretnim projektima bili neposredni motivi vlasti, a pre svega projektanata, i koje su štete ili koristi po sve ostale? U tome je razlika.

Не, разлика је далеко простија. То је разлика између диктаторског комунизма и помахниталог капитализма. Нема ту апсолутно никакве компликоване филозофије.
 
Imam jedno pitanje.
Dakle ako pretpostavimo da ovi ludaci (neuka vlas) stvarno krenu da rade nesto, da li je realno moguce uraditi tu kulu, dva stambena objekta i trzni centar, a da funkcionisu.
Tj da konkretizujem, da li je moguce da objekti imaju kanalizaciju vodi i slicno a da to bude uradjeno prema propisima i prema nekom planu?
Kazem jer mi je neverovatno da se pre infrastrukture rade objekti?
 
Galeks":d9hve77j je napisao(la):
Imam jedno pitanje.
Dakle ako pretpostavimo da ovi ludaci (neuka vlas) stvarno krenu da rade nesto, da li je realno moguce uraditi tu kulu, dva stambena objekta i trzni centar, a da funkcionisu.
Tj da konkretizujem, da li je moguce da objekti imaju kanalizaciju vodi i slicno a da to bude uradjeno prema propisima i prema nekom planu?
Kazem jer mi je neverovatno da se pre infrastrukture rade objekti?

Već je rađeno, tako da nije neverovatno - Altina i slična naselja.
Sve uz blagoslov, bolje reći podsticaj, lokane vlasti.
Ekipa je ista, samo su objekti veći.
 
milos.tro":jetoif3a je napisao(la):
Kako piše Politika prvog dana do 15h javilo se oko 200 "potencijalnih" kupaca, mejlovi itd.

95% ljudi kao mi iz zaje*******ancije se prijavili, ako ovo arapi vide ima stvarno da izgrade :laugh: :lool:
 
Vrh