Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Sa obzirom koliko VeUprava obožava kafiće, najviše što možemo izboksovati je da bar ovu tablu sklonimo sa sredine preostalog dela slobodne površine.
 
"Ej brate aj na kafu"
"gde ćemo bre, vidiš da je kovid zatvorio pola grada"
"Ma otvorio se neki novi lokal kod savskog trga znaš kakav je, bašta na celom trotoaru čik do kolovoza. Nema drveća ni krošnje, izduvni gasovi, prolaze medjumesni i gradski autobusi, tramvaji, i hiljadu kola na sat..taman za jedan kapućino i lagani razgovor" :violina:
 
I sta time dokazujes sto "Nema drveća ni krošnje, izduvni gasovi, prolaze medjumesni i gradski autobusi, tramvaji, i hiljadu kola na sat.."? Ako je tako lose, kafic ce bankrotirati jer niko tamo nece ici, a to je vec problem vlasnika kafica. Kakve to veze ima sa tobom?

P.S. Unapref znam tvoj odgovor.
 
To ti je isto kao da kažeš da je Zadruga dobra. Narod voli da gleda, mnogi dobijaju platu zbog te emisije, Mitrović zarađuje i ulsže novac u leteće automobile...
 
И јесте

Елем, проблем са овим (и сличним) кафићима се своди на ремећење нормалног функционисања града. Солун је пун кафеџијских башта али је тачно одређено колико смеју да окупирају тротоар да би омогућили несметан пролазак грађана и проблема нема. Превише се времена и енергије траћи на расправе од стране екстремиста који би да се сва правила угибају зарад интереса мафијаша са једне стране и екстремиста којима смета јужноевропска култура Србије и желе да Београду наметну неку сибирско-стаљинистичку у која је у складу са њиховим тоталитарним сензибилитетима

Онда се нормалним људима ставља лажан избор између оваквог стања и елиминације кафића, баштица и сл па многи далеко лакше прихватају овакво стање јер "боље то него да нема уопште, овако ће људи бар да долазе на трг, пију кафу"
 
Treba imati kafiće, ali ne tako da pešaci nemaju gde da prođu.

Po mom mišljenju bašta kafića ne sme da okupira više od 1/3 širine pešačkog dela (mada bih prihvatio i 1/2)
 
Код нас су пешаци последња рупа на свирали.

Летље баште с једне стране, паркирана возила с друге, и човек нема куда да се провуче.

Једино решење нуде строжи прописи по питању летњих башти, и њихова примена, и увођење мера за смањење броја аутомобила на нашим улицама, уз пропратно побољшање јавног саобраћаја.
 
Meni su još veći fenomen sami posetioci koji nemaju nikakav problem da sede na ovakvim mestima, na liniji kretanja pešaka. Ja sebe ni u ludilu ne bih mogao da zamislim kako sedim ovde dok se oko mene odvija užurbano kretanje ljudi. No, nismo svi isti, ima nas svakakvih
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820530#p820530:353sdmeo je napisao(la):
DraganSt » Čet Feb 04, 2021 11:19 pm[/url]":353sdmeo]I sta time dokazujes sto "Nema drveća ni krošnje, izduvni gasovi, prolaze medjumesni i gradski autobusi, tramvaji, i hiljadu kola na sat.."? Ako je tako lose, kafic ce bankrotirati jer niko tamo nece ici, a to je vec problem vlasnika kafica. Kakve to veze ima sa tobom?

P.S. Unapref znam tvoj odgovor.

Nisam bio upućen da ste vidoviti Dragan iz Kremne pa da znate kakav ću odgovor dati ali dobro...Hteo sam reći da je besmisleno bezobrazno ovakvu baštu postaviti a još su upitniji ljudi koji tu sede. Naravno, svako ima pravo da posećuje koji god kafić hoće i naravno da će se lokal zatvoriti ako ne bude poslovao dobro, ali takodje svako ima pravo da komentariše očiglednu glupost (sedenje uz takvu saobraćajnicu). To bi bilo ko da trčiš jutarnji sprint od brankove ulice preko mosta pa do autoputa, umesto u košutnjaku. Neka svako radi šta hoće ali moraš priznati malo je bez veze....Drugo, pošto sam veliki ljubitelj kafića, kafana, restorana, itd, znam da za dobro osmišljen lokal i baštu treba znanje, talenat, para, i smisla za prostor i dizajn. Nisam deo "anti-kafić" grupacije uopšte, ali jesam protiv ovakvih gluposti. Otidji da vidiš kako je lepa bašta "Pevca" kod one pijacete izmedju cara lazara i uskočke ulice, ili restoran "Smokvica" u molerovoj ulici gde je lepo-osmišljena bašta sakrivena u prolazu i nije na sred ulice/javnog prostora.
 
Јуче:







Ради се на продужењу обалоутврде и доњег нивоа шеталишта:







Још мање од два спрата до врха:















 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820681#p820681:30hp4zw4 je napisao(la):
srecni_princ » Pet Feb 05, 2021 9:06 pm[/url]":30hp4zw4]Meni su još veći fenomen sami posetioci koji nemaju nikakav problem da sede na ovakvim mestima, na liniji kretanja pešaka. Ja sebe ni u ludilu ne bih mogao da zamislim kako sedim ovde dok se oko mene odvija užurbano kretanje ljudi. No, nismo svi isti, ima nas svakakvih

Ljudi zele da budu tu vidjeni, to je pitanje statusa.
Kao kada sirotinja u DOminikanskoj republici gradi oko kuce zidove od gajbi za koka kolu.
Sedenje na liniji kretanja, u BnV je srpsko shvatanje statusa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820681#p820681:1er81itw je napisao(la):
srecni_princ » Пет Феб 05, 2021 10:06 pm[/url]":1er81itw]Meni su još veći fenomen sami posetioci koji nemaju nikakav problem da sede na ovakvim mestima, na liniji kretanja pešaka. Ja sebe ni u ludilu ne bih mogao da zamislim kako sedim ovde dok se oko mene odvija užurbano kretanje ljudi. No, nismo svi isti, ima nas svakakvih
Ни ја не разумем тај ментални склоп, али као што колега изнад рече, они у томе налазе неко задовољство.

Мени више прија мирније место, без дима и реке пешака у непосредној близини али, као што рекосте, има нас свакаквих.
 
"Navodni Beograd" najavljuje početak prodaje stanova u drugoj zgradi u okviru kompleksa "BW Quartet".

Reč je o ovoj šestospratnici, koja se nalazi bliže Pošti i bočno izlazi na Savsku i buduću ulicu paralelnu s njom.

bw quartet.JPG
 
Субота, 6. фебруар, лош дан за бициклисте на стази дуж шеталишта, без слободног места у кафићима:



































 
Gledam sada Google maps i pitam se zbog čega nisu stavili gramzivost i pohlepu na pauzu u delu amfiteatra severno od mosta pa da su planirali izgradnju javnih površina /ustanova kulture na mestu bivših autobuskih stanica. Da nastave konturu koju je ocrtao Geozavod Hercegovačkom,, Travničkom, da produže Braće Krsmanović do mosta. Dobili bi lepi front ka reci, poput Praga ili Budimpešta, stilski da prilagode Geozavodu, usele muzeje u taj kvart i malo smire javnost. Ali ne, samo profit.
 
Realno, da je ovo normalan projekat pravljen u javnom interesu a ne u privatnom, grad je mogao da za poklonjeno građevinsko zemljište traži kvadrate i to bi bili muzeji, ustanove kulture, fakulteti, možda čak i neka manja sportsko-koncertna dvorana uz reku.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ako ništa drugo mogli su da traže da investitor zbog kog se iseljavaju autobuska i železnička stanica plati izgradnju/završavanje novih. Ali nije ovo normalan projekat, to odavno znamo :)
 
На овим сликама се види невероватна глупост у овом пројекту, то јест превише уско шеталиште, а имали су сав простор овог света, такође бициклистичка стаза по сред овако уског шеталишта тотални промашај, требала је да иде са унутршње стране уз Булевар Вудроа Вилсона.
 
Da li je moguce proci biciklom pored reke do Ade?
 
Ne, ne može pored reke. U prekidu je ispred kule, tuda trenutno ne može ni peške da se prođe, mora okolo.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Bjyz5dHGSz4[/youtube]
 
Mix 1000 stilova, brad koji su mnogi rušili, osvajali i ponovo gradili...ovi najnoviji osvajači će izgleda da ga dokrajče


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh