Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585216#p585216:1qczjtz9 je napisao(la):
Delija » 30 Nov 2018 09:58 pm[/url]":1qczjtz9]Екстратериторијаност је уговором прописана

- Лекс специјалисом суспендован је правни поредак Србије

- Уговором је наведено да Србија не сме ни један закон усвојити који је на штету наводног београда

- Уговором је наведено да једино правно тело које може решавати евентуални спор између Србије и "инвеститора" је некаква страна арбитража

- Уговором сво "јавно" земљиште у оквиру СА иде под контролу приватне фирме.

Давно сам написао, да је ово правна држава и да се поступа по слову устава ово би била дужна да реши ВС.

Ja samo ne razumem sta je tu lose?
Ja da sam drzava sutra bih ponovo (kada bi mogao) potpisao upravo isti takav dokument.
Treba samo dodati i da imaju pravo na privatno obezbedjenje. Prakticno slicno kao komunalci/saobracajci samo da
imaju uniforme Beograd na vodi doo.

Takvi modeli biznisa su opste poznati i sasvim je jasno da se to tako radi.

Evo ti primer jedan iz Kalifornije. Isti princip.
http://www.santanarow.com

Privatna ulica. Privatno obezbedjenje. Maltene privatno je sve. Vlasnici stanova placaju dva maintenance fee-a. (Jedan za zgradu, jedan za ulicu) i picis. Odlican model pokazalo se vrlo uspesno i korisno. Sada se takvi modeli sve vise primenjuju jer je napravljen veliki bum.
 
U Beogradu već ima "privatnih" ulica za čije je održavanje zadužen investitor (mahom u slučajevima kad nije urađena parcelacija parcela na kojima je izgrađeno više zgrada, kupci često nisu ni svesni toga). U BnV po katastru za sada nema "privatnih" ulica. Pritom je parcelacija izvršena, ulice su na zasebnim parcelama. S obzirom na mesečni "budžet" samo BWR-a, verujem da ni održavanje ulica neće biti problem :) Mada svakako u ugovoru nije opisan mehanizam po kom bi BnV d.o.o. postao vlasnik parcela na kojima se nalaze ulice (ili je meni promaklo, ispravite ako grešim sa jasnim navodom iz ugovora). No to svakako nema nikakve veze sa eksteritorijalnošću.
 
nikolas27 nisi me razumeo ja bas zelim ovako kako je on opisao. :)

Naravno da nece ici do te mere jer shvataju da imaju narod kome se to ne bi moglo objasniti posto se razumeju u biznis kao marica u kk.
Za nas bi bilo mnooooogooo bolje da BNV doo preuzme odrzavanje celim tim delom i jos da placaju porez. Drzava samo prst u uvo i prihod pada s neba.

Nadam se da ce barem znacajan deo oko velike kule biti privatizovan.
 
Kako vam je dobro a da kupite sebi neku drzavu pa je uredjujete po svojim zeljama i mjerilima ...
Sad ce nikolas27 objasni kako je sve uredu sve super kako treba on zna pravno najbolje
Eto i kod sima ispostovase renovirase ga do temelja bagerom 12 mil€ simpo 16mil€ homcentar ...
 
nikolas27":3a5j3hk6 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585223#p585223 je napisao(la):
dejjan » Pet Nov 30, 2018 11:03 pm[/url]":3a5j3hk6]Sada će da te ubeđuje da nisi pravnik :)

Upravo. Potpuno paušalno i laičko zaključivanje.
Pa hajde nas prosvetli stručnim mišljenjem...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
vradovic":7jy6dhfp je napisao(la):
Ja samo ne razumem sta je tu lose?
Ja da sam drzava sutra bih ponovo (kada bi mogao) potpisao upravo isti takav dokument.
Treba samo dodati i da imaju pravo na privatno obezbedjenje. Prakticno slicno kao komunalci/saobracajci samo da
imaju uniforme Beograd na vodi doo.

Takvi modeli biznisa su opste poznati i sasvim je jasno da se to tako radi.

Evo ti primer jedan iz Kalifornije. Isti princip.
http://www.santanarow.com

Privatna ulica. Privatno obezbedjenje. Maltene privatno je sve. Vlasnici stanova placaju dva maintenance fee-a. (Jedan za zgradu, jedan za ulicu) i picis. Odlican model pokazalo se vrlo uspesno i korisno. Sada se takvi modeli sve vise primenjuju jer je napravljen veliki bum.
Ovo ti je poređenje kao dupe i oko. Ovo je tržni centar kao u Inđiji ili na stotine drugih u Evropi. Čak ne deluje ni površinski da je mnogo veće od onoga u Inđiji.

Problem je u lokaciji što je uzurpiran centar grada i što je država dala naše pare nepoznatom investitoru, tako da tu nema ništa privatno. Ovo ako je Kaliforniji bila java aukcija i plac dobio onaj koji je najviše ponudio, onda svakako da može da radi šta hoće...
 
Nije trzni centar vec su u pitanju zgrade stambene. Kao sto se mi lozimo na USA ili Dubai sa projektom BNV tako se i oni loze na "evropski" fazon. U pitanju su stanovi, lokali. Lokale rentiraju a stanove su prodali. Ulica je privatna. Imaju svoju policiju.
 
Direktore i dejjane, nema se šta dalje diskutovati na temu eksteritorijalnosti dok ne izvučete član iz ugovora gde se pominje bilo kakvo izuzeće zakona Republike Srbije za bilo koju stvar, osobu ili površinu u BnV.

Dodatno druže direktore, čini se da upravo ti želiš svoju državu u kojoj bi uređivao zakone pošto ti ne odgovaraju naši (ili ih bar ne razumeš u dovoljnoj meri). Ili ako nemaš uslova za to, pravac u neku stranku... i tako posle dosta rada možeš menjati zakone i propisivati šta se tebi ište :)
 
Pa napisao ti čovek. Nemoj ta laička mišljenja o prekidaju rasprave, daj nešto stručno... Ili sam pročitaj...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Član 32.2 definiše stranu arbitražu. Inače ne postoji drugi ugovor o izgradnji za koji nije nadležan nijedan sud.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Verovatno već ima negde na forumu, ali za dežurne lupetače mora ponovo da se crta
0b11311c8235c41d3d0673b1f52c2dd0.jpg
c824d9b8273fabd7baed5636333bccd2.jpg


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585252#p585252:3c57fzfn je napisao(la):
dejjan » Sub Dec 01, 2018 7:03 am[/url]":3c57fzfn]Član 32.2 definiše stranu arbitražu. Inače ne postoji drugi ugovor o izgradnji za koji nije nadležan nijedan sud.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Pobogu kakve to veze ima sa eksteritorijalnošću? Ovo što si napisao važi za svaki međunarodni ugovor.
 
Za mene iskreno ceo projekat vredi vise ako bi imalo "eksteritorijalnost". Svakako da bi privatnik mnogo bolje odrzavao zgradu i okolinu nego drzava.

Mislim da ipak na zalost nisu potpisali tako nesto. Svakako da je bolje da BNV projkeat ima svoje obezbedjenje tj svoju komunalnu i saobracajnu policiju. Svoje uredjenje ulica i slicno kao sto se radi svuda sa tako velikim projektima.

Verovatno im nije dato iz razloga jer nas narod nije bas na nivou da to razume i ako je za ovako velike projekte to preko potrebno. (Naravno i bolje za drzavu kao i za firmu koja vodi projekat).
 
Imaš jedan takav projekat. Napravio Pink Zadrugu, mislim u Šimanovcima, pa možeš tamo da ideš da živiš. Važe privatni zakoni i ima privatno obezbeđenje, sve kako tebi odgovara. Čak mislim da su i građani to prihvatili, tako da nisi u pravu.

Međutim, u centru grada ne može tako.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
nikolas27":1kwzdvvm je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585252#p585252 je napisao(la):
dejjan » Sub Dec 01, 2018 7:03 am[/url]":1kwzdvvm]Član 32.2 definiše stranu arbitražu. Inače ne postoji drugi ugovor o izgradnji za koji nije nadležan nijedan sud.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Pobogu kakve to veze ima sa eksteritorijalnošću? Ovo što si napisao važi za svaki međunarodni ugovor.
Ovo nije međunarodni ugovor. Nisi ni video međunarodni ugovor...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Citiracu stih velikog pesnika Bore Djordjevica o njegovoj jahti:

“Kroz cevovod ispod šahta
Plovi moja braon jahta.”
 
Kolike li su provizije od prodaje stanova?
Mislim, država daje zemlju, država dala zakon, država ukida železnicu, država raščišćava, država obezbedjuje infrastrukturu, država finansira... kolike su provizije od prodaje koje idu u privatne džepove?


I da li je moguća kupovina za keš?
 
Ljudi sta se opterecujete za ovaj TC Galerija...kada prodje to ludilo za 10 ili 20 godina lako je promeniti namenu objekta, sto vazi za sve TC po gradu. Zamislite sta sve moze da stane od korisnih stvari za drustvo na 300k kvm u buducnosti :)
 
To je realna cena, pa Beko gde se gradi K-district je prodat za 55,8 mil EUR!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585296#p585296:s8g2sxtv je napisao(la):
zexland » Sat Dec 01, 2018 12:49 pm[/url]":s8g2sxtv]Ljudi sta se opterecujete za ovaj TC Galerija...kada prodje to ludilo za 10 ili 20 godina lako je promeniti namenu objekta, sto vazi za sve TC po gradu. Zamislite sta sve moze da stane od korisnih stvari za drustvo na 300k kvm u buducnosti :)

Pametni ljudi uvek mogu naci namenu za neki prostor, problem je najcesce sto onaj iz vlasti koji odlucuje o nameni nekog prostora nije pametan ili nije dobronameran.

Mislim da ce prilicno nedostajati poslovnog prostora u Beogradu u narednih 5 godina, tako da ce dosta objekata prisilno promeniti namenu. barem u centru grada...
 
Vrh