Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Dzaba sve ovo ako staro sajmiste ostane u nedogled u stanju i obliku u kakvom je, jer imacemo jednu nedopustivo nedovrsenu celinu u najznacajnijem delu svakog grada u svetu koji izlazi na reke a koja ce u jednom delu urbanisticki zasijati i zaziveti a u drugom ce liciti na divlje naselje! u stvari sve to tamo i jeste divlje ako se ne varam. Staro sajmiste i autokomanda ce ostati dve rupe u gradu koje ce tek sad izgradnjom BNVa da bodu oci, a narocito staro sajmiste. Izgradnjom starog sajmista konacno bi se urbanisticki i gradjevinski dovrsilo, popunilo i sredilo samo jezgro grada tj. ceo taj krug savski amfiteatar - staro sajmiste i ako pogledate Beograd iz bilo koje perspektive upravo je ta rupa u samom centralnom delu grada ono sto vec decenijama bode oci i izaziva cudjenje.
 
U Savamali se nesto gradi, cuvar kaze restoran ! Zna li ko o cemu se ovde radi ?

20140804054223.jpg


20140804054007.jpg
 
Restoran?
Pa to je zeleni pojas između pruge i šetališta.
Opet neki predimenzionisani kiosk na zelenoj površini?
 
Postoji li gradjevinska tabla , da se zovne inspekcija , ko je i zasta dao dozvolu , na sred selene povrsine strasno
 
Nema gradjevinska tabla, ja sam mislio da kopaju samo i provlace neke instalacije kroz zemlju a onda sam pogledao preko ograde i video da su u pitanju mnogo veci radovi, cuvar kaze grade restoran a ovo jedino ima smisla ako je deo Beograda na Vodi u suprotnom ne razumam o cemu se ovde radi !?
 
pa tek ako je deo BNV-a nema smisla posto je cuvena faza 1a predvidjena na sasvim drugom mestu,, drugo, ako je BNV spao sa objekata koji ce svojim dimenzijama biti lideri u regionu na restoran tipa 6 topola onda neko treba malom i vesicu da javi da se ne sramote vise nego sto im je to u opisu radnog mesta..
 
Stvarno grade restoran ! Nema smisla da ovo gradi bilo ko drugi sem drzave ili arapa tako da ... GRADNJA BEOGRADA NA VODI POCELA !!! :gobb:
 
Kakav bre restoran jbt !!?

Ako su poceli Beograd na vodi sa restoranom nek im je alal vera, hahahahaha..

Ma, moracu to da proverim idem sad bajsom dok ne pocne oluja!
 
Kiosk urbanizam (tj izdavanje papira i dozvola podobnima i platežnima) se nastavlja.
Zelena površina za koju niko normalan do sada ne bi pomislio da gradi na njoj niti da bi neko pošten izdao dozvolu za bilo kakvu gradnju - postaje gradilište.

Za potrebe restorana će biti neophodan prilaz za dostavna vozila, parking za automobile gostiju koji će preko pružnog prelaza, iz Hercegovačke, voziti i na kraju parkirati i na šetalištu i biciklističkoj stazi.
 
PredragT":343qref7 je napisao(la):
Stvarno grade restoran ! Nema smisla da ovo gradi bilo ko drugi sem drzave ili arapa tako da ... GRADNJA BEOGRADA NA VODI POCELA !!! :gobb:

Meni ovo više liči da neko (uz pomoć određenih političkih veza) pokušava da nešto zbudži kako bi se kasnije omastio kroz eksproprijaciju :(
 
Video sam to još prošle nedelje, ali nisam obratio preveliku pažnju, pretpostavljao sam da se radi o možda nekim
radovima na infrastrukturi, zamena vodovodnih cevi, instalacije ili slično.

Ni na kraj pameti mi ne bi palo da se neko setio a još gore dobio dozvolu da gradi ovde, naježio sam se.

Ako stvarno nikne neki kiosk/montažni objekat restoran onda smo stvarno dotakli dno dna.

Toga nije bilo ni u najcrnjim devedesetim, u stvari bilo je kada je Šešelj onomad davao dozvole
za kioske i kućice na zemunskom keju.

U svakom slučaju, ne miriše na dobro. Nadam se da grešim.
 
preruseni Seseljevci na vlasti, sta ocekivati drugo... neko ce samo kad krene ciscenje terena da izvuce pare od eksproprijacije, a do tad ce imati kafanu, marinu,restoran, itd,itd...
 
Bože, da li je moguće da je stvar ovako jednostavna, a da je opet niko od nas nije video? Možda je čitava poenta u baš KORIŠĆENJU neizgrađenog zemljištu, ne u eksproprijaciji? Proći će decenije dok se čitav SA ne popuni. Ko u međuvremenu koristi rasčišćeni prostor, i za šta? To je direktno prekopirani slučaj Zemunskog keja. Predstavi se render sa bog zna koliko zelenih površina, šetališta, biciklističkih staza i sličnih lepota. Na kraju, tobože zbog sukoba oko ulice, stvar završi tako što ČITAV prostor na keju koriste privatnici za kafane. Nigde ničeg drugog nema, sem parkinga za goste, naravno. NULA kvadratnih metara javnog prostora. Ovi plaćaju poreze pa opština zarađuje, kafane obrću pare, pa svi savršeno srećni, i ne pokazuju ni grama želje da nastave radove na keju. Kome su još bitna prava građana? Tako i ovde ladno može da nikne čitavo improvizovano naselje tobože privremenih restorana, sportskih terena i sličnih objekata, budući da je zemljište "isuviše skupo da bi stajalo neiskorišćeno" dok se ne "pripremi izgradnja". E sad, to što će mnogi umreti pre nego što se izgradnja na tom mestu započne, to je druga stvar. Radikali još nisu vratili ni Zemunsku kapetaniju, tamo gde su ranije bila venčanja.
 
arsa.arsa":2reb99k2 je napisao(la):
preruseni Seseljevci na vlasti, sta ocekivati drugo... neko ce samo kad krene ciscenje terena da izvuce pare od eksproprijacije, a do tad ce imati kafanu, marinu,restoran, itd,itd...

Заправо београдска администрација јесте интересна групација намештеника свих фракција свих партија које су биле на власти последњих 30 година..
Незрело смо друштво за демократски систем ево и после 210 година од обнове државе.
Једино за диктатуру меритократије..
 
Bivis":3htlcggn je napisao(la):
...
Toga nije bilo ni u najcrnjim devedesetim, u stvari bilo je kada je Šešelj onomad davao dozvole
za kioske i kućice na zemunskom keju.
...


Zapravo, sve vreme je na delu isto ponašanje, samo što je izgleda konačno ponestalo placeva (tj vlasnici traže ogromne sume) i ostali su samo ovakvi travnjaci koji verovatno nisu formalno definisani kao zelene površine, pošto nikom normalnom nije padalo na pamet ideja da se bilo šta gradi tako blizu Save... a u ostalom i - pruge.
 
Stvarno cudno, nigde nikakvo obavestenje a ja cuvara ne vido danas. Posmatrao sam i sa starog mosta, ma meni to deluje kao postavljanje cuvarkuca ili sl. kakav crni restoran onde ili neka divlja gradnja, ma nemoguce
 
- Жвалави Гебелс
check.gif


- Мали Слоба
check.gif


- Јуловски ретард
check.gif


- Општа беда
check.gif


- Општа пљачка
check.gif


- Општенародно слепило и веровање великом вођи
check.gif


- Србија на коленима, разорена и понижена
check.gif


- Деца се убијају по улицама
check.gif


- Држава све мања, партија и обећања све већа
check.gif


- Дивља градња на сваком кораку, цели град смрди на ћевапе и кобасице
check.gif


Фале још млади бизнисмени по ћошковима са говорном маном (д'визе, д'визе, д'визе,двзе, двзе...) и то би било то. :kafa:
 
Delijo ima i tih ''mladih'' biznismena na bulevaru sto valjaju devize, tj. varaju ljude. Uglavnom rade subotom popodne i nedeljom kad
su menjacnice zatvorene. A licno sam video kako se pozdravljaju i caskaju sa policajcima koji "kao'' tuda patroliraju. A od tih takozvanih ulicnih biznismena ne bih orah iz ruke uzeo a kamoli menjao novac kod njih, ali sta ces postoje ovce koje neko shisha.
Tako da je i ta tacka cekirana nemoj da se brines.
 
PredragT":3506xlkv je napisao(la):
U Savamali se nesto gradi, cuvar kaze restoran ! Zna li ko o cemu se ovde radi ?

Ako ovde može restoran onda ne vidim što ne bi mogao i u Karađorđevom parku ispred Hrama.
A i ne vidim zašto bi se zaustavili ovde kad se zeleni pojas proteže sve do Beton hale.

eIy7lYw.jpg
 
Jel postoji šansa da je neko vlasnik te parcele? Pa da pokušava da se ovajdi od arapa? Ili je čista mutljavina? Ili su sami arapi?
 
Gorstak89":gdvzjrj0 je napisao(la):
Jel postoji šansa da je neko vlasnik te parcele? Pa da pokušava da se ovajdi od arapa? Ili je čista mutljavina? Ili su sami arapi?

A možda su počeli da zidaju ovu zgradu? :wink:

z6kb0qG.jpg
 
Gorstak89":2cvun76r je napisao(la):
Jel postoji šansa da je neko vlasnik te parcele? Pa da pokušava da se ovajdi od arapa? Ili je čista mutljavina? Ili su sami arapi?
У питању је парцела 438/1 и власник може бити само држава.

mikmc2.jpg
 
Preteče me STF
Podaci sa katastra za parcelu 438/1

Број парцеле Бр.дела парцеле Површина m² Улица/Потес Начин коришћења земљишта Врста земљишта
438/1 1 11.499 БРАЋЕ КРСМАНОВИЋА НАСИП ГРАДСКО ГРАЂЕВИНСКО ЗЕМЉИШТЕ

1. Подаци о парцели

Потес / Улица: БРАЋЕ КРСМАНОВИЋА
Број парцеле: 438
Подброј парцеле: 1
Површина m²: 11499
Врста земљишта: ГРАДСКО ГРАЂЕВИНСКО ЗЕМЉИШТЕ
Бонитет:
Број листа непокретности: 819
Број плана: 7
Подаци о делу парцеле
Број дела: 1
Култура: НАСИП
Имаоци права на парцели
Назив: РЕПУБЛИКА СРБИЈА
Адреса: *
Матични број: *
Врста права: СВОЈИНА
Облик својине: ЈАВНА СВОЈИНА
Обим права: ЦЕЛО ПРАВО
Удео: 1/1
 
Vrh