Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

To ne znamo. Šta bi bilo da je sve bilo čisto i da nije bilo taloga i da su pumpe radile?

Po mojoj logici gejzir (videli smo i te snimke) nastaje kada se neki čep probije i voda naglo krene. Toliko naglo ne može da krene da izbija kao gejzir ako nije bilo čepa ili je vda ulazila u sve slivnike na tom toku.
 
Da ne ulazimo u to da li bi "ijedna kišna kanalizacija na svetu prihvatila", pošto ne znam da ovde ima iko ko je analizirao sve kanalizacije na svetu, na NBG je zapravo palo oko 50 litara po m2 (i dalje ogromna količina), dok je 100l palo u Borči kojoj svejedno nije bilo spasa obzirom na nepostojanje kanalizacije koja bi primila i litar vode (postoje kanali, uglavnom zakrčeni kako i sam AV reče u obilasku).

Što se tiče NBG, naročito da bi posledice bilo umnogome manje da su radile i jedna od ove dve crpne stanice, obzirom da imaju kpacitet 1-2 kubika u sekundi, a Vesić je koliko pre tri godine svečano otvarao rekonstrukciju crpne stanice Gazela (http://www.beograd.rs/lat/vesic-rekonst ... -decenije/)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634525#p634525:3d25pz9h je napisao(la):
astrodule » 28 Jun 2019 03:10 pm[/url]":3d25pz9h]To ne znamo. Šta bi bilo da je sve bilo čisto i da nije bilo taloga i da su pumpe radile?

Po mojoj logici gejzir (videli smo i te snimke) nastaje kada se neki čep probije i voda naglo krene. Toliko naglo ne može da krene da izbija kao gejzir ako nije bilo čepa ili je vda ulazila u sve slivnike na tom toku.
Dule, baš naprotiv - po meni ovaj fenomen beogradskih kanalizacionih gejzira nastaje zato što je cev začepljena i skoro potpuno neprohodna - pa ta ogromna voda jednostavno nema kud drugde već gore.
 
Arhitekta Bakic je vrlo dopadljiv i obrazovan covek, kamo srece da su nam urbanisti i projektanti slicni takvim cikicama koji su bili glavni inzenjeri pre 30 40 50godina, zato i ne treba da dozvoli sebi da se spusta na nivo politicara koji lazu ili daju pausalne izjave(sa obe strane) koje nemaju argumentovanu osnovu.
 
Nema vode u garazama.

Evo par nocnih:
Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 1

Jedno zapazanje. Uvek ima parking mesta, cak i vikendom. Redovno parkiram kod Residences. Taman prosetam do beton hale obalom.

Jos sam nesto primetio. Jednom kad sam isao od Residencesa prema Gastro Baru, u Hercegovackoj su se parikrali neki kinci. Njih pet je izaslo iz auta punih ruku: kese od cipsa, flase od piva i limenke energetskih pica. Posto sam izasao iza njih primetio sam da su sve djubre odlozili u kante i to pazeci gde sta odlazu za recikazu. Dok nismo dosli do kruznog toka. Cim su zamakli za ugao Geozavoda, svo preostalo djubre bacaili su na zemlju iza prvog parkiranog auta. Cudan smo mentalitet. To me podsetilo na onu pricu da gastarbajteri drze djubre u kolima, dok ne predju granicu sa Srbijom, onda sve izbace kroz prozor.
 
Ima skoro uvek mesta kod Residenca za parkiranje, cak i sada kada je uvedeno placanje na parkingu za goste na nivou 0 iz 3 razloga,
prvi jer Residence ima jako veliki broj garaznih mesta skoro 500 ako se racunaju dupla kao 2kom, a to je za Beograd mislim najveci koeficijent od 1.7 garaznih mesta po stanu- tako da stanari ogromnom vecinom sve automobile parkiraju u garaznim mestima na minus 1 i 1 nivou.
Drugi razlog je sto vecina lokala nije proradila, mislim da kada proradi Budha Bar i jos neki restoran da ce se povecati guzva na parkinzima.
Treci razlog je sto Vista tek krece useljavanje a posto je kod njih mnogo manji odnos garaznih mesta u odnosu na stanove mislim izmedju 1.1 i 1.2, da ce oni dosta koristiti te spoljne parkinge.
 
Ovo sto je pomenuo Gazi Bengazi za bacanje smeca smo i mi primetili, pricali su nam radnici koji odrzavaju nase zajednicke terase u Residencu koji rade i na zelenilu/cvecu i na Promenadi i u celom naselju da su i oni to primetili, i njihov zakljucak je da je izgleda ljudima neprijatno kada vide njih da ciste ulice i rade na cvecu i zelenilu da bacaju i prljaju. Jedan radnik nam je bas pricao kako je neki par stajao na Promenadi i gledao reku grickajuci semenke i bacajuci ostatak na pod i da je on prisao ne govoreci im nista i pocistio tu gomilicu i da im je bilo jako neprijatno i sami su se izvinili i otisli .

Moguce da je i to primera kao sto je Gazi napisao, a moguce je i da se ovde baca dosta djubre ali da posto radnici svakodnevno ciste da se ne vidi.
Najverovatnije sve to pomalo utice da je stanje ovakvo kakvo jeste, mi smo zadovoljni sa cistocom naselja, a mislim da je bitno i zbog ovih kisa da ti otpaci ne odlaze u sahte i kanale za odvod kako se ne bi desavalo zadrzavanje vode.

Gazi je napisao da nema vode u garazama, juce smo obisli celu garazu na minus 1 i nigde nije bilo vode niti se videlo da je bilo prethodnih dana.
Ostave isto su bez vode, ali se malo oseca kao da je vlaznije, moguce da je to posledica visoke Save prethodnih nedelja.
Pitali smo nekoliko komsija koji imaju garazna mesta na 1.spratu i kazu da nigde nije prokisnjavalo sem sto je kod jednog odvoda cevi kapala voda ali da je to reseno brzo

Bilo je radova na plafonu bazenu u cetvrtak, ali nigde nismo culi da je nekom otpao plafon, nije mi jasno na koje plafone se misli.

Daleko od toga da je Residence bez mana, ali u odnosu na probleme drugih novogradnji se za sada pokazao dosta dobro, vecina stvari se resava ali po nama presporo. Ono sto je fenomenalno u Residencu su zajednicki sadrzaji koji se nalaze u zgradi, kao i 2 otvorene zajednicke terase koje su skoro skroz u cvecu i zelenilu i imaju odlican pogled na reku.

Ako neko od iskusnijih Beobulid forumasa bude prolazio ili setao Promenadom, neka posalje poruku ako ga zanima da se proseta garazom i da vidi te zajednicke terase i sadrzaje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634677#p634677:1ohd30n0 je napisao(la):
Gazi Bengazi » 29 Jun 2019 06:09 am[/url]":1ohd30n0]...

Jos sam nesto primetio. Jednom kad sam isao od Residencesa prema Gastro Baru, u Hercegovackoj su se parikrali neki kinci. Njih pet je izaslo iz auta punih ruku: kese od cipsa, flase od piva i limenke energetskih pica. Posto sam izasao iza njih primetio sam da su sve djubre odlozili u kante i to pazeci gde sta odlazu za recikazu. Dok nismo dosli do kruznog toka. Cim su zamakli za ugao Geozavoda, svo preostalo djubre bacaili su na zemlju iza prvog parkiranog auta. Cudan smo mentalitet. To me podsetilo na onu pricu da gastarbajteri drze djubre u kolima, dok ne predju granicu sa Srbijom, onda sve izbace kroz prozor.
...


Mogu da ponudim dva objašnjenja:
1 - do Geozavoda su se već napili od par gutljaja (klinačko neiskustvo) i kočnice su popustile... :)
2 - ono što sam davno tvrdio na temu o parku u bloku 63, pa smo se raspravljali: ako se vidi da je čisto, da se redovno čisti, održava, da ima neko ko je za to zadužen, da se brine, da postoji održavanje.... šanse da neko bude prvi koji će da baci đubre van kante i zaprlja su daleko, daleko manje...

E sad, zašto je gradilište BnV tako održavano a ostatak grada je svinjac pa onda đubre, nepokupljena pokošena trava, opalo lišće itd itd zapuše slivnike kišne kanalizacije pri jakom pljusku...
 
Ima ona teorija da ljudi neće da prljaju ako je nešto čisto.
Ali zato čim se vidi malo prljavog, kočnice kod dobrog dela popuštaju (Relja me preduhitri).

@Gagi Bengazi, ti mora da si maratonac kada uspeš da pređeš razdaljinu od Rezidensa do Beton hale :)
Ja sam pre koristio onaj veliki parking, ali nema ga više. Nije loše znati za ta besplatna parking mesta u centru grada. Ima li mesta i vikendom uveče?
 
Mene samo izuzetno iritira razlika u odrzavanju zelenila u BNV i u ostatku grada. Ovako kako se odrzavaju zelene povrsine u BNV identicno tako treba da se odrzavaju i u celom centru grada.

Uporedite samo devastirani Studentski park ili zapusteni Kalemegdan sa ovim. Nebo i zemlja.
 
Isto je tako i kod mnogih privatnih firma, a bogami i državnih.

Travnjak ispred Carine savršen, cvetne leje, žbunje orezano u pravilne forme.

Travnjak ispred onog poslovnog centra u nastavku ulice ka Studenjaku savršen.

Travnjak ispred svakog Meka savršen.

Travnjak ispred onih poslovnih zgrada pored Opštine isto savršen.
 
zexland":l8j6v3e2 je napisao(la):
Mene samo izuzetno iritira razlika u odrzavanju zelenila u BNV i u ostatku grada. Ovako kako se odrzavaju zelene povrsine u BNV identicno tako treba da se odrzavaju i u celom centru grada.

Uporedite samo devastirani Studentski park ili zapusteni Kalemegdan sa ovim. Nebo i zemlja.
To je namerno da bi se građani manje bunili kada se javne površine privatizuju bez tendera direktnom pogodbom sa braćom i kumovima. Tako i da je Savski amfiteatar ranije održavan primereno, ne bi bilo prostora za gluposti o zmijama, pacovima i narkomanima. Sada ovako evo da odmah vidite da je mnogo bolje i da smo baš puno uradilu, a zapravo samo poneko nekada napravi potez metlom.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Ispravite me ako grešim, mislim da budući stanari plaćaju svo to održavanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ciscenje naselja ne rade javne sluzbe, vec firma koju je angazovao Beograd na vodi doo koliko ja znam. Imaju uocljive zute majice i mislim zelene pantalone. Zelenilo i cvece odrzava Demetra.
 
Evo scenarija: "drzi vodu dok majstori ne odu". Sredjena promenada i nesto zelenila su samo sminka, reklama za prodaju stanova. Sve ce izgledati sredjeno i odrzavano dok se budu prodavali stanovi. Cim stane prodaja prestace i odrzavanje promenade, zelenih povrsina itd, kao sto se kod nas inace i radi.

Ovo ne govorim napamet vec se zakljucci namecu sami po sebi. Vec smo razglabali o tome, ali da podsetim.
Ceo potez je na brzinu rasciscen i pocelo se sa izgradnjom, bez resavanja vaznih infrastrukturalnih stvari sto je bio uslov za rasciscavanje i izgradju u SA. Beograd nema vise glavnu zel stanicu, nema ni novu autobusku stanicu. Mostovi su ostali samo na renderima. Zeleznicka pruga sa novim mostom kod Vince nije ni u najavi. Metro da ne spominjem. I jos mnogo mnogo toga. Inace je SA sredjen ne novcem ljudi koji su kupovali stanove, vec novcem poreskih obveznika iliti svih gradjana.

To govori o odnosu ekipe koja stoji iza projekta prema "javnom", prema gradu. Nema tu nikakvog javnog dobra, u igri je samo brzo uzimanje para od prodaje stanova. Slikovito izgleda sve to na fotografijama iznad, sa krezavim osvetljenjem na Zaricevom mostu.
 
Pa nece biti bas da je tako. Idi u Belvil pa pogledaj kako se odrzava sve oko tih zgrada. Besprekorno je sve sredjeno !

Medjutim, Zelenilo ce na kraju rasformirati kao javno preduzece, rasparcace ga i najverovatnije da ce se sve zelene povrsine (ispred stambenih objekata) u gradu sredjivati o trosku stanara zgrada u kojima doticni zive. Verovatno ce u buducnosti Zelenilo Beograd odrzavati samo centralne gradske opstine (najprometnije parkove, reprezentativne prostore ispred javnih objekata i sl).

Kako bude bice, ali ocigledno je da se ne radi dovoljno.
 
Niko ne spori sa izgleda OK samo za sebe i da je održavanje extra.
Problem je lokacija, uklapanje i način dobijanja te lokacije.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam siguran da je održavanje privatno i da ga plaćaju stanari. Isto tako sam siguran da vrlo važi taj mentalitet "neću prvi", bar kod većine ljudi ako ne kod svih. Postoji pravilo 24 sata koje su nas učili na predmetima koji se bave urbanizmom - bilo koji vandalizam koji nastane je ključno sanirati u roku od 24 sata. Ako vandal prođe sutradan pored prozora koji je razbio ili grafita koji je nažvrljao i vidi da ga više nema, to će obeshrabriti bilo kakav dalji vandalizam. Ako se pak ne sanira, to je ukazatelj da može nekažnjeno da nastavi dalje. Beograd na vodi je čist zato što ga čiste i zato što bilo kakvo đubre nestaje jako brzo. Kad bi ista situacija bila u ostatku grada, i ostatak grada bi bio čist.

Mene najviše poražava kako me ljudi na ulici gledaju belo kad pokupim đubre koje nije moje i bacim ga u kantu ili kada skidam oglase sa bandera i stanica. Bulje kao da idem go po ulici i vrištim, a ne da radim ono što bi trebalo svi da radimo.
 
Ne treba zaboraviti i na 24h obezbedjenje koje šparta po promenadi,ti momci u crnim uniformama sa motorolama deluju poprilično obeshrabrujuce na bilo kakav oblik vandalizma
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635034#p635034:1dkxtz6w je napisao(la):
Myah » 30 Jun 2019 05:11 pm[/url]":1dkxtz6w]Ja sam siguran da je održavanje privatno i da ga plaćaju stanari. Isto tako sam siguran da vrlo važi taj mentalitet "neću prvi", bar kod većine ljudi ako ne kod svih. Postoji pravilo 24 sata koje su nas učili na predmetima koji se bave urbanizmom - bilo koji vandalizam koji nastane je ključno sanirati u roku od 24 sata. Ako vandal prođe sutradan pored prozora koji je razbio ili grafita koji je nažvrljao i vidi da ga više nema, to će obeshrabriti bilo kakav dalji vandalizam. Ako se pak ne sanira, to je ukazatelj da može nekažnjeno da nastavi dalje. Beograd na vodi je čist zato što ga čiste i zato što bilo kakvo đubre nestaje jako brzo. Kad bi ista situacija bila u ostatku grada, i ostatak grada bi bio čist.

Mene najviše poražava kako me ljudi na ulici gledaju belo kad pokupim đubre koje nije moje i bacim ga u kantu ili kada skidam oglase sa bandera i stanica. Bulje kao da idem go po ulici i vrištim, a ne da radim ono što bi trebalo svi da radimo.

Bravo to je to.

Mene gledaju kao u cudo kada sradjujem sopstvenu bastu ili kada perem trotoar ispred kuce, ne daj Boze da pokupim tudji otpadak ispred sopstvene kapije, misle da mi nisu sve daske na broju...strasno koliko smo bahati i lenji.
 
Evo par fotki od juče.
6e8023b3d58c29640b0bf6176fd05a79.jpg
9c3897e62064b0c1d8dae71bf36c6c2f.jpg
4c78cd0ccf6bd8858e558235e9d12ae7.jpg
eb0cd1432ddd69dc15cc0446a454f577.jpg
8973b21adb181b2a21ba2eb2be5e5673.jpg
f2f3f09a4c3bdadf78a0d849741df01c.jpg


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Pre bih rekao da je to do kamere mog telefona

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634524#p634524:l3r8jrt3 je napisao(la):
bobcha78 » Pet Jun 28, 2019 4:04 pm[/url]":l3r8jrt3]
Bakić je prećutao samo jednu stvar dok je govorio na N1 a ta stvar je jako bitna. Palo je 100litara kiše po 1m2. Mesečna količina u samo 2 sata.

Ova stvar precrtava njegovu stručnost (u koju ja ne sumnjam). Nijedna kišna kanalizacija na svetu tu vodu ne bi primila


Gde je palo 100l? Od svih meteoroloskih stanica u Beogradu, najvecu brojku je zabelezila stanica na Vracaru 41l za 24h http://www.hidmet.gov.rs/ciril/osmotren ... p?id=13274 Ostale stanice u bg (ne znam zasto ih nema sad na sajtu) izmerile su od 10 do 35l. Tog dana je najvise kise palo u okolini Zrenjanina i Kikinde (Mokrin, Farkazdin po 60-70l a najvise Aradac 80l)
 
Vrh