Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780004#p780004:135j282h je napisao(la):
Igor » 01 Oct 2020 10:32 pm[/url]":135j282h]Skraćivanjem linija gubi se veza sa "novim centrom grada" tj Savskim trgom. Linije pustiti Savskom preko Savskog trga pa dalje Karađorđevom do Zarićevog mosta i nazad Vilsonovim bulevarom,

Ово никако не треба радити. Пуштати аутобуске линије преко Савског трга била би катастрофа. Треба једноставно појачати трамвајске линије Савском улицом и преко самог трга, тако да такт буде 3-4 мин и да оне буду окосница превоза путника кроз тај део града.
Окретницу испод Газеле не треба претрпати великим бројем линија, већ извршити преусмерење неких од њих Вилсоновим булеваром, ауто-путем или Милоша Великог у друге делове града...
А ово за губљење везе са "новим центром града" одговорићу кроз питање: а хоће ли се изгубити веза са "старим центром града" укидањем или померањем окретница великог броја линија са Трга Републике и Студентског трга?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780258#p780258:18i5ai19 je napisao(la):
Veliki Vracar » Pet Okt 02, 2020 5:16 pm[/url]":18i5ai19]А ово за губљење везе са "новим центром града" одговорићу кроз питање: а хоће ли се изгубити веза са "старим центром града" укидањем или померањем окретница великог броја линија са Трга Републике и Студентског трга?
Naravno da hoće, jedino metro to može nadoknaditi.
 
И у том погледу ће Савски трг бити супериорнији једног дана.. :?
До тада максимално треба искористити трамваје, а аутобусе потпуно протерати одатле, не само због отрова, смрада и буке које генеришу, већ и због колапса који би проузроковали на 2+2 саобраћајници, без потребе... Јер као што рекох ту је трамвајски коридор по средини, неометан од осталог саобраћаја, скоро :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780004#p780004:3t23g583 je napisao(la):
Igor » 01 Oct 2020 09:32 pm[/url]":3t23g583]Skraćivanjem linija gubi se veza sa "novim centrom grada" tj Savskim trgom. Linije pustiti Savskom preko Savskog trga pa dalje Karađorđevom do Zarićevog mosta i nazad Vilsonovim bulevarom, praktično kružne linije. Eventualno neku od linija koja se preklapa skratiti do Nikolaja Kravcova gde bi se skrenulo levo iz Savske.

Tako je. Ili opcija da deo linija ide na Blok 20, a deo da kruzi kroz Vilsonov. Ili recimo da:

36, 46, 51, 91, 92, 511, 551, 553 i 601 idu ovako:

46 ide: Mostar - Savska - Savski trg - Vils. bul - Gazela (Mirijevo - Most Gazela)
51 ide: Sajam - Sarajevska - Balkanska - Savski trg - Blok 20 (Zarkovo - Blok 20)
91 ide: Sajam - Savska - Savski trg - Vils. bul - Gazela (Ostruznica - Gazela)
92 ide: Sajam - Sarajevska - Balkanska - Savski trg - Blok 20 (Ostruznica - Blok 20)
511 ide: Sajam - Sarajevska - Nemanjina - Savski trg - Blok 20 (Sremcica - Blok 20)
551 ide: Sajam - Savska - Savski trg - Vils. bul - Gazela (Vel. Mostanica - Gazela)
553 ide: Sajam - Savska - Savski trg - Vils. bul - Gazela (Rucka - Gazela)
601 ide: Autoput - Milentija Popovica - Staro Sajmiste - Savski most - Vils. bul - Gazela (Surcin - Gazela (preko Sajmista))
 
Da li je planirano proširenje Savske ka Beogrdu na vodi ( ta strana ima 2 trake, a suprotna 3) ?
 
Ja ovo ne razumem već duže vreme
Trg.jpg
 
Ako mislis zasto jos uvek nije postavljen put na toj strani...to je zbog stare crpne stanice. Tek kada bude zavrsena nova i ugasi se stara onda ce moci da spoje puteve.
 
Ne to, nego gde i kako će se obaviti suženje Savske ulice, koja na slici ''levo'' ima po 3 trake, u ovaj ''desni'' krak, koji će imati po 2?
 
E tooo, hvala. :kk:

Znači sužava se ispred Pošte, kao što sam i očekivao. Ne sviđa mi se baš to, jer mislim da je trebalo da ostanu tri trake (plus baštice) celom dužinom oko trga.
 
Savska bi znaci sigurno trebala da ima po 3 trake u oba pravca Gazela- Savski trg?
 
Ja i dalje ne razumem zašto oko stanice nije napravljen kružni tok i metro+automobilski+pešački/biciklistički most pušten preko Save, odnosno ostavljen priključak da se to jednog dana uradi (išao bi na BZĐ, malo ukoso, ali svejedno). Ili, pošto je sada to sve zatvoreno, neki tunel, ali je to daleko skuplje. Mesta ima sasvim dovoljno, ali ne znam da li će biti za ispravljanje idiotizma kada se sve izgradi.
 
Po planu od savskog trga do Palate pravde idu dve trake u oba smera a onda krecu tri trake.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780477#p780477:91vnnd26 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sub Okt 03, 2020 3:32 pm[/url]":91vnnd26]E tooo, hvala. :kk:

Znači sužava se ispred Pošte, kao što sam i očekivao. Ne sviđa mi se baš to, jer mislim da je trebalo da ostanu tri trake (plus baštice) celom dužinom oko trga.

Ja tu vidim dve trake koje dolaze Savskom. Kao sto vrabac rece od Palate pravde idu tri.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780343#p780343:3hj2ik45 je napisao(la):
zexland » 02 Oct 2020 10:04 pm[/url]":3hj2ik45]

recimo da:

36, 46, 51, 91, 92, 511, 551, 553 i 601 idu ovako:

46 ide: Mostar - Savska - Savski trg - Vils. bul - Gazela (Mirijevo - Most Gazela)
51 ide: Sajam - Sarajevska - Balkanska - Savski trg - Blok 20 (Zarkovo - Blok 20)
91 ide: Sajam - Savska - Savski trg - Vils. bul - Gazela (Ostruznica - Gazela)
92 ide: Sajam - Sarajevska - Balkanska - Savski trg - Blok 20 (Ostruznica - Blok 20)
511 ide: Sajam - Sarajevska - Nemanjina - Savski trg - Blok 20 (Sremcica - Blok 20)
551 ide: Sajam - Savska - Savski trg - Vils. bul - Gazela (Vel. Mostanica - Gazela)
553 ide: Sajam - Savska - Savski trg - Vils. bul - Gazela (Rucka - Gazela)
601 ide: Autoput - Milentija Popovica - Staro Sajmiste - Savski most - Vils. bul - Gazela (Surcin - Gazela (preko Sajmista))

Потпуно ирационалан предлог линија. Био би то тргикомичан и погубан рингишпил аутобуса око новог Савског трга. Не мора се бити саобраћајни инжињер да се уочи преклапање трамвајског коридора и ове шуме линија на уском простору те централне зоне. Ко то не разуме нека уочи аналогију са скраћивањем и премештањем аутобуских линија са Трга Републике и Студентског трга и остављањем само возила са електро-вучом у тој зони. А овде трамвајски коридор већ постоји.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780484#p780484:qq81xpls je napisao(la):
jelenabg » 03 Oct 2020 05:49 pm[/url]":qq81xpls]Ja i dalje ne razumem zašto oko stanice nije napravljen kružni tok i metro+automobilski+pešački/biciklistički most pušten preko Save, odnosno ostavljen priključak da se to jednog dana uradi (išao bi na BZĐ, malo ukoso, ali svejedno).
....


Zato što su kvadrati za prodaju važniji od kvaliteta života Beograđana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780560#p780560:2w9nfq5u je napisao(la):
Veliki Vracar » 03 Oct 2020 10:59 pm[/url]":2w9nfq5u]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780343#p780343:2w9nfq5u je napisao(la):
zexland » 02 Oct 2020 10:04 pm[/url]":2w9nfq5u]

recimo da:

36, 46, 51, 91, 92, 511, 551, 553 i 601 idu ovako:

46 ide: Mostar - Savska - Savski trg - Vils. bul - Gazela (Mirijevo - Most Gazela)
51 ide: Sajam - Sarajevska - Balkanska - Savski trg - Blok 20 (Zarkovo - Blok 20)
91 ide: Sajam - Savska - Savski trg - Vils. bul - Gazela (Ostruznica - Gazela)
92 ide: Sajam - Sarajevska - Balkanska - Savski trg - Blok 20 (Ostruznica - Blok 20)
511 ide: Sajam - Sarajevska - Nemanjina - Savski trg - Blok 20 (Sremcica - Blok 20)
551 ide: Sajam - Savska - Savski trg - Vils. bul - Gazela (Vel. Mostanica - Gazela)
553 ide: Sajam - Savska - Savski trg - Vils. bul - Gazela (Rucka - Gazela)
601 ide: Autoput - Milentija Popovica - Staro Sajmiste - Savski most - Vils. bul - Gazela (Surcin - Gazela (preko Sajmista))

Потпуно ирационалан предлог линија. Био би то тргикомичан и погубан рингишпил аутобуса око новог Савског трга. Не мора се бити саобраћајни инжињер да се уочи преклапање трамвајског коридора и ове шуме линија на уском простору те централне зоне. Ко то не разуме нека уочи аналогију са скраћивањем и премештањем аутобуских линија са Трга Републике и Студентског трга и остављањем само возила са електро-вучом у тој зони. А овде трамвајски коридор већ постоји.

Ok. Napravi ti svoj predlog :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780508#p780508:19y9gmpu je napisao(la):
Gazi Bengazi » Sub Okt 03, 2020 7:58 pm[/url]":19y9gmpu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780477#p780477:19y9gmpu je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sub Okt 03, 2020 3:32 pm[/url]":19y9gmpu]E tooo, hvala. :kk:

Znači sužava se ispred Pošte, kao što sam i očekivao. Ne sviđa mi se baš to, jer mislim da je trebalo da ostanu tri trake (plus baštice) celom dužinom oko trga.

Ja tu vidim dve trake koje dolaze Savskom. Kao sto vrabac rece od Palate pravde idu tri.
Aha, moguće da će i tako da bude. To mi deluje logičnije.
 
Po nekom projektu odmah posle poste ide jedna zgrada i raskrsnica gde se desno ide za Beograd na vodi, moguce da ce posle te raskrsnice ici tri trake.
 
Slikao sam malo radove ispod Mostarske petlje. Postavili su cevi (ne znam namenu) i uglavnom su zatrpali. To je trasa nastavka ulice izmedju Bul. Vodroa Vilsona i raskrsnice ispod petlje. Radili su ovih dana i na vezi Vilsonovog i Misicevog bulevara. Deluje da moze biti gotovo do kraja meseca, kako je plan. Reklo bi se da ce bar do proleca da bude zatvorena biciklisticka staza pored reke i da ce se koristiti ova pored bulevara, jer je staza 100tinak metara od Gazele potpuno prekinuta, zatrpana materijalom itd i ne rade na njenom spajanju. Ono sto je pozitivno za bicikliste je, sto ce se voziti sbez silazenja sa asfalta, sto je znacajno, ali je pitanje koliko ce kamioni iznositi blata i kaljati pesacko biciklisticke prelaze.
Ulica koja ide ka kuli asfaltirana je u zavrsni sloj i trake su razdvojene od semafora do kraja (nekad je zbog kamiona postojao spoj traka na sredini).
 

Prilozi

  • 16.jpg
    16.jpg
    963,6 KB · Pregleda: 1.906
  • 17.jpg
    17.jpg
    964,6 KB · Pregleda: 1.882
  • 21.jpg
    21.jpg
    965,1 KB · Pregleda: 1.896
  • 27.jpg
    27.jpg
    965,6 KB · Pregleda: 1.909
  • 29.jpg
    29.jpg
    968,1 KB · Pregleda: 1.900
Setalistem je bila, po mom misljenju, najveca guzva otkad je otvorena promenada. Bilo je i puno biciklista. Od toliko ljudi, samo je njih par setalo biciklistickom stazom i recimo veceras do 25. Maja i nazad nisam imao nijedan incident, po ovolikoj guzvi, a desavalo se da po puno manjoj guzvi bude problema. Popularnost promenade raste, ali cim krene hladno vreme, nece vise biti guzve. E sad, sledece godine, kada Galerija bude otvorena u punom kapacitetu, mislim da ce u udarnim teminima (lepo vreme vikendom popodne) biti jedva prohodno.
 

Prilozi

  • 5.jpg
    5.jpg
    968,5 KB · Pregleda: 1.875
  • 6.jpg
    6.jpg
    964 KB · Pregleda: 1.875
  • 11.jpg
    11.jpg
    966,1 KB · Pregleda: 1.874
Beograd se konacno spusta na obalu.

Onu Savanovu sto pre srusiti i prosiriti setaliste na tom delu.
 
Vrh