Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652004#p652004:1y1ewz4e je napisao(la):
dejjan » Pet Avg 23, 2019 2:16 pm[/url]":1y1ewz4e]
astrodule":1y1ewz4e je napisao(la):
U jednom delu nije bilo obaloutvrde i to na mestu gde sada imamo rupu bez dna. Tu je bilo drveće i oni metalni mostići.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

Konkretno, koje je to mesto?
Lepo kažeš, nije bila rupa bez dna, nego su je nestručnošću napravili sada.

Konačno ni sada nemamo rupu bez dna nego neznalice na rukovodećim mestima. Ako je moglo pre 100 godina da se nasipa peskom, može i sada.
Zašto tvrdis nešto sto ne znaš?
Pogledaj Sašine slike malo bolje i videćeš da tu nema obaloutvrde, tek uzvodno.

Ok, pljunuo si na projekat, to je poenta. Sad razumi sta ti se kaze :kafa:
 
Iako BNV nije nikakav arhitektonski i urbanistički biser, ipak mi izgleda 10 puta bolje od onog što se na toj slici nazire s druge strane Save..
 
Kao da se trude da zaklone svaki pogled na NBG i reku.

Doduše, sa ovog fudbalskog terena u donjem desnom uglu "puca pogled" preko reke.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652230#p652230:1mra8fkq je napisao(la):
Vox91 » 23 Aug 2019 09:51 pm[/url]":1mra8fkq]Iako BNV nije nikakav arhitektonski i urbanistički biser, ipak mi izgleda 10 puta bolje od onog što se na toj slici nazire s druge strane Save..
To sa druge strane može biti izgrađeno i popravljeno, a sa ove više ne može.

Takođe, nije siguno ni da je nekoliko ni po čemu posebnih zgrada na pogrešnom mestu bolje od širokog i dubokog pogleda na grad, ma kakav on trenutno bio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652230#p652230:3d9z2ove je napisao(la):
Vox91 » 23 Aug 2019 09:51 pm[/url]":3d9z2ove]Iako BNV nije nikakav arhitektonski i urbanistički biser, ipak mi izgleda 10 puta bolje od onog što se na toj slici nazire s druge strane Save..

blok 18 nije arhitektonski i urbanisticki reshen deo grada, nego poludivlje naselje sa ogranicenim zivotnim vekom, koji nece trajati vishe od 10 godina. ZA taj prostor postoji perspektiva. Samim tim nije nikakvo merilo ili izgovor za urbicid kakav je BNV, sa kojim ce ovaj grad da se bori vekovima ili do nekog sledeceg svetskog rata. Nemoj da se posle neko pravi blesav kada se kaze da je BNV demit zid ka reci ili da se iscudjava poredjenjem sa kineskim predgradjima. Umesto da ceo grad dobije nesto na tom prostoru, jer je to ipak u sirem centru grada, prijatelji vlasti tu peru novac. Ovde ko nema pogled ka reci, ima do kraja zivota da gleda u plakar preko puta, a tih plakara ce biti na pretek.

I interesantno je da se na renderu, nazire da ce i sa druge strane bulevara Vudroa Vilsona biti zgrade od 15-20 etaza....s obzirom da smo videli da u dokumentaciji skracuju zgrade za po 10-15 metara, prilikom dobijanja gradjevinske/upotrebne dozvole, siguran sam da se nece drzati urbanistickog plana te da ce i tu napraviti josh jednu aleju plakara
 
Kula i Residensi ce ovde predstavljati pojam arhitakture. W hotel ce verovatno takodje biti ok zahvaljujuci iskljucivo fasadi. Sve ostalo jedna bezidejna sterilna gomila visokih dugackih zidova i velika spavaonica u samom jezgru grada. Arhitektonski dizajn i kreativnost jedna 0 - NULA. Pogledajte na sta to lici, gulag zidovi u visinskoj ravni sa residensima, ovo je ocaj u svakom smislu, replika kinesko-severnokorejskih mas spavaonica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652211#p652211:1d0h0fcp je napisao(la):
Posmatrac » 23 Aug 2019 09:09 pm[/url]":1d0h0fcp]jedna koju nismo imali
file.php
Da li su oni angažovali, ciljano i sa predumišljajem, baš najgore arhitekte? Ovo je nepojmljivo ružno - deplasirana je i priča da se u Beogradu grade i ružnije zgrade, jer se, praktično, ne grade.
 
Linija uz reku-W hotel, Rezidencije, Kula i tržni centar, promenada- biće prilično dobri. Ovo iza će voditi mrtvu trku teške uprosečenosti, park će opet da odskače od naše standardne nemaštovitosti u tom pogledu, dok će ulice, trotoari i mobilijar celog kraja biti opet iznad proseka.

Da je Srbija jedna Češka npr, dobili bismo nešto mnogo bolje..Pravni aspekt celog projekta bolje i da ne komentarišem.

Na kraju, za sada mi pogled na stari deo grada dok prelazim Stari savski most izgleda mnogo bolje nego pre pet godina, a svakako mnogo bolje nego kad mostom idem u suprotnom smeru..
 
Dodao bih na onaj moj spisak i Teraces, u pozitivnom smislu. Cini mi se u ovom trenutku, a na osnovu rendera i one makete da ce biti tu negde u ravni sa Residensima.
 
lepi":2h49qan9 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652004#p652004 je napisao(la):
dejjan » Pet Avg 23, 2019 2:16 pm[/url]":2h49qan9]
astrodule":2h49qan9 je napisao(la):
U jednom delu nije bilo obaloutvrde i to na mestu gde sada imamo rupu bez dna. Tu je bilo drveće i oni metalni mostići.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

Konkretno, koje je to mesto?
Lepo kažeš, nije bila rupa bez dna, nego su je nestručnošću napravili sada.

Konačno ni sada nemamo rupu bez dna nego neznalice na rukovodećim mestima. Ako je moglo pre 100 godina da se nasipa peskom, može i sada.
Zašto tvrdis nešto sto ne znaš?
Pogledaj Sašine slike malo bolje i videćeš da tu nema obaloutvrde, tek uzvodno.

Ok, pljunuo si na projekat, to je poenta. Sad razumi sta ti se kaze :kafa:
Ja tvrdim ono što znam da je bilo.
Ako sada nema, ne znači da nije bilo nego da su neznalice srušile obaloutvrdu.

Dokaži da nije bilo obaloutvrde ili razumi šta ti se kaže.
 
Definiši pojam obaloutvrde.
Pre i posle šumice je ispod šetališta postojala uređena veštačka površina. Do šumice (gledano id Brankovog mosta) je to bila nemačka obaloutvrda sa onim dijagonalnim stepeništima, a posle toga je bilo uže šetalište, ali sada ne mogu da se setim da li je odmah tu bio još jedan nivo koji se video pri nižem vodostaju.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
milos.tro":2pl16d4b je napisao(la):
Obaloutvrda se zavrsavala ovde,jedna starija fotka
Odlična fotka. Nije se ništa završavalo, nego je neko pametniji uvideo da tu obaloutvrda mora biti i višlja i više uvučena. Radi se o tome da tu Sava zbog krivine na levo jače udara u desnu obalu na tom delu. Ne može sve lenjirom da se crta, kao da smo u peščanoj pustinji.
4ae4b5d2e03a37731f9da6ec826c232a.jpg


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Taчно тако, врх насипа, тј. шеталиште је требало да прати стари пут уз обалу. Шума у обалном појасу је требала бити остављена каква је била као природна заштита обалоутврде. Али американци који су пројектовали БНВ нису имали појма каква је геохидролошка ситуација на терену. Били су вођени алавошћу за сваким квадратом, да стамбене зграде буду што ближе реци. Да су током 60их и 70их када је урађен кеј дуж Сајма до Газеле могли да ураде комплетну обалоутврду, урадили би је. Сама бродарска предузећа ББГ и ПИМ који су се ту сидрили као и Партизански пут који је међу њиђа имао своју базу су имали капацитет за такав подухват, али су знали да то није баш изводиво. Зато су оставили стабла. Миленијум тим са пар баржу је смешна екипа наспрам тих ондашњих предузећа.
 
Meni je ovaj najnoviji render najpodnosljiviji od svih. Daleko od toga da mi se svidja ali nije mi toliko katastrofican. Sa kulom ce zaliciti na nesto. Ove nove zgrade su mi pojedinacno ogavne a na renderu nekako i moze da prodje.
 
Vidim vise ucesnika diskusije napominje kako ce izgradnja mikrofon kule popraviti stvar? Jel se vama zaista toliko sviđa ta zgrada arhitektonski ili volite jako visoke solitere? Ne mogu da skapiram na koji nacin ta kula moze da popravi stvar... samk ce jis vise da strci u beogradu...
 
New york je najposeceniji grad na svetu zbog te arhitekture ne znam zasto ne bi smelo to da nam se svidja. Visoka staklena kula koja izgleda sasvim lepo sta je tu lose?
 
Њујорк је цео такав. У БГ на овом месту оваква кула окружена оваквим зградама стоји као пилету грудњак.
 
Divite se uscu 2 oko kojeg su livade a zgrazate se kuli oko koje su zgrade od 80m
 
Ni kula, niti i jedan planirani objekat nece popraviti stanje u SA. I svaki je novi ekser na kovcegu nadanja kako se moglo srediti najekskluzivnije gradsko-gradjevinsko zemljiste u gradu. Lepo je nekolicini bitangi kojima je kratkorocno bogacenje vaznije od javnog dobra koje su oteli zarad sopstvenih interesa (+ zavukli su sake u budzet i od novca svih gradjana sredjuju lokaciju). Grad nema nista od ovoga, a svako ko brani takav sistem treba u najmanju ruku da se postidi. I sledeci put kada prosetate promenadom, znajte da paralelno sa vama plutaju g*vna, i ostale telesne izlucevine iz kanalizacionih cevi "velelepnih" BNV zdanja (jer jbg interceptor nije bitan. Ne vidi se nad zemljom).
 
Vrh