Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

?!?? Jesi ti realan da to pitaš ili troluješ?
Ti si na ovom forumu jedini koji nema nijednu drugu ulogu osim da troluje za Beograd na vidi. U početku je izgledalo kao da se zaje*******avaš pa je bilo pomalo i simpatično, ali sada je jasno da radiš po istom ključu kao SNS botine po Pinku i ciljaš na one koji su slabi na takav primitivan vid propagande. Zašto to tolerišu urednici ne znam.
 
“Back in 2021:

This was a ‘reshape exercise’ done in 3 days where I proposed a redesign of the Arhi.pro competition entry for an unoccupied plot at the Belgrade Waterfront.”
Linkedin arhipo
F2FBEB7B-1E9E-4B10-AFD9-1EC6641EA4C2.jpeg
9A8C7DF7-4E43-4957-9514-093D2EF7C70B.jpeg
EF7D826B-5A38-4A40-8B18-0F8979D0521E.jpeg
B80A770D-C290-4316-B6A9-CAFA2F41A9A3.jpeg
3968729A-205C-4409-A755-FE573BBFDF52.jpeg
2D5EF521-1CD4-49F1-A698-89A82487093D.jpeg
9CF5A11A-5281-48A0-A5FF-17E2BDAC7521.jpeg
 
“Back in 2021:

This was a ‘reshape exercise’ done in 3 days where I proposed a redesign of the Arhi.pro competition entry for an unoccupied plot at the Belgrade Waterfront.”
Linkedin arhipo
Pogledajte prilog 165959Pogledajte prilog 165960Pogledajte prilog 165961Pogledajte prilog 165962Pogledajte prilog 165963Pogledajte prilog 165964Pogledajte prilog 165965
Ovo uopste ne izgleda lose, mozda cak i odlicno. Jedino sto mogu da primetim, zgrade imaju 26 spratova, kao i vecina drugih 23-25 tako da ce sa vode grad izgledati kao osisan pod serpu. Da su ih bar pustili na 30.
 
Pogledajte prilog 165892

Pogledajte prilog 165893

Pogledajte prilog 165894

Ja sam odusevljen kako sve ovo izgleda!! Bravo!! Vidi se da rade profesionalci. Brutalno. Kad bi predali ceo grad Beograd na vodi doo da organizuje to bi bilo ideala.
Reci da nam je neko pokazivao ove slike BG-a pre 10-15 godina. Ne bi verovali da je ovo BG. Pre 10-15 godina kad god sam se vraćao sa nekog puta sa zapada u BG ozbiljno sam se smorio, a sada kad god se vratim u BG imam onaj osećaj da sve što sam video tamo imam sada i ovde. :)
Плаћају власници станова, најмање 1 Евро по квадраду, а у просеку вероватно око 1,6 по сваком изграђеном/продатом квадрату.
Kamo sreće da ta cifra bude norma i da toliko plaćaju svi, znaš kako bi se brzo upicanili i drugi delovi grada tako. A ne kao sada uđem u neku zgradu u Mirijevu a ono svinjac, stare veš mašine i nameštaj po hodnicima zgrade, za popravku interfona stanari se dogovaraju po godinu dana, itd. Ma svima stavi 1 eur po m2 održavanje zgrade da vidiš kako će odjednom sve da bude picnuto
 
Pa to, želja nam je bila da se grad modernizije pre 10-15 godina, i sada to imamo. Gledali smo svi Dubai i sl. gradove tada na tv-u i divili se onome što vidimo obzirom da tada nije bilo love da se putuje dole i gleda uživo. A sada imamo mali delić toga i kod nas. Zar to nije divno?
 
Mislim da te opet nije razumeo.
Razumeo sam ga, i slažemo se oko toga.
Pa od ovog čuda je lepši svaki NBG blok, čak i sa ovim šešeljevskim udžericama, oronulim fasadama i previše reklama.
Ako misliš na blokove u J.Gagarina ili onaj deo oko opštine NBG sa zgradama iz 60ih i 70ih, ti delovi NBG su odvratni.

Ali po tvom postu cenim da si ipak nešto ružno sanjao jer nemoguće je da neko izjavi ovo i da stoji iz toga. Predlažem ti da skokneš sutra ujutru na kafu i kroasane u neki od restorana u Galeriji čisto za jedan blagi rifrešić situacije na terenu. ;)
 
Теби су бољи ови помодарски кафићи и Луји витон бутици од кафане Паун где си могао да наручиш патриотске и четничке песме од музике уживо?
 
Igorov Beograd bio je onaj lepi u bara veneciji gde je bila lepa Lastina autobuska stanica, Igor je medju Skanijama Nisexpressa proveo najlepse trenutke svog zivota. :)
Igor: "Ah ja ne mogu da verujem da je ovo Nemačka sa Šolcom i prethodnom Merkel"

Vračarac (po 1389. put): "Igorova Nemačka je bila ona lepa sa Hitlerom i koncentracionim logorima i svastikama na svakom koraku, Igor je među tenkovima proveo najlepše trenutke svog života"

Dokle više ta vaša blago mentalno zaostala retorika i izvrtanje i guranje reči?? BnV sa ovim plakarima je odvratan projekat, Kula je jedna od najružnijih zgrada ikada i to sami znate, samo ne smete od sramote da priznate.
 
Igor: "Ah ja ne mogu da verujem da je ovo Nemačka sa Šolcom i prethodnom Merkel"

Vračarac (po 1389. put): "Igorova Nemačka je bila ona lepa sa Hitlerom i koncentracionim logorima i svastikama na svakom koraku, Igor je među tenkovima proveo najlepše trenutke svog života"

Dokle više ta vaša blago mentalno zaostala retorika i izvrtanje i guranje reči?? BnV sa ovim plakarima je odvratan projekat, Kula je jedna od najružnijih zgrada ikada i to sami znate, samo ne smete od sramote da priznate.
Не могу се сложити са ставом да је Кула ружна зграда. Мало је изнад просека, глобално гледано. Ружније небодере можеш пронаћи у Лондону и меголополисима Северне Америке. Камо среће да је Кула груписана са искључиво другим небодерима, уз реку.

Архитектура БНВ није ни лоша ни ружна, само је, већим делом, медиокритетска и немаштовита, што је греота према локацији.

Рећи да је БНВ катастрофа или одвратан пројекат указује на крајњу пристрасност, која често долази по политичким основама или је вођена нетолеранцијом ка новој елити и изразито богатима или се ипак ради о жали за никада неоствареном визијом Београда, утопијом.

Трагикомично ми је када зрели људи говоре: Требало је градити музеје, школе и позоришта уз реку! Као да не знају где и у којем времену живе.
 
Рећи да је БНВ катастрофа или одвратан пројекат указује на крајњу пристрасност, која често долази по политичким основама или је вођена нетолеранцијом ка новој елити и изразито богатима или се ипак ради о жали за никада неоствареном визијом Београда, утопијом.

Ne bi se složio, projekat je katastrofa za tu lokaciju na kojoj se nalazi.

Da se BNV gradio ovakav kakav jeste npr. negde u blokovima na NBG ili perifernim obalama, kod ade huje ili kod Zemuna onda bi bio meni lično taman i više nego dobar. U sumi su kvalitet zgrada i infrastruktura sasvim OK ali apsolutno neprikladni za tako spektakularnu lokaciju.
 
Трагикомично ми је када зрели људи говоре: Требало је градити музеје, школе и позоришта уз реку! Као да не знају где и у којем времену живе.
Vreme ni drzava se nikada nece ni promeniti ako cemo doveka da se sluzimo ovom filozofijom. ako budemo samo pravili demitare u cijim prizemljima su kockarnice i kafane, kako ocekujemo da budemo nesto vishe od drzave i grada poznatim jedino po jeftinom provodu? A da, izvinjavam se, zaboravio sam - jednim nastupom Zubina Mehte kao perjanicom cele letnje turisticke sezone.
Da li je i jedan evropski velegrad, prestonica gradio ovakav sadrzaj, ovakve arhitekture u ovoj kolichini, na ovakvom mestu u odnosu na centar?
Ovaj komentar je osuda malim ocekivanjima, sto je nespojivo sa projektom za koji je najavljivano da ce uneti milijarde i milijarde u drzavu, pokrenuti gradjevinsku industriju ( a svedoci smo da na BNV vec par godina rade Turci i Indusi vecinski) i biti mamac za strance
 
Не могу се сложити са ставом да је Кула ружна зграда. Мало је изнад просека, глобално гледано. Ружније небодере можеш пронаћи у Лондону и меголополисима Северне Америке. Камо среће да је Кула груписана са искључиво другим небодерима, уз реку.

Архитектура БНВ није ни лоша ни ружна, само је, већим делом, медиокритетска и немаштовита, што је греота према локацији.

Рећи да је БНВ катастрофа или одвратан пројекат указује на крајњу пристрасност, која често долази по политичким основама или је вођена нетолеранцијом ка новој елити и изразито богатима или се ипак ради о жали за никада неоствареном визијом Београда, утопијом.

Трагикомично ми је када зрели људи говоре: Требало је градити музеје, школе и позоришта уз реку! Као да не знају где и у којем времену живе.
Iskreno da ti kažem, ne zanima me gde ima ružnijih ili sličnih zgrada. Niti Kula može da se prenese tamo, niti da se te zgrade prenesu u Beograd, pa da sve te zgrade budu "ružne" zajedno. Ja sam ovo sasvim objektivno rekao, ove terase sa strane kao da su nadogradnja, talasa još uvek nema, fasada mi je od početka izgledala zastarelo i prljavo, a sada sve zajedno izgleda i dalje isto.

I dalje mi je ceo BnV projekat ruglo, uz par izuzetaka (nazive zgrada ne znam, tako da ne mogu napamet navesti te izuzetke). I moje političko opredeljenje nema baš puno veze sa tim stavom - a nerealno je biti nepristrasan, s obzirom na to ko finansira projekat, kako finansira i kakva su dešavanja prethodila početku. Ove zgrade su kao plakari, izgleda mi kao neki geto, sa fasadama iz mog Leštana, bukvalno najjeftinija novogradnja čisto radi napumpavanja stanova.

Budimo realni, zaista. Samo na par stotina metara odatle se gradi definitivno jedan od najlepših projekata. Eto i s druge strane Gazele, doduše već ustaljeni, Radisson Blu i sad Bigz. Spuštanje Beograda na Savu je moglo daleko bolje da se uradi, da se to sve lepo uklopi i da neki beogradski šmek. Ovako smo sad dobili upravo one najžešće kritike još pre nego što je počela gradnja - projekat zaklanja pogled na Beograd, a sad u realnosti to izgleda još ružnije.
 
Pre neko jutro sam obišao tzv. Quartet zgrade, tj. stambeni kompleks od nekoliko manje više identičnih zgrada odmah uz Savsku... Napravio sam i snimak obilaska, ko želi da gleda... ⬇️

Morao sam da poranim, jer čuvari ne dopuštaju neovlašćene obilaske 🙂 ali rano ujutru kad je REM faza najjača, nema gradilišta u koje ne možeš ući! 😄

Uskoro ću i zgradu BIGZa pokazati kad montiram snimak... Tek je odatle pogled fascinanatan sa vrha, a i jutro je bilo još lepše, potpuno sunčano...

20230622_052025.jpg
20230622_044742.jpg
20230622_044731.jpg
20230622_044735.jpg

Ova glomazna zgrada na levoj strani mi je ubedljivo najružnija u BW do sada...

Screenshot_20230701-065841_Gallery.jpg


Screenshot_20230701-065709_Gallery.jpg


 
Vrh