Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ma nema nista od toga, lazu zbog izbora. Nikad tu skola i vrtic nisu planirani niti ce biti.
Ne znam, posle lopate u zemlji, nema nazad

1-253.jpg


Sta ce sad, da popunjavaju ovu rupu sto je Ana iskopala i grade nesto drugo?
 
Koliki hejt neverovatno. Sa kojim ciljem? Da se omalovazi neko ko je zaista dao solidne rezultate rada i to na temi koja nema veze sa politikom.

Osim sto je BillHicks pohvalio render ni jedna jedina pohvala za izgradnju, skole, vrtica, planiranog metroa, nove full saobracajnice, prelepo uredjen taj deo grada. E to je razlog zasto glasaci sve vise misle da je opozicija "prozujala" u glavi. Hejtovanjem svega da bi se hejtovalo zapravo gurate neopredeljene da odu na drugu stranu. Umesto da kazete wow kako razvlajuju ovaj Beograd na vodi svaka im cast. "Voleo bi da kod mene u Borci krenu da grade" (i to je legitimo), ili na primer "kada li ce da se pozabave sa deponijom u Vinci". (jasno kao dan), ne bitno je da mrznja kulja iz glave. Izgleda da je praksa fokusirati se samo na negativnost i od pozitivnog praviti negativno. Ocigledno je da vecina nema zapadnog isksutva, gde se politicarima placa da bi dosli a ovi kod nas rade bukvalno iz ostrascenosti.

Steta sto se diskusija pretvara u politicku svaki cas a sve sa ciljem da se negativno predstavi vladajuca elita koja stvarno barem sto se tice ove teme radi vrlo dobro i to ceo grad vidi.
 
Steta sto se diskusija pretvara u politicku svaki cas a sve sa ciljem da se negativno predstavi vladajuca elita koja stvarno barem sto se tice ove teme radi vrlo dobro i to ceo grad vidi.

Ceo grad to vidi, kako da ne, zato su imali one konvoje autobusa glasača iz RS i unutrašnjosti što su im menjali prebivališta, zato romima plaćaju 3k dinara za glas, ucenjuju ljude iz javne uprave da im obezbeđuju kapilarne glasove itd. To sigurno rade vlasti sa dobrim rezultatima koje narod podržava.

A svakako, na konto teme BNV, ti optužuješ druge na temi da su puni hejta, a zapravo dva SNS bota i ti na ovoj temi nećete da uvažite nijedno mišljenje koje nije pozitivno o BNV, nego samo "hejt hejt". To je zapravo suštinska neiskrenost sa tvoje strane jer ne dozvoljavaš da se o vlasti i ovom projektu ništa negativno napiše, odma je to opoziciona propaganda i mržnja.
 
Ja pricam sa raznim ljudima i svi koji su iskreni mi kazu wow neverovatno samo je mnogooo skupo. Takvi su najcesci komentari. Kada naletim na nekoga ko je u nekoj stranci e onda naletim na komentare tog tipa (ali iskreno retko). Uglavnom su vrlo pozitivna misljenja. Prosto ova tema ne oslikava realnost a realnost je da su ljudi odusevljeni. Naravno uvek moze bolje. Cak i medju stanarima BNV imas nezadovoljnih oko 5% do umereno nezadovoljnih do 10%. To je normalno ali ovako negativno ostrascenih bukvalno samo pojedinci koji imaju politicku konotaciju.

Koga god sam doveo iz inostranstva (sto nasih sto pravih recimo amera) ili da je dosao kod mene ili da je u poseti ovako, rekao je WOW sta je ovo. Neverovatno i bukvalno odusevljenja na sve strane ali u redu ti sad to mozes da ne verujes ili verujes kako god.

Kao da svet na ovoj temi vidite iz prizme 90tih. Nisu vise 90te ovo je sad neka nova moderna Srbija.
 
Koliki hejt neverovatno. Sa kojim ciljem? Da se omalovazi neko ko je zaista dao solidne rezultate rada i to na temi koja nema veze sa politikom.

Osim sto je BillHicks pohvalio render ni jedna jedina pohvala za izgradnju, skole, vrtica, planiranog metroa, nove full saobracajnice, prelepo uredjen taj deo grada. E to je razlog zasto glasaci sve vise misle da je opozicija "prozujala" u glavi. Hejtovanjem svega da bi se hejtovalo zapravo gurate neopredeljene da odu na drugu stranu. Umesto da kazete wow kako razvlajuju ovaj Beograd na vodi svaka im cast. "Voleo bi da kod mene u Borci krenu da grade" (i to je legitimo), ili na primer "kada li ce da se pozabave sa deponijom u Vinci". (jasno kao dan), ne bitno je da mrznja kulja iz glave. Izgleda da je praksa fokusirati se samo na negativnost i od pozitivnog praviti negativno. Ocigledno je da vecina nema zapadnog isksutva, gde se politicarima placa da bi dosli a ovi kod nas rade bukvalno iz ostrascenosti.

Steta sto se diskusija pretvara u politicku svaki cas a sve sa ciljem da se negativno predstavi vladajuca elita koja stvarno barem sto se tice ove teme radi vrlo dobro i to ceo grad vidi.
Nema veze sa politikom da se zabada lopata dva dana pred izbore?

I da onda slede ovi naslovi



Opozicija pita gde je skola i ovi se nacrtaju dva dana pred izbore u punoj delegaciji da zabodu lopatu u zemlju i kazu: Evo je skola.

Neki random render koji se ne poklapa sa planom kako je trebao biti uradjen taj deo, skola i vrtic sa neadekvatnim brojem mesta za broj stanovnika u tom delu grada...

I grade je, ako je grade, sada, umesto da ta skola postoji, pa kad Savo pita gde je skola, oni mu pokazu zavrsenu skolu, a ne lopatu u zemlji.
 
Po mom saznanju (a kao sto vrlo dobro znas cekam skolu) je da se na skolu ceka duze vreme. Skola je bila planirana sa bazenom ali su studije pokazale da je to preskupo za odrzavanje na manjem broju djaka. Sve vreme je to bilo na razmatranju a skola svakako da je u planu i to odavno. Cak su bili i baneri i reklame o skoli pre godinu ipo dve.

Koliko ja primecujem lopataju ovi svaki dan. Bukvalno po nekada mislim da ih neko terorise i non stop salje da rade 24/7.
Mnogi states u US bi d**e dali da imaju takve drzavnike kao kod nas ali to kad nekome kazes u Srb misli da ga za***** ali bukvalno.

Iskreno jedva cekam da prodju izbori u nedelju da mozemo da se manemo politike i vratimo temi.
 
Poslednja izmena:
Koliko ja primecujem lopataju ovi svaki dan. Mnogi states u US bi d**e dali da imaju takve drzavnike kao kod nas ali to kad nekome kazes u Srb misli da ga za***** ali bukvalno.
ne znam sta bi mnogi, ali znam da bi ih svi vec pohapsili i poslali u u zatvore i politicku istoriju s obzirom da se tamo zakoni u najvecoj meri ipak postoju
u stvari, tamo ovakve bi izopstil iz rodjenih stranaka sa samom pojavom
 
ne znam sta bi mnogi, ali znam da bi ih svi vec pohapsili i poslali u u zatvore i politicku istoriju s obzirom da se tamo zakoni u najvecoj meri ipak postoju
u stvari, tamo ovakve bi izopstil iz rodjenih stranaka sa samom pojavom
Ovako moze da pise samo neko ko nije mrdnuo iz Srbije i bez medjunarodnog iskustva :( Alo holivud nije realan zivot. Iskreno mnogi bi se iznenadili kako stvari funkcionisu.

Koja sizofrenija protiv Beograda na vodi. Da imamo normalnu drzavu ova televizija bi bila zabranjena bas kao na zapadu.
 
ma lupeta covek, jos sebi daje za pravo da predpostavlja stvari pa onda i vredja na licnom nivou
nemam nameru da ubedjujem kojekave sta ja znam, koje sam struke, sta sam ucio i u sta se razumem, kao sto ni jednog trenutka ne verujem sta stranacki/kompanijiski bot lupeta ovde
ja sluzim kao korektivan faktor da za svako to lupetanje uradim korekciju i reality chek, pa ako nista drugo onda bar da im poj@#m script

evo, zamislite ovu situaciju u Srbiji
https://mondo.rs/Info/Svet/a1933802...lda-trampa-krivim.html?article_bottom_redrcmd
 
Izgleda da tebi logika nije bas jaca strana. :(
Pa zamislite da ovde uhapse nekog opozicionara pred izbore?? Na primer Djilasa ili SM i to samo zato sto hoce da saradjuju sa strancima ? i onda da namestaju sve zivo i nezivo samo da budu osudjeni. Da ne pricam sto muljaju sa porotom i slicno.

Jel mozemo da se vratimo temu Beograd na vodi molim vas?
Evo vlogzila na 5:15 kaze da ce biti neka umetnost na stubovima
 
Izgleda da tebi logika nije bas jaca strana. :(
Pa zamislite da ovde uhapse nekog opozicionara pred izbore?? Na primer Djilasa ili SM i to samo zato sto hoce da saradjuju sa strancima ? i onda da namestaju sve zivo i nezivo samo da budu osudjeni. Da ne pricam sto muljaju sa porotom i slicno.

Jel mozemo da se vratimo temu Beograd na vodi molim vas?
Evo vlogzila na 5:15 kaze da ce biti neka umetnost na stubovima

Врадовићу први твој одговор и поређење који имају неког смисла, честитам.
 
A djilasa pomeni ako se setis 🤣 🤣 🤣 🤣
nije on politican, ali u sve se razume, sve zvuci kao oni matoci za zidarcem ispred lokalne radnje (samo njih niko ne placa da vode globalne i lokalne politike uz pivce)
 
Izgleda da tebi logika nije bas jaca strana. :(
Pa zamislite da ovde uhapse nekog opozicionara pred izbore?? Na primer Djilasa ili SM i to samo zato sto hoce da saradjuju sa strancima ? i onda da namestaju sve zivo i nezivo samo da budu osudjeni. Da ne pricam sto muljaju sa porotom i slicno.

Jel mozemo da se vratimo temu Beograd na vodi molim vas?
Evo vlogzila na 5:15 kaze da ce biti neka umetnost na stubovima

Nije da nema elemenata za hapsenje ali nekako ovoj vlasti ne ide da se pozabavi time znamo i iz kog razloga. Inace ako je nekome osuda trampa primer za nesto u zemlji u kojoj opozicija ima toliku moc da pokrade izbore vladajucoj partiji onda pricamo o deluzionim osobama kojima fali razuma i proste logike u razmisljanju.

Sto se tice bnv on nije tema nego kriza u arhitekturi, urbanizmu i odrzivosti ne samo ove nego i drugih zemalja. Legalnost ovoga je druga tema i da je prakticno ovaj projekat zadovoljio osnovne kvalitativne i urbanisticke norme ne bi se puno kukumavcilo ali nasuprot toga imamo gomilu bezvrednih krmacastih demitusha kojima prosek malo izvlaci granitno poplocanje i parterno uredjenje. To sta kazu stranci nisu ni oni preterano referentni, nek bude da je referentno samo ono sto se kod nas gradilo do sredine 80tih pa smo opet u debelom gubitku u odnosu na same sebe jer to je bila arhitektura i vizionarstvo a ovo danas potrosacko djubre.
 
@Ventilator_BGD ok razumeo sam da ti se ne svidja ali eto postoje ljudi kojima se BNV projekat svidja.

Evo jedan od narucenih tekstova koji se pojavljuju "bas sad". Ovaj doticni gospodin bukvalno igra na kartu nepismene javnosti. Odlucio se da popljuje projekat jer za njega napad na projekat je napad na vlast. Vise puta u tekstu navodi "samo toliko su imali dividendu" "samo tolika dobit". Da ima mozga barem malo znao bi da je drzavi Srbiji u interesu da NEMA dobit i da NEMA dividendi i da nema nikakvih isplata vec da Beograd na vodi doo i povezana lica posluju u minusu!! To je nas strateski interes. Isplata dobiti je LOSE po drzavu ali ocigledno da logika ovde fali na sve strane.

 
nije bitan ni tramp ni osuda niti znam zasta je osudjen, optuzen, ko mu jesudio i ko ga je branio, bitan je sistem u kome je bivsi predsednik i verovantno individualno najmocnija osoba te zemlje, prvo optuzen, uredno saslusan, nije bezao i izmisljao nego se pojavljivao na sudjenjima i na kraju je nekako i osudjen
teorije zavere prepustam vama jer se ne bavim toliko glogabnom politikom, ali posmatram kako stvari funcionisu
. Ovaj doticni gospodin bukvalno igra na kartu nepismene javnosti.
nije ni prvi ni poslednji, ali znamo ko je u tome najbolji
 
Apsolutno se slažem sa svime iznetim…

Ukusi su jedno, ali sva sreca pa ima ljudi koji su se školovali u domenu urbanizma, arhitekture, prostornog planiranja i sl po svetu i Bgd i ako njih pitate šta misle o ovoj arhitekturi svi će reci da je ovo katastrofalan projekat kome se mora stati na put dok nam ne uništi više od ovoga sto je već uništio!
1. Vizura grada je uništena!
2. Kvalitet zgrada je najniži, “ bezvrednih krmacastih demitusha” je ispravan termin koji opisuje šta se gradi!
3. Na ovoj poziciji graditi tržni centar mamutskih dimenzija i zgrade ne donosi ovom društvu i običnom čoveku nikakvu vrednost; kulturni sadržaji, edukativni sadržaji, pozorista, galerije i sl su izostali
4. Arhitektura ne pripada Beogradu kao ni spratnost, pogotovu ne na ovoj strani reke
Itd itd



Nije da nema elemenata za hapsenje ali nekako ovoj vlasti ne ide da se pozabavi time znamo i iz kog razloga. Inace ako je nekome osuda trampa primer za nesto u zemlji u kojoj opozicija ima toliku moc da pokrade izbore vladajucoj partiji onda pricamo o deluzionim osobama kojima fali razuma i proste logike u razmisljanju.

Sto se tice bnv on nije tema nego kriza u arhitekturi, urbanizmu i odrzivosti ne samo ove nego i drugih zemalja. Legalnost ovoga je druga tema i da je prakticno ovaj projekat zadovoljio osnovne kvalitativne i urbanisticke norme ne bi se puno kukumavcilo ali nasuprot toga imamo gomilu bezvrednih krmacastih demitusha kojima prosek malo izvlaci granitno poplocanje i parterno uredjenje. To sta kazu stranci nisu ni oni preterano referentni, nek bude da je referentno samo ono sto se kod nas gradilo do sredine 80tih pa smo opet u debelom gubitku u odnosu na same sebe jer to je bila arhitektura i vizionarstvo a ovo danas potrosacko djubre.
 
Koliki hejt neverovatno. Sa kojim ciljem? Da se omalovazi neko ko je zaista dao solidne rezultate rada i to na temi koja nema veze sa politikom.

Osim sto je BillHicks pohvalio render ni jedna jedina pohvala za izgradnju, skole, vrtica, planiranog metroa, nove full saobracajnice, prelepo uredjen taj deo grada. E to je razlog zasto glasaci sve vise misle da je opozicija "prozujala" u glavi. Hejtovanjem svega da bi se hejtovalo zapravo gurate neopredeljene da odu na drugu stranu. Umesto da kazete wow kako razvlajuju ovaj Beograd na vodi svaka im cast. "Voleo bi da kod mene u Borci krenu da grade" (i to je legitimo), ili na primer "kada li ce da se pozabave sa deponijom u Vinci". (jasno kao dan), ne bitno je da mrznja kulja iz glave. Izgleda da je praksa fokusirati se samo na negativnost i od pozitivnog praviti negativno. Ocigledno je da vecina nema zapadnog isksutva, gde se politicarima placa da bi dosli a ovi kod nas rade bukvalno iz ostrascenosti.

Steta sto se diskusija pretvara u politicku svaki cas a sve sa ciljem da se negativno predstavi vladajuca elita koja stvarno barem sto se tice ove teme radi vrlo dobro i to ceo grad vidi.
Evo oduševljeni smo metroom koji ne prolazi ni pored glavne železničke stanice, ni pored glavne autobuske stanice ni pored aerodroma i školom i vrtićem sa skoro nepostojećim dvorištem na mestu na kome zgradama mesto nije.
Čime da budemo oduševljeni? Šetalištem i održavanjem mogu biti zadovoljan, ali je opet nerazumljivo to što na tolikom prostoru nije
izgrađeno šire šetalište uz reku, ili veliki park.
 
BW-ViziaMuzej-min-1-scaled-640x640.jpg


BW-Vizia_Muzejski-trg-min.jpg


BW-Vizia_Eksterijer-min-scaled.jpg


BW-Vizia_Terasa-min-scaled.jpg

BW-Vizia-Dvoriste-min-1-scaled-600x300.jpg



Šta znam, ovaj blok ima vajb najbeogradskije novogradnje (što neko reče Lastavice na vodi), odnosno estetika stambenih blokova azijskih megalopolisa, zamenjena je estetikom beogradskih predgrađa... Ali ne znam koliko je to dobra stvar, kada se ima u vidu PR celog projekta kao luksuznog naselja, a i mikrolokacija sa Bigzom, Mlinom, Vapom (Teslinim muzejom)... Zaslužuje bolje...
 
објективно јадно али за БНВ стандарде ово је златно

лепо је што новији рендери приказују много више зеленила
 
Vrh