Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Da, te zgrade imaju okej spratnost u skladu sa okruženjem, nisu nehumani neboderi. Imaju park iza i unutrašnje dvorište ispred. U njima nema studia tako da neće biti puno ni Airbnb-ova. Takodje su podeljene u tri lamele pa i manja gužva u liftovima. Rekao bih u najgorem slučaju na nivou bilo koje NBG novogradnje.

A deo oko izbeglica je najzanimljiviji. Izbegle porodice se izjednačavaju sa nekakvim uličnim beskućnicima gde zgrade koje su namenjene njima treba da izgledaju socijalno i ogavno. Nivo svesti našeg društva.
 
Nije mi jasno koja je logika u BnV-u da se soliteri grade uz reku, dok niže zgrade dalje od reke, kao ove uz Savsku. Zar nije logičnije da su pravili manje zgrade uz reku, i da je tu bio najskuplji kvadrat, a da su soliteri građeni dalje od reke, gde bi kvadrati na višim spratovima onda bili skuplji jer bi imali pogled na reku. Ovako su potpuno zazidali pogled na reku onima koji su dalje od reke, a i vizuelno napravili zid od solitera kad se gleda sa reke.
 
Ako prodaš stan u 5-spratnoj zgradi po 4 puta većoj ceni nego stan u 20-spratnici jer je manja ponuda takvih stanova i samim tim se može prodati po većoj ceni, onda ti je profit isti, zar ne? Pri čemu stan u 20-spratnici nikad ne može u Beogradu da bude de-lux stan kao što je stan u 5-spratnici.
 
Nije mi jasno koja je logika u BnV-u da se soliteri grade uz reku, dok niže zgrade dalje od reke, kao ove uz Savsku. Zar nije logičnije da su pravili manje zgrade uz reku, i da je tu bio najskuplji kvadrat, a da su soliteri građeni dalje od reke, gde bi kvadrati na višim spratovima onda bili skuplji jer bi imali pogled na reku. Ovako su potpuno zazidali pogled na reku onima koji su dalje od reke, a i vizuelno napravili zid od solitera kad se gleda sa reke.

Ovo je jedan od najboljih komentara na temi o BnV! BRAVO!
Suština celog problema BnV zašto nije dobro ispao estetski.
 
Зграде за масовно становање просто нису луксуз. Боље да су направили нешто попут кућа у низу, лукс дуплексе, 4 спрата максимално, и да су ударили лепу цену.
 
Ako prodaš stan u 5-spratnoj zgradi po 4 puta većoj ceni nego stan u 20-spratnici jer je manja ponuda takvih stanova i samim tim se može prodati po većoj ceni, onda ti je profit isti, zar ne? Pri čemu stan u 20-spratnici nikad ne može u Beogradu da bude de-lux stan kao što je stan u 5-spratnici.

Pa, ne mora visoka spratnost da znači da je stan loš. To je priča od ranije, kada ljudi nisu hteli da kupuju stanove na visokom spratu, da ne bi imali problem, ako im se npr. pokvari lift. Ne znam, meni ove crveno sive kutijice u Savskoj deluju bez veze - 4-5 spratova, pored prometne ulice - buka i prašina. Takve zgrade su se gradile po Holandiji, pre 20-30 godina.

Na višim spratovima nema buke i toliko prašine + imaš bolji pogled.

Ove kutijice mi ne deluju kao nešto što bi moglo da košta 10k EUR... Niti lokacijski, a ni po izlgedu. Glupost.

Nisu sve zgrade u BnV super-lux kao što ih ovde predstavljaju, u nekima je kvadrat jeftiniji nego u drugim novogradnjama po Beogradu.
 
Pa ako bi gledali realnu tržišnu cenu, troškovi akvizicije zemljišta 0 (već sa tim su u ogromnom plusu ispred svih ostalih investitora, tj. plusu za sebe, jer taj deo uzme u startu 600+ evra po kvadratu), troškovi izgradnje za ovaj kvalitet su max 1300 evra (realno bliže 1000 za ovakve veće projekte), a uz priključke i građevinsku (gde sam isto dao podatak da imaju povoljniji položaj za naknadu za uređenje građ. zemljišta, koja im se prebija kroz izgrađenu infrastrukturu, ali im se obračunava 100% a a redovan tretman je 60% ako nisi od "nacionalnog interesa", tako i tu imaju za 40% plus u odnosu na druge), tu su i manji troškovi izrade projekta, marketinga i prodaje, neplanirani itd. Tako da oni siguran sam već na 2200 imaju dobit, a konačna cena je 100+% dobit.

Eto uz neke dorade ovo je mogao biti dobar sistem za izgradnju socijalnih jeftinih stanova pa da učešće države u ovom projektu ima smisla, umesto toga dobijamo ekstra bogaćenje pojedinaca od državnog dobra.
 
- Цена по квадрату наводног београда је у распону 800-1300 по м2. Додајмо маркетинг, пројектовање и прикључке и долазимо до прфита од 200-300%.
- Овакве мале, соц терасе на високим објектима после неког 10-12ог спрата су мање-више неупотребљиве и непријатне за боравак на њима. Једино на бњ резиденсу оне велике каскадне терасе имају некаквог смисла.

Социјална, неквалитетна градња, катастрофални урбанизам али на најбољој могућој локацији и то је једино што држи ову грозоту у животу, тај просторни ресурс који су нам отели. Ако им после овога прође и злочин на сајму овај град је готов, изакан и истрошен од стране најгорих.
 
E spat mogli smo imati kvart za izložbu i ponos i da se dobiju javni objekti potrebni gradu ali za tako nešto nije bilo sluha i da se dovedu poznati arh i sveta imena uz domaće pa potez od ade cignalije do ade huje da se reurbanizuje skroz i uklopi sa gradom...
Uradi raster ulica zelenila javnih objekata poslovanja stanovanja ali vizija ne postoji...
 
Da, te zgrade imaju okej spratnost u skladu sa okruženjem, nisu nehumani neboderi. Imaju park iza i unutrašnje dvorište ispred. U njima nema studia tako da neće biti puno ni Airbnb-ova. Takodje su podeljene u tri lamele pa i manja gužva u liftovima. Rekao bih u najgorem slučaju na nivou bilo koje NBG novogradnje.

A deo oko izbeglica je najzanimljiviji. Izbegle porodice se izjednačavaju sa nekakvim uličnim beskućnicima gde zgrade koje su namenjene njima treba da izgledaju socijalno i ogavno. Nivo svesti našeg društva.
Brate, ovako u Svedskoj izgledaju zgrade gde smestaju izbeglice. Taj nivo kvaliteta i arhitekture. Nista protiv izbeglica ili kako se moderno kaze - migranata, sta vise, samo pricam o kvalitetu i izgledu koji se prodaje kao lux u okviru naselja koje ce kao pokrenuti ekonomiju citave zemlje.
 
:D:D:D:D stanovi u tim zgradama su buducih 10k po m2 i najpozeljnije mesto za zivot!
Jupi, bogati ce postati jos bogatiji ako odluce da prodaju stan koji su kupili..

Kakvu korist imaju Beogradjani i gradjani Srbije od toga? A dobili su bezlicne kocke na najlepsem mestu u gradu.

Dobro, potrudili su se, jednu kocku su obojili u crvenu boju.
 
Ovde se bar ne može reći da nisu vodili računa o uklapanju u okolinu.
Итекако се може рећи. Отворена блоковска дворишта су окренута ка граду, а петалишни фронт ка БНВ… а по потању околинеж онимће трк околини да уклапају са БНВ.
 
1000010262.jpg
 
Шеталиште је пуно људи, што је свакако позитивно, али чак и на најширем делу они постављају столове и импровизане надстрешнице кафића у приземљу тржног центра.
Прве две зграде, Терасе, оне које се граде иза Куле, Кула, Галерија изгледају пристојно, такође Ариа и Тера нису лоше испале. Виста и близанци би боље изгледали да је коришћена имитација стакла попут ( ваљда је то у питању) тамних фасадних панела на Терасе згради за површине око прозора и стаклених површина.
Први пут сам видео да је глисер привезан на оном пристан код зграде Терасе, било би лепо да буде више искоришћен, грање више није накупљено тамо, али јесте код пасареле код Бетон хале.
Део код Саванове је непотребно коментарисати.
IMG_20241025_155905_940.jpg

IMG_20241025_160030_817~2.jpg

Београђанка у друштву Бнв.
IMG_20241025_155325_341.jpg

Да ли остаје стуб моста са муралом ( девојчица и маслачак)?
 
- Цена по квадрату наводног београда је у распону 800-1300 по м2. Додајмо маркетинг, пројектовање и прикључке и долазимо до прфита од 200-300%.
- Овакве мале, соц терасе на високим објектима после неког 10-12ог спрата су мање-више неупотребљиве и непријатне за боравак на њима. Једино на бњ резиденсу оне велике каскадне терасе имају некаквог смисла.

Социјална, неквалитетна градња, катастрофални урбанизам али на најбољој могућој локацији и то је једино што држи ову грозоту у животу, тај просторни ресурс који су нам отели. Ако им после овога прође и злочин на сајму овај град је готов, изакан и истрошен од стране најгорих.

Pozdrav sa neupotrebljive i neprijatne za boravak soc terase sa 22og sprata.

thumbnail_IMG_6695.jpg


Цена по квадрату наводног београда је у распону 800-1300 по м2. Додајмо маркетинг, пројектовање и прикључке и долазимо до прфита од 200-300%.

Konkretno sto znam od izvodjaca direktno jeste da se Kings Park Residences gradi po principu kljuc u ruke i da je dogovorena cena za gradnju cele zgrade sa infrastrukturom i opremanjem stanova iznosi 50.000.000 Eura.

Zgrada ima 233 stana. Prosek kvadrata 85 po stambenoj jedinici sto je ukupno 19805 kvm prodajnih povrsina (ne racunajuci hodnike garaze itd). Cena gradnje po kvardatu izadje otprilike 2.524 Eura. Prodaje se u proseku oko 3.500 Eura kvadrat znaci zarada im je oko 20.000.000 Eura na stanovima.

Takodje imaju 257 parking mesta koje prodaju po 20.000 Eura sto je vrednost 5.140.000 Eura.

Na ovo se sve placaju takse i porezi tako da realno da ce na toj nekretnini na ulozenih 50 miliona zaraditi izmedju 15-20 miliona.

Apsolutno zaradjuju po svakoj stambenoj jedinici i to je u redu s obzirom da niko ne bi radio za dzabe. Ali mislim da je stvarno glupo pricati tipa o nekim cenama kvadrata od 800-1300 Eura jer stvarno zvuci smesno. Meni je jasno da ljudi ne vole ovaj projekat iz mnogo objektivnih razloga ali mislim da ima dovoljno materijala za kritiku da ne moraju da se pisu gluposti. Ovo me je podsetilo na onaj pamflet za poziv na protest protiv rusenja hotela Jugoslavije gde su nacrtali ekstra parkinge da bi pojacali svoje argumente.
 
Konkretno sto znam od izvodjaca direktno jeste da se Kings Park Residences gradi po principu kljuc u ruke i da je dogovorena cena za gradnju cele zgrade sa infrastrukturom i opremanjem stanova iznosi 50.000.000 Eura.

Zgrada ima 233 stana. Prosek kvadrata 85 po stambenoj jedinici sto je ukupno 19805 kvm prodajnih povrsina (ne racunajuci hodnike garaze itd). Cena gradnje po kvardatu izadje otprilike 2.524 Eura. Prodaje se u proseku oko 3.500 Eura kvadrat znaci zarada im je oko 20.000.000 Eura na stanovima.

Takodje imaju 257 parking mesta koje prodaju po 20.000 Eura sto je vrednost 5.140.000 Eura.

Kings i Queens radi isti izvođač (na istom su plotu i dele građevinsku dozvolu). Te 2 zgrade imaju ukupno 341 stan (i 25.476 m2 u stanovima, 75m2 u proseku po stanu). Jesi siguran da je ključ u ruke samo za Kings Park?

EDIT: Ima mnogo više parking mesta, 378 koja su se prodavala po 24k EUR. Cena m2 retko kog stana u te 2 zgrade je bila ispod 3.500 (njih 25 je bilo jeftinijih od 3500 po m2), a prosek je skoro pa tačno 4.000. Beograd na vodi će prihodovadi malo preko 90 miliona evra od prodaje stanova i garažnih mesta u ove 2 zgrade. To su javni podaci sa CEOP-a i iz registra cena nepokretnosti.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav sa neupotrebljive i neprijatne za boravak soc terase sa 22og sprata.

Pogledajte prilog 217170



Meni je jasno da ljudi ne vole ovaj projekat iz mnogo objektivnih razloga ali mislim da ima dovoljno materijala za kritiku da ne moraju da se pisu gluposti. .

Ovo je dobro rečeno.

Ali teško je mnogima sročiti konstruktivnu kritiku, pa je puno lakše spamovati ponavljanjem istih besmislica na 1800+ strana.

Sa jedne strane dežurni pljuvači spamuju i hrane svoj ego, a ispod radara prolaze možda bitnije stvari.

PS: Fin pogled. To je prednost visoke spratnosti.
 
Vrh